اختلافات سازمان لیگ و باشگاه استقلال موجب شده است، اتفاقات جدیدی میان دو طرف شکل بگیرد.

واکنش باشگاه استقلال به گروکشی سازمان لیگ
خبرورزشی -

این روزها اختلاف‌ها میان سازمان لیگ و باشگاه استقلال به اوج خود رسیده است و این اختلافات موجب شده است تا با بروز هر اتفاقی، یک مشکل جدید میان دو طرف شکل بگیرد. یکی از جدیدترین این اتفاقات، گمانه‌زنی ماجرای حضور غیرقانونی یامگا و ژستد در استقلال به علت  دریافت نشدن چک تضمینی از سوی سازمان لیگ است.

براساس قانون جذب بازیکن و مربی خارجی توسط باشگاه‌های لیگ برتری که سازمان لیگ چندی پیش در دستورالعمل خود اعلام کرد، باشگاه‌ها باید به اندازه مبلغ قرارداد بازیکن و مربی خارجی‌شان، ضمانت‌نامه معتبر بانکی به سازمان لیگ فوتبال ارائه کنند. متن این قانون می‌گوید «باشگاه‌های لیگ برتری باید مطابق با قرارداد بازیکن و مربی خارجی ضمانت‌نامه بانکی معتبر حداقل برای مدت ۱۲ ماه قبل از ثبت قرارداد بازیکن به امور مالی سازمان لیگ ارائه کنند و پس از تایید در این بخش، تاییدیه را به واحد نقل و انتقالات تحویل دهند. اگر مدت قرارداد بازیکن از ضمانت‌نامه باشگاه تجاوز کرد، باشگاه برای دریافت کارت بازی بازیکن در فصل بعد باید ضمانت نامه جدید ارائه کند.»

با این حال سازمان لیگ فوتبال با در نظر نگرفتن قانون و بدون گرفتن ضمانت‌نامه بانکی کارت بازی ژستد و یامگا را صادر کرد و این دو بازیکن استقلال بدون مشکل در چند بازی گذشته این تیم به میدان رفتند و با این اوصاف احتمالا به دلیل اختلافاتی که بین سازمان لیگ و باشگاه استقلال به دلیل تبلیغات محیطی به وجود آمده، این سازمان قصد دارد از ژستد و یامگا به عنوان اهرم فشار استفاده کند.

با وجود این اتفاقات، طبق متنی که یکی از مدیران باشگاه استقلال منتشر کرده است، تاکید شده که دستوالعمل سازمان لیگ مخالف قوانین کشور و مصوب مجلس است. در این متن آمده است:

«شرکت‌های دولتی با توجه به قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی و بخشنامه بانک مرکزی حق افتتاح حساب در شعب بانک ندارند و کلیه تبادلات مالی خود را از طریق خزانه بانک مرکزی باید انجام دهند. خزانه بانک مرکزی، شعبه بانک نیست که بشود ضمانت‌نامه بانکی یا چک تضمینی صادر کرد. از این رو این قسمت دستورالعمل ابلاغی لیگ مخالف قوانین جاری کشور و مصوب مجلس است. نقض قانون جاری کشور توسط آیین‌نامه و دستورالعمل ابلاغی لیگ توسط آقای دکتر علی‌نژاد به سازمان لیگ بصورت مکتوب اعلام شد و پیشنهاد شد یکی از املاک باشگاه استقلال به عنوان تضمین و وثیقه قرار گیرد.

از آن طرف آقای عزیزی خادم هم دستور اقدام جهت بررسی موضوع و رفع مشکل این دستورالعمل ناقض قانون را دادند. هم‌اکنون هم وثیقه ملکی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان از طرف باشگاه استقلال به عنوان تضمین ارائه شده است و هم به ارزش مبلغ قرارداد سفته صادر شده است. البته قرار است این قسمت از دستورالعمل ابلاغی سازمان لیگ که ناقض قانون است (به طور ذاتی هر دستورالعمل بخشنامه آیین نامه خلاف قانون باطل است) در هیات رییسه فدراسیون مورد بازنگری قرار گیرد.»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • خایدالو IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  6 1
  سازمان لیگ اگر غیر قانونی بوده چرا خودش کارت بازی صادر کرده پس لطفاً سکوت هرچند من از خدا میخام این یامگا نزارن بازی کنه چون یک چهارم ارسلان یا حسین زاده بازی بلد نیست
 • صمدقلی IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  3 3
  وثیقه ملکی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازیکن هایی که به ادعای خود استقلالی ها و ارکان رسانه ای اونها یعنی خبرورزشی ارزش قرارداد اونها 600 هزار دلار هم نیست . یعنی با دلار 30 هزار تومانی نزدیک به 18 میلیارد تومان . یعنی استقلال برای یک ضمانت 18 میلیارد تومانی ، 1000 میلیارد تومان ضمانت داده ( 500 میلیارد وثیقه ملکی - 500 میلیارد سفته ) یعنی 56 برابر . خواهش می کنم خندتون نگیره . از اینکه اینها مردم را تا این حد نادان تصور می کنند باید گریه کرد . پ.ن : ماشااله سردار دلها کلا روی 500 میلیارد تومان قفل کرده . اینقدر سر قضیه کارگزار ، پشت پرده بهش گفتند این عدد را تکرار کن که یکدفعه سوتی ندهی برای همه چی قیمت 500 میلیارد می گذارد . الان یک دونه پفک آبی هم ببری بهش نشون بدهی می گه چند : 500 میلیارد تومان
  • امیر IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
   3 3
   اقای محترم ملک ارزشش انقدره دیگه نمیتونن ملک و تیکه تیکه کنن که بشه اندازه قرارداد بازیکن....بعد هم سفته رو اندازه قرارداد دادن کجا گفته سفته 500میلیاردی؟ چقدر شما لنگیا هووووچیگرین
 • صمدقلی IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  1 6
  وثیقه ملکی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! برای قرارداد بازیکن هایی که به ادعای خود استقلالی ها مجموعا 600 هزار دلار نیست . یعنی با احتساب دلار 30 هزار تومانی نزدیک به 18 میلیارد تومان . یعنی استقلال برای ضمانت 18 میلیارد تومان ، 1000 میلیارد تومان ضمانت داده است . ( 500 میلیارد وثیقه ملکی + 500 میلیارد سفته ) یعنی 56 برابر . خواهش می کنم نخندید . از اینکه برخی از حضرات مردم را اینقدر نادان تصور می کنند باید گریه کرد . پ.ن : ماشالله سردار دلها کلا روی 500 میلیارد قفل کرده . از بس سر قضیه کارگزار ، پشت پرده بهش گفتند این عدد 500 میلیارد را تکرار کن که یک دفعه سوتی ندهی به همه چی می گوید : 500 میلیارد تومان . الان یک دونه پفک آبی هم ببری بهش نشون بدهی ، میگه چند : 500 میلیارد تومان ؟
 • قهرمان همه دوران IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  8 6
  من فقط یه سوال ساده دارم؛ قانون با قانون چه فرقی داره؟؟؟ پرسپولیس با استقلال چه فرقی داشتند و دارند؟؟؟!!!
 • افشین دست کج IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  8 1
  سازمان لیگ در واقع سازمان راه زنی و پول زور بگیره
 • عباس IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  0 0
  این کار برای سرپوشاندن دزدی های سازمان لیگ از تبلیغات محیطی که تو این چندین و چند سال بالا کشیدن و حق همه ی تیم ها رو خوردن
 • کیسه همیشه کیسه حقیر IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  5 0
  دست به یکی کردن حالا تیم کیسه هواشون رو نداشته اونا هم نذاشتن بازیکنا خارجی بازی کنن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __