مربی اسبق تیم ملی گفت: وقتی لیگ فوتبال ایران را نگاه می کنم بازیکنان استقلال و پرسپولیس اینقدر از نظر بالاتنه ضعیف هستند که مثل ساندویچ استخوان می‌مانند، این‌ها می‌خواهند به جام جهانی بروند؟

تیم ملی با این بازیکنان استخوانی می‌خواهد جام جهانی برود؟/ حضور امثال درویش در فوتبال جنایت است/ آن آقا چطور خودش را با دایی مقایسه می‌کند؟

اصغر شرفی، مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره شرایط این روزهای فدراسیون در ارتباط با تدارک مسابقات برای تیم ملی جهت حضور هر چه بهتر در جام جهانی اظهاراتی را مطرح کرد.

مسئولان فوتبال انگلیس و آمریکا اهل فساد نیستند

شرفی درباره تدارک تیم‌های همگروه ایران برای ورود بهتر به جام جهانی اظهار داشت: «ما با انگلیس می‌خواهیم بازی کنیم. آیا از وضعیت آنها خبر داریم؟ فکر می‌کنید آنها این روزها می‌خورند و می‌خوابند؟ از آمریکا خبر دارید؟ فکر می‌کنید تیم آمریکا این روزها می‌خورد و می‌خوابد؟ نظم و انضباط فوتبال ما کجاست؟».

وی افزود: «اگر فوتبال انگلیس و آمریکا پیشرفت می‌کند به خاطر داشتن سازمان منسجم در فوتبالشان است. به خاطر نظم و انضباط در کارهای‎شان است. به خاطر این است که رؤسای شان تمیز کار می‌کنند و اهل فساد نیستند».

لیگ ایران از بنگلادش ضعیف تر است

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: «اینکه نشد کار! هر دوره برویم جام جهانی، آنجا دو تا توپ شانسی به هم پاس بدهیم، بدو، بدو کنیم و در نهایت در همان دور گروهی حذف شویم و به ایران برگردیم! به خدا قسم من از تماشای لیگ فوتبال ایران غصه می‌خورم».

شرفی در این‌باره که چرا از دیدن لیگ فوتبال ایران غصه می‌خورد، توضیح داد: «لیگ فوتبال بنگلادش از فوتبال ایران جلوتر است. از نظر فنی که هیچ چیزی در این مسابقات نمی‌بینیم. استقلال و پرسپولیس هم که گل سرسبد فوتبال این کشور هستند بازیکن درست حسابی ندارند».

تیم ملی با این بازیکنان استخوانی می خواهد جام جهانی برود؟/ حضور امثال درویش در فوتبال جنایت است/ آن آقا چطور خودش را با دایی مقایسه می کند؟

بازیکنان آبی و قرمز به درد تیم ملی نمی‌خورند

وی خاطرنشان کرد: «وقتی به بالاتنه بازیکنان استقلال و پرسپولیس نگاه می‌کنم یاد ساندویچ استخوان می‌افتم! اینها می‌خواهند بروند برای تیم ملی بازی کنند؟ اینها می‌خواهند با بازیکنان آمریکا و انگلیس تنه به‌تنه شوند؟ این بدنها به درد تیم ملی نمی‌خورند. برای همین است که وقتی تیم ملی به میدان می‌رود از ۱۱ نفر، ۱۰ نفر شان لژیونر هستند».

بازیکن ایرانی به مدیرکوتوله محل نمی‌گذارد

شرفی اضافه کرد: «بازیکن لژیونر ایرانی اگر در اروپا یا هر کشوری پول خوب می‌گیرد به همان اندازه هم از او کار می‌کشند. ورزش حرفه ای می‌کند و بدنش را می‌سازد. بازیکن ایرانی فقط پول می‌گیرد، ولی بازدهی لازم را ندارد. چون مدیر بالای سرش نیست».

سرمربی اسبق باشگاه پاس تهران تصریح کرد: «وقتی یک سری آدم کوتوله بالای سر فوتبال و این باشگاه‌ها قرار می‌گیرند همین می‌شود. چون پایشان را روی دوش بقیه می‌گذارند تا بروند آن بالا و خودی نشان بدهند. آنها که از فوتبال سر در نمی‌آورند تا یقه بازیکن را بگیرند. بله بازیکن ایرانی در لیگ ایران خوب پول می‌گیرد ولی چون می‌داند مدیر کوتوله باشگاهش از فوتبال سر در نمی‌آورد به او باج نمی‌دهد و به اندازه یک دهم پولش برای باشگاهش انرژی نمی‌گذارد و فقط به مدیرانش می‌خندد».

تیم ملی با این بازیکنان استخوانی می خواهد جام جهانی برود؟/ حضور امثال درویش در فوتبال جنایت است/ آن آقا چطور خودش را با دایی مقایسه می کند؟

فوتبال جای دادکان‌هاست!

وی افزود: «وقتی می‌گویم یکی مثل دادکان باید در فوتبال حضور داشته باشد برای همین است. کسانی که سرد و گرم فوتبال را چشیده باشند. چرا صفایی‌فراهانی را برنمی‌گردانید؟ واقعاً فوتبال باشگاهی در ایران، جای امثال مددی است که خودش را با علی دایی مقایسه می‌کند؟ واقعاً آدم گریه اش می‌گیرد. درویش از کجا وارد فوتبال شد؟ حضور این قبیل افراد در فوتبال جنایت در حق این رشته است. چه کسی اینها را وارد فوتبال می‌کند؟».

پورسانت بگیرهای قرارداد ویلموتس کجایند؟

سرمربی اسبق تیم ملی با یادآوری حضور مارک ویلموتس (سرمربی بلژیکی اسبق تیم ملی فوتبال) در ایران و طلب شش و نیم میلیون یورویی اش از کشورمان تاکید کرد: «ویلموتس را چه کسی به ایران آورد؟ چه کسانی پای قراردادش را امضا کردند؟ الان این افراد کجا هستند؟ ما که دیگر می‌دانیم آوردن یک مربی پورسانت دارد. ما که می‌دانیم هماهنگی یک بازی ملی پورسانت دارد. چرا کسی نمی‌رود یقه آنهایی که ویلموتس را آوردند و امروز خبری از هیچ‌کدام‌شان نیست، بگیرد؟ به کارلوس کی روش ایراد می‌گرفتند که بابت بازی‌های تدارکاتی تیم ملی پورسانت می‌گیرد. نوش جانش! لااقل دوتا بازی برای تیم ملی تدارک می‌دید که به درد تیم ایران می‌خورد».

تیم ملی با این بازیکنان استخوانی می خواهد جام جهانی برود؟/ حضور امثال درویش در فوتبال جنایت است/ آن آقا چطور خودش را با دایی مقایسه می کند؟

فوتبال ما بهشت دزدان است

شرفی یادآور شد: «بارها به این موضوع پرداخته‌ام که فوتبال ایران بهشت کلاهبردارهاست. بهشت ایجنت‌هایی است که مربیان و بازیکنان دوزای خارجی شان را بیاورند، قرارداد سنگین ببندند و بعد بروند شکایت کنند. فوتبال ایران بهشت دزدان است».

چرا در ماه رمضان فوتبال نداشتیم؟

مربی اسبق تیم ملی در ارتباط با تعطیلی یک ماهه فوتبال ایران به خاطر ماه مبارک رمضان با اشاره به دوران حضورش در فوتبال امارات گفت: «زمانی که در امارات مربیگری میکردم بهترین روزهای فوتبال مان در ماه رمضان بود. چون از یک ساعت بعد از افطار تا سحر تمام امارات بیدار بود و با برگزاری مسابقات فوتبال شور و حال خاصی بوجود می‌آمد. واقعاً فوتبال در آن کشور به ویژه در ماه رمضان برای اهالی امارات برکت داشت».

وی افزود: «ولی تعطیلی لیگ برتر در این یک ماه مشخص کرد هیچ کس به فکر تیم ملی نیست. در همه کشورهای عربی و مسلمان دور و بر ایران فوتبال برگزار می‌شد غیر از ما! اگر لیگ به موقع تمام می‌شد تدارک برای تیم ملی هم بهتر صورت می‌گرفت. گرچه در آنصورت هم باز چشم‎مان آب نمی‌خورد».

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • بهزاد ایمن IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
  9 0
  آقای شرفی شر افتن با شرفی 😀😀😀😀حرفات تک به تک حقیقته زنده باشی 👏👏👏👏👏
  • مسعود کامنت IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
   0 0
   حرفهاش کاملا درسته حالا نه اینکه بیایم خودزنی کنیم و بگیم ما هیچی نیستیم ولی بازی های لیگو که آدم می بینه از کیفیت پایینش منقلب میشه و جالبه مربی ها با این بازی های دوزاری مدام از داوری ایراد میگیرن البته این نبود VAR رو توجیه نمیکنه ولی یه بازی دوزاری که دیگه ارزش کری خوندن و داورو به انتقادگرفتن نداره . و با لین مسخره بازی که لیگو یه ماه تعطیل کنن و بعدشم هم درگیر جور کردن بازی تدارکاتی بشن و نتونن چند تا بازی جور کنن ...
 • gaber IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
  1 4
  البته جرات نکردی به آجرلو بتازی هم رنگی بودن پیشکسوتان مانند تو که خیلی خود بزرگ بین هستن مشخصه.باباپیری خودت هستی یا کسی کمک کرد مصاحبه کنی. نه راه حلی نه شناختی. پس بهتره همان احساسات بچه گانه و اجراهای تکراری را ردیف کنی و به پرسپولیس هم کنایه بزنی. وزیر ورزشی هست سرپرست فوتبالی هست اینها چه ایرادی دارند که فقط درویش را نشانه گرفتی. خجالت آوره که یک عده بی کارنامه وبدون موفق بودن در تیمهای کارکرده حرص فوتبال کشور را میخورند و فقط پرسپولیس سیبل حملاتشون میشه ذره ای حرفات اهمیتی نداره و میدونی دادکان و بقیه نمیان ولی تکرار مکررات میکنی. لطفا رنگی بودن و قضاوتهای بدخواهانه را از خودت و همفکرانت را به آمریکا ببر و اونجا که بهشت شما هست بیشتر مد نظر قرار دهید سوال اگر این بود که بازیهای تدارکاتی امریکا و انگلستان چند تا و کجا بوده صد در صد جواب نداشتی. این خصومت علیه پرسپولیس را از هر آواره ای مخصوصا خارج نشینان و انترنشنالیها میتوان شنیدو دید. بسه عمو کاربه تیم ما که هیچوقت مخصوصا شما جز کنایه و زدن پرسپولیس نیست کنار بگذار و تیم محبوبت را تعریف و تمجید کن. پرسپولیس عشقه به شما چه
  • Amin IR ۰۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
   0 0
   این آقا نه از پرسپولیس حمایت کرد نه از استقلال.اگر عقده ای داری برو جای دیگه خالی کن.
 • حسین دوام IR ۰۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  3 4
  جناب سرهنگ دلسوز اولا ، شاید دهه هفتادی ها به بعد ندونند ولی ما قدیمی ها که جام تخت جمشید را دنبال میکردیم خوب خوب اطلاع داریم با بودن مربیان کاربلدی مثل منصور آمیرآصفی ها و نایب رویین دل ها و حتی شهرستانی های مظلومی مثل منوچهر سالیا و ... جنابعالی با چه رانت و ارتباط هایی مسافر جام جهانی آرژانتین شدی ؟؟؟ ثانیا ، بلایی که سر تیم ریشه دار برق شیراز آوردی را فراموش نکن ثالثا ، شما از دادکان و صفایی فراهانی خرج نفرمایید و دهها نکته ناگفته دیگر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

کدام عامل را در روند بحث‌برانگیز آماده‌سازی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ موثر می‌دانید؟
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __