کریستیانو رونالدو کودکی تلخ و عجیبی داشت، پدرش الکلی بود و مادرش هم تصمیم نداشت او را به‌دنیا بیاورد، اما در نهایت فوق‌ستاره فوتبال از دل همان روزهای سخت راه خودش را پیدا کرد.

کریستیانو رونالدو
خبرورزشی -

جورجینا رودریگس در حالیکه در آخرین عکس‌شان در اتاق سونوگرافی بیمارستان به دوربین لبخند می‌زند می‌گوید که بی‌صبرانه در انتظار دیدن دوقلوهای‌شان هستند. تصویر ۴ فرزند کریستیانو رونالدو در پس‌زمینه این عکس دیده می‌شود، فرزندانی که زندگی فوق‌لوکسی را تجربه کردند و دو فرزند دیگر هم به زودی به این جمع اضافه خواهند شد.

آن‌ها در عمارت‌های شاهانه کریس بزرگ خواهند شد، از جمله خانه ۳ میلیون پوندی واقع در چشایر که بعد از برگشتن کریس به منچستریونایتد در ماه سپتامبر در آن ساکن شدند، خانه ۱٫۴ میلیون پوندی مخصوص تعطیلات در ماربِیا و عمارت ۷ طبقه ۷ میلیون پوندی در زادگاهش فونچالِ مادیرا، واقع در جزیره کوچکی در سواحل پرتغال.

دوران کودکی فرزندان رونالدو از زمین تا آسمان با دوران کودکی خودش تفاوت دارد. کریس در فقر بزرگ شد و اطراف رستوران مک‌دونالد برای گرفتن ساندویچ گدایی می‌کرد. زندگی او در یک اتاق با سه خواهر و برادرش سپری شد. رونالدو پدری الکلی و مادری مهربان داشت. مادرش اعتراف کرد که می‌خواست کریستیانو را سقط کند چون از پس هزینه‌های فرزندانش برنمی‌آمد. رونالدوی ۳۶ ساله در تلاش است تا پدری نمونه برای فرزندانش باشد و عاشق این است که خانواده‌ای بزرگ تشکیل بدهد.

دکتر بکی اسپلمن، روانشناس و مدیر بالینی کلینیک خصوصی، معتقد است که دوران سختی که رونالدو در کودکی تجربه کرد باعث تغییر در نگرش پدرانه خودش شده است. او به نشریه «سان» می‌گوید: «مشکلات شدید دوران کودکی می‌تواند باعث انعطاف‌پذیری بالای افراد در بزرگسالی و عزم راسخ‌شان برای ساختن یک زندگی متفاوت برای خودشان شود. البته که هرکسی چنین نگرشی پیدا نمی‌کند، اما شخصیت‌های خاص مستعد عبور از ناملایمات گذشته زندگی خود هستند، و ما این نگرش را در رونالدو می‌بینیم. او به وضوح دردهای زیادی را در کودکی تجربه کرد اما دردهایش را به چیزی مثبت تبدیل کرد. گذشته را نمی‌تواند فراموش کند اما از آن به نفع خود استفاده کرده و چنان انگیزه‌ای در او ایجاد شده که به آدمی که امروز است تبدیل شود و مطمئن باشد که فرزندانش زندگی متفاوتی خواهند داشت.»

سقط جنین

کریستیانو رونالدو کوچک‌ترین فرزند خانواده ۶ نفری بود، ۳ خواهر و برادر بزرگ‌تر از خودش داشت و مادرش دولورس دوس‌سانتوس آشپز بود و پدرش ژوزه دینیس آویرو به صورت نیمه‌وقت باغبانی می‌کرد. نامش را به خاطر علاقه زیاد پدرش به «رونالد ریگان» رونالدو گذاشتند اما مادرش در زندگینامه‌اش به نام «مادر شجاع» اعتراف کرد که رونالدو کودکی ناخواسته بود و می‌خواست او را سقط کند و وقتی دکترها درخواست او را رد کردند تصمیم گرفت خودش این کار را انجام بدهد؛ با نوشیدن آبجوی جوشیده سیاه و دویدن تا جایی که رمقی در او باقی نماند. او نوشت: «او فرزندی است که من می‌خواستم سقطش کنم اما خدا نمی‌خواست این اتفاق بیافتد. حالا هرچه که دارم مدیون کریستیانو هستم.»

وقتی کریس متوجه این خبر شوکه کننده که مادرش او را نمی‌خواست شد، سعی کرد موضوع را به شوخی و خنده بکشاند و گفت: «ببین مامان تو می‌خواستی من را سقط کنی اما حالا تمام هزینه‌های این خانه با من است.»

سلامت روان ژوزه پدر رونالدو، بعد از خدمت به کشورش در جنگ مقابل آنگولا برای استقلال، با مشکلاتی روبه‌رو شد. او ورشکسته بود و نمی‌توانست شغلی پیدا کند بنابراین باز هم به الکل روی آورد تا بتواند خاطرات تلخی که در خدمت تجربه کرده بود را فراموش کند. مادر رونالدو می‌گفت او پدر خوبی است اما اشاره‌هایی هم به بدرفتاری‌های همسرش با خودش می‌کرد: «تقریباً هر روز مست بود و دیگر نمی‌شناختمش. دلم می‌خواست بیشتر در کنار ما باشد. هرچند او هرگز با فرزندانش بدرفتاری نمی‌کرد ولی من قربانی شدم.»

کریستیانو رونالدو

گدایی غذا

کریستیانو رونالدو در مصاحبه‌ای با پیرس مورگان گفت که در فقر و گرسنگی بزرگ شده و خیلی مشتاق است که کارگران مک‌دونالدی که پنهانی به او همبرگر می‌دادند را پیدا کند و از آن‌ها تشکر کند. او در این مورد می‌گوید: «ما گرسنه بودیم. مک‌دونالد نزدیک ورزشگاه بود و ما در می‌زدیم و می‌پرسیدیم آیا ساندویچی باقی مانده که به ما بدهند. ادنا و دو دختر دیگر همیشه آنجا بودند و به ما ساندویچ می‌دادند. هیچوقت نتوانستم پیدای‌شان کنم.»

پـدر

ژوزه برای درآمد بیشتر شغل دومی برای خود دست و پا کرد و مسئول تدارکات باشگاه فوتبال محلی شد، همان باشگاهی که رونالدو در دوران نوجوانی ستاره‌اش شده بود. اما پدر بیمارش هیچوقت نتوانست موفقیت‌ها و به اوج رسیدن‌های پسرش را ببیند. در سال ۲۰۰۵ زمانی‌که کریس ۲۰ ساله شد و تنها ۲ سال از حضورش در منچستریونایتد می‌گذشت پدرش به خاطر نارسایی کبد از دنیا رفت. رونالدو در این مورد هم بیان کرد: «من واقعاً به طور صددرصد پدرم را نمی‌شناسم. او الکلی بود. هیچوقت مکالمه نرمال با او نداشتم و به ندرت حرف می‌زدیم. سخت بود. شماره یک شدم و پدری نبود که من را ببیند، جوایزی که دریافت کردم را ندید، ندید که به کجا رسیدم.»

تجربه‌ای که رونالدو با پدر الکلی‌اش داشت باعث شد تا قسم بخورد که هرگز لب به مشروبات الکلی نزند و مخالف سرسخت نوشیدن الکل شد. مادرش دولورس بر این باور است که فوتبالیست شدن باعث شد تا پسرش راه پدر را در پیش نگیرد: «اگر خودش را وقف فوتبال نمی‌کرد احتمالاً درگیر مواد مخدر می‌شد.»

ژوزه دینیس؛ پدر کریستیانو رونالدو

۴ فرزند از ۳ مادر

رونالدو به طرز چشمگیری رشد کرد و یکی از برترین گلزنان تاریخ شد. او در تیم‌های منچستریونایتد، رئال مادرید و یوونتوس بازی کرده است. اما از زمانی که پسرش کریستیانو جونیور در سال ۲۰۱۰ به دنیا آمد زمان کافی برای تشکیل خانواده در نظر گرفت. کریستیانو جونیور که در آمریکا به‌دنیا آمد و نام مادرش هرگز فاش نشد، بلافاصله پس از تولد توسط دولورس به مادرید آورده شد تا در اسپانیا و تحت حضانت کامل پدرش بزرگ شود. نام خانوادگی مستعار کریستیانو جونیور «کریستیانیو» است به معنی «کریستیانوی کوچک».

این ستاره از مدل روسی «ایرینا شایک» در سال ۲۰۱۵ جدا شد و دو سال بعد اعلام کرد که (با رحم اجاره‌ای) پدر دوقلوهایی به نام «متئو» و «اوا» شده است. جورجینا فرزند چهارم رونالدو را در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ به‌دنیا آورد؛ دختری به نام «آلانا مارتینا». رونالدو هم در پست اینستاگرامی‌اش نوشت: «آلانا مارتینا به دنیا آمد. جورجینا و آلانا حالشان خوب است و همه خیلی خوشحالیم.»

کریستیانو رونالدو

تابستان امسال پس از اینکه منچستریونایتد با مبلغ ۱۳ میلیون پوند کریس را از یوونتوس خرید، خانواده رونالدو به چشایر نقل مکان کردند. هفته گذشته این زوج اعلام کردند که دوقلوها قرار است به جمع‌شان اضافه شوند: «با خوشحالی اعلام می‌کنیم که منتظر دوقلوها هستیم. قلب‌مان سرشار از عشق است و بی‌صبرانه منتظریم.»

کودکی عجیب و تلخ کریستیانو رونالدو/ تفاوت‌های پدر دائم‌الخمر و پدری نمونه/ وقتی فوق‌ستاره فوتبال قرار نبود متولد شود

تازه‌واردها تعداد فرزندان رونالدو را به عدد ۶ می‌رسانند و فقط یک عدد با ۷ فرزندی که رونالدو همیشه می‌خواست فاصله است. رونالدو پس از تولد اولین دوقلوهایش به نشریه پرتغالی گفته بود: «کریستیانیو خیلی خوشحال است و می‌گوید دلش برادرها و خواهرهای بیشتری می‌خواهد. او ۷ تا بچه می‌خواهد، شماره جادویی، و به نظر من هم خیلی خوب است که هفت بچه داشته باشم.»

کریستیانو رونالدو

زندگی لوکس

فرزندان با داشتن پدری که سرمایه ۷۸۹ میلیون پوندی دارد از زندگی لوکس لذت می‌برند و در عمارت‌های بزرگ با استخرهای خصوصی زندگی می‌کنند. عمارت ۷ اتاق خوابه واقع در چشایر هم سالن سینما دارد و گاراژی که می‌توان ۴ تا از سوپرماشین‌های کلکسیون ۱۷ میلیون پوندی رونالدو را در آن پارک کرد. 

این مهاجم ویلایی با ۴ اتاق خواب، سقف‌های طاق‌دار بلند و منظره شگفت‌انگیز رو به دریا به علاوه یک زمین گلف خصوصی و سینمای خصوصی در ماربِیا دارد. اما او هیچوقت رگ و ریشه خود را فراموش نکرد و مبلغ ۷ میلیون پوند برای بازسازی یک انبار و تبدیلش به عمارتی ۷ طبقه در فونچال هزینه کرد. جورجینا مجذوب این عمارت با چشم‌انداز رو به دریا و امکاناتش نظیر ۲ استخر بزرگ و جکوزی و زمین فوتبال شده است.

کودکی عجیب و تلخ کریستیانو رونالدو/ تفاوت‌های پدر دائم‌الخمر و پدری نمونه/ وقتی فوق‌ستاره فوتبال قرار نبود متولد شود

رونالدو به تازگی پسرش کریستیانو جونیور را به خانه پدری‌اش برد و پسرش از دیدن اتاق خواب کوچکی که پدر در آن بزرگ شده بود شوکه شد. پسر بزرگ کریس اغلب لباس‌های طراحی شده می‌پوشد تا مانند پدرش به نظر بیاید. کریستیانو جونیور در ۱۱ سالگی کمدی پر از لباس‌های مد روز از بهترین برندها نظیر دولچه گابانا دارد.

شاید کریستیانو رونالدو پدری کامل نباشد اما خاطرات دردناکش از گرسنه بودن، خانه کوچک و پدری الکلی او را آنچنان مصمم کرده که بهترینِ خودش باشد و زندگی‌ای برای فرزندانش بسازد که رؤیایش را در خیابان‌های فونچال در سر می‌پروراند. رونالدو در این باره هم می‌گوید: «من برای بهترین بودن ساخته شده‌ام. اینگونه زندگی می‌کنم.»

کودکی عجیب و تلخ کریستیانو رونالدو/ تفاوت‌های پدر دائم‌الخمر و پدری نمونه/ وقتی فوق‌ستاره فوتبال قرار نبود متولد شود

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 29
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 11
 • امیر ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
  86 32
  بهترین رونالدو
  • حسین ۰۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
   42 5
   مادر پسر اول رونالدو هیج وقت معلوم نمیشه کی بوده . به نظره من ۱۰۰ دیگه همه دارن درباره این حرف میزنن که مادر پسر اول رونالدو کی بود و چرا این راز بزرگ هنوز فاش نشده این راز هم میره در راز هایی که هنوز مشخص نشدن چی به چیه چی به چی نیست
 • من فقط ور مفط دیدم ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
  من نخوندم و برام مهم نیست
 • ناشناس ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
  90 8
  اینجور آدم ها زیاد هستن که سختی کشیدن و به اینجا رسیدن رونالدو , نصرت رستوران دار و خیلی های دیگه . سختی کشیدن باعث میشه که آدم اصالت و جای که بوده رو فراموش نکنه .
 • ناشناس ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  58 13
  خوش بحالشان نه لیاقت میخواد که به همچین جایی برسی و اصالتتو فراموش نکنی. چه بسا آدمایی که تازه به دوران رسیده ان
 • S ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  63 18
  باعث افتخار هستند اینجور ادما اما همچین هم سبک زندگیش درست نیست ۴ بچه از ۳ مادر ! بچه نیاز ب مادر داره چرا واقعا نمیتونه مث ادم ی خانواده تشکیل بده .
 • ناشناس ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  59 12
  به نظر من رونالدو انسان فوق العاده ایه هر کسی تو موقعیت رونالدو قرار میگرفت و به داشته های این مرد میرسید این احتمال وجود داشت که فخرفروش و افراطی زندگی کنه واقعا خدا جنبه بهش داده این همه مقام دنیایی و ثروت هم بهش داده تو طائفه های خودمون ی مشت تازه به دوران رسیده به گوشه ای از سرمایه این مرد هم نرسیدن بدبختها خودشون با خدا اشتباه گرفتن فکر میکنن روزی دهنده مردم هستن عشق هست رونالدو ❤
 • هاتف ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  72 10
  حلالش باشه همیشه ادم خوبیه با سختی کشیدن به اینجا رسید امیدوارم پسرش هم مثل خودش باشه
 • ناشناس ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  91 4
  خیلی خوشحالم خدایا زندگی منم سخته منم فقیرم خیلی فقیر همونطور بقیه بندگانت رو کمک کردی منو و امثال منم کمک کن .الهی آمین
  • تارا ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
   16 6
   روزانه ۹مرتبه دعای نادعلی بخون بعدازنمازصبح.معجزه می‌کنه. تو گوگل سرچ کن دعاش هست
 • محمدطاها ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  46 7
  زنده باد کریس رونالدو..زندگینامه رونالدو بسیار خواندنی و جالب است، فوق ستاره فوتبال جهان که از فرش به عرش رسید..کودکی بسیار سختی رو تجربه کرد اما با پشتکار و اراده و سختکوشی، پیروزی بر تمام محدودیت ها را معنا کرد و به اوج قله موفقیت رسید، یکی از ثروتمندترین فوتبالیست های جهان است زندگی که الان دارد واقعا نوووش جووونش..
 • ناهید ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  23 3
  درود بر شرفت رونالدو
 • کیارش ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  14 23
  پس نتیجه میگیریم پدر داعم العمر بهتر از پدر سالمه چون بچه شده رونالدو نیمه پر لیوانو ببینید
 • نهال ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  22 2
  وقتی یه بار تو زندگی سختی بکشی و هیچی نگی خدا بهت پول وخانواده خوب می ده که اون همه سختی جبران بشه به نظر من رونالدو که انقدر زندگی خوبی داره واسه اینکه که داره واسه زندگیش تلاش می کنه که اون همه سختی که خودش کشیده رو بچه هاش نکشن انشالله که خدا بهش بیشتر بهش بده
 • ممدشونم ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  24 12
  احیانا فرزند دیگه ای نمیخوان._.
 • مینو ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  25 9
  بسیار زیبا بود،رشد و تعالی مهمترین اثر در زندگی بشر هست،رشد تفکر و شرافت لازمه زندگی ما انسان ها هست
 • زهرا مولویی ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  8 15
  والا من این چیزا حالیم نیست فقط میدونم کریس خوشتیپه همین
 • سحر ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  9 4
  عاشقتم کریس
 • آرام ۰۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  9 3
  خوب بود اصالت خیلی چیزه خوبیه پول هم همینطور
 • پارمیدااااااااا ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  14 11
  کاش منم بچه رونالدو بودم مادر جورجینا پدر رونالدو زندگی لاکچری ادم چی میخواد دیگه
 • Mahdi ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  11 3
  اگه رونالدو شمارش بالای ۳۰ بود حتما باید ۳۰ بچه داشت!!!!!
 • خسته ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  32 9
  منم تمام زندگیما برای دخترم وقف میکنم ....تا مثل من نشه....من از خودم گذشتم که اینده دخترم درخشان بشه....بلکه خداهم کمکم کنه
  • عرفان ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
   27 3
   کاشکی خیلی مادران مثل شما باشند مادر من هم مثل شماست با اینکه زندگی سختی داریم ولی خیلیا رو دیدم که مادره فقط بچه رو به دنیا میاره می خواستم کامنت شما رو لایک کنم ولی دستم خورد به دیس لایک و نمیشه پسش گرفت =(
 • Mahdyar ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  6 4
  رونالدو عالی
 • P ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
  6 4
  ما نباید زندگی چهره های موفق رو ببینیم و فقط حسرت بخوریم زندگی آدمای موفق زندگی ما نیست زندگی خودشونه مثلا اینکه مادر بچه اول رونالدو کی بوده اصلا به ما ربطی نداره بیستو چهار ساعت فقط داریم وقت خودمونو هدر میدیم ☹️
 • یوسف رجبی ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  4 1
  واقعا خیلی زندگی سختی داشته اما حالا چقدر خوب زندگی میکنه از قدیم گفتن بعد از هر سختی آسانی هست
 • هشتگ بیتا ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  3 2
  آفرین به رونالدو که راه پردشو ادامه نداد خواستن و داشتن البته اینم بگم که آمریکا با ایران به اندازه زمین تا آسمون فرق داره کشور که رونالدو توش زنگی می کرد خیلی خوبه مردمش آزادن من عاشق اینم که تو استانبول زندگی کنم و بازیگر باشم ولی به خاطر خودمو خانوادم‌ میخوام درس بخوانم دکتر بشم مث رونالدو پولدار بشم تا نه فقط استانبول خونه داشته باشم بلکه همه جا خونه وعمارت داشته باشم
 • صلحدار ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  3 0
  سلام .خدایا شکرت.فقط تو نگاه کنی آدم به عرش میرسه .انشا الله رونالدو فرزندانش باخانواده همینجور خوشبخت باشن.پس خواستن توانستن هست .با خدا باشیم پادشاهی کنیم .
 • مجید ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
  1 0
  خوش به حالش میگن بعد از هر سختی یک آسانی است کاش ماهم همین طور بدیم فوتبالیستی می بودیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __