رضا ترابیان همبازی سابق یحیی به شدت از رقم دریافتی او دفاع می کند و می‌گوید این مبلغ در برابر استرسی که سرمربی پرسپولیس تحمل می‌کند عدد بالایی نیست.

گل‌محمدی تا جایی که من می دانم مستاجر است/ او نابغه است که ۴۰ میلیون پرسپولیسی را مشغول کرده/ درآمد یحیی فقط کفاف زندگی‌اش را می‌داد!

رضا ترابیان مهاجم و مدافع سابق پرسپولیس، پاس و تیم ملی رفاقت دیرینه‌ای با یحیی گل‌محمدی دارد و شاید بهترین گزینه برای صحبت پیرامون سرمربی سرخ‌ها و اتفاقاتی که برای او افتاده، باشد. ترابیان چند ماهی است همراه خانواده در کانادا زندگی می‌کند اما از اتفاقات پیرامون پرسپولیس و دوست صمیمی‌اش غافل نیست. گفت‌وگو با او را می‌خوانید:

پرسپولیس بعد از ۵ فصل متوالی قهرمانی لیگ برتر به جامی دست نیافت تا یحیی و کادرش بشدت زیر فشار انتقادات قرار بگیرند.

قهرمان نشدن بعد از ۵ قهرمانی یک چیز طبیعی است. توقعات از پرسپولیس بالا بود اما همه می‌دانستند پرسپولیس کار دشواری دارد. من در ابتدای فصل قبل به یحیی گفتم قهرمانی ششم واقعاً سخت‌تر است. پرسپولیس برای این منظور هم باید بازیکنان اصلی‌اش را حفظ می‌کرد هم تقویت می‌شد اما سه تا از بهترین‌هایش را از دست داد. آنها مشکلات مالی داشتند و نتوانستند کنعانی، نوراللهی و مغانلو را حفظ کنند. این سه بازیکن در خطوط سه‌گانه پرسپولیس نقش اصلی و تعیین کننده‌ای داشتند. این فصل غیر از مشکلات مالی، پنجره نقل و انتقالاتی هم مدام بسته می‌شد و بازیکنان جایگزین هم جواب ندادند و مشخص بود به مشکل برخواهند خورد اما با همه این مشکلات میانگین امتیازی خوب بود و به نظرم کادر فنی خیلی خوب کار کرد. با ۶۳ امتیاز معمولاً تیم‌ها قهرمان می‌شوند ضمن اینکه باید رزومه یحیی و کادرش را در دو سال و نیمی که آمدند نگاه کنیم که کارنامه فوق‌العاده و قابل قبولی داشتند چون دو قهرمانی لیگ برتر، یک نایب قهرمانی آسیا، یک سوپرجام و یک نایب قهرمانی لیگ برتر آوردند. امسال هم فاصله‌شان تا صدر بد نبود اما انصافاً استقلال هم خوب تقویت شد و خوب نتیجه گرفت.

آنها خیلی خوب کار کردند و قهرمان شدند اما اینکه همه از پرسپولیس و یحیی توقع قهرمانی داشتند یک چیز بیشتر بود. در کل به نظرم نتیجه معقول بود. شما نگاه کنید بضاعت مالی باشگاه چگونه بوده. چه کسی می‌تواند بیاید و دو بار تیم را قهرمان لیگ برتر کند و به فینال آسیا ببرد و بعد هم یک نایب قهرمانی بیاورد. توقع همیشه وجود دارد و پرسپولیس همیشه باید جام ببرد. این طبیعی است اما کارنامه کادر فنی خوب بوده. امسال هم اگر به این تیم کمک کنند و بتوانند بازیکنان خوبی بگیرند و جوانگرایی کنند راحت می‌توانند دوباره قهرمان شوند.

نظرتان در مورد بازیکنان جدیدی که پرسپولیس به خدمت گرفته چیست؟

خب بیرانوند که نفر اول ایران است و برگشتنش شانس خوبی برای پرسپولیس بود. البته او یک زمانی بازی نکرده و یک مقطع زمانی لازم دارد تا به شرایط ایده‌آل برگردد. باید به او کمک کنند تا اعتماد به نفس و انگیزه‌اش را پیدا کند. پورعلی گنجی هم مدافع فوق‌العاده‌ای است اما نمی‌دانم شرایطش چگونه شده.

بیشتر از ده ماه است که از مصدومیتش می‌گذرد.

خب همین مسأله یک مقدار نگران کننده است و تایم لازم دارد تا برگردد. فکر کنم پرسپولیس باید جور او را بکشد و به این بازیکن کمک کند. درست مثل رضا اسدی که قبل از اینکه به پرسپولیس بیاید بازی نکرده بود و خیلی نتوانست کمک کند. امیدوارم پورعلی گنجی به شرایط خوبش برگردد و کیفیت لازم را ارائه کند.

روند نقل و انتقالاتی پرسپولیس و بازیکنانی که جذب شدند هواداران را امیدوار کرده اما آیا به خدمت گرفتن بازیکنان شاخص می‌تواند متضمن موفقیت باشد

اینکه برویم دنبال اسم‌ها کافی نیست، هر چند بازیکن خوب هم به وفور پیدا نمی‌شود اما باید دنبال بازیکنان مفید بود. به نظرم دانیال اسماعیلی‌فر می‌تواند مفید باشد.

می‌شود او را بهترین خرید پرسپولیس بدانیم؟

بله دقیقاً او بهترین و امیدوارکننده‌ترین خرید بوده. سروش هم شرایطی شبیه بقیه بچه‌ها دارد و کم‌کم پا به سن می‌گذارد اما امیدوارم کیفیت گذشته‌اش را داشته باشد. به نظرم پرسپولیس نیاز به نیروی جوان و جدیدی دارد، مثل همین دانیال. باید خون تازه‌ای در این تیم جریان پیدا کند و یک آینده‌ای وجود داشته باشد تا باشگاه چند سال بتواند استفاده خوبی از بازیکنانش ببرد. به نظرم دانیال بهترین است و فوق‌العاده بوده.

گولسیانی هم تا الان آخرین خرید بوده.

بالاخره تیم باید جایگزین‌های خوبی داشته باشد تا در کوران بازی‌ها که برای دفاع وسط‌ها مشکل ایجاد می‌شود نفرات را جابه‌جا کنند. بعد از اینکه شجاع و کنعانی رفتند یا جلال پا به سن گذاشت بعضاً حتی از کمال در دفاع میانی استفاده می‌شد و تیم در این منطقه مشکل داشت. امیدوارم گولسیانی هم جواب بدهد اما باید بگویم در کل نسبت به فصل قبل باشگاه در نقل و انتقالات فعال‌تر بوده. البته من دوست داشتم بازیکنانی را به خدمت بگیرند که سال دیگر هم از آنها استفاده شود.

بحث جذب مهاجم هم مطرح است و یحیی در آخرین صحبت‌هایش تأکید کرد که حتماً باید خط حمله را تقویت کنیم.

حتماً باید مهاجم بگیرند چون خط حمله تیم بالانس نیست. الان مهدی عبدی حضور دارد که مهاجم خوبی است اما در تمام بازی‌ها خوب نیست و نوسان دارد. البته او بازیکن فوق‌العاده‌ای است و خیلی وقت‌ها نتیجه را عوض کرده و گل‌های حساس زده، پاکدل هم هست که نیاز به تجربه بیشتری در پرسپولیس دارد اما باید یک مهاجم ششدانگ بیاید. معمولاً پرسپولیس در سال‌های گذشته یک مهاجم سرزن می‌گرفت و کنارش یک مهاجم دیگر به عنوان مکمل حضور داشت. مثلاً مغانلو فصل قبل کنار عیسی بود و بعضاً عبدی هم کمک می‌کرد. یکی سرزن، یکی تکنیکی.

الان هم بحث بازگرداندن دوباره مغانلو به پرسپولیس مطرح شده.

مغانلو اگر بیاید خیلی می‌تواند کمک کند. الان مثل گذشته نیست، فوتبال‌مان فیزیکی‌تر شده و بازیکنان بیشتر می‌دوند و می‌جنگند. قبلاً بازیکنان و استعدادهای زیادی از شهرستان‌ها گل می‌کردند و خریدهای امیدوار کننده‌ای بودند که به استقلال و پرسپولیس می‌آمدند اما الان این استعدادها در فوتبال‌مان کم شده و به نظر می‌رسد فوتبال‌مان از ریشه ضعیف و خالی شده است. در دوره ما آنقدر بازیکن خوب زیاد بود که پرسپولیس و استقلال نمی‌دانستند کدام پدیده را بردارند و تیم‌ها نیاز به بازیکن خارجی نیاز نداشتند کما اینکه اصلاً بازیکن خارجی در فوتبال‌مان نبود اما الان شرایط فرق کرده. در نهایت باید بگویم امسال پرسپولیس در نقل و انتقالات بهتر عمل کرده اما هنوز بالانس نشده و هم بازیکنانی که فیکس هستند و هم بازیکنانی که جایگزین می‌شوند باید در کوران مسابقات کیفیت بالایی ارائه دهند.

چند روز قبل از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در یک برنامه ورزشی تلویزیونی درباره رقم قرارداد یحیی سؤال شد که ایشان گفت رقم قرارداد دو ساله یحیی کمی پایین‌تر از ۴۰ میلیارد تومان است. بعداً باشگاه این را اصلاح کرد و گفت این مبلغ برای سه فصل بوده اما این رقم در فضای مجازی و هواداران تیم‌های رقیب سر و صدای زیادی به پا کرد.

اتفاقاً دیشب داشتم با دوستانم در این باره صحبت می‌کردم. یحیی الان ۵۲ سال سن دارد و من از ۳۲ سال قبل با او دوست هستم. یحیی از ۱۸ سالگی همیشه جزو بهترین‌ها بود و تا زمان ۳۵-۳۴ سالگی بازی می‌کرد.

اتفاقاً تا سن بالایی هم بازی کرد.

برای اینکه نیاز داشت. یحیی بعد از دوران بازیگری‌اش بلافاصله مربیگری را شروع کرد و از همان سال اول نتایج خوبی گرفت و همیشه تیم‌هایش خوب بودند؛ چه در لیگ یک چه لیگ برتر. یحیی باهوش بود و غیر از یکی دو فصل همیشه تیم‌هایش یا اول بودند یا در کورس قهرمانی قرار می‌گرفتند. در واقع تیم‌های یحیی همیشه جزو خوب‌های فوتبال‌مان بوده. او خودش را با این نتایج نشان داد و کلی زحمت کشید اما او تا ۹-۸ ماه قبل که من به کانادا بیایم هنوز مستأجر بود و خانه‌ای نداشت. اینها را مردم نمی‌دانند اما یحیی مستأجر بود چون همیشه قراردادهایش جوری بود که فقط خوب زندگی کند و اجاره خانه بدهد و کمک حال خانواده‌اش باشد. یعنی به اندازه یک زندگی خوب در تهران پول می‌گرفت که شامل غذا، پوشاک و سالی یکی دو تا مسافرت باشد. یحیی هیچ‌وقت دنبال بیزینس نبوده چون تمرکزش روی فوتبال بود. حالا حساب کنید آدمی که ۳۲ سال در فوتبال حرفه‌ای بوده و همیشه هم بهترین بوده و چندین سال است بهترین مربی ایران بوده هنوز مستأجر است.

یعنی هنوز هم مستأجر است؟

امسال شنیدم دنبال خانه بوده اما نمی‌دانم خریده یا نه. حالا آدمی با این خصوصیات حقش نیست این مبلغ را بگیرد؟ فکر می‌کنید اگر یک مربی خارجی مثل برانکو الان سرمربی پرسپولیس شود چقدر قرارداد می‌بندد؟

فکر می‌کنم بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دلار.

خب یک میلیون دلار می‌شود ۳۳ میلیارد تومان برای یک فصل اما یحیی کمتر از ۴۰ میلیارد برای سه فصل می‌گیرد که میانگینش ۱۳ میلیارد تومان است. حالا با این تفاوت قیمت حتماً باید برویم مربی خارجی بیاوریم که اگر صفر تا صد مبلغ قراردادش را ندادیم برود شکایت کند، پنجره بسته شود و به باشگاه لطمه بخورد؟ چرا وقتی یک مربی ایرانی خوب نتیجه گرفته و این همه قهرمانی آورده و با ۶۳ امتیاز دوم شده حق ندارد پول خوب بگیرد؟ آدم باید یک مقدار منطقی باشد.

واقعاً رقم قرارداد یحیی خیلی پایین‌تر از مربی درست و درمان خارجی است چون مربی خوب خارجی زیر۷۰۰ هزار دلار نمی‌گیرد. حالا این آدم بعد از ۳۲ سال حق ندارد پول خوب بگیرد؟ حالا نه اینکه چون یحیی رفیق من است دارم از او طرفداری می‌کنم اما باید بدانید که این آدم شب‌ها فقط ۳-۲ ساعت آن هم با قرص می‌خوابد آن هم با استرس. او باید تیم خودش و تیم‌های حریف را آنالیز کند و با این و آن بجنگد. آخر مربیگری در ایران نرمال نیست و فقط بحث فنی وجود ندارد و از صبح تا شب باید هزار جور حاشیه را جمع کند. واقعاً با این شرایط این مبلغ برای سه فصل قرارداد او خیلی زیاد است؟ اصلاً شما ببینید خود مغانلو از سپاهان چقدر گرفت یا رضا اسدی از همین پرسپولیس چقدر پول گرفت و قرارداد بست؟

شاید باور نکنید اما بازیکنی که یحیی دنبالش بود و تازه در فوتبال ایران مطرح شده به پرسپولیس نیامد و با ۱۲ میلیارد تومان به یک تیم صنعتی رفت.

خب اینها را ببینید. اینها را بگذارید کنار هم و ببینید نفر اول ایران و بهترین مربی ایران با رزومه خوبش قرارداد بالایی بسته؟ یک مقدار انصاف داشته باشیم. ایشان کاری می‌کند که ۴۰-۳۰ میلیون نفر بنشینند پای تلویزیون و اخبار نتایج تیمش را دنبال کنند و ببینند چه اتفاقاتی در پرسپولیس می‌افتد و چه جایگاهی دارد. حال برای فردی که بهترین اوقات را برای این ۴۰-۳۰ میلیون نفر رقم زده این عدد برای سه فصل زیاد است؟ یحیی تمام جوانی و عمرش را در فوتبال گذاشته. به نظرم او یک نابغه است چون این همه آدم را با تفکر و عملکرد و تلاش و کارش مشغول کرده. شما ببینید مهران مدیری و رامبد جوان که اینقدر مخاطب دارند چقدر درآمد کسب می‌کنند. تازه آنها دائمی هستند و مدام پول درمی‌آورند. واقعاً نباید بی‌انصاف باشیم.

این همه مربی آمدند پرسپولیس که همدوره‌های ما یا قبل از ما بودند اما یکی‌شان نتوانست کاری کند. آنها هم خوب بودند و تجربه داشتند اما برای موفقیت باید یک پکیج کافی وجود داشته باشد. شاید باورتان نشود تمام موهای یحیی از ۴۵-۴۴ سالگی سفید شده چون استرس دارد. این شغل سراسر استرس و فشار است. من آدم این استرس نبودم. با اینکه تمام مدارک مربیگری را داشتم دو ماه رفتم پرسپولیس کنار یحیی کار کردم اما به یحیی گفتم خداحافظ چون جان و زندگی و زن و بچه‌ام را بیشتر دوست داشتم. نمی‌خواستم زیر فشار باشم و فحش هم بخورم. واقعاً هدایت پرسپولیس کار راحتی نیست.

در فصلی که گذشت یحیی کنار خط رفتارهای عجیب و هیستریکی نشان داد که سابقه نداشت.

من یحیی را هیچ وقت اینطوری ندیده بودم که بخواهد اینگونه واکنش نشان دهد چون آرامش‌اش از دست رفته بود. این رفتارها نشان دهنده فشار عجیب و غریبی است که روی او بوده. فکر می‌کردم آخر این فصل بی‌خیال می‌شود اما او تمام عمرش را صرف کار در فوتبال کرده و بیزینس دیگری ندارد.

برچسب‌ها

نظرسنجی

آیا پرسپولیس با جذب سعید صادقی برنده نقل و انتقالات شد؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • معلم IR ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  75 13
  جناب من یک معلمم با فوق لیسانس و سی سال سابفه خدمت و سابقه مدیریت ماهی ده میلیون میگیرم. ما استرس نداریم گل محمدی داره؟ ما هم مستاجریم .اما اگه نیاز میبینی تا مقداری از حقوقمان را بحساب گل محمدی بریزیم شرافت هم خوب چیزیه!!!!!
  • ساسان IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   54 52
   چه درست چه غلط در تمام دنیا فوتبالیست و مربی ها بیشترین درآمد رو دارند.
  • ناظری IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   19 0
   این فوتبالیست ها سالی چند میلیارد میگیرند و چندین آپارتمان و خانه ویلایی دارند و بعضا اونا رو اجاره میدن و خودشون یه جای دیگه اجاره میکنند که مناسب تر و بهتر باشه .این اسمش اجاره نشینی نیست این عین پولداری هست وس لطفا مردم رو احمق فرض نکنید و به شعورشون بی احترامی نکنید .یه مقدار انسان باشید
  • احمد IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   1 12
   خوب شما هم می تونی با آموزش و پرورش قرارداد خوب ببندی و به این حقوق راضی نباشی !!! البته گذشته از شوخی بعضی مشاغل خاص هستند و نمیشه آنها را با دیگران مقایسه کرد کلا در لیگ برتر ما 16 تیم حضور دارند و از میان اینها حداکثر سه یا چهار تیم تاپ هستند و در بین آنها فقط پرسپولیس بهترین است پس سرمربی پرسپولیس باید با دیگران فرق داشته باشد . البته در مقایسه با مربیان خارجی حتی اوناییکه در ایران مربیگری می کنند یحیی خیلی کمتر می گیرد
  • رضا آنالیزور IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   10 1
   برید بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی 98 رو ببینید ، یا حتی همین استقلال و پرسپولیس در همون سال ها رو ...وقتی به حرکات تاکتیکی اون زمان روی گل ها نگاه میکنم ، میبنیم که فوتبال امروز ما از نظر فنی بسیار پسرفت کرده ...تنها چیزی که تیم های ما یاد گرفتن اینه که اگر یک گل زدن برن توی دفاع و اتوبوس بچینن که یا با همین یک گل بازی رو ببرن یا گل مساوی رو بخورن ...از تیم ضعیف تا قوی ، همه دارن به این شکل بازی میکنن ...هرکی هم قهرمان میشه با چاشنی شانس هست ، چه استقلال چه پرسپولیس ...این وسط چرا بازیکن ها و مربی ها دران این پول های نجومی رو میگیرن در حالی که ارزش واقعیشون یک پنجم این اعداد هم نیست
  • اریا IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   0 12
   یه معلم نصف سال رو بیکار و حقوقش رو میگیره یه مربی یا حتی بازیکن هر روز صبح و بعدازظهر تمرین در طول یه فصل بیشتر زمانشان در اختیار باشگاه هستند و تمرین و بازی ...حالا مربی علاوه بر ساعات تمرین بعداز تمرین باید انالیز تیمهاز فنی و چیدمان ترکیب و نوع چیدمان پیگیری و جمع کردن حواشی تیم و از همه مهمتر فهش و بی احترامی و ....را باید تحمل کند حالا معلم ها یا دیگر از مشاغل اگه حقوق و دستمزد مناسب ندارند مقصر یحیی یا دیگر مربیان هستند تازه یه مربی یا فوتبالیست درامد زایی هم دارند برا مملکت شما ببینید چقداز پول بیت المال برای خرید حق پخش فوتبال خارجی با چه میزان از بیت المال و سرمایه مملکت رو برای ساخت و تولید یه برنامه فرهنگی سیاسی یا پر کردک ووقات فراغت جامعه بشه برا ساخت یه فیلم یا برنامه های دیگر میلیاردها هزینه میشه نهایت تو بیست قسمت بیشتر کمتر ولی یه مربی و بازیکنانش علاوه بر روز مسابقه برنامه سازی بیشتری برا جامعه دارند که کلی صرفه جویی در بحث هزیته ساخت و تولید برنامه میشه حالا دستنزد سر مربی را چرا با یه بازیگر سینما یا خوانند با یه کنسرت چند میلیارد درامد داره حالا معلم چرا
  • مجتبی هاشمی IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   2 1
   کاری نداریم که گلمحمدی چقدر قراداد میبنده اما تو کشوری با وجود این همه مشکل اقتصادی نبای از پول بیت المال واسه یه مربی یا بازیکن هزینه بشه.با ۴۰ میلیارد میشه یه کارگاه یا کارخونه ساخت و چند ده جوان برن سرکار و تشکیل زندگی بدن
  • ساوالان IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
   2 0
   ولی اقا ساسان فوتبالیستها چه سودی برای مردم ندارند معلم نباشه پزشک نباشه مهندس نباشه پاکبان نباشه کشاورز نباشه خبرنگار نباشه و...جامعه ومردم اسیب می بینند ولی فوتبالیست نباشه (کما اینکه در دوران کرونا مدتی نبودند)چه اتفاقی میفته بخدا هیچی
 • عبداله IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  65 0
  اکثر ثروتمندان مستاجر هستند چون پولشان را در جای دیگر سرمایه گذاری کردند
 • آنالیزور DE ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  57 18
  الان لنگیا میگن ؛ ترابیان استاندارد لیژ بوده و نیازی نداره دستمال دستش بگیره و واسه گلممد دلال دروغ بگه و ماله کشی کنه ! "گلممدمستاجرمظلوم" . لنگیا هر چی زودتر گلریزون کنید با این کرایه خونه ها یوقت تمرکز یایا بهم نخوره و بهونه بگیره و مجبوربشه دنبال مقصر وسط زمین تو یقه داور بگرده تا مقصر رو پیدا کنه
  • حق گو IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   2 52
   یحیی حداقل به تیم سابق و کشور و مردمش تعصب دارد و پای کار ایستاده است. آن را با عاشق عربها که نمی تواند یک روز در ایران بماند و عکس شیخ امارات روی پیراهنش میزند ، مقایسه نکنید. هر چقدر می گیرد نوش جانش، تو دو سال چهار جام، یک نایب قهرمانی آسیا و یک نایب قهرمانی داخلی کم نیست ، اگر عاشق اماراتی ها اینقدر مقام آورده بود مطمئنا بالای صد میلیارد پیشنهاد میداد
 • حسین IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  68 2
  بابامیگه اجاره نشینه منظورش اینه یه امارت اجاره کرده خداتومن اجاره میده براهمینه خونه نخریده تاحالا به بارمیره جردن یه بارمیره تجریش هرسری یه جایی چرابایدپولشوبده خونه حالا مثلا این اقا میگه اجاره نشینه شماتصورکردی رفته شوش ومولوی خونه اجاره کرده طرف ماشین ده میلیاردی سوارمیشه
  • فوتبالی DE ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
   27 1
   لحن گفتن و منظور رضا ترابیان مضحک و دروغه وگرنه که همه میدونن برای ماله کشی و مظلوم نشون دادن یحیی داره پاچه خواری هوادارو میکنه
 • محسن IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  25 7
  به خدا خجالت داره این دروغ ها چیه مستاجر هست همه بفکر خودشون هست یکیش هم یحیی این ۴۰ میلیارد هم از جیب من وشماهست که ما راضی نیستیم مربی این تیم انقدر بگیره
 • محمد IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  24 2
  ۲۰ سال است سالی دهها میلیارد پول میگیرد خجالت بکشید اینقدر دروغ نگید بی شرفها
 • یوسف IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  12 2
  پول علف خرس مگہ برا دوسال ۴۰ میلیارد بگیرہ ؟؟؟؟ کجا ھستن مسولین ورزش و بازرسی
 • محمد IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  13 1
  واله همچین دلسوزی میکنه ک ادم فکر میکنه یحیی دنبال شغل دوم هست تا بتونه شکم خود و زن و بچه اش را سیر کنه !!! ما حاضریم یارانه مون را بدیم ب امثال ترابیان و یحیی ک دیگه گریه نکنند!!!!
 • علی جدیری IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  6 1
  واقعا برخی ها حجالت نمیکشند این مصاحبه ها رو انجام میدن. خدا و مرگ فراموش کردن و دنبال خودشیرینی و منافع خودشون هستند. گل محمدی و امثال ان و بازیکنان این تیمها حقوقشون از کجا تامین میشه؟ از جیب این مردم بدبخت . چطور این بازیکنان تازه جذب شدند قراددادشون با رقمهای بالا.
 • گائنچی بزرگ IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  41 3
  عزیز دل برادر .... تو با این حمایت ت باعث میشی تا داش گلممد منفور هست از این هم منفور تر بشه....در ضمن مدارکش رو بفرست تا بدم تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی یک حقوق سیصد هزار تومانی براش درست کنند....این ترابی هم خیلی از مرحله پرته
 • بهزاد ایمن IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  19 1
  به جرات قسم میخورم کل زندگی من اهم از خونه و ماشین و ...بفروشی یک دهم پول پیش خونه گلمحمدی نمیشه چندتا میلیاردر می خوای نشونت بدم که کاخهای و خانه های آنچنانی اجاره کردن البته اونا هم مستاجران😊😊 این عادی سازی در مورد ارقام نجومی خیانت به کل مردم ایرانه این پول قطعا از فوتبال بیرون نیومده که داره به این شکل خرج میشه این عادی سازی خیانته وسلام 😡😡😡
 • Sepahan IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  22 0
  خیلی متاثر شدم دلم براش سوخت بگوبیامن یه جارو اوکی میکنم اجاره نده پول آب وبرقشم میدم
 • مهدی IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  4 0
  بیرانوندکه همشهری ماست.داره مثل شاه زندگی می‌کنه.حالاگل محمدی خونه نداده.بی شرف خودت خری.منه کارگر7صبح میرم سرکارتا8شب.کاره ماسخت نیست کارگل محمدی سخته.خواهشاخفه شواقای ترابیان
 • صادق IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  2 0
  آقای ترابیان شما دروغ گفتن خوب بلدی فکر کنم آقای گل محمدی بتونه باهات کار کنه و شما رو مدیر عامل کنه.پیشاپیش تبریک میگم بهتون.مبارکتون باشه
 • نسرین IR ۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
  0 4
  اینایی که میان به گل محمدی ایراد میگیرن سالی 13میلیارد میگیره .اگر عرضه داری خودت بشو مربی .چرا نشدید ؟طرف تو خونه نشسته لم داده زیر باد کولر میگه لنگش کن .اگر راست میگین قرارداد شاه فرناز و جواد چکش رو هم منتشر کنید فقط زورتون به یحیی رسیده کیسه کش
 • نسرین IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  4 0
  البته تیم اگر خصوصی بود وازجیب شخصی پول پرداخت می شد اشکالی نداشت ولی ایراد مهم پرداخت پول از بیتالمال می باشد هرچند لنگ به این ولخرجیها عادت کرده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

آیا پرسپولیس با جذب سعید صادقی برنده نقل و انتقالات شد؟
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __