بازیکن اسبق استقلال گفت: چیزهایی شبیه طلسم با تلاش بچه‌های تدارکات در رختکن استقلال پیدا شد و بلافاصله به آنها اعلام کردم این وسایل را از داخل رختکن خارج کنند و با هیچکس پیرامون آن صحبت نکنند.

جواد زرینچه - استراماچونی
خبرورزشی -

جواد زرینچه در گفت‌وگو با خبر ورزشی به نکات جالبی اشاره و یک افشاگری بزرگ هم کرده است. مهمترین اظهارات او را در زیر بخوانید:

* اگرچه با توجه به اینکه فقط دو هفته از آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر گذشته و نمی‌توان درباره شرایط تیم‌ها قضاوت کرد ولی استقلال نشان داد که جوانان با انگیزه‌ای جذب کرده است و این بازیکنان با تمرینات مداوم می‌توانند بازی به بازی بهتر و یکدست تر شوند. استقلال تا اینجای کار امیدوارکننده نشان داده و قطعاً در آینده بهتر می‌شود. یامگا هم با وجود اینکه مدت زیادی از حضورش در تمرینات استقلال نمی‌گذشت، همه را نسبت به خودش امیدوار کرد. به نظرم در جدال مقابل تراکتور با نمایش هماهنگ‌تری را از استقلال شاهد خواهیم بود و امیدوارم چنین اتفاقی رخ بدهد.

خلق موقعیت

* اینکه استقلال در دو بازی گذشته خود موقعیت‌های زیادی خلق نکرده دقیقاً به همان ماجرای هماهنگ شدن نفرات بازمی‌گردد. بدون شک ما پس از هماهنگی بیشتر میان بازیکنان شاهد خلق فرصت‌های بیشتری نیز توسط آنها خواهیم بود و معدل گل‌های زده استقلال افزایش پیدا می‌کند. فراموش نکنیم که تازه دو هفته از فصل جدید گذشته و تیم نیازمند هماهنگی بیشتر است.

اعتماد به بازیکنان

* شرایط بازیکنان با هم متفاوت است و نمی‌توان آنها را مقایسه کرد ولی امیر حسین حسین‌زاده نشان داد که فوتبالیست مستعدی است.

* به نظرم حسین‌زاده و سایر نفرات که جذب شده‌اند، باید مورد اعتماد همه قرار بگیرند و خودشان هم با جو حاکم بر استقلال کنار بیایند تا بازی به بازی بهتر شوند و بتوانند توانایی‌های خود را به طور کامل نمایش بدهند.

* در مورد سیاوش یزدانی که این روزها خوب بازی می‌کند نیز باید گفت سیاوش نسبت به سال‌های گذشته باتجربه‌تر و پخته‌تر شده و بدیهی است که نمایش بهتری ارائه می‌کند. مطمئن باشید با اضافه شدن روزبه چشمی و قرار گرفتن او در خط جلوی مدافعان، شرایط دفاعی استقلال بهتر هم خواهد شد.

گرفتار حاشیه

* الهی شکر که استقلال شرایط مناسبی دارد. ان‌شاءالله اگر در مسیر قهرمانی گرفتار حاشیه نشود بدون شک شانس بسیار زیادی برای فتح لیگ بیست و یکم خواهد داشت. البته آقای آجرلو باید قدم به قدم با کادر فنی برای حل مشکلات استقلال تلاش کند. نه تنها مدیرعامل بلکه اعضای هیئت مدیره باید چنین سیاستی داشته باشند چون واقعیت امر این است که برای قهرمان شدن یک تیم فقط زحمت و تلاش کادر فنی و بازیکنان کفایت نمی‌کند بلکه تدابیر کادر مدیریتی در بیرون زمین هم فوق‌العاده مؤثر است.

* مدیران باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که مربیان فقط دغدغه امور فنی داشته باشند و خیالشان از بابت مسائل اجرایی، امکانات و امور مالی راحت باشد.

* خوشبختانه در حال حاضر هماهنگی خوبی میان مربیان و مدیران وجود دارد و این مسئله در نوع خود عامل مهم و مناسبی برای موفقیت مجموعه تلقی می‌شود.

درخواست از استراماچونی

* کم کم به زمان صدور رأی دادگاه عالی ورزش پیرامون شکایت آندره آ استراماچونی نزدیک می‌شویم و نگران این مسئله هستم که آرامش استقلال به واسطه رأی مذکور بر هم بخورد و خدای‌ نکرده دوباره درگیر حاشیه شویم.

* به نظرم هواداران استقلال می‌توانند به شکل بسیار مؤدبانه و محترمانه به صفحه این مربی ایتالیایی در فضای مجازی مراجعه کنند و از ایشان درخواست کنند با توجه به مناسب شدن شرایط استقلال در فصل جاری و آرامش خوبی که حاکم شده است به نوعی با طرف ایرانی کنار بیاید و مسئله را طوری حل و فصل کند که استقلال دوباره دچار دردسر نشود.

* حتی به نظرم بازیکنانی که هنوز با استرا در تماس هستند و رابطه خوبی با او دارند می‌توانند با این مربی تماس بگیرند و از او بخواهند در این شرایط به استقلال فرصت بیشتری بدهد تا فضای آرام حاکم بر این تیم باقی بماند.

* من با استراماچونی کار کرده‌ام و به خوبی می‌دانم این مربی اصلاً آدم لجبازی نیست و اگر شرایط را به صورت منطقی با او جلو ببریم، حتماً راه حلی برای این پرونده پیدا خواهد شد.

بازیکنان تکنیکی؛ مشکلات تاکتیکی

* در رابطه با ماجرایی که چند روز قبل پیرامون مهدی طارمی و دراگان اسکوچیچ رخ داد باید حواسمان خیلی جمع باشد تا دود چنین مسائلی به چشم تیم ملی نرود. شرایط بسیار خوبی برای صعود مجدد به جام جهانی داریم و نباید در این وضعیت خودمان حاشیه را به داخل مجموعه تیم تزریق کنیم.

* چند روز قبل با میرشاد ماجدی عزیز صحبت می‌کردم و اتفاقاً بحث بر سر استعدادیابی و برنامه‌ریزی اصولی برای افزایش ضریب کارایی فوتبالیست‌های جوان بود. به نظرم اگر بتوانیم فوتبالیست‌های خودمان را از همان دوران طفولیت با برنامه‌ریزی اصولی بالا بیاوریم قطعاً در آینده ستارگان بیشتری خواهیم داشت.

* در مورد بحث تکنیک و تاکتیک که سوژه شده باید قبول کنیم همین حالا اغلب بازیکنان تیم ملی ما به قدرت تکنیکی خودشان اتکا دارند و شرایط لازم برای تاکتیک‌پذیری بالا را ندارند. این اصلاً به معنای آن نیست که بازیکنان ما تاکتیک پذیر نیستند بلکه به دلیل این است که اغلب آنها از دوران نونهالی، نوجوانی و جوانی به شکل غریزی فوتبال را یاد گرفته‌اند و تدابیر تاکتیکی کمتر برایشان تعریف شده است.

جواد زرینچه

داستان جادوگری و ادرار کودکان

* این بحث‌ها که در مورد ورود جادوگران به فوتبال مطرح می‌شود، در دوران بازیگ ما هم کم‌وبیش شنیده می‌شد. یادم می‌آید آن زمان که ما فوتبال بازی می‌کردیم، یک عده مدعی بودند دروازه‌ها را با ریختن ادرار کودکان و... طلسم می‌کنند!

* مسائل دیگری هم از این دست مطرح بود. از همان قدیم‌الایام می‌گفتند آفریقایی‌ها جادوگر دارند که به تیم‌های آنها در رقابت‌های جام جهانی کمک می‌کنند ولی واقعیت امر این است که چنین مواردی نمی‌تواند جایی در فوتبال داشته باشد.

* فوتبالیست‌ها و مربیان ما باید نهایت تلاش خودشان را انجام دهند، سطح دانش خود را بالا ببرند و با کمک گرفتن از خداوند برای رسیدن به موفقیت مبارزه کنند. آنها فقط باید از خدا و معصومین کمک بگیرند. به نظر من این ماجرای جادوگری و.... نمی‌تواند کمکی به قهرمان شدن یا سقوط نکردن تیم‌ها بکند.

طلسم در رختکن

* حالا که بحث جادوگری و طلسم مطرح شده، می‌خواهم مسئله مهمی در رابطه با استقلال مطرح کنم. زمانی که من سرپرست استقلال بودم، قبل از هر مسابقه به دوستان واحد تدارکات تأکید می‌کردم پیش از آنکه کادر فنی و بازیکنان به داخل رختکن بروند، وارد رختکن شوند و تمام فضای آن را با دقت بگردند تا مبادا چیزهایی در رابطه با ماجرای جادو پیدا شود چون می‌دانستم اگر چنین وسایلی پیدا شود بدون شک جنجال بزرگی به  راه خواهد افتاد.

* اتفاقاً مواردی را پیدا کردیم! چیزهایی شبیه طلسم و «ورد» که با تلاش بچه‌های تدارکات پیدا شد و بلافاصله به آنها اعلام کردم این وسایل را از داخل رختکن خارج کنند و با هیچکس پیرامون آن صحبت نکنند. تأکید می‌کردم سرمربی، دستیارانش و بازیکنان استقلال به هیچ عنوان نباید بویی از این موارد ببرند.

* خوشبختانه استقلال در آن مقطع نتایج فوق‌العاده ارزشمندی گرفت و کسی نتوانست دردسر ایجاد کند. ما با استرا حتی به صدر جدول هم می‌رسیدیم اما پس از آن اتفاقاتی افتاد که همه در جریان هستند و مرد ایتالیایی دیگر حاضر به ماندن در ایران نشد.

فریب نخوریم

* استقلال شنبه با تراکتور بازی دارد. تیمی که آقای کریمی سرمربی آن است و بدون شک این مربی محترم آنقدر تجربه دارد که بداند شاگردان خود را چگونه به مصاف آبی‌ها بفرستد بنابراین امیدوارم استقلالی‌ها برای رویارویی با تراکتور فریب پیروزی‌های دو هفته آغازین را نخورند و با تمام وجود برای کسب یک برتری جدید وارد میدان شوند. ما توانایی شکست دادن تراکتور را داریم و امیدوارم این اتفاق به وقوع بپیوندد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • 6 ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  35 55
  یه کیسه پر از جادو و جنبل و پودر
 • سیناپس ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  33 52
  والا ما کاغذهایی که طالبلو قبلاً لای حوله خودش میذاشت رو به چشم دیده بودیم!!! یا وردایی که رحمتی زیر لب میخوند!!! اینا تعجبی ندارن!!!
  • amir ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   65 26
   لنگی بودن جرم نیس ورد!!!یا راز و نیاز با خدا!!
  • علیرضا ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   42 21
   برادر گرامی دورت بگردم آقای رحمتی دعا می‌خواند نه ورد ودعا جدا ازورد است الان هم بسیاری از بازیکنان خو ب اروپایی قبل از بازی دعا میخوانند نمونه بارز آن محمد صلاح آیا باید گفت که او. ورد وجادومی خواند؟
 • حمیدعلوی ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  32 18
  بیشتر میخوره جادووجنبل زمان مرحوم فکری باشه
 • بی نام ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  45 25
  کار شما همینه می ترکین از حسودی چشم ندارین موفقیت استقلال رو ببینین آخه اگه بی طرفین چرا الان میاین از سه سال قبل صحبت میکنین . بیدار شین بابا مسعود رفت
  • مهدی ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   31 46
   تیمت دنبال جادو جمبله چه ربطی به بابا مسعودت داره بعدشم الان دوهفته ۲ برد از نظر شما کیسه کشا میشه موفقیت پس با همین موفقیتها خوش باش خخخ
 • ادریس تاجی ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  32 31
  به نظر من تیم فرهاد بدون دسیسه حتما قهرمان آسیا میشه فرهاد یک وزنه است در سطح آسیا و در حد یک مربی تاپ دنیا مربی گری میکنه الان سطح فرهاد در سطح مربیانی همچون چزاره پراندلی و استراماچونی و کونته است اگر امکانات داشته باشد با این تفکر هیچ تیمی در آسیا جلودارش نیست و اثبات آن چند نکته است بازی الهلال بدون قائدی یعنی بدون تاثیر مهمترین مهره و بازی دادن به حسین زاده یعنی علم مبتنی بر شجاعت و بازی روان و زیبا و تحت فشار گذاشتن الهلال پر مهره یعنی علم روز مبتنی بر سیستم روز دنیا فرهاد بهترین و بادانش ترین مربی حال حاضر آسیا است درود بر فرزند پاک ایران
  • تاجی اصیل ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   33 53
   دقیقاً الان فرهاد از کونته هم بالاتره، در حد کلوپ و گواردیولا مربیگری می‌کنه و کمک مربی یعنی برادرش هم مثل کی‌روش که به فرگوسن کمک می‌کرده اصلا فرزاد از کی‌روش هم بالاتره، آسیا دیگه برای فرهاد کوچیک شده و باید به قهرمانی باشگاه‌های جهان بیندیشه. نشنیده بگیرین ولی بارسلونا و منچستریونایتد بشدت دنبال فرهاد هستن ولی فرهاد به استقلال ارادت داره و جایی نمیره. فرهاد سیستم جدیدی رو به فوتبال دنیا معرفی کرده و مثل کرایف فقید فوتبال نوینی رو پایه گذاری کرده....... خخخخخخخخخخ
  • لنگ‌ورزشی ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   21 8
   تاجی اصیل!!!!!!!!!!! زارت ، تا استقلال هوادارایی مثل تو داره ، نیازی به هیچ دشمن و لنگی‌ای نیست.. به عنوان یه هوادار به اصطلاح تاجی ، دقیقا فرهاد کجای شما رو آتیش زده!!؟؟
 • محمدطاها ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  38 2
  قرن بیست و یکم است بشر آماده اعزام توریست به فضا میشود بعد ما اینجا تو خرافات و طلسم و جادو و رمال فرو رفتیم..واقعا عقب مانده ترین‌ مردم‌دنیا هستیم:/
  • م ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   4 18
   شما خیال میکنی خیالاته همون کشورهایی که موشک و فضانورد میفرستند سردمدارانشون استاد جادو و جمبل هستند
 • دبل خودشه ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  24 67
  پرسپولیس جادوگر داشت کیسه هم جادوگر داشت.این کجا آن کجا
  • ازخریبین به گومیسسسسسسس ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   27 8
   لنگیا همشون جادوگرن مخصوصا تو آسیا خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ جادوگر کی بودی عروس آسیا خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • مجهول الهویه ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  6 2
  شبی که ایتالیا سوئد بازی میکردن نود یک برنامه داشت در همین مورد طلسمهای جادوگری استقلال خوزستان که نشون دادند و اون مربی که تابستون اهواز کاپشن پوشیده بود و مربی که اسم مادر بازیکنها رو می‌پرسید. چیز تازه ای نیست. و اون شخص که یه بطری دستش بود. در مورد دعا هم به قول یک روحانی چرا فکر میکنید چون مسلمونید و نماز میتونید و دعا میکنید باید حتما ببرید. ‌و بقول مرحوم مهران دوستی چرا برد تیمتون رو از ائمه میخواید؟ فکر کنید یک میلیارد ببرید و یک بلیط شرکت واحد بخرید. البته بلاتشبیه.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __