عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: باشگاه استقلال اگر نگرانی بابت هزینه ارزی داشت سیلوا و دیگر بازیکنان خارجی را جذب نمی کرد، بنابراین هواداران به جای پرداختن به حواشی که این روزها به راه افتاده آرامش خودشان را حفظ و به مدیران باشگاه اعتماد کنند.

همانطور که سیلوا را آوردیم حالا هم برای استقلال کم نمی‌گذاریم/ مثلث قهرمانی استقلال حفظ می‌شود/ از پرسپولیس عقب نیستیم

محمد مومنی، بازیکن اسبق استقلال و از اعضای هیئت مدیره باشگاه در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره آخرین تحولات کادرفنی استقلال و شایعاتی که پیرامون عدم تمایل آجرلو برای جذب سرمربی خارجی مطرح شده بود اظهاراتی را مطرح کرد.

هواداران استقلال این روزها خیلی نگران نیمکت سرمربیگری تیمشان هستند. چه صحبتی با آنها دارید؟

هواداران استقلال از هر نظر سرمایه اصلی باشگاه هستند و ما دوست نداریم که هوادار از ما رنجیده خاطر شود. وقتی آقای آجرلو به عنوان مدیرعامل باشگاه توانست در فصل گذشته تمام مصائب و مشکلات را یکی پس از دیگری حل کند و تیم را با قدرت به قهرمانی برساند یعنی اینکه ایشان و همه اعضای هیئت مدیره لازم و ملزوم هم بودیم تا یک اتفاق تاریخی و بزرگ برای استقلال رقم بخورد تا شأن و شخصیت استقلال دوباره به این تیم برگشته و در روز پایانی مسابقات لیگ آن جشن باشکوه را با حضور ۱۰۰ هزار هوادار برگزار کنیم.

منظورتان از بیان این صحبت‌ها چیست؟

وقتی مدیران باشگاه این اقدامات را انجام داده‌اند قطعاً حالا بیش از پیش تلاش خواهند کرد تا ضمن حفظ این شرایط، برای تیم استقلال و هوادارانش اتفاقاتی بهتر از این رقم بخورد. سعی میکنیم شرایطی ایجاد شود که تیم استقلال زیر سوال نرود. گرچه در این مدت برخی صحبت‌های دروغین و اشتباه از سوی کسانی که با ما زاویه دارند در فضای مجازی مطرح شده اما هواداران باید حساب مدیریت فعلی را از دیگران جدا کنند.

هواداران تا کی باید صبر کنند؟

هوادار اطمینان داشته باشد وقتی مدیریت باشگاه شان را به ما سپرده اند ما بهترین انتخاب را انجام خواهیم داد تا هیچ خدشه‌ای در موفقیت بزرگ استقلال به وجود نیاید. خیلی اتفاقات امکان دارد درون مستطیل سبز رخ بدهد ولی ما سعی می‌کنیم برای بیرون از مستطیل بهترین انتخاب را داشته باشیم تا ابزار خوشحالی هواداران از هر نظر فراهم شود بقیه مسایل درون مستطیل سبز بر دوش کادر فنی است.

به تازگی از قول آجرلو اعلام شد باشگاه برای مربی خارجی هزینه نمی‌کند و دلارهای ایران را به جیب خارجی‌ها نمی‌ریزد. این در حالی است که استقلال بلافاصله با جدایی مرادمند و یزدانی از تیم‌تان سیلوا و سپس آمانوف را جذب کرد. قبول دارید این بحث‌ها تا حدی با هم مغایرت دارند؟ در این باره توضیح می‌دهید؟

آقای آجرلو همیشه منافع و مصالح باشگاه را برای این مجموعه بر هر چیزی مقدم می‌داند. بنابراین همیشه دنبال بهترین‌ها برای استقلال است. همانطور که گفتید ما داسیلوا برزیلی را آوردیم تا مشکل خط دفاعی برطرف شود چون لازم بود. دیگر بازیکنان خارجی این فصل استقلال هم همگی خوب بودند و البته به لحاظ مالی تمام درخواست‌هایشان را هم مرتفع کردیم. من از هواداران میخواهم صبور باشند تا سرمربی با درایت کامل انتخاب شود. با بهترین اندیشه و بررسی دقیق. ما می‌دانیم تیم مان قهرمان شده اما باید در چند نقطه حتماً تیم را به نحو احسن تقویت کنیم تا با همیّت و وحدت بین ما و هواداران این مثلث حفظ شده و دوباره به سمت قهرمانی حرکت کند.

لطفاً واضح تر بگویید که آیا استقلال مشکلی برای هزینه ارزی جهت جذب مربی خارجی دارد یا نه؟

همانطور که گفتم ما سعی می‌کنیم بهترین اتفاق برای استقلال رقم بخورد. پس هوادار به ما اعتماد کند.

همانطور که سیلوا را آوردیم حالاهم برای استقلال کم نمی‌گذاریم/ مثلث قهرمانی استقلال حفظ می شود/ از پرسپولیس عقب نیستیم

جذب چند مهره از سوی باشگاه پرسپولیس این ذهنیت را برای هوادار استقلال ایجاد کرده که این تیم در نقل و انتقالات از رقیبش عقب افتاده است. چه صحبتی در این زمینه برای اطمینان خاطر طرفداران استقلال دارید؟

اولاً ما به هیچ عنوان عقب نیستیم. من شخصاً فوتبالیست بودم و در این ورزش کار کرده ام. نمی‌خواهم به کسی هم جسارت کنم ولی وقتی بازیکنی به جایی می‌رود و بعد برمی‌گردد، این موضوع در محافل فوتبالی اصلاً خوب نیست. استقلال درون دروازه بهترین گلر لیگ برتر را دارد. ما بهترین خط دفاع و خط‌هافبک را داریم و با کمترین گل خورده لیگ را به پایان رساندیم و دقیقا نقاط ضعف تیم مان را می‌دانیم و سعی خواهیم کرد که آنها را مرتفع کنیم. استقلال با این که در خط دفاعی اش آسیب دید... .

...منظورتان جدایی سیاوش و مرادمند است؟

بله! با اینکه آسیب دیدیم ولی توانستیم با کمترین گل خورده تیم را در صدر جدول نگه داریم و قهرمان شویم. پس نیاز چندانی به جذب بازیکن نداریم. هواداران لطفاً به اسم‌ها نگاه نکنند. ما امروز یک تیم هستیم و نام‌های بزرگی را در جمع نفرات مان داریم که به لحاظ کار تکنیکی و تاکتیکی با هم تلفیق شده‌اند و برای همه رقبا دردسر سازند. فقط به حمایت هواداران نیاز داریم و بس. ما هم به سهم خودمان در حال هدایت استقلال به بهترین سمت و سو هستیم تا با این هوادار همچنان استقلال را سربلند نگه داریم.

حرف پایانی؟

اعضای هیئت مدیره و شخص آقای آجرلو در این مدت شب و روز ندارند تا سربلندی هواداران را رقم بزنند. اگر می‌بینید حرفی نمی‌زنیم به همین علت است. این چند کلام صحبت با هواداران هم برای این بود که این عزیزان از ما ناراحت نباشند و خیالشان راحت باشد که ما شب و روز به فکر آنها و استقلال هستیم.

برچسب‌ها

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناش IR ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  3 22
  بگیر بشین بابا از کی تو استقلالی شدی سایپائی
  • استقلال بزرگ FR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
   13 1
   یا فاتح تریم یا چزاره پراندلی فاتح تریم بهترین گزینه هست اجر لو و محمد مومنی بهترین ها رو برای استقلال میخوان
 • کیسه حکومتی IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  9 32
  معلوم نباید نگرانی ارزی داشته باشید تا بابا حمید هست
  • لنگی سوز IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
   4 1
   لنگ فقط داره اسمی هارو میخره وهزینه های سنگین که بخوان باهم تیم بشن زمان میبره آقای مومنی درست میگه استقلال تیمی هستش فقط فرهادکمی اسیب زد بارفتنش که با درایت آجورلو هم مربی خوب میادهم تیم تقویت میشه مطمعنم لنگ این فصل بایدبرا سوم چهارمی بجنگه البته اگه سیستم ویدئوچک بیاد
 • سلطان IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  3 1
  جان هر کی دوست دارید برید سرمربی خارجی بیارید حتی همون شفر عنایتی اگر بیاد با اولین باخت هواداران سوسیس کالباس امارات میریزند سرش بلایی که سر محمود فکری اوردند سر عنایتی هم میارند پس جان هر کی دوست دارید برید سرمربی خارجی حتی شفر ولی ایرانی نباشه
 • گمنام IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  11 21
  اگه به فکر تیم بودید که نمی‌گذاشتند مربی تیم با قرارداد سه ساله برود ثابت کردید هرجا پول بیشتری بدن می روید پس ضر زیادی نزن استقلال شمارا سر زبان انداخته وگرنه حتی فرهاد مجیدی هم عددی نیست حیف از اسطوره یا شاه که به شما میگن
 • ع IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  1 3
  ما‌پرسپولیسیها‌می‌دانیم‌شما‌وزیر‌را‌دارید‌ما‌فقط‌هواداران تیم‌را‌حمایت‌میکنیم‌تا‌ببینیم‌خدا‌چه‌میخواهد
 • بهزاد ایمن IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  12 1
  زنده باشید حرفهای شما مایه دلگرمی وآرامش انشالله سربلندی همه شما در کنار استقلال و دوباره جشن میگیریم💙💙💙💙💙
 • کوهمره_جروق IR ۰۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  4 3
  بریزید و بپاشید و هر چه دوست داشتید اصراف کنید و نگران نباشید که آجرلو با بیت المال شما را پشتیبانی میکنه
 • آبی دل IR ۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  3 0
  درود بر محمدخان مومنی انشاالله تو این فرصت کم اگر مربی بزرگی مثل امیرقلعه نویی و دایی نشد همین آقا رضا عنایتی و یه مربی خارجی به انتخاب پین درکنار پین بذارید ولی آندرانیک تیموریان جوان رو برای ارتباط بهتر وبا انگیزه درکنار بازیکنا بذارید تا بعداز رفتن مجیدی انگیزه به بازیکنا برگرده امیدوارم امسال بازیکنا همون کاری رو که با فکری کردن نکنن و برای هرمربی بخاطر دل هوادار با انگیزه بجنگن نقش وریا غفوری،حسینی،روزبه چشمی امسال برای متحد کردن بازیکنانی مهمه به عنوان کاپیتان
 • امیری IR ۰۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  2 0
  متاسفم برای کسانی که توهین می کنند. مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه مطمئن باشید هواداران واقعی استقلال صددرصد به شما اعتماد و اعتقاد دارند..

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __