افشین پیروانی می‌گوید: ما هم تابع قانون هستیم اما نمی‌شود قانون را سلیقه‌ای اجرا کرد. من یک پرسش ساده دارم که مگر قانون نمی‌گوید بازیکنان ملی پوش فقط در فیفادی و ۷۲ ساعت قبل از مسابقات در اختیار تیم ملی قرار بگیرند؟

واکنش پیروانی به سازمان لیگ/ بازیکنان پرسپولیس را هم ۷۲ ساعت قبل از بازی بگیرید!
خبرورزشی -

یحیی گل محمدی پس از پایان دیدار با مس رفسنجان نسبت به برنامه ریزی سازمان لیگ و سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات این نهاد فوتبالی اعتراض کرد.

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از پایان بازی گفت: نمی‌دانم دلیل این برنامه‌ریزی سازمان لیگ چیست اما اطمینان دارم هر تیمی جای پرسپولیس بود این برنامه را تغییر می‌دادند التماس کردیم دست کم بازی با مس را یکروز جابه‌جا کنند زیرا سه بازیکن در تیم ملی داشتیم و بیشترین بازیکنان تیم ملی از پرسپولیس بودند.

بهترین بازیکنان ما در تیم ملی هستند وحید امیری هم در دو دیدار اخیر بهترین بازیکن تیم ملی بود. چرا ما نباید از او که یکی از بازیکنان پرسپولیس و تیم ملی است استفاده کنیم؟ امیدوارم سهیل مهدی نسبت به این مسأله جواب قانع‌کننده‌ای داشته باشد.

سهیل مهدی اما جواب گل محمدی را این گونه داد: تعویق بازی پرسپولیس واقعا میسر نبود، ما طبق قانون عمل کردیم. منظور سهیل مهدی از قانون همان برگزاری مسابقات باشگاهی آن هم ۷۲ ساعت پس از بازی‌های ملی است.

حالا افشین پیروانی به اقدام قانونی سازمان لیگ واکنش نشان داده و به خبرورزشی می‌گوید: روی صحبت من با شخص نیست و سازمان لیگ فوتبال است. ما هم تابع قانون هستیم اما نمی‌شود قانون را سلیقه‌ای اجرا کرد. من یک پرسش ساده دارم که مگر قانون نمی‌گوید بازیکنان ملی پوش فقط در فیفادی و ۷۲ ساعت قبل از مسابقات در اختیار تیم ملی قرار بگیرند؟ پس چرا بازیکنان پرسپولیس را خیلی زودتر در اختیار می‌گیرند؟ باید ۷۲ ساعت قبل از بازی‌های ملی بازیکنان در اختیار تیم ملی باشند.

او ادامه می‌دهد: شما می‌بینید لژیونرها طبق قانون فیفا در اردوی تیم ملی حاضر شده و معمولا زودتر نمی‌آیند چون قانون برای همه مشخص است اما اینجا بازیکنان زودتر تحویل گرفته می‌شوند و از آن طرف بلافاصله وارد مسابقه رسمی‌باشگاهی می‌شوند آن هم بدون ریکاوری یا استراحت لازم!

مدیرتیم پرسپولیس با اشاره به تفاوت بازیکنان ایرانی و خارجی یادآور می‌شود: اولا کریستین رونالدو یا امباپه هم ظرف ۸ یا ۹ روز در ۳ کشور مختلف ۳ بازی سنگین انجام نمی‌دهد چون مصدوم می‌شود. در اروپا بازیکنان با جت شخصی و ریکاوری مناسب بازی می‌کنند و اصلا نباید خودمان را با اروپایی‌ها مقایسه کنیم. از آن گذشته بازیکنی مثل وحید امیری در ۹ روز در ۳ کشور لبنان، سوریه و ایران بازی کرده و برای بازی با مس رفسنجان از اردن به تهران، از تهران به رفسنجان و ازآنجا به سرچشمه سفر کرده است! او درد عضلانی داشت و اگر فیکس بازی می‌کرد ممکن بود خدای ناکرده مصدوم شود. به همین خاطر هم با تصمیم یحیی گل محمدی روی نیمکت نشست.

پیروانی خاطرنشان می‌کند: حرف ما این است که تعامل باید دو ظرفه باشد. اتوبان یک طرفه در تعامل مفهومی‌ندارد. تیم ملی برای همه ما عزیز است و همه از بردهای تیم ملی خوشحالیم اما مربیان پرسپولیس و ما هم باید جوابگوی ۴۰ ، ۵۰ میلیون هوادار باشیم. همه نتایج را می‌بینند و توقع دارند اما این مشکلات وجود دارد. من نوعی هم اگر حرفی می‌زنم یا مصاحبه ای انجام می‌دهم خصومت شخصی با کسی ندارم بلکه پای منافع تیم پرسپولیس و هواداران پرشمارش وسط است.

از افشین پیروانی در خصوص آزمایشی بودن حضور تماشاگران در بازی استقلال و نساجی و اینکه ممکن است بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان بدون تماشاگر برگزار شود می‌پرسیم که می‌گوید: برای بازی پرسپولیس هم آزمایشی اجازه ورود تماشاگر بدهند! البته مطمئن باشید بازی ما با نفت آبادان هم با تماشاگران برگزار می‌شود چون اجازه نمی‌دهیم در این زمینه هم دوستان تبعیض قائل شوند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 11
 • سزار ششم IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  18 47
  متاسفانه حضور افراد استقلالی در فدراسیون عزیزی خادم افراد زرد و معلوم الحال مثل خطیر و فوادی و سهیل مهدی باعث ایجاد این مشکلات برای پرسپولیس شده و صدری هم برای گرفتن پست مدیرعاملی مماشات میکنه با این قماش
 • لنگیزاسیون IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  33 23
  دوباره خاله افشین نطقش باز شد... غیر از امیری دوتا بازیکن فکسنی و شل و کل نیمکت نشین تیم ملی، اینهمه سر و صدا داره آخه... عجیبه ها
 • لنگ پولیس در حسرت (۶۰ساله )قهرمانی اسیا IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  28 12
  اگر بازی رو فقط یه روز عقب مینداختن کل برنامه ریزی خراب میشد
 • علی IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  2 6
  وزیر خوش تیپ وبی عمل ورزش چرا تبعیض بین تیمها ایجادمی کند فقط یک هفته فرصت داردهیآت مدیره ومدیرعامل توانا وفوتبالی همچون آذری برای تیم محبوب پرسپولیس معرفی کند گرنه درمقابل ۵۰میلیون هوادارطرف هست وبه مجلس کشانده خواهدشد!
 • دوچرخه سواربی تاج استقلال نیافته، IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  15 16
  قانون رو برای هر تیم نمیشه سلیقه ای عمل بشه،بعضی تیمها،،،،،،،میتونن بازی رو به تعویق بندازن ،مدیرعامل بانفوذ و عضو پولدار هیئت مدیره درجا براشون ردیفه ولی به پرسپولیس که میرسه میگن به فکرش هستیم.صندلی ریاست همیشگی نیست جناب رییس،ظلم هم پایدارنیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __