فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید در جلسه مجمع باشگاه از فرصت استفاده کرد و حملات تندی علیه یوفا و مقاماتش داشت.

فلورنتینو پرس دوباره دعوا را شروع کرد/ به یوفا نشان می‌دهیم رئال مادرید چه قدرتی دارد/ سوپرلیگ مردم را به وجد می‌آورد
خبرورزشی -

فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال‌مادرید بار دیگر آتش اختلاف خود با اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) را روشن کرد و حملات تندی را علیه یوفا انجام داد.

پرس در جلسه مجمع باشگاه رئال‌مادرید به ارائه گزارش دوران مدیریت خود در این باشگاه پراخت و سپس به دفاع از طرح جنجالی سوپرلیگ پرداخت و یوفا را مورد انتقاد قرار داد. او همچنین بار دیگر از مخالف باشگاه رئال با طرح لالیگا در عقد قرارداد با شرکت CVC جهت حق پخش بازی‌های لالیگا حرف زد و این طرح را مزخرف خطاب کرد.

رئیس جنجالی باشگاه رئال‌مادرید در بخش مهمی از صحبت‌های خود گفت: «ما نیز باید به یوفا یادآور شویم که رئال‌مادرید چه باشگاهی است و چه جایگاه و قدرتی دارد» این حرف او با تشوق اعضای مجمع باشگاه قرار گرفت و حتی شعار «ما پادشاه اروپا هستیم» از سوی افراد حاضر در جلسه که بیش از ۴۰۰ نفر بودند، سر داده شد.

پرس در ادامه گفت: «شاید ما باید به یوفا تاریخچه باشگاه رئال‌مادرید را یادآور شویم، باشگاهی که از زمان تاسیس خود در همه تغییرات بزرگ فوتبال پیش قدم بوده و در عین حال سنت و اعتبار فوتبال را حفظ کرده است. تنها باشگاهی که در تاسیس فیفا همکاری داشت و جزو طراحان جام باشگاه‌های اروپا در سال ۱۹۵۵ همراه با روزنامه فرانسوی اکیپ بودند. یوفا مخالفت خود را با طرح ما اعلام کرد و باشگاه ما دو سال رنج برد. حالا ما خودمان را در موقعیتی مشابه می‌بینیم.»

فلورنتینو پرس بار دیگر از این گفت که فوتبال در خطر است: «حجم تفریحات و سرگرمی‌های که به مردم ارائه می‌شود آنقدر بالاست که دارند جای فوتبال را می‌گیرند. فوتبال‌های غیرجذاب دلیل اصلی بی‌علاقگی تیم‌ها به رقابت است.»

او سپس به این مثال‌ها اشاره کرد که رئال‌مادرید و چلسی تا سال گذشته در رقابت‌های اروپایی با هم رو به رو شنده بودند یا اینکه لیورپول و بایرن‌مونیخ فقط دو بار در ۶۵ سال گذشته با هم رقابت کرده‌اند یا اینکه آژاکس قهرمان چهار دوره اروپا که سال ۲۰۱۹ به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسیده بود سال بعد از آن مجبور شد از چند مرحله حذفی رد شود تا به دور گروهی لیگ قهرمانان راه یابد.

پرس طرح سوپرلیگ را یک پروژه جهانی توصیف کرد که از طریق آن فوتبال بار دیگر می‌تواند مردم را به وجد بیاورد: «پاندمی کرونا ما را مجبور کرد که سخت‌ترین دوران تاریخ خود را سپری کنیم و همچنین ما را مجبور کرد که بیشتر به آینده فوتبال فکر کنیم. سوپرلیگ فقط یک رقابت جدید نیست، این تورنمنت تلاش می‌کند تا ساختار کهنه امروز فوتبال را دگرگون کند.»

رئیس رئال‌مادرید همچنین سوپرلیگ را پروژه ای همراه با آزادی، استقلال، عدالت مالی، شفافیت، یکپارچگی و تعهد خواند که به همه رقابت‌های ملی و داخلی احترام می‌گذارد و با آن‌ها قابل تطبیق است. همچنین احترام و ارزش فراوانی برای هواداران فوتبال و عشق آن‌ها به فوتبال قائل است.

او ساختار فعلی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را غیررقابتی و غیرسازنده خواند و از این گفت که این سیستم مشکلات فوتبال را بیشتر خواهد کرد. او همچنین مدیران ارشد یوفا را به تلاش برای حفظ منافع سیاسی و جایگاه خود متهم کرد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =
Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __
Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __
Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __
Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __
Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __
Topic[id:65, title:لالیگا اسپانیا] - __ [] __