دروازه‌بان تیم ملی فوتبال می‌گوید که نتایج این تیم گویای عملکرد اسکوچیچ است و نه تنها نباید از این مربی انتقاد شود بلکه باید تعریف و تمجید نیز صورت گیرد.

علیرضا بیرانوند
خبرورزشی -

علیرضا بیرانوند بعد از جدایی از پرسپولیس راهی فوتبال اروپا شد تا به دنبال چالش‌های جدیدی باشد. این دروازه‌بان اما حضور بلندمدتی در آنتورپ نداشت و در نهایت ترجیح داد راهی پرتغال شود. او حالا پیراهن بواویشتا را بر تن می‌کند و برخلاف خبرهایی که در این مدت از احتمال بازگشت بیرانوند به فوتبال ایران مطرح می‌شود، او فعلا چنین فکری در ذهن ندارد.

در آخرین مسابقه‌ای که در لیگ پرتغال انجام دادی، در دقایق پایانی برخوردی با علی علیپور داشتی. آن صحنه پنالتی بود؟
در بازی قبل متاسفانه در دقیقه ۹۵ گل خوردیم و آن اتفاق در همین بازی هم رخ داد. در مورد صحنه برخورد با علیپور باید بگویم که اینجا سیستم VAR وجود دارد و همه چیز را مورد بازبینی قرار می‌دهند. من و علیپور با یکدیگر برخورد داشتیم که متاسفانه از ناحیه زانو و سفیدران احساس درد می‌کردم و حتی عکسش را هم برای علی فرستادم. در آن صحنه برخورد صورت گرفت ولی به هیچ عنوان پنالتی نبود.

تحلیل خودت از موقعیتی که از بواویشتا داری چیست؟
بواویشتا تیمی است که یک بار قهرمان پرتغال شده و البته در یکی دو سال اخیر در هفته‌های آخر ماندنش را در لیگ قطعی کرد. قصد باشگاه این بود که امسال با تیم قوی‌تری راهی مسابقات شود. تغییر مربی داشتیم که این شرایط را سخت کرد. فکر می‌کنم اوضاع تیم در آینده بهتر شود و بتوانیم به رده‌های بالاتر برویم. هفته آینده هم یک بازی سخت با اسپورتینگ داریم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم.

در مورد رکورد پرتاب دستت که در کتاب گینس ثبت شد صحبت کن. فکر می‌کنی خودت این رکورد را بهبود ببخشی؟
اتفاقی که افتاد با دعای خیر مردم و لطف خداوند بود. در مورد بهبود این رکورد همه چیز دست داوران گینس است که بخواهند از من دعوت کنند تا دوباره این رکورد را بزنم. قطعا امیدوارم رکورد خودم را در آینده بشکنم.

روی پرتاب اوت‌ها تمرین هم می‌کنی یا فقط در شرایط بازی این تمرینات را انجام می‌دهی؟
تمرین هم می‌کنم و اتفاقا خیلی هم سختی کشیدم تا بتوانم در این زمینه پیشرفت کنم. پرتاب‌ها را فقط در زمانی انجام می‌دهم که واقعا مفید باشند و بتواند برای تیم ایجاد موقعیت کند.

به این فکر می‌کنی که به فوتبال ایران برگردی؟
تا حالا چیزی در مورد بازگشت به ایران نگفته‌ام و تا جایی که شرایط برایم مهیا باشد و پیشنهاد داشته باشم ترجیح می‌دهم در فوتبال اروپا بمانم. در این مدت که در اروپا بودم اتفاقات خوبی برای من رخ داد و از لحاظ فن دروازه‌بانی پیشرفت کردم. به این فکر نمی‌کنم که به فوتبال ایران برگردم.

چقدر احتمال می‌دهی که در یک لیگ یا یک تیم معتبرتر بازی کنی؟
بازیکن وقتی در تیمی باشد که خوب نتیجه بگیرد خودش هم از لحاظ فنی و روحی در شرایط بالایی قرار می‌گیرد. تمام هدف من این است که بتوانم اینجا خوب کار کنم و صاحب موقعیت بهتری شوم.

دربی تهران را دیدی؟
در آن روز بازی داشتیم و از طریق گوشی دقایقی از بازی را دنبال کردم ولی نتوانستم به صورت کامل ببینم.

حتما می‌دانی انتقادهایی از سطح فنی این مسابقه صورت گرفت.
بله. من نظر کارشناسان را دیدم که اکثر آنها اعتقاد داشتند که دربی جذاب نبود. این موضوع عادی است چون شرایط تیم‌ها در جدول طوری بود که دوست نداشتند این بازی را ببازند. هر تیمی دربی را واگذار کند با حاشیه و مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شود و تمرکز بازیکنان هم از بین می‌رود. در نهایت دو تیم محتاط بازی کردند تا شکست نخوردند.

 بیرانوند: نمی‌دانم چطور از اسکوچیچ انتقاد می‌کنند/ به این فکر نمی‌کنم که به فوتبال ایران برگردم

تیم ملی در آستانه صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قرار دارد و این در حالی است که خیلی‌ها بر این عقیده هستند که دیگر صعود به جام جهانی نمی‌تواند یک دستاورد بزرگ برای فوتبال ایران باشد.
با این نظر مخالفم و اتفاقا اعتقادم این است که صعود برای جام جهانی برای فوتبال خیلی از کشورها یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود. صعود به جام جهانی برای هیچ تیمی در هیچ جای دنیا آسان نیست و می‌توان در این زمینه به پرتغال و ایتالیا اشاره کرد که با این قدرت تیمی شرایط سختی پیدا کردند. ما هم دوست داریم در جام جهانی بدرخشیم و برای اولین بار از گروه‌مان صعود کنیم ولی رسیدن به این هدف مستلزم این است که تدارک خوبی برای تیم ملی دیده شود. فدراسیون از تیم ملی حمایت می‌کند و امیدوارم اتفاقات خوبی را در جام جهانی رقم بزنیم.

فکر می‌کنی مهدی طارمی به تیم ملی برگردد؟
همه ما دوست داریم مهدی در کنار ما باشد و امیدوارم با صلاحدید دراگان اسکوچیچ طارمی را در تیم ملی ببینیم. خود مهدی هم دوست دارد برگردد و اسکوچیچ نیز همیشه از این بازیکن تعریف کرده است.

لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟
شرایط اینطور نیست که بخواهم بازی‌ها را ببینم ولی اخبار را دنبال می‌کنم و الان هم می‌دانم که گل‌گهر در صدر جدول است، اگر چه بازی‌های این تیم را ندیده‌ام و نمی‌دانم چگونه فوتبال بازی می‌کند. فاصله امتیازها در جدول به هم نزدیک است.

دراگان اسکوچیچ با وجود نتایج خوبی که در تیم ملی گرفته همچنان در فوتبال ایران منتقدان خاص خودش را دارد. در این مورد نظرت چیست؟
این مسائل ممکن است برای خیلی از مربیان بوجود بیاید. من نمی‌دانم چطور از اسکوچیچ انتقاد می‌کنند و اتفاقا این مربی با عملکردی که داشته باید مورد تعریف و تمجید قرار بگیرد. اسکوچیچ از ۱۳ بازی در ۱۲ بازی پیروز شد و یک مساوی هم داشتیم. عملکرد او جای هیچ حرفی را باقی نمی‌گذارد. باید این را هم در نظر بگیرید که هیچ تیمی نمی‌تواند همیشه صددرصد خوب باشد. گاهی اوقات ممکن است یک تیم در طول ۹۰ دقیقه در دقایقی از بازی عملکرد ضعیفی داشته باشد ولی مسئله مهم نتیجه‌گیری است که خوشبختانه ایران در این زمینه بهترین عملکرد را با اسکوچیچ داشت.

و بازی‌های بعدی تیم ملی در بهمن ماه برابر عراق و امارات؟
هر بازی سختی‌های خاص خودش را دارد. نمی‌توانیم تصور کنیم بازی راحتی در پیش داریم ولی در خانه میزبان هستیم و امیدوارم ۳ امتیاز دیدار با عراق را بگیریم تا صعودمان به جام جهانی قطعی شود.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • اورست IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  39 5
  همین که سیرک برتر نمی خوای بیای یعنی پیشرفت
 • امید IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  15 38
  چون واقعا توهین کرده و همه چشماتون روبستین.عملکرد اسکوچیچ خوب نبوده بلکه عملکرد کادر ایرانی فوتبالیستهای ایرانی خوب بوده مگر توهین کردن و توحاشیه بردن تیم ملی ایران وتحقیر تیم ملی ایرانوبازیکنای ایرانی مگه کاری هم کرده که به درد فوتبال این مملکت بخوره کدوم تاکتیک کدوم برنامه وکدوم طرح موفقی داشته جز توهین که دارین کورکورانه ازش دفاع میکنین شما بگو دلیل این توهین‌های اسکوچیچ دلیل سکوت همه شما بدلیل اخراج طارمی چیه؟یابهتر بگم کی هست؟
  • شهرام IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   52 4
   اسکو از13 بازی 12برد داشته،شما بگو مجیدی که 8بازي فقط2برد داشته چرا حمایت میشه??????????
  • غلام سلمانی پور IR ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   10 5
   عزیز،واقعیت راگفته.اگرازاوخوشتان نمیاد،بحث دیگری است. اگرکی روش هم که برای شما بت شده،بود این نتایج رانمی گرفت
  • 2x IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   5 0
   زمان ویلموتس هم همین آدما رو نیمکت بودن پس چرا آخرش شد اون حالا چون تیم رو روال برد هست میگن به خاطر فوتبالیست های نخبه بوده اگه رو روال باخت بود میگفتین اسکوچیچ به کلاس ما نمیخوره برید دنبال یکی که به سطحمون بیاد(البته همین الانش هم یه عده چنین نظری دارن )
  • م.ق IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
   0 0
   امثال تو افت فوتبال ایرانیت..پس سکوت کن تو جایگاه وایسا..؟؟!!
 • اشکان IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  22 7
  اسکوچیچ‌ بدون شک موفق ترین مربی تاریخ فوتبال ایران تا مقطع کنونی هست سیزده بازی، دوازده برد و یک مساوی باعث شد این مربی ۲۰۰ هزار دلاری خونه به خونه در لیست اولیه بهترین مربیان دنیا قرار بگیره البته فرگوسن های وطنی از کارشناسان فیفا بیشتر میفهمن و اینجا حیف شدن! اما اسکوچیچ با اقدام به موقع در مورد طارمی نظم و دیسپلین واقعی رو در تیم ملی ایجاد کرد و مطمئنا جدا از نتایج شگفت انگیز که گرفته بزرگترین اقدامش همین مبارزه واقعی با بازیکن سالاری هس که در شرایط بسیار سخت به اصول واقعی فوتبال عمل کرد و الان دیگه همه بازیکنان تیم ملی می‌دونن کت تن کیه و حتی اگه نتیجه خوبی هم نمی‌گرفت همین یه کارش یعنی مبارزه واقعی با بازیکن سالاری واقعا جای تحسین داره. ضمن اینکه الان دست خیلی از دلالها از تیم ملی کوتاه شده و بشدت دنبال کوچکترین لغزش از سمت اون هستن ولی نود درصد مردم فوتبال فهم کاملا از اسکوچیچ حمایت میکنن
 • عادل IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  5 14
  موفق ترين مربي تاريخ فوتبال ايران براساس چه شاخص و معياري ! كاري به اوفارل و مهاجراني و كيروش و … ندارم پس افرادي مثل پورحيدري و پروين و مايلي كهن وبرانكو و بلاژويچ و … چه مي شوند ؟؟؟ اگر بحث مبارزه با بازيكن سالاري باشه كه مرحوم دهداري و كيروش سرآمد بقيه هستند !! اگر بحث قهرماني باشه كه جناب مهاجراني با دو دوره قهرماني در جام ملت ها و حضور در جام جهاني ركورد دار هستند ! بحث جوانگرائي و تغيير و نسل باشه كه اوفارل و كيروش و مايلي كهن سر آمد هستند . بحث ركورد سالهاي مربي گري و تعداد برد و حضور در جام جهاني و كسب بيشترين امتياز هم كه مربوط به كيروشه !!! به هر حال عقل حكم مي كنه كه در حال حاضر حداكثر حمايت را از مستر اسكوچيچ داشته باشيم ! نه به خاطر اينكه قيمتش ارزونه بلكه بخاطر اينكه يك نسل فوتبالي حرفه ائي و با تجربه دو حضور مستمر در جام جهاني را به امانت به ايشان سپرديم و بايد باعث موفقيت بيشتر اين نسل و خوشحالي مردم بشه و انتظار داريم كه براي اولين بار به دور دوم صعود كنيم ! طبيعتأ كف انتظار ما صعود به دور دوم جام جهاني و قهرماني در جام ملت هاست !!!!چه با اسكو چه بي اسكو.
  • شمسعلی IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
   6 0
   جناب عادل، ایشون نظرشون رو گفتن ناراحت نشین احتمالاً منظورشون همون سیزده بازی اول بوده که در نظرشون هم ذکر شده و فکر کنم مربی در تاریخ فوتبال ایران نداشتیم که در۱۳ بازی اول ۱۲ برد داشته باشه و خب از این منظر اسکوچیچ موفق ترین هس و نمیشه ایرادی گرفت
 • به سلامت سه تن IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  1 5
  چون هیچ حسی لذتبخشتر و آرامشبخشتر از این حس نیست که ببینی تیم کشورت دست هموطن خودته نه دست غریبه هایی که قراره بعد از این فوتبال کشورت رو صاحب بشن
 • یبر US ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  6 3
  زمانی که با تیم در حد ایران بازی کرد و برد انوقت میگیم خوبه فعلا محک جدی نخورده کره جنوبی رو هم نبرد
 • ع م GB ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  1 4
  باید بپذیریم که تیم ملی در زمان مربیگری اسکوچیچ خوب نتیجه گرفته. اما همینطور باید بپذیریم که تیم ملی کاستی هایی داره که برای موفقیت در جام جهانی باید اونها رو برطرف کنه. بردن تیم های عربی همیشه خوب و البته دشواره اما این که ما اونها رو بردیم شاهکار نیست. در رقابتهایی که تنها رقیب قابل اعتنای ما کره جنوبی بوده نتونستیم در تهران با وجود دوبار لرزاندن تیر دروازه شکستشون بدیم و درصد مالکیت توپ را هم به کره باختیم. این به نظر من باعث میشه نتونیم در باد این پیروزی ها آسوده بخوابیم. برای صعود به جام جهانی شاید این طرز بازی زیاده از حد خوب هم باشه اما برای تیمی که ادعای صعود به جمع شانزده تیم برتر جام جهانی رو داره تساوی برابر کره حکم شکست رو داره. چرا که کره جزء ضعیف ترین تیم های حاضر در جام جهانی محسوب میشه. شاید ناجوانمردانه باشه اما این که اسکوچیچ توانایی ارنج مطلوب تیم ملی رو برای اون رقابت ها داشته باشه برای ما جای تردید جدی داره.
 • سیروس IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  2 0
  من عاشق ورزش هستم راننده سنگین در جاده‌ای ایران رایو ورزش زیاد گوش می‌کنم یادمه اولش که آقای اسکوچیچ اومده بود همه انتقادا شروع شد یک یوآل نظرسنجی گذاشت رادیو ورزش حافظ کامشاد مجری بود بخدا من و چند تای دیگه موافق بودیم من پیام دادم گفتم که اگر اگر بذارن ما با اسکوچیچ به همه جا وهمه چیز می‌رسیم آقای کاظم زاده بامن هم عقیده بود و پیام منو خوند امروز هم در برنامه از فوتبال چه خبر یادی از حرف من کرد خواستم بگم اگر بازیکن خوب باشد مربی نباشد چه فایده مربی خوب بهتراز بازیکن خوب هست از قدیم گفتن قانون بد بهتر از بی قانونی هست بازیکن سالاری را در فوتبال باید جم کنیم تیم ملی پرتغال در جام‌جهانی قبلی یک شبه مربیش عوض شد اگر ایران بود سنگ رو سنگ بند نمیشد
 • حسین IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  0 2
  اگر منافعی نداری یکبار دوتیم اس وپرس.....فقط مربی خاجی خوب می‌خواهند آنوقت شما بازی دربی را تاکتیکی خواهید دید مقابل الهلال و.... بدن ما نمی‌ارزد بحث یحیی وفریاد نیست بحث ابر‌وی ایران در میان هست یک حرف وتمام عاقلان به اشاره هرچقدر پول بدی اش میخوری
 • سیروس IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  5 0
  اسکوچیچ مربی باشخصیت وبا ادب وخوبی هست بهتراز کی‌روش هست آقای کی‌روش همه جا سرک میکشید دست تو همه سوراخی میکرد تو کارمه هم دخالت میکرد
 • محسن.ق IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  0 0
  نشنیدین میگن=خوبی که از حد بگذزد نادان خیال بد کند!!!جریان اسکو پرزحمت و نتیجه گراست۴تا مبتدی غیر فوتبالی شدن کارشناس..فقط شماره هاشون گیرم میشورمشون!!کیروش خوبه بیاد بخوابه رو سکوها ازادی پول یامفت بگیره و ابرو ایران و ببره!!!
 • م‌.ق IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  0 0
  اسکوچیچ بهترین مربیه این بی ارزشا شدن کارشناس..

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __