نظرسنجی

کدام تیم به مرحله بعدی صعود می‌کند؟
پیوند جالب قوچان‌نژاد و قهرمان رقصنده استرالیایی
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

دروازه‌بان تازه شهرت یافته تیم ملی فوتبال استرالیا که عامل صعود این تیم به جام جهانی قطر شد، ارتباط جالبی با ملی پوش سابق ایران دارد.

اندرو جیمز ردماین. احتمالا آخرین نفری بود که خوش‌بین‌ترین هوادار استرالیایی گمان می‌کرد بتواند تیم ملی کشورش را به ششمین جام جهانی تمام ادوار برساند. گلری ۳۳ ساله و ۱۹۴ سانتی‌متری که در سومین بازی ملی‌اش تاریخ‌سازی کرد و برای همیشه در یادها باقی ماند.

بدون شک تا به الان متوجه شده‌اید که او چه کرد و در بازی با پرو چه اتفاقاتی رخ داد. او بود که در دقیقه ۱۲۰ با تعویض غیر منتظره گراهام آرنولد وارد میدان شد و توانست در ضربات پنالتی با حرکات غیر طبیعی و رقص پایش روی خط دروازه همه توجهات را به سمت خود جلب کرد و در ادامه با مهار پنالتی ششم پرو، کانگروها را جهانی کرد.

پیوند جالب قوچان‌نژاد و قهرمان رقصنده استرالیایی

ردماین درست مثل یک کانگرو روی خط بالا و پایین می‌پرید و بازیکن حریف را از لحاظ روحی با یک چالش جدی مواجه می‌کرد. چهار بازیکن اسیر این حربه نشدند اما ۲ بازیکن دیگر در دام افتادند و بازی روحی و روانی را به ردماین باختند.

ردماین در ۱۵ سال گذشته هیچوقت از استرالیا خارج نشده است. در ۶ تیم داخلی عضویت داشته و حالا پنج سال است که به عنوان سنگربان در تیم اف‌سی سیدنی عضویت دارد. او پیش از این با رضا قوچان‌نژاد هم همکاری داشته و به اتفاق هم موفق شدند اف‌سی سیدنی را در سال ۲۰۱۹ به قهرمانی در اِی‌لیگ برسانند. مسابقه‌ای که مقابل پرث‌گلوری برگزار شد و به ضربات پنالتی رفت. ردماین ۲ پنالتی را با همان شیوه خاصش گرفت و گوچی پنالتی منجر به پیروزی را زد.

پیوند جالب قوچان‌نژاد و قهرمان رقصنده استرالیایی

پیوند جالب قوچان‌نژاد و قهرمان رقصنده استرالیایی

البته که ردماین در این سال‌ها توانسته ۱۰ قهرمانی در تیم‌های مختلف را جشن بگیرد و جزو بازیکنان پرافتخار کشورش است. او در سال ۲۰۲۰ بهترین دروازه‌بان سال هم شد. البته که در لیگ قهرمانان امسال نمایش فاجعه‌باری داشت و در اکثر مسابقات نمرات بسیار پایین را به دست آورد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

از لابه‌لای خبرها؛ شاید از دست داده باشید!

نظرسنجی

کدام تیم به مرحله بعدی صعود می‌کند؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها