مدیرعامل باشگاه سپاهان ضمن واکنش به پوستر جنجالی بازی با پرسپولیس، گفت: وزارت ورزش امور باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را به خودشان واگذار کند و به آنها تنفس مصنوعی ندهد.

واکنش مدیرعامل سپاهان به پوستر جنجالی بازی با پرسپولیس/ وزارت ورزش به پرسپولیس و استقلال تنفس مصنوعی ندهد
خبرورزشی -

محمدرضا ساکت درباره دریافت مجوز حرفه‌ای برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از سوی باشگاه سپاهان اصفهان گفت: AFC و فیفا با هدف استانداردسازی لیگ‌ها و تیم‌های باشگاهی، شرایطی را برای حضور آنها در مسابقات بین‌المللی در نظر گرفتند تا لیگ حرفه‌ای اجرا شود.

مدیرعامل باشگاه سپاهان افزود: آنها در مرحله اول بازدیدهای میدانی انجام دادند تا تجهیزات هر باشگاه را بررسی کنند. سپس شرایط باشگاهداری را اعلام کردند و از فدراسیون‌های تحت عضو خواستند کمیته‌های مستقل برای صدور مجوز حرفه‌ای ایجاد کنند. آنها معیارهای حقوقی، پرسنلی، مالی و باشگاهداری را مشخص کردند.

ساکت درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ به دلیل عدم دریافت مجوز حرفه‌ای گفت: بیش از ۱۴۰۰ صفحه مدرک در اختیار کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دادیم تا مجوز حرفه‌ای سپاهان را تایید کند. باید بگویم AFC پنل‌های مشخصی را برای بارگذاری مدارک در اختیار هر باشگاهی قرار داد که این پنل‌ها فقط در اختیار همین باشگاه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: سازمان لیگ و کمیته‌های مستقل صدور مجوز حرفه‌ای برخی مدارک باشگاه‌ها را تایید می‌کردند، سپس AFC باز هم آنها را بررسی می‌کرد؛ این‌طور نیست که هر چه مدرک ارسال و کمیته مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تائید کند را AFC هم بپذیرد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان به استقلال و پرسپولیس تنفس مصنوعی ندهد و بگذارد آنها روی پای خودشان بایستند. آنها مدیران خوبی دارند. وزارت ورزش باید امور مربوط به این دو تشکیلات را در اختیار خودشان بگذارد. آنها مدیران خوب و فرهیخته دارند.

ساکت افزود: خوشبختانه امسال عددهای مربوط به نقل و انتقالات بازیکنان در سایت ترانسفر مارکت وجود داشت. ما باشگاه پنجم یا ششم در لیگ برتر بودیم. قطعاً فقط رقم قرارداد و یا پول در جذب بازیکن مهم نیست؛ باشگاهداری و نحوه برخورد با بازیکنان تأثیر بسزایی در این امر دارد. وزارت ورزش اجازه دهد ثبات در باشگاه‌ها جلو برود و برنامه‌محور باشد.

«آیا اگر استقلال و پرسپولیس را امروز به شما بدهیم می توانید این مشکل مجوز را حل کنید؟» ساکت که در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شده بود در پاسخ به این سئوال گفت: من سرباز سپاهان هستم ولی مطمئنم برای پرسپولیس و استقلال هم می توان کار کرد ولی به شرطی که از همین فردا صبح استارتش زده بشود. از الان استارت بزنند برای آبان می توانند مجوز بگیرند.

وی در واکنش به پوستر جنجالی سپاهان قبل از دیدار با پرسپولیس با حضور فرشاد احمدزاده، شهریار مغانلو و سروش رفیعی که سابقه بازی در پرسپولیس را دارند، تاکید کرد: اینها بازیکنان سپاهان و طلایی پوش هستند. مگر رضا اسدی بازیکن کجا بوده که الان در پرسپولیس است؟ ولی الان حق ندارم درباره اسدی صحبت کنم. اسدی از سپاهان رشد کرد. یا مثلا میلاد سرلک هم همینطور.

مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره حذف ستاره های پرسپولیس از این پوستر تاکید کرد: در کشور ما برای ستاره آیین نامه تعریف نشده است. در اروپا تعریف شده است که چه باشگاهی می تواند به چه مناسبت ستاره داشته باشد. ما این را نمی دانیم. از بچه های باشگاه هم پرسیدم که گفتند آیین نامه ای وجود ندارد.

ساکت در خصوص باشگاه استقلال و ستاره های این باشگاه تاکید کرد: استقلال آسیایی است. اسمش استقلال ایران است. در عرصه بین المللی همه دستمان یکی است. پارسال بازی پرسپولیس را -در لیگ برتر- به حق جابجا کردند و مخالفت نکردیم چون گفتیم این پرسپولیس ایران است. بازیکنان ما ستاره های امروز سپاهان هستند همینطور که چند بازیکن سپاهان در پرسپولیس هستند و درباره آنها فکری نمی کنیم.

دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده و قرارداد جنجالی «مارک ویلموتس» سرمربی سابق تیم ملی هم گفت: زمانی که قرارداد بسته شد، بنده در حوزه اداری فدراسیون نبودم و در حوزه تیم ملی بودم. ویلموتس در شروع مربی بسیار خوب بود و کارش را خوب انجام می داد. مسئولان فدارسیون ارتباط نزدیکی با او برقرار کردند ولی شما می دانید آدم خارجی به پرداخت های مالی اهتمام می ورزد. ویلموتس به خاطر تحریم های ظالمانه ای که اعمال شد، پنج ماه حقوقش را نگرفت. فیفا که می گوید فوتبال سیاسی نباشد چرا این کار را می کند؟ این تحریم ها ضد توسعه فوتبال است.

ساکت در پاسخ به این سئوال که« آیا می شد قرارداد بهتری با ویلموتس بست؟» اظهار کرد: آنچه یادم است متن قرارداد را از حقوق بین الملل فدراسیون که تهیه شده بود، خواندم. اینکه آیا آنجا آیتمی تغییر کرده است را در جریان نیستم. اتفاق ویلموتس به این بر می گشت که پنج ماه خویشتنداری کرد به خاطر رایزنی مهدی تاج. همان پرداختی شستا به این خاطر بود که در فیفا پول وجود داشت ولی نمی توانستیم از آن استفاده کنیم. الان هم شنیده ام ۱۳ تا ۱۶ میلیون دلار پول در فیفا داریم. بخشی از حقوق کی روش را با نامه فدراسیون پرداخت می کردند. آن سال یکسری تحریم های جدید گذاشتند و اجازه ندادند این پول به ویلموتس پرداخت شود.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • گلات و دو فینال واقعی آسیا IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  12 9
  اولا که فلسفه قرار دادن ستاره روی لوگو اولین بار توسط یوونتوس انجام شد اونم بخاطر ده قهرمانی سری آ و تو لیگ آلمان و ایتالیا بر اساس قهرمانی داخلی ستاره میذارن. ثانیا کیسه تا حالا قهرمان لیگ قهرمانان آسیا نشده و حتی به فینالشم نرسیده. لیگ قهرمانان آسیا از سال 2002 با فرمت حرفه ای و جدید و به فرمت روز دنیا برگزار میشه و از وقتی لیگ قهرمانان حرفه ای شده کیسه فقط زنگ تفریح تیمهای آسیاییه و 6 تا خوردن کیسه از العین هم بدترین نتیجه تاریخ تیمهای ایرانیه در آسیاست! آخه دورهمیهای امجدیه کجا و رقابتهای فعلی که تیمهای عربی و شرق آسیا با بهترین و بزرگترین و گرانترین بازیکنان در اون شرکت میکنن کجا؟! خود فیفا هم دو تا ستاره کیسه را قبول نداره و بعد از فینالیست شدن پرسپولیس در آسیا فیفا پرسپولیس را بعد از ذوب آهن و سپاهان سومین تیم ایرانی دونست که به فینال آسیا راه پیدا کرده. کیسه کشا خودشونم میدونن رنگ فینال واقعی آسیا را نمیبینن به همین خاطر دارن با قهرمانی دورهمی امجدیه پز میدن!
  • غضنفر IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   0 3
   اصلا حتی دلیل اون ستاره مهم نیست این لوگوی ثبت شده باشگاه حریفه، این چه جواب بچگانه ایه که میده؟! لوگو را عوض میکنید که چی بگید؟
  • تاجی باشیم ضد مافیا IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   4 0
   خودت جواب خودت رو دادی اما بازم نفهمیدی ؟! خوب یوونتوس و ایتالیا به ما چه ؟ میگه ما آئین نامه ای نداریم همانطور که برای سوپرجام هم نداشتیم و بخاطر پرسپولیس گویا یک شبه تنظیم شد (هنوز هم نمیدانم داریم یا نداریم ) وقتی فقط برای یک تیم سوگلی و خاص !! فقط بخاطر آن تیم هی آئین نامه و روش و دستورالعمل و قوانین را تغییر میدهند دیگه چی از اون فوتبال میمونه ؟ میشه همین کثافتی که الان داریم ماحصل دهها سال حکمرانی مافیای پلید سرخ در فوتبال !
  • سهراب IR ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   3 0
   با اسید هم نمیتونین اون دو تا ستاره رو پاک کنین تا ابد هم آرزوش به دلتون میمونه ، به راهروی ای اف سی و تالار افتخاراتش اگه بری برق تابناک اون دو تا ستاره و تک ستاره پاس بزرگ تهران ( تیم دوم پایتخت ) کورت می‌کنه ، پس بیشتر از این برای حذفش تلاش نکن تا بیشتر از این اسباب خنده نشی.
 • فولاد مبارکه سیمان سپاهان IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  1 2
  آخه یکی نیست به این بابا بگه شما از کجا پول میارید؟؟؟ از منابع و معادن صنعتی خاک این مملکت و بیت المال حالا هی بگو ما تنها باشگاهی هستیم که کلی تیم داریم و ... همین فردا صبح کارخونه فولاد رو ازتون بگیرن باید برید تو لیگ محلات و تو زمین خاکی بازی کنید
 • ایرانی IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  0 0
  همه استقلالیا وپرسپولیسیا بدونن آقای تاج وساکت زیرابشونو زدن اینا همچین میگن سپاهان وطلایی پوش انگارچه قدرهوادار دارن با همه احترام به مردم خوب اصفهان سپاهان توی سایر استانها طرفدارش از التعاون عربستان هم کمتره
 • شاهرخ خان: IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  0 3
  خبر ورزشی چرا صحبتهای این مردک مزور رو ناقص کار کردی؟! او از دو قهرمانی استقلال تو آسیا گفت ولی ظاهرا قهرمانی آسیایی پرسپولیس تو جام در جام رو به دلیل کهولت سن فراموش کرد بگه. بعضیا چقد زود آلزایمر میگیرن. ظاهرا از نظر این پیرمرد دغلباز قهرمانی با قهرمانی فرق میکنه. باید به این مردک بگیم اولا که استقلال یه قهرمانی آسیا بیشتر نداره ثانیا ستاره روی لوگوی پرسپولیس به خاطر ۱۰ قهرمانیش تو لیگه نه یه قهرمانی آسیائیش، ثالثا مسئله زدن ستاره اصلا چه ربطی به سازمان لیگ داره. این یه اصل جهانیه مثل کرنر، اوت، آفساید و ... . مسئله بعد اینکه اون موقع که ایشون تو فدراسیون بود ۱۰ تا شغل داشت و به ابوالمشاغل معروف بود. بنابراین ایشون توی متن قرارداد ویلموتس بوده نه تو حاشیه‌اش.
 • رضازاپاتای پرسپولیسی IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  0 3
  تونمیدونی این برای قهرمانی وبهترین تیم ایران بوده چندین سال اف ی س میدونه فیفامیدونه اصفهانیهانمیدونندچندین سال بهترین رده بندی توتیمهای ایرانی داشته چراباقرض ورزش پیکننیداگه بلتیدتوزمین باپرسپولیس حریف بشیدبادست به دست دادن بااستقلال نه استقلال میتونه قهرمان بشه نه سپاهان پرسپولیس کاری میکنه خودت اونوکه بایدبگی میگی مگه فصل قبل نبودکه حرفاتونومیگفتیدبازیکناتوکنفرانس خبری بگن چی شدبه عربهاعال کثیرفروختیدچیشدامسال هم بعدازپرسپولیس هستیدنگران نباشید
 • رضا سپاهانی IR ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 0
  کل ایران می‌دونن که فوتبال ایران کاملا سیاسیه که اگر غیر از این بود پیروزی یه قهرمانیم نداشت تو لیگ ، وقتیکه جام‌های اسنپی و اهدایی به تیم آماتور پیروزی تعلق میگیره انتظار نداشته باشید تیمای دیگه و به خصوص باشگاه سپاهان اون ستاره تقلبی رو حذف نکنه ، در رابطه با بازیکناهم به خود باشگاه مربوط میشه نه به تیم پیروزیو خبرگزاریای کاسه لیسش تا چشتون در بیاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __