سرمربی پرافتخار والیبال نشسته ایران در حاشیه مراسم تجلیل از افتخارآفرینان پارالمپیک توکیو، از شرایط ادامه حضورش در تیم ملی صحبت کرد.

پرافتخاترین مربی ایران: استعفا ندادم؛ تمدید نکردند!
خبرورزشی -

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران که بعد از قهرمانی در پارالمپیک 2020 توکیو، گلایه‌هایی را نسبت به شرایط تیم ملی و عدم توجه‌ها به آن داشت، امروز در مراسم تقدیر از افتخارآفرینان پارالمپیک توکیو حاضر شد؛ او درباره مراسم برگزار شده گفت: فکر می‌کنم سنت خوبی باشد، تجلیل از ورزشکارانی که سال‌ها زحمت کشیدند، چون برای یک پارالمپیک باید 4 سال زحمت بکشی که این‌بار به واسطه کرونا 5 سال شد؛ دوری از خانواده، زجرهای بدنی، وزن کم کردن، تمرینات مداوم و ... به هر حال این تجلیل خداقوتی به ورزشکاران است.

وی افزود: بحث مادی اصلا مطرح نیست، بحث معنوی که به آن‌ها بابت افتخاراتی که برای به اهتزاز در آمدن پرچم ایران به دست آورده‌اند، خداقوت بگوییم و این خیلی مهم است که از افتخارات‌شان تجلیل شود و سنت حسنه‌ای است که در حال انجام است.

رضایی درباره افتخارات به دست آمده برای تیم ملی والیبال نشسته گفت: برنامه‌ریزی مدون در چند دهه انجام شده، از سال 1364 که تیم ملی قهرمان جهان شده، هیچگاه تیم ملی از روی سکو پایین نیامده و همیشه هم سکوی بالاترین را داشته است و به این افتخار خارج از کشور بیشتر از داخل کشور ما اهمیت می‌دهند! در هر صورت این برنامه‌ریزی فدراسیون جانبازان در قبل و کمیته پارالمپیک در حال حاضر دارند انجام می‌دهند، خیلی مهم است که ثبات مالی داشتیم. تغییر افراد و تغییر سنی تیم را داشتیم اما ثبات مدالی بوده است.

او ادامه داد: البته در ورزش معلولان سن اهمیتی ندارد، بلکه مهم توانمندی معلول مهم است که می‌تواند جزو 12 نفر برتر ایران باشد؛ از همه مهم‌تر اگر نگاه کنیم، بدون اغراق می‌گویم که ورزشکارانی که در والیبال نشسته ایران حضور دارند، به اندازه تمام جهان هستند! یعنی اگر 5 هزار نفر ورزشکار در ایران مشغول به فعالیت هستند، در کل جهان هم همینقدر هستند، این گسترش والیبال نشسته است که باعث ثبات قهرمانی می‌شود.

هادی رضایی در واکنش به استعفای خود از سرمربیگری تیم ملی والیبال نشسته گفت: من استعفا نداده‌ام، بلکه قراردادم تمام شد! من از خانواده این رشته ورزشی هستم، بحث این است که وظیفه قهرمانی خیلی سخت است چون باید برنامه‌ریزی شدیدتری می‌شد. در پارالمپیک‌های قبلی فاصله تیم‌ها بیشتر بود اما الان خیلی کم شده است. درست است که ایران بازی را 3-0 برده اما این نتیجه با سختی به دست آمده که نشان می‌دهد حریفان هم کار کرده‌اند.

سرمربی پرافتخار ورزش ایران در تکمیل صحبت‌های خود گفت: مدال ورزش معلولین از پارالمپیک اول چون من هر 9 پارالمپیک که ایران نماینده داشته، بوده‌ام، مدال روز به روز سخت‌تر شده است؛ نتیجه می‌گیریم که باید سرمایه‌گذاری شود و برنامه‌ریزی انجام شود. شما چه انتظاری دارید مدال‌ها تداوم داشته باشد، در حالی‌که 6 سال است قهرمانی کشور برگزار نشده است؟ آیا فکر می‌کنید تداوم دارد؟ پس این مسئله بودجه می‌خواهد و این‌که سرمایه‌گذاری انجام شود. من استعفا ندادم و در کنار ورزش هستم.

رضایی درباره این‌که آیا پیشنهادات خارجی هم دارد، پاسخ داد: پیشنهاد خارجی دارم اما نمی‌روم؛ من ایرانی‌ام و ایران بوده‌ام، نمی‌دانم این چه ذهنیتی است، شاید به خارج بروم اما برای تفریح می‌روم و برای مسابقه نمی‌روم.

هادی رضایی در تشریح افتخارات به دست آورده‌اش گفت: من 9 دوره در پارالمپیک حضور داشتم و تمامی مسابقات جهانی هم شرکت کرده‌ام، در 9 پارالمپیکی که بودم 7 طلا گرفتم و 2 مدال نقره؛ 3 طلا را به عنوان کاپیتان تیم ملی گرفتم و در آتالانتا خداحافظی کردم و بعد از آن‌هم 4 طلا و 2 نقره در کسوت سرمربی به دست آوردم. این‌که اسطوره باشم و ... شعار است، اما به نظر من این ورزش، 40 سال است که آقای جهان هستیم اما کار و کار می‌طلبد و برنامه‌ریزی تا بتواند این افتخارات تداوم داشته باشد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __
Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __
Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __
Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __
Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __
Topic[id:81, title:والیبال] - __ [] __