مهاجم تیم پرسپولیس به خبرورزشی گفت: متأسفانه دوست خوبم عیسی آل کثیر را به دلیل مصدومیت تا آخر فصل از دست دادیم و حالا با نظر سرمربی به مهاجم نیاز داریم.

اسم این پرسپولیس با حروف طلایی در تاریخ ثبت خواهد شد/ می‌خواهم برای رسیدن به پیراهن تیم ملی بجنگم/ هر مهاجمی به پرسپولیس بیاید قدمش روی چشم

مهدی یکتا؛ تک گل ارزشمند این دیدار را مهدی عبدی به ثمر رساند. مهاجمی که راه گلزنی در بازی‌های حساس را به خوبی بلد است و بارها در دیدارهای مهم پرسپولیس این توانایی را به رُخ کشیده است. او در مصاحبه قبلی خودش با خبرورزشی عنوان کرده بود که الگویش زلاتان ابراهیموویچ است و برای گلزنی می‌جنگد! با همین موضوع سراغ گلزن دیدار پرسپولیس و فولاد خوزستان رفتیم.

باز هم مهدی عبدی و باز هم گلزنی! گفته بودی مثل الگویت زلاتان برای گلزنی می‌جنگی و حالا دروازه فولاد را باز کردی. توضیحی می‌دهی؟

قطعا زلاتان الگوی کودکی، نوجوانی و جوانی ام است. مهاجمی‌که فقط برای یک هدف وارد زمین می‌شود و آن هم پیروز شدن است. من با دیدن بازی، رفتار، صحبت‌های زلاتان درس‌های زیادی می‌گیرم. ضمن آن که سعی می‌کنم از مربیان، بازیکنان بزرگ تر تیم پرسپولیس و دوستانم نیز کمک بگیرم.

به همین خاطر پس از گلزنی شادی خودت را با یحیی گل محمدی تقسیم کردی؟

بازی بسیار سنگینی بود. فولاد تیم تاکتیکی و منظمی است که راحت گل نمی‌خورد و هرتیمی را می‌تواند اذیت کند. ما هم تحت فشار بودیم و پس از گلزنی وقتی چشمم به آقا یحیی افتاد رفتم و شادی ام را با او تقسیم کردم. قدردانی از مربی و بزرگ تر وظیفه شاگرد است. خوشحال شدم زمانی که شادی نیمکت پرسپولیس را دیدم.

نگران اخبار مربوط به خرید مهاجم توسط پرسپولیس در نیم فصل نیستی؟

چرا نگران؟ هربازیکنی به پرسپولیس می‌آید با نظر سرمربی و کادرفنی و مهم تر از همه برای کمک و تقویت تیم می‌آید. متأسفانه دوست خوبم عیسی آل کثیر را به دلیل مصدومیت تا آخر فصل از دست دادیم و حالا با نظر سرمربی به مهاجم نیاز داریم. هر بازیکنی هم به پرسپولیس بیاید قدمش روی چشم.

تو با ۵ گل زده بهترین گلزن ایرانی لیگ برتر هستی درحالی که گادوین منشا ( با ۱۰ گل زده)، یامگا و شیمبا ( هر دو با ۷ گل زده) با زدن پنالتی بالاتر از تو درجدول گلزنان ایستاده اند. به زدن پنالتی در ادامه مسابقات فکر نکردی؟

پنالتی زن تیم ما مهدی ترابی است که خیلی خوب و فوق العاده پنالتی می‌زند. ازآن گذشته مهدی بیشترین پاس گل‌ها را درتیم ما به همراه آقا امید (عالیشاه) و سایرهافبک‌ها می‌دهد و درپرسپولیس این مسائل وجود ندارد. مهم بردن و پیروز شدن است.

اما گل زدن برای یک مهاجم مثل تنفس کردن یا نفس گرفتن هنگام شناست. قبول نداری؟

تعبیر جالبی بود اما یک نکته را خوب می‌دانم. خوب است که من مهاجم گلزن بزنم و خیلی هم برای خودم خوشحال کننده است اما در فوتبال تمام تیم با هم به پیروزی می‌رسند. در دنیای فوتبال هم همین طور است. مسی هم به تنهایی نمی‌تواند عامل موفقیت یک تیم باشد و باید همبازیان خوبی داشته باشی تا موفق شوی. اگر غیر از این بود مسی با آرژانتین قهرمان جام جهانی می‌شد و درتیم ملی کشورش هم به اندازه بارسلونا افتخار کسب می‌کرد.

جدول لیگ برتر هم جذاب تر شد. شما با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال با ۳۵ امتیاز در رده دوم جدول ایستاده اید. این رقابت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ببینید درپرسپولیس یاد گرفتیم فقط به بازی‌های خودمان فکر کنیم. اینکه می‌خواهیم ببریم و حداکثر امتیازات را برای رسیدن به جام جمع آوری کنیم. شاید نگاه کردن به جدول یا بازی‌های تیم‌های حریف شما را گمراه یا حداقل اینکه تمرکزتان را به هم بریزد.

فکر می‌کنی بتوانید دبل هت تریک کرده و ششمین قهرمانی پی درپی پرسپولیس در لیگ برتر را جشن بگیرید؟

چرا که نه؟ تا همین الان هم تیم ما نشان داده است بهترین است. خدای ناکرده حمل برغرور یا خودستایی نباشد اما به نظرم اسم این پرسپولیس را با حروف طلایی در تاریخ نوشته خواهد شد. شک نکنید!

مردم و هواداران از بیرون پرسپولیس را می‌بینند. تو که داخل تیم هستی فکر می‌کنی دلیل اصلی موفقیت تیم شما در سال‌های اخیر چه بوده است؟

شاید خیلی‌ها نتایج و جام‌های پرسپولیس را از بیرون ببینند و تصور کنند ما گروهی هستیم که بازی می‌کنیم و از فوتبال فقط لذت می‌بریم اما از داخل تیم ما خبر ندارند. باور کنید ما برای تک تک امتیازات خود تلاش می‌کنیم و با همه وجود می‌جنگیم. نمی‌خواهم خیلی مسائل را باز کنم اما سختی‌های زیادی را داخل خودمان حل می‌کنیم تا بتوانیم به هدف بزرگ خود برسیم.

اسم این پرسپولیس با حروف طلایی در تاریخ ثبت خواهد شد/ هر مهاجمی به پرسپولیس بیاید قدمش روی چشم/ می خواهم برای رسیدن به پیراهن تیم ملی بجنگم

منظورت مشکلات مالی فراوان شما درفصل اخیر بوده است؟

به عنوان یک بازیکن جوان اصلا دوست ندارم درخصوص این مسائل حرف بزنم. گفتنی‌ها را آقا سید، آقا وحید وبقیه بزرگ ترهای تیم گفته اند. در این سال‌ها با خیلی چیزها جنگیدیم تا موفق شویم و خوشحالم هواداران پرسپولیس با پیام‌های محبت آمیز خود نشان می‌دهند که چقدر خوب ما را درک می‌کنند و کنارمان هستند.

مهدی عبدی فصل پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته است. گاهی نیمکت نشین، گاهی فیکس، گاهی گلزن و گاهی هم بدون گل زده زمین را ترک می‌کنی. در لحظات شاید ناخوشآیند بیشتر چه کسانی کنار تو هستند؟

اول ازهمه خانواده ام که همیشه کنارم بوده و هستند. شما حتی وقتی خیلی خوب هم هستی و شرایط ایده آل است باز هم به خانواده نیاز داری تا مغرور نشوی و فروتنی ات را حفظ کنی. همین طور دوستان نزدیک و کسانی که به من یادآوری می‌کنند اتفاقی نیفتاده و این تازه شروع کار است.

با توجه به شکست سنگین سپاهان برابر مس رفسنجان و شرایط سایر تیم‌های فکر می‌کنی رقابت برای قهرمانی در لیگ بیست و یکم بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس باشد؟

هنوز نیم فصل دیگر باقی مانده است و نمی‌توان با قطعیت حرف زد. سایر تیم‌ها مثل سپاهان، مس رفسنجان، گل گهر و آلومینیوم و فولاد هم هستند. به هرحال آنچه مشخص است اینکه نیم فصل دوم می‌تواند به مراتب سخت تر از نیم فصل دوم باشد. ما هم درتیم پرسپولیس می‌خواهیم نشان دهیم چه توانایی‌هایی داریم.

لیست تیم ملی اعلام شد و مهدی عبدی جایی در بین نفرات دعوت شده به تیم ملی نداشت. نظری نداری؟

آقای اسکوچیچ در اردوهای قبلی من را دعوت کرده و به همین خاطر همیشه از او ممنون بوده و هستم. می‌دانم سرمربی تیم ملی با دقت بازی‌های همه ما را تماشا می‌کند و اگر درتیم باشگاهی ام خوب باشم شانس دعوت مجدد را دارم. از آن گذشته رسیدن به پیراهن تیم ملی آن هم در سال منتهی به جام جهانی یک هدف بزرگ و مهم است.

اسکوچیچ به تازگی حرف جالبی زده و گفته بازیکنان جوان باید درهای تیم ملی را بشکنند!

بله، جمله انگیزشی و جالبی است. من تلاش می‌کنم و برای رسیدن به پیراهن تیم ملی در جام جهانی تا آخرین ثانیه‌ها خواهم جنگید.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • حامد US ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  22 24
  چشم آای عبدی شما مواظب دست های بیقرار شیری باش ما اسم پیروزی رو با طلا مینویسیم .
 • رضا از بندرعباس IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  12 23
  آقای گل محمدی در یکی از مصاحبه ها در مورد سطح پایین فوتبال کشورمان گفتند فوتبال ایران که فوتبال نیست شبیه دورهمی است . قهرمانی در فوتبال دورهمی که این همه هیاهو ندارد هر وقت قهرمان آسیا شدید بعد می تونید یه کوچک ادعایی داشته باشید
 • فقط استقلال IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  18 26
  تو همونی نیستی،که سیدحسینی استقلال پنالتی ات روگرفت،للللللللنننننگگگگگگییییییی
  • شپر IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
   23 21
   این بازیکن همون بود که تو بازی برگشت مقابل استقلال گل زد و همون برد باعث پنجمین قهرمانی پرسپولیس ياهمون گلللات شد😂
  • /// IR ۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
   0 1
   جناب شپر کسی در بازی برگشت به استقلال گل زد آل کثیر بود نه عبدی،گزن تیمت را نمیدانی کری هم میخوانی،در ضمن همان بازی هم پنالتی دقیقه ۴ استقلال گرفته نشد.
  • محمد IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
   2 0
   این همونیه که مدافعای کیسه رو فرستاد برن برا خودشون کیسسسسههههه
 • آنتی لنگیزاسیون IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  17 19
  همون با ذغال اسم لنگ رو رو دیوار می‌نويسن از سر لنگ هم زیاده... چه غلطا! با خط طلایی... لنگیا دوباره توهم زدن. گلادیاتور و برند و لورن بلان تموم شد، حالا نوبت خط طلایی رسید...
  • محمد IR ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
   1 0
   کیسه ها یه دبل قهرمانی تو تاریخ کیسه نبوده و چارجاتبه امجدیه رو باید با ذغال بنویسن پس هیس کیسه ها
 • شاهین IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  13 10
  چشم با طلا می نویسسم ولی تصویر دست مهدی شیری وپای نوراللهی والبته بابا مسعود ومامان اذر رو هم یادمون نمیره............لیون هم 8 بار پیاپی قهرمان فرانسه شد ولی واسش تره هم خورد نمیکنن....یووه هم 9 با پشت سر هم اسکودتو رو برد ولی همه میدونن تمی مافیاست...
 • طلوع آبی IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  11 12
  حالا نصف گلهای این لواندوفسکی لنگی !!!.خخخخخ .که زده با چرک بازی و مرده خوری و شانس بوده! یا گلهای افساید زده یا خطا.مهمترین و کثیف ترین گلایی که زده یکیش بازی رفت دربی پارسال بود.که کاملا واضح هر دو بازیکن استقلال(نادری.و غلامی) رو با دو دست هول داد!!!.ولی داور لنگی گلشو قبول کرد!!!.یا گل هندی که به مس رفسنجان زد و همون سه امتیاز کثیف باعث قهرمانی لنگ و پیش گرفتن از سپاهان شد!!!
  • محمد IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
   2 0
   کیسه متوهم گلای کثیف و خطا رو بازیکنای کیسه زدن با پنالتی اشتباه و .. تو دربی که جفت بازیکنای کیسه رو فرستاد قاطی باقالیا و گل زد و هل دادن در کار نبود.. بازی با مس هم توپ رو با سینه کنترل کرد سه بازیکن و گلر کنارش بودن و داور هم ندید هند شده کیسه ها دیدن؟؟ زردک با امتیازهای داوری هم نتونست به سرورش برسه
 • عشقپولیس IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  11 15
  عبدی طلایی ❤️💛
 • لنگی IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  0 2
  عبدی کیه؟اکبرعبدی؟
 • و IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  3 0
  بوی سوزش میاد کیسه داره میسوزه از کامنت ها معلومه
 • مممد IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  3 0
  این همون عبدی که گل نازی به کیسه زد واتیش گرفتید
 • بیژن رستمی IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  0 1
  استقلالیها دستشان به گوشت نمی رسه میگن بو میده .الفاظ زشت توسط یک هوادار معمولی که که پرسپولیس در بدترین حالت باز با کسر کردن سه امتیاز کادویی شما دارد راهش را می رود حالا یک بار قهرمان جام شوید بعد خودتان را جر بدهید قهرمانی در پنج دوره باضافه حذفی وسوپرجام ودوبار فینال باز خیلی رو می خواهد چنین حرف می زنید ما در شرایط بد باز با ده امتیاز اختلاف قهرمان شدیم شما در توهم اوج مسابقات سه جانبه که حتی عربها وژاپن وکره به رشد حالا نرسیده بودند دوتا قهرمانی را بمب خبری تکراری خود می کنید مع الوصف ما به همان قهرمانی شما هرچه که بود احترام می گذاریم ولی بی ارزش کردن چندین سال قهرمانی را به مافیا نسبت دادن را برو از کسی بپرس که مدیر سپاهی بالای سر شما است
 • رادین پرسپولیسی IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  0 3
  آه آه من به عنوان یه پرسپولیسی تقاضا میکنم که از پرسپولیس بری برو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __