مهدی مهدی پور می گوید که اگر استقلال در چند پست کلیدی و مهم تقویت شود، می تواند با سایر رقبا برای کسب عنوان قهرمانی رقابت کند.

مهدی‌پور: قراردادم با استقلال از پیشنهادهایم کمتر بود/ بعد از آن استوری با دانشگر تماس گرفتم

مهدی مهدی پور یکی از عناصر کلیدی در خط میانی استقلال در فصل گذشته بود. بازیکنی که در ۲۸ مسابقه آبی‌ها از ابتدا به میدان رفت و فرهاد مجیدی روی توانایی‌های این بازیکن حساب ویژه‌ای باز کرده بود.

طی روزهای اخیر اخباری درخصوص یک پیشنهاد خارجی برای این بازیکن مطرح شد و حتی برخی اعلام کردند مهدی پور در آستانه جدایی از جمع آبی پوشان است اما در نهایت او در استقلال ماندگار شد و روز گذشته نیز قراردادش را به مدت دو فصل تمدید کرد.

مهدی پور پس از این تمدید قرارداد، گفتگوی مفصلی را انجام داد که متن آن را در زیر می‌خوانیم:

درباره تمدید قراردادت صحبت کن. یک پروسه طولانی بود. چرا اینقدر ماجرا طولانی شد؟

حقیقتا خیلی هم ماجرای تمدید قراردادم با استقلال طولانی نشد. یکی دوتا پیشنهاد خوب داشتم که به دست خود باشگاه هم رسیده بود. حقیقتا علاقه قلبی خودم این بود که بمانم. پس از صحبت‌هایی که با مدیریت باشگاه داشتم، در استقلال ماندگار شدم. اتفاقا به نظرم ماجرای تمدیدم طولانی نبود و خیلی کوتاه، مختصر و مفید بود. فقط کمی بحث آن پیشنهاد مطرح شده بود که اصلا نه بحث بازار گرمی در میان بود و نه چیز دیگری. قبل از اینکه این پیشنهاد به دست خودم برسد، به دست باشگاه رسیده بود. خدا را شکر صحبت‌هایمان منجر به تمدید شد و دو فصل دیگر در استقلال ماندگارم.

استقلال قهرمان شد ولی شرایط اکنون برایتان کمی سخت است. فکر می‌کنید فصل بعد چگونه پیش برود با توجه به اینکه مجیدی از تیم جدا شده و سرمربی جدید آمده است.

جا دارد قبل از صحبت درباره این مسئله صحبت کنم، از آقا فرهاد تشکر کنم. فصل گذشته هم به عنوان یک بزرگتر و هم یک برادر در کنار ما بود. او به شخص خود من خیلی کمک کرد. خیلی از جاها از جمله داخل یا بیرون از زمین اگر مشکلی برایم پیش می‌آمد، ایشان مانند یک برادر کنار من بودند. زمانیکه من به استقلال آمدم، وضعیت چندان خوبی در تیم نداشتم و با تغییرات روی نیمکت، مشخص نبود سرمربی جدید چه تصمیمی‌درباره من دارد اما آقای مجیدی از همان آغاز کار اعتماد ویژه‌ای به من داشتند و همواره روی من به عنوان یکی از بازیکنان مهم و تأثیرگذار تیمش حساب باز کرده بود. از این بابت جا دارد از ایشان تشکر ویژه‌ای کنم که موفقیتم در فصل قبل را مدیون آقا فرهاد هستم. تیم استقلال فصل قبل تمامی‌رکوردها را شکست و به هر حال با جدایی آقا فرهاد کار برای سرمربی بعدی کمی سخت می‌شود. قطعا برای کسی که بعد از مجیدی بخواهد هدایت استقلال را برعهده بگیرد، جو سنگین می‌شود. با این حال مدیریت باشگاه انتخاب هوشمندانه‌ای کرد. خود من تا زمانیکه با آقای ساپینتو کار نکنم نمی‌توانم نظر بدهم ولی ایشان هم سابقه بازیکنی و هم مربیگری خوبی دارند و می‌توانند به استقلال کمک کنند.

تا قبل از اینکه شما، روزبه و آرمان تمدید کنید، هواداران نگران بودند که استقلال نتوانسته است که مانند پرسپولیس بازیکنان ستاره‌ای جذب کند. شما این نگرانی را برای فصل بعد دارید که پرسپولیس پس از جذب نفرات مورد نظرش قدرتمندتر شده است یا خیر؟

خب به هر حال برای همه ما خیلی مهم است که تیم قدرتمندی را روانه مسابقات کنیم. چون به هر حال بدون ابزار نمی‌توان به جنگ رقبا رفت. ولی خب چیزی که خود من به آن اعتقاد دارم این است که استقلال فصل قبل با اقتدار قهرمان شده است. قطعا تیم شایسته‌ای بوده که به این عنوان دست پیدا کرده است. با توجه به اتفاقاتی که رخ داده و تعدادی از بازیکنان خوبمان که از ما جدا شده‌اند، به نظرم مدیریت باید تمام تلاشش را به کار بگیرد تا شاکله اصلی تیم فصل قبل را حفظ کند. سه، چهار بازیکن که در چند پست حساس می‌توانند خیلی به ما کمک کنند، باید به تیم اضافه شوند. ولی مهم این است بازیکنان جدید باید کیفیت لازم را داشته باشند تا بتوانند به تیم کمک کنند. اگر قرار باشد سراسیمه تصمیم بگیرند و بازیکنانی که به تیم اضافه می‌شوند از کیفیت لازم برخوردار نباشند، قطعا به مشکل می‌خوریم. بازیکنان فصل قبل ثابت شده‌اند و امتحانشان را پس داده اند. به نظرم تمدید و حفظ تمامی‌بازیکنانمان واجب است. به نظرم بازیکنانی که اضافه می‌شوند باید در حد و اندازه‌ای باشند که هم لباس استقلال را بپوشند و هم به تیم کمک کنند. مسئله دیگر این است که امیدوارم وریا غفوری در کنار ما باشد. به هر حال وریا بزرگتر و کاپیتان تیم ماست. به نظرم حضور او در کنار ما الزامی‌است. قطعا تیم ما به حضور وریا نیاز دارد. امیدوارم بحث تمدید غفوری نیز انجام شود و او نیز در تیم بماند.

زمانیکه قراردادت را تمدید کردی درباره وریا بحثی پیش نیامد که قرار است او در تیم بماند یا خودت چیزی در این خصوص نپرسیدی؟

من صحبت‌هایی درباره وریا انجام دادم که اکنون زمان آن نیست بتوانم راجع به آن صحبت کنم. ولی امیدوارم که وریا به عنوان کاپیتان ما در فصل بعد نیز در کنار ما باشد. ما قطعا به وجود او نیاز داریم. ان‌شاءالله که به توافق برسند و وریا بماند.

درباره نیاز استقلال به جذب چند بازیکن جدید صحبت کردی. خودت این را ثابت کردی و زمانیکه به استقلال آمدی، علی کریمی‌رفته بود و هواداران نگران آن پست بودند. ولی به جای کریمی‌آمدی و همه انتظار داشتند مانند او بدرخشی. فشار رویت زیاد بود. چطوری از زیر این فشار خارج شدی و تقریبا ستاره استقلال شدی.

هر بازیکنی که عملکرد درخشانی در استقلال دارد و جدا می‌شود، قطعا کار برای بازیکن جانشین او سخت خواهد بود. چون هواداران همه او را با نفر قبلی مقایسه می‌کنند که عملکرد خوبی داشته است. ولی خب زمانیکه به استقلال آمدم، اوایل کمی دچار مشکل شدم به نحوی که خودمم از خودم راضی نبودم. ولی رفته رفته بهتر شدم بخصوص با آمدن آقا فرهاد شرایطم خیلی بهتر شد. رفته رفته با شرایط و بچه‌های تیم آشنا شدم و این مسائل به من کمک کرد تا عملکردی که هم مدنظر خودم بود، هم هواداران و کادرفنی نشان دهم. امیدوارم از این به بعد نیز طوری کار کنم که هواداران از من راضی باشند.

با زبیر زوج خیلی خوبی تشکیل دادی و هر دو نفر در میانه میدان عملکرد خوبی داشتید.

من و زبیر در ذوب آهن و قبل از آن در تیم ملی جوانان با هم بازی کردیم و شناخت خوبی از همدیگر داشتیم. فکر می‌کنم امسال کیم هماهنگیمان بهتر شد. شکل بازی تیممان نیز هم به من و هم به زبیر کمک کرد تا بتوانیم بیشتر توانایی‌هایمان را نشان دهیم. خدا را شکر شرایطمان طوری بود که می‌توانستیم بازی همدیگر را بخوانیم.

فصل قبل یک گل خارق العاده به فولاد زدی. درباره آن گل صحبت می‌کنی؟ یک گل خوشگل به ثمر رساندی.

پدر من فوتبالیست بود و همیشه چیزی را به من گوشزد می‌کرد که وقتی توپ روی پای تخصصی فوتبالیست می‌چسبد، فاصله و دروازه بان مهم نیست. فقط مهم این است که به خودت اطمینان داشته باشی و از هر فاصله‌ای شوت بزنی. به نظرم فقط جرأت لازم بود تا آن اتفاق رخ بدهد. بازی با فولاد کمی گره خورده بود. به نظرم بهترین راه برای رسیدن به گل همین بود که خدا هم کمک کرد.

البته فاصله هم خیلی زیاد بود. کمی آن جسارت مورد نیاز باید بیشتر از حد معمول می‌بود.

بله شرایط خاصی پیش آمد. به نظرم با توجه به وضعیت جدول در آن مقطع از فصل، فقط کسب سه امتیاز مهم بود که بتوانیم در جدول شرایطمان را بهتر کنیم که خدا کمک کرد توانستم گلزنی کنم ولی مهمتر از گل، سه امتیازی بود که کسب کردیم.

قطعا مسائلی مانند آشنایی با مربی جدید و کیفیت و... تأثیرگذار است. فکر می‌کنی استقلال با تغییراتی که داشته بتواند با وجود این رقبا قهرمانی خود را تکرار کند؟

قطعا شرایط کمی سخت شده است. با رفتن آقا فرهاد و آمدن آقای ساپینتو، قرار است تفکر جدیدی وارد باشگاه ما شود. مقداری هماهنگ شدن با اندیشه‌های آقای ساپینتو می‌تواند زمان‌بر باشد. امیدوارم بتوانیم این زمان را کوتاه کرده و به شرایط آرمانی خودمان برسیم. به هر حال تیمی‌که فصل قبل با آن شرایط قهرمان شده، می‌تواند کاندیدای نخست قهرمانی باشد. البته ما کار سختی داریم. تیم‌های رقیب در بازار نقل و انتقالات شرایط خوبی داشته اند.

پیش از این نیز توضیح دادی استوری که منتشر کردی درباره خودت بود هر چند مورد حمله هم قرار گرفتی. برای خودت شخصا چه اتفاقی افتاد که از پول گذشتی و تمدید کردی؟ آیا پیشنهاد استقلال به پیشنهاد خارجی نزدیک بود یا اهداف دیگری مانند حضور در تیم ملی باعث شد بمانی؟

آن استوری که گذاشتم ۱۰۰ درصد راجع به من بود. من علاقه‌ای نداشتم این جو علیه دانشگر راه بیفتد. من، محمد و سیاوش دوستان صمیمی‌همدیگر هستیم. اگر من دو رفیق صمیمی‌در باشگاه استقلال داشتم، سیاوش و محمد بودند. خیلی ناراحت شدم که جوی علیه دانشگر راه افتاد. با او تماس گرفتم و گفتم چیزی که نوشتم راجع به خودم بود و به او گفتم اصلا نمی‌خواستم علیه او جوی ایجاد شود. خیلی هم بابت این موضوع ناراحت شدم. من خودم پیشنهاد خوبی داشتم ولی خب علاقه داشتم در استقلال بمانم.

نمی‌توان شرایط دلار و ریال را در نظر نگرفت. یک تفاوت عددی خیلی عجیبی بین قراردادهای داخل و خارج از ایران به وجود می‌آید. واقعا چه اتفاقی می‌افتد که تو از این پیشنهاد بگذری و در استوری هم بنویسی خانوده خیلی مهمتر از پول است.

قراردادی که من با استقلال بستم، از نصف پیشنهادی که داشتم هم کمتر بود. ولی خب هم شرایط خیلی خوبی در باشگاه استقلال دارم و هم احساس آرامش دارم و واقعا علاقه قلبی‌ام این بود که بمانم. چون هم شرایط تیم خوب بود و هم احساس آرامش می‌کردم و هم این که امسال سال جام جهانی بود و احساس کردم استقلال بیشتر کمک می‌کند.

مهدی‌پور: قراردادم با استقلال از پیشنهادهایم کمتر بود/ بعد از آن استوری با دانشگر تماس گرفتم

به تیم ملی برگردیم. شرایط خودت را در این رقابت چگونه می‌بینی و فکر می‌کنم تا شروع جام جهانی اوضاع برای خودت چگونه پیش برود؟

قبل از از اینکه راجع به خودم صحبت کنم امیدوارم شرایط تیم ملی مناسب شود. اردوی قطر که داشتیم به نظرم آن طوری نبود که بخواهد به تیم ملی در راه صعود از این گروه سخت کمک کند. تیم ملی قطعاً به شرایط بهتری نیاز دارد تا بتواند این مهم را انجام دهد و چیزی که مردم می‌خواهند را برآورده کند. در حالیکه صعود از این گروه کار بسیار سختی خواهد بود و به غیرت تمام بازیکنان نیاز دارد و به این نیاز دارد که تیم ملی هر آنچه احتیاج دارد برایش مهیا شود. اگر این شرایط فراهم نشود اتفاق مثبتی رقم نمی‌خورد. شرایط خودم خوب است. به دو اردو دعوت شدم و نیاز به زمان دارم تا مانند استقلال به فرم خوبم برسم.

روز گذشته علی دایی در مصاحبه‌ای اعلام کرد صعود از گروه و اذیت کردن تیمی‌مانند انگلیس گمراه کردن مردم است. خودت در این باره چه نظری داری؟

من هم نظرم مانند آقای دایی است. شرایط خیلی سختی در این گروه داریم. تیم ملی فوق‌العاده خوبی داریم. ولی از معیار ارزش تیم‌ها استفاده کنیم نشان می‌دهد چه شرایط سختی در این گروه داریم. کار صعود سخت است اما غیرممکن نیست و بچه‌های ما نشان دادند کارهای سخت را انجام می‌دهند اما به هرحال نظر علی‌آقا هم منطقی و قابل احترام است.

به گذشته فلش بک بزنیم. آقای قلعه نویی درباره تو و زمانیکه برای سربازی عازم تراکتور شدی، گفت اکنون تیم من ۸ نفره شد.

جدایی‌ام از ذوب‌آهن و پیوستنم به تراکتور برای سربازی تصمیم درستی بود. سال بعد هم تراکتور دیگر سرباز نگرفت و اگر آن سال نمی‌رفتیم شرایطمان پیچیده می‌شد و شاید مجبور می‌شدیم برای ادامه فوتبالمان به لیگ یک برویم و مسیر فوتبالی من، پهلوان و اسماعیلی فر تغییر پیدا می‌کرد. امیرخان هم حق داشت که از رفتن ما ناراحت شود، چون ما بازیکنان تأثیرگذار ذوب آهن بودیم ولی مجبور بودیم تصمیمی‌بگیریم که به نفع آینده ما باشد.

ولی برگشتتان از تراکتور عذاب آور بود و خیلی اذیت شدید.

خدمت ما تمام شد و دو ماه پادگان بودیم که آنقدر اذیت شدیم و از نظر بدنی تحلیل رفتیم که فصل بعد را در ذوب‌آهن علنا از دست دادیم تا آن شرایط بدنی قبل پادگان را به دست بیاوریم. انتظارات باشگاه هم زیاد بود ولی دو ماه پادگان خیلی ما را اذیت کرد که اگر حواسمان را جمع نمی‌کردیم شاید فوتبال‌مان تمام می‌شد.

با خود سردار آجورلو صحبت نکردید که چرا این اتفاق رخ داد؟

زمانیکه ما رفتیم سردار آجورلو بودند ولی وقتی که جدا شدیم، ایشان یک سال جدا شده بود و تراکتور به بخش خصوصی واگذار شده بود.

آن زمانیکه اذیت شدی، سربازی را چگونه دیدی؟

دوران بسیار سختی در پادگان بود که مثل کابوس بود. باورمان نمی‌شد وقتی لباس خدمت تن کردیم فکر می‌کردیم شوخی است. حقیقتا یک و نیم فصلی که در تراکتور بودم و انتظار داشتم مسئولان به ما کمک کنند اما این کار را نکردند اما هواداران این تیم خیلی به ما محبت داشتند. کاری که می‌توانستند را برای ما نکردند مسئولان. بازگشت ما همزمان بود با بازی برای ذوب در آسیا و ملی بود اما این کمک را به ما نکردند و فقط ۴ روز قبل از بازی ما را مرخص کردند و رفتیم با الاتحاد بازی کردیم و بعد برگشتیم دوباره سه هفته باقی‌مانده آموزشی را پشت سر گذاشتیم. به نظرم مسئولین می‌توانستند در این خصوص کمک کنند ولی این کار را انجام ندادند.

برچسب‌ها

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • تاجی اصیل IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
    8 0
    مهدی جان اگر هوادار استقلال یکم به زمان استوری شما و قرارداد بستن دانشگر توجه میکرد هیچ کدوم از این اتفاقات نمیفتاد چون استوری شما قبل از قرارداد بستن دانشگر بود ولی تیم رسانه ای لنگیا و یه سری خبرناهار که جیره خور یایا دانمارکی شدن این جو رو راه انداختن و یه سری هوادار استقلال رو گمراه کردن!هرچند خیل عظیم هوادار استقلال هم میدونستن این شیطنت ها از کجا آب میخوره!در ضمن هر چقدر هم بگن باز برای هوادار بازیکنی مثل تو که از پول میگذره با بازیکنی که دنبال منافع شخصیش هست و فقط اسماً از عشق به تیمش حرف میزنه درحالیکه بنده پول هست و هرکجا بیشتر پول بدن میشه عاشق اون تیم،فرق از زمین تا آسمونه! انشالله امسال بترکونی و مثل همیشه دعای خیر هوادار پشت سر بازیکنی مثل خودت و استقلال هست تا قهرمانی مجدد به امید خدا!!ضمنا بازیکنی مثل سیاوش یزدانی هم بهتره بیشتر از اینکه خوشمزگی کنه توی فضای مجازی به فکر فوتبالش باشه و بیشتر از زمانیکه از تیم جدا شد و توی اون برنامه مهمل بافت بهم،صحبت نکنه تا همین یکم اعتباری هم که داره پیش هوادار از بین نره،خودشو از چشم نندازه و بیشتر از حرف زدن و حاشیه درست کردن به ف

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __