مهدی هاشمی پس از شکست در فینال قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی، هنگام خروج از سالن با لگد به یکی از نیروهای کادری نیروی انتظامی ضربه زد و عامل درگیری های شدید در سالن شد.

درگیری و ضربه کشتی گیر پرحاشیه به مامور نیروی انتظامی/ کار به اسپری فلفل کشیده شد
خبرورزشی -

پس از برگزاری دیدارهای فینال اوزان ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی در گرگان، طرفداران کشتی گیر بازنده با ورود به محوطه تشک کشتی، نظم سالن را به هم ریختند.

در مبارزه فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم این رقابتها، یدالله محبی در حالیکه ۷ بر یک از مهدی هاشمی پیش بود، موفق شد حریف خود را ضربه فنی کند و به عنوان قهرمانی برسد.

پس از این مبارزه در حالیکه مهدی هاشمی کشتی گیری که در سال های برخی حواشی هم داشته است، در مسیر ورود به سالن گرم به دلایل نامشخص با لگد به یکی از  ماموران کادری نیروی انتظامی ضربه زد، پس از این اقدام تعدادی از ماموران نیروی انتظامی به این حرکت کشتی گیر واکنش نشان می دهند و چند تن از طرفداران هاشمی نیز وارد محل مسابقه می شوند که این درگیری ها منجر به شکسته شدن انگشت و بینی این کشتی گیر، پارگی دست و آسیب و جراحت صورت وی شد.

ماموران نیروی انتظامی برای متوقف کردن درگیری مجبور به استفاده از اسپری فلفل می شوند که افراد حاضر در سالن رقابت ها و مخصوصا افراد نزدیک به محل درگیری، شدیدا از ناحیه چشم و گلو احساس ناراحتی کردند.

در این میان تعدادی از نفرات حاضر در سالن نیز درگیری هایی را با برادران محبی بوجود می آورند که با دخالت نیروی انتظامی، جدا می شوند.

در نهایت ماموران، عاملان درگیری را بازداشت و به بیرون سالن رقابت ها انتقال دادند.

همچنین در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم، احمد بذری در یک مبارزه حساس و نزدیک با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب امیرحسین فیروزپور شد. در شرایطی که بذری با اجرای فن در ثانیه های پایانی جلو افتاد، مربیان فیروزپور چلنج کردند و داوران پس از بازبینی فیلم به فیروزپور نیز امتیاز دادند تا وی پیروز این مبارزه حساس شود.

پس از شکست بذری، اصغر بذری برادر و مربی این کشتی گیر با عصبانیت فریاد خطاب به کمیته فنی گفت: از ابتدا هدفتان این بود که فیروزپور پیروز شود.

پس از این اتفاق تعدادی از اقوام و طرفداران بذری با پرش از روی سکو به محوطه تشک آمدند و قصد هجوم به سمت داوران را داشتند که ماموران نیروی انتظامی مانع آن ها شدند و معترضان را به بیرون سالن بردند.

با تصمیم کادر فنی تیم ملی از مدت ها پیش اعلام شده بود، نفرات نخست این رقابت ها به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می شوند.

اتفاقات تلخ لحظات پایانی این رقابت ها باعث شد خستگی مسئولان برگزاری مسابقات و میزبان بر تن آنها بماند و همه از این اتفاقات تلخ ابراز تاسف کنند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • حامد IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  9 2
  باز هی بشینین اینور اونور بگین ما ایرانیا فلانیم و بهمانیم و پهلوانیم و فلان! رادیو و تلویزیون و روشن یه سری مجری و کارشناس فقط دارن همه چی رو بهشت جلوه میدن! بس کنین بابا! یه بار بدون اغماض و پارتی بازی و حالا ایندفه رو ندید بگیریم و ... برخورد درست و حسابی کنین. اینجا کسی خودش تا مجبور نشه اخلاق و رعایت نمیکنه. وقتی کشتی گیر تو این سطح لات چاله میدونه دیگه از نوجوون هایی که تو ابتدای مسیر هستن چه انتظاری دارید؟؟ مطمئنم، مطمئنم، مطمئنم اینم مثه بقیه اتفاق هایی که کم هم نبوده تو این چندسال ماست مالی میشه و میره. از خبرنگارهای خبر ورزشی میخوام که لطفا این موضوع رو پیگیری کنن و هفته ای یه تیتر راجع بهش کار کنن ببینیم چجوری پیگیری میشه.
 • Retired IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  2 0
  من كشتى بذرى و فيروزپور رو ديدم و در كمال ناباورى حق بذرى رو خوردند چون بذرى حريفش رو خاك كرد و فقط يك امتياز بهش دادند .
 • ایرانیه IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  2 0
  چقدر زشت
 • حامد IR ۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  1 1
  حالاخوبه هفت-یک عقب بوده و اینقد جنجال درست کرده اگه امتیازها نزدیک بود چیکار میکرد؟
 • Az IR ۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  3 1
  کشتی ول کنید برید سراغ mma چون تو ایران افرادی زیادی تو این رشته استعداد دارن
 • Bi nam FR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  2 1
  بشخصه ترجیح میدم از اضافه وزن سکته کنم و بمیرم تا برم ورزشکار بشم و وارد این فضاهای چاله میدونی و اوباش گری.
 • سلیم IR ۰۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 0
  متاسفانه در اغلب مسابقات حق به حقدار نمیرسد ودر کشتی فیروز پور وبذری نیز امروز این حق کشی صورت گرفت وجلو چشمان میلیونها تماشاچی سالن ورسانه ها از بذری علنا ظلم شد .فدراسیون باید به این حق کشیها رسیدگی کند .
 • علی محمدی DE ۰۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  4 2
  من جای مسولین بودم هر چهار فینالیست رو تا ابد محروم از کشتی و جریمه سنگین مالی درنظر میگرفتم نفر سوم رو قهرمان میکردم تا بفهمن ملت تختی میخان کسی ک میخواد بره ب اسم ایران مدال بیار یزدانی مرام باشن اینا وقتی حرمتی قایل نیستن ب کسی همون بهتر ک نباشن اشتباه گرفتن کشتی کج رو با کشتی
 • ماسال IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  0 1
  ورزش چاله میدانی رایج در مملکت خخخخ
 • محسن IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 1
  ورزش و روحیه ورزشی ب تاریخ پیوست...
 • ياور رئالي IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  0 0
  وقتي گل محمدي از عمل زشت کنعاني دفاع ميکنه يعني فاتحه اخلاق وپاکي را بايد خوند.
 • مسعود IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  0 0
  ای داد وبیداد چه بر سر این کشور و ملت امده ورزش پهلوانی شده ورزش لاتی خدایا چرا اینجور شده برای خودم متاسفم یک عمر پا گذاشتم رو توشکی که الان شده گود چاله میدان برای خودم متاسفم که تعصب کشتی رو میکشم 😢😢😢😢

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __