سفر به ترکیه، دوباره برای مهدی طارمی ستاره تیم ملی و پورتو و سابق پرسپولیس دردسر ایجاد کرده است.

آسمان ناامن ترکیه برای مهدی طارمی/ ماجرای دریافتی میلیاردی که دردسرساز شد

تیم ملی درحالی قرار است پنجشنبه مقابل عراق قرار بگیرد که به غیر از مثبت اعلام شدن تست کرونای چند ملی پوش ، مهدی طارمی هم که دوباره به تیم ملی بازگشته در ترکیه گیر افتاده و هنوز نتوانسته خودش را به اردوی تیم ملی برساند. حضور  فوق ستاره ایرانی پورتو در ترکیه درحالی دوباره برای مهدی حاشیه ساز شده که او خاطره خوبی از رفتن به ترکیه ندارد و چند سال پیش هم حضور او در فوتبال ترکیه باعث محرومیت این بازیکن شده بود.

جدایی غیرمنتظره از پرسپولیس

مهدی در لیگ  پانزدهم  موفق شد آقای گل ایران شود و در اوج آمادگی قرار داشت. با این حال در ابتدای لیگ شانزدهم در تصمیمی‌ناگهانی و البته عجیب به همراه رامین رضاییان راهی باشگاه ریزه اسپور ترکیه شد. ماجرایی که بعدها تبدیل به یک پرونده بین المللی سنگین برای باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی شد.

کودتا در ترکیه

حضور طارمی و رضاییان در فوتبال ترکیه با کودتا در این کشور همراه شد. به غیر از این موضوع، ضعیف بودن تیم ترکیه ای ، نداشتن هوادار و دوری از ایران مسائلی بود که طارمی خیلی زود هوای بازگشت به سرش بزند. بازگشتی که جنجال‌های زیادی را به پا کرد و اولین نفری که ضربه خورد، شخص مهدی طارمی بود.

طارمی: می‌خواهم برگردم حتی اگر محروم شوم

مهدی طارمی به شکلی عجیب به ریزه اسپور ترکیه می‌پیوندد و با این تیم طبق ادعای خودش «تفاهم‌نامه» نه قرارداد امضا می‌کند و هیچ‌وقت هم از باشگاه ریزه اسپور برای طارمی درخواست «آی تی سی» نمی‌شود. طارمی بعد از چند روز تمرین با تیم ریزه اسپور در تصمیمی‌احساسی به ایران برمی‌گردد..

طارمی وقتی این موضوع را با دوستانش در میان می‌گذارد با مخالفت آنها برای بازگشت روبرو می‌شود اما اعلام می‌کند حتی اگر یک سال هم محروم شود برای او مهم نیست و می‌خواهد به ایران برگردد.

بعد از بازگشت طارمی به ایران او به مدیربرنامه‌هایش و وکیلش می‌گوید قراردادی با ریزه اسپور به صورت رسمی امضا نکرده است و تقاضای «آی تی سی» هم نشده، همین موضوع باعث امیدواری طارمی، وکیل، مدیربرنامه و حتی باشگاه پرسپولیس می‌شود. طارمی هم با عقد قراردادی به پرسپولیس می‌پیوندد و در همان  فصل  هم آقای گل می‌شود و هم به عنوان قهرمانی دست پیدا می‌کند.

عدم صداقت پرسپولیس

در  پرونده محرومیت  مهدی طارمی و  پرسپولیس ، در  حکم فیفا محرومیت باشگاه پرسپولیس به خاطر «عدم صداقت» عنوان شده است. داستان از این قرار است که بعد از اینکه مهدی طارمی دلش می‌خواهد،  از ترکیه به ایران برگردد باشگاه پرسپولیس سریعا دست به کار می‌شود تا دوباره طارمی را جذب کند، اما این وسط مشکلی وجود دارد و آنهم قرارداد طارمی با باشگاه ریزه اسپور ترکیه است. این قرارداد در تاریخ ۸ تیر ۱۳۹۵ منعقد شده بود و آنهم در شرایطی که طارمی بازیکن آزاد بود.

پس از اینکه طارمی اعلام می‌کند قصد بازگشت به پرسپولیس را دارد، قراردادی «جدید» از طرف باشگاه پرسپولیس با مهدی طارمی رو می‌شود که تاریخ آن برای ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ یعنی حدودا ۱۰ روز قبل از امضای قرارداد طارمی با باشگاه ریزه اسپور است.

بعد از شکایت طرف ترکیه‌ای به فیفا باشگاه پرسپولیس اعلام می‌کند قبل از امضای قرارداد طارمی با ریزه اسپور، این بازیکن با باشگاه پرسپولیس قرارداد داشته است. با مطرح شدن این ادعا فیفا از باشگاه پرسپولیس می‌خواهد قرارداد ادعا شده را ترجمه کند و به همراه اصل قرارداد برای فیفا ارسال کند که این کار هم صورت می‌گیرد. پس از اینکه قرارداد به فیفا می‌رسد داستان آغاز می‌شود.

مسئولان فیفا به این قرارداد و رفتار باشگاه پرسپولیس شک می‌کنند و برای‌شان این سوال به وجود می‌آید که اگر طارمی با باشگاه پرسپولیس قرارداد داشته چطور بعد از پیوستنش به ریزه اسپور هیچ عکس‌العملی از طرف باشگاه ایرانی رخ نمی‌دهد و برای بازگشت این بازیکن به تیمش این باشگاه فعالیتی نمی‌کند.

آسمان ناامن ترکیه برای مهدی طارمی/ ماجرای دریافتی میلیاردی که دردسرساز شد

همین مسئله کافی است تا فیفا به «اصل» بودن قرارداد باشگاه پرسپولیس با طارمی شک کند و در نهایت هم به باشگاه پرسپولیس را به اتهام «عدم صداقت» و وسوسه کردن طارمی در این پرونده از ۲ پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم کند. به زبان ساده یعنی اینکه اگر مسئولان باشگاه پرسپولیس در ماجرای طارمی و ریزه اسپور ورود نمی‌کردند و برای بستن قرارداد با این بازیکن دست به پرونده سازی نمی‌زدند هیچ‌وقت باشگاه پرسپولیس محروم نمی‌شود و نهایتا خود مهدی طارمی دچار محرومیت ۴ ماهه می‌شد.

پول‌های هوادار معروف

بعد از اینکه اعلام شد مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه از سوی فیفا محروم شده‌اند یکی از هواداران معروف پرسپولیس در صفحه شخصی‌اش مدعی شد در داستان بازگشت طارمی و رضاییان ملبغ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان به این ۲ بازیکن پول پرداخت کرده و حالا مسئولان باید پاسخ بدهند که این پول‌ها چه شده است.

پس از مطرح شدن این ادعا، این سوال مطرح شد که پول پرداختی این هوادار کجا خرج شده است. اما جالب است بدانید که سرنوشت این پول هنگفت چه بوده است.

مهدی طارمی و رامین رضاییان به ترتیب با قراردادهای ۷۰۰ و ۴۰۰ هزار یورویی به تیم ریزه اسپور ترکیه پیوسته بودند. بعد از اینکه مهدی طارمی اعلام می‌کند قصد بازگشت به ایران و به پرسپولیس را دارد یک نسخه از قرارداد توسط باشگاه پرسپولیس به طارمی فکس می‌شود تا او در همان ترکیه قرارداد جدید را با باشگاه پرسپولیس امضا کند، نکته این قرارداد مبلغ آن بود، یعنی ۹۰۰ میلیون تومان. این در شرایطی بود که قرارداد طارمی با باشگاه ریزه اسپور چیزی حدود ۲ میلیارد تومان بود.

هنگامی‌که طارمی به ایران برمی‌گردد ۲ نفر از دوستان طارمی نزد هوادار متمول می‌روند و به او جریان بازگشت طارمی و مبلغ پیشنهادی باشگاه پرسپولیس را می‌گویند. این ۲ نفر از این هوادار می‌خواهند در صورت امکان ما به تفاوت قرارداد طارمی با باشگاه ریزه اسپور و پرسپولیس (یعنی یک میلیارد و صد میلیون) تومان را به طارمی پرداخت کند تا طارمی با روحیه خوب! در پرسپولیس بازی کند. این هوادار هم قبول می‌کند و مبلغ هنگفت یک میلیارد و صد میلیون تومان را به طارمی پرداخت می‌کند. لازم به ذکر است که این مبلغ برای خود طارمی بوده و به عنوان مبلغ فسخ قرارداد با ریزه اسپور پرداخت نشده است.

بعد از طارمی هم رامین رضاییان به عنوان پول رضایت‌نامه از این هوادار متمول ۵۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کند و به پرسپولیس برمی‌گردد.

آب و هوای ترکیه به طارمی نمی‌سازد

حالا و بعد از گذشت چند سال از داستان محرومیت طارمی در ماجرای انتقال به ریزه اسپور ترکیه ، دوباره گذر فوق ستاره ایرانی به این کشور افتاد و مهدی برای آمدن به اردوی تیم ملی مجبور شد از طریق استانبول به ایران بیاید. اتفاقی که به دلیل شرایط بد آب و هوایی ترکیه و برف سنگینی که طی چند روز گذشته در این کشور بارید ، محقق نشد و به ناچار پرواز مهاجم تیم ملی در روستایی به نام دالامان در 800 کیلیومتری استانبول به زمین نشست و اوضاع برای طارمی اصلا مساعد نیست. با توجه به زمان اندک باقی مانده تا دیدار تیم ملی مقابل عراق ، طارمی قطعا با خستگی زیاد به ایران خواهد رسید و همین موضوع کار را برای تیم ملی سخت خواهد کرد. هرچه که هست کلا کشور ترکیه برای مهدی طارمی اصلا خوش یمن نیست و آسمان این کشور برای او ناامن است..

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • صدری DE ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  3 5
  چه قشنگ صغری کبری کردید که جریان طارمی رو مثلا ماستمالی کنید در حالیکه محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی فقط بخاطر وسوسه بازیکن برای قرارداد جدید بوده و اگر ربزه اسپور به دستور رئیس جمهور ترکیه شکایت به فیفا رو پس نمی گرفت و یا فقط فقط یک تیم ایرانی از پرسپولیس شکایت کرده بود تمام نتایج سه بر صفر میشد و تیم به دو دسته پایین تر و شروع بازی ها با منفی ۱۰ امتیاز محکوم میشد.پس زحمت نکشید دروغ سر هم نکنید .تیم استقلال که به دستور سلطانی فر نه تنها اجازه شکایت نداشت بلکه اجازه روی سایت بردن خبر رو هم با داد و فریاد وزیر نداشت سپاهان و تراکتور و دو تیم دیگر که قرار بود با هم شکایت کنند هم توسط وزارت و فدراسیون همزمان تهدید شدند که پروانه حرفه ایشون باطل می شود و جرات شکایت پیدا نکردند .دوران کثیف سلطانی فر و فدراسیون مهدی تاج که خودش عضو هئیت مدیره پرسپولیس بود و شکوری و محمد نبی نوبتی دبیر فدراسیون و تمام ارکان فدراسیون و کادر تیم ملی از نونهالان تا بزرگسالان همه قرمز بودند درست مثل فدراسیون فعلی . تیم حکومتی که میگن همینه دیگه
  • سرور کیسه IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
   0 0
   اینهمه خودتو خسته کردی که بگی از حسرت ۱۰ ساله جام ندیدن حالت خرابه 😂😂😂😂
 • جفت هتریک IR ۰۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  5 0
  کجای دنیا روستا فرودگاه داره اونم بین المللی شهری هست که فرودگاه بین امللی داره
 • کامران زارعی IR ۰۶:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  0 4
  خیره،خیره پول هنگفت آقای فلانی، یا پول مردم بازهم،یه خیریتی در کاره.....
 • سعید IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
  0 0
  مثلا بازی با عراق خیلی مهم است خوب شد رونالدو رکورد دایی رو زد 😅همه بازی های ایران با مالدیو و فلسطین و لبنان هست که❗❓💯👍

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __