شنیده‌ها از اردوی سرخپوشان تهرانی حاکی ازآن است که یحیی گل محمدی برای دیدار حساس مقابل سپاهان تصمیم گرفته تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد کند.

ترکیب احتمالی پرسپولیس در ال‌کلاسیکو/ بازگشت دو بازیکن و تغییر سیستم مهم سرخ‌ها

این دیدار که از آن به عنوان ال کلاسیکوی ایران یاد می‌شد بسیار حائز اهمیت است و چه بسا درصورت شکست پرسپولیس یا حتی مساوی احتمالا یحیی گل محمدی و شاگردانش باید با قهرمانی خداحافظی کنند.

براساس شنیده‌ها ترکیب احتمالی تیم ملی به شرح زیر است:

دروازه‌بان؛ حامد لک

حامد لک در بازگشت به ترکیب و بازی‌های پرسپولیس توانسته است در ۲ بازی یک کلین شیت به جای بگذارد. روی گلی هم که او از ذوب آهن دریافت تقصیری نداشت و حتی یکی دو موقعیت صددرصد گلزنی نیز از حریف گرفت. بنابراین طبیعی است در این دیدار حساس، یحیی گل محمدی او را به احمد گوهری کم تجربه ترجیح دهد.

دفاع میانی؛ سید جلال حسینی و علی نعمتی

فرشاد فرجی هنوز به آمادگی لازم نرسیده و یحیی گل محمدی روی علیرضا ابراهیمی هم به عنوان یک مدافع وسط فیکس چندان حساب باز نمی‌کند. بنابراین سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس باز هم در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت. او تجربه فراوانی دارد و یحیی نیز خوب می‌داند حضور سید جلال ولو در ۴۰ سالگی چقدر می‌تواند به تیمش کمک کند. زوج سید جلال حسینی در مرکز خط دفاع پرسپولیس، علی نعمتی است. مدافع چپ پایی که گل حساسی در بازی با پیکان زد و حالا رفته رفته در ترکیب پرسپولیس جا افتاده است. او هم می‌تواند در دفاع مؤثر باشد و هم هنگام ضربات ایستگاهی با نفوذهایش گلزنی کند.

دفاع راست؛ رامین رضاییان

با وجود حاشیه ای که رامین رضاییان هنگام تعویض در دیدار با ذوب آهن اصفهان به وجود آورد و به رغم نمایش ضعیف، او در مقابل سپاهان باز هم  فیکس است. تجربه رامین رضاییان از یک طرف و عدم آمادگی سیامک نعمتی باعث شده است یحیی گل محمدی به گزینه دیگری فکر نکند.

دفاع چپ؛ علی شجاعی

ضربه ای که در دیدار با ذوب آهن به ران سعید آقایی خورد باعث مصدومیت و خروج او از زمین شد. مدافع چپ پرسپولیس در روزهای اخیر تمرین مرتبی نداشته و برهمین اساس شانس علی شجاعی برای فیکس شدن بیشتر است. نکته جالب طلسم بازی نکردن سعید آقایی برابر تیم سابق خودش سپاهان اصفهان است. این بازیکن در دو سال اخیر همیشه پیش از بازی با سپاهان دچار بدشانسی، محرومیت یا مصدومیت شده و این مسابقه حساس را از دست داده است!

هافبک میانی؛ کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک

تنها گل دیدار رفت دو تیم سپاهان و پرسپولیس را کمال کامیابی نیا به ثمر رساند. هافبکی که در بازی گذشته نیمکت نشین بود اما در دیدار برگشت مقابل سپاهان بعید است یحیی گل محمدی قید گلزن بازی رفت را بزند. تجربه، جنگندگی به علاوه سابقه گلزنی شماره ۱۱ به تیم‌های بزرگ عامل اصلی فیکس شدن کمال کامیابی نیا در بازی حساس روز شنبه است. اما مطمئن ترین هافبک میانی پرسپولیس، میلاد سرلک است و درآن شکی نیست. هافبک ملی پوش پرسپولیس برابر تیم سابقش سپاهان هم انگیزه دارد و هم روحیه! یحیی گل محمدی نه تنها در فاز دفاعی بلکه در امربازیسازی هم حساب ویژه ای روی شماره ۱۰ تیم خودش باز کرده است.

هافبک چپ؛ مهدی ترابی

بازگشت مهدی ترابی به ترکیب پرسپولیس بهترین اتفاق ممکن برای یحیی گل محمدی و هواداران است. ترابی جنگ نزدیکی با سعید صادقی هافبک تکنیکی گل گهر سیرجان بر سر تصاحب عنوان آقای پاس گلی دارد و برهمین اساس می‌خواهد در دیدار با سپاهان هم درنقش گلساز ظاهر شود. او حتی می‌تواند در این دیدار خودش را به عنوان گلزن هم مطرح کند.

هافبک راست؛ احسان پهلوان

هافبک بی ادعای پرسپولیس در هفته‌های اخیر جزو دونده ترین بازیکنان این تیم بوده است. احسان پهلوان در دیدار با سپاهان اصفهان به عنوان زوج رامین رضاییان در سمت راست بازی خواهد کرد. پهلوان که در بازی با ذوب آهن ( تیم سابقش) کمی‌خودخواهانه بازی کرد این بار باید مهاجمان تیمش را تغذیه کند. همچنین تقابل او و امید نورافکن هم می‌تواند در این جناح جالب باشد.

مهاجم سایه؛ امید عالیشاه

 تعجب نکنید! بازی با سپاهان از حساسیت بالایی برخوردار است و هر تیمی‌بتواند خط میانی را از آن خود کند می‌تواند برنده لقب بگیرد. البته امید عالیشاه به عنوان هافبک تهاجمی‌یا پشت مهاجم بازی می‌کند و آزاد است پشت و درون محوطه جریمه سپاهان دریبل بزند. کاپیتان دوم پرسپولیس به نوعی مهاجم سایه شرزود تمیروف محسوب خواهد شد.

مهاجم نوک؛ شرزود تمیروف

گلزنی در دیدار قبلی برابر ذوب آهن به رغم از دست دادن چند فرصت مسلم باعث شده است شرزود تمیروف مهاجم اصلی پرسپولیس در دیدار برابر دیگر تیم اصفهانی باشد. تمیروف گرچه گلزن ششدانگی نیست اما دوندگی بی امان او می‌تواند فضا را برای گلزنی هافبک‌های تهاجمی و تکنیکی پرسپولیس برای حمله به دروازه سپاهان باز کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 0
  قابل توجه(لنگ جام ندیده)؛😂 بعداز۶۰سال هنوزم دنبال جامید؟😁 حتی اندازه پاس همدان هم نیستید؛😜 یه سورپرایز دارم براتون؛🤩 باخت مفتضحانه لنگ(درسال۴۷)توگوگل سرچ کنیدوببینید😃 اون سال اسم (اتیغه)لنگ(همایون)بودکه بانتیجه(۸-۰)تاج کبیر ترکوندش ومنفجرش کرد😍 اسنادومدارک این بازی ذلت بارتوسط(ویکی پدیا)که موثق ترین دانشنامه آزاده ثبت شده😃 لنگ خودشم نمیدونه دنبال چیه وبه چیش مینازه🤭 فکرکنم به اون ستاره مسخره که حتی(ای اف سی)اجازه زدنش روپیراهنتون توبازیهای آسیایی رونمیده مینازید قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا جزوی از ساخته هاوتوهمات ذهن متوهم وتخیلی لنگ شده🤯 لنگ اصولا یه تیم بی عرضه و(نتونه)یعنی نمیتونه 🐔 اززمان دایناسورها وغارنشین ها دنبال جام میگرده🦖🦕 لنگ هرکاری کردمانع قهرمانی استقلال بشه نتونست😭 امسال هم یادمه پیشاپیش قول قهرمانی داده بود🤮 بهتره هیچی نگیدوگرنه(ایرالکووصنعت نفت)پیداشون میشه👊 (الهلال واولسان هیوندای وکاشیماآنتلرز)بماند...😋 حیف وقت وانرژی که برای لنگ ولنگی ولنگیاصرف کردم😁 زنده باد شاه فرهادواستقلال🧢 که پرافتخارترین تیم آسیاست💙 فقط اس اس🇸🇴🇸🇴🏆🏆🧿🎯🤩
 • علی IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 0
  لنگ جام ندیده🤦‍♂️🤦‍♂️😂😂 حتی اندازه پاس همدان هم نیست😳😁😂 بعداز۶۰سال هنوزم دنبال جامه😜😝 به اون ستاره مسخره مینازه که حتی(ای اف سی)قبول نداره یه سورپرایز دارم براتون🤩 باخت مفتضحانه لنگ(درسال۴۷)روتوگوگل سرچ کنیدوببینید😜 اون سال اسم اتیغه لنگ(همایون)بودکه بانتیجه(۸-۰)تاج کبیر ترکوندش ومنفجرش کرد👊👊 اسنادومدارک این بازی ذلت بارتوسط(ویکی پدیا)که موثق ترین دانشنامه آزاده ثبت شده؛😃 قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا جزوی از ساخته هاوتوهمات (ذهن متوهم وتخیلی لنگ)شده🤯 اصولا لنگ یه تیم بی عرضه و(نتونه)یعنی نمیتونه؛🐔 بهتره هیچی نگیدوگرنه(ایرالکووصنعت نفت)پیداشون میشه 🐓🐓 (الهلال واولسان هیوندای وکاشیماآنتلرز)بماند🦅🦅🦅 زنده باد شاه فرهادواستقلال🧢🧢 که پرافتخارترین تیم آسیاست💙 فقط اس اس 🇸🇴🇸🇴🏆🏆💙🧿🎯⚽️🤩
 • علی IR ۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  0 0
  تقدیم به لنگ جام ندیده 🤦‍♂️🤦‍♂️😂😂 بیا بیا بیرون بیا ازدل غاربیرون بیا بااین تکون یا اون تکون بیرون بیا
 • ادریس تاجی IR ۰۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  0 1
  لطفا روزنامه محترم خبر ورزشی تو تیتر زدن دقت کن: ال کلاسیکو جالبه برام هیچ کدام از این دو تیم یک جام حتی یک جام بین المللی ندارند چه جوری این لقب رو به اینا میدین به نظر این واژه فقط میتونست برا استقلال و پاس تهران بکار برده شود که متاسفانه پاس نیست
 • محی الدین SE ۰۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  0 0
  تیمروف به‌ درد نميخوره بازهم ۱۰ نفره شروع میکنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __