نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟
جانی اینفانتینو
منبع: تسنیم
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

جانی اینفانتینو رئیس فیفا حالا قصد دارد پروژه برگزاری جام جهانی را به صورت سه سال یکبار کلید بزند.

جانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به دنبال اجرایی کردن پیشنهاد برگزاری جام جهانی به صورت هر دو سال یکبار است، اما در این راه مخالفان سرسختی همچون اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل)، اتحادیه‌های باشگاه‌ها و لیگ‌های مختلف دارد.

نشریه انگلیسی «سان» با انتشار گزارشی مدعی شد؛ اینفانتینو که پروژه برگزاری جام جهانی به صورت دو سالانه را شکست خورده می‌بیند، حالا قصد دارد پروژه دیگری را در پیش بگیرد و آن برگزاری جام جهانی به صورت سه سال یکبار است. بر اساس این گزارش؛ در این پروژه، تابستان‌های اول و دوم به برگزاری بازی‌های قهرمانی‌های قاره‌ای مانند یورو و کوپا آمریکا اختصاص پیدا می‌کند و تابستان سوم تحت سلطه جام جهانی خواهد بود.

جانی اینفانتینو پنجشنبه هفته پیش در جریان برگزاری هفتادودومین کنگره فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) که در شهر دوحه قطر برگزار شد، گفت: می‌خواهم یک چیز را روشن کنم، فیفا پیشنهادی برای برگزاری هر دو سال یکبار جام جهانی نکرده است. در کنگره قبلی از ما خواسته شد امکان‌سنجی برگزاری جام جهانی به‌صورت دوسالانه را مورد بررسی قرار دهیم و فیفا این کار را انجام داد و به این نتیجه رسید که این کار امکان‌پذیر است و پیامدها و اثرات مشخصی هم خواهد داشت.

اینفانتینو پس از کنگره هفته گذشته هم به ایده برگزاری جام جهانی به صورت هر سه سال یکبار اشاره کرد و گفت: «انجام چنین کاری مهم است، اینکه جام جهانی هر دو سال یا هر سه سال یکبار برگزار شود».

به نظر می‌رسد فیفا برای برگزاری مسابقات جام جهانی به صورت سه سال یکبار هم مخالفانی خواهد داشت، این در حالی است که بالاترین نهاد فوتبالی با مشارکت قطر (میزبان مسابقات) قصد برگزاری بیست‌ودومین دوره جام جهانی را در اواخر سال جاری میلادی دارد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی