فتح‌الله‌زاده برنده انتخابات فدراسیون را معرفی کرد/ عزل عزیزی‌خادم منصفانه نبود
۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال که برای انتخابات فدراسیون فوتبال به همراه عزیزاله محمدی ثبت‌نام کرده، اعتقاد جالبی در خصوص راه پیروزشدن در انتخابات فدراسیون فوتبال دارد.

با مشخص شدن ترکیب نامزدهای شرکت‌کننده در انتخابات فدراسیون فوتبال و کنار رفتن حیدر بهاروند از جمع کاندیداها به عنوان چهره‌ای تاثیرگذار در مجمع فدراسیون فوتبال، حالا پیش‌بینی نتیجه انتخابات این فدراسیون در شهریورماه دشوارتر از قبل شده است.

علی فتح‌اله‌زاده، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در گفتگویی، به بیان نظراتش در خصوص انتخابات پیش رو پرداخته و شانس گزینه‌ای که با بهاروند ائتلاف کند را برای کسب کرسی ریاست فدراسیون بسیار بالا می‌داند. در ادامه این مطلب صحبت‌های فتح‌اله‌زاده در این گفتگو را می‌خوانید؛

باید کرسی نایب‌رئیسی هم به رای گذاشته می‌شد

متاسفانه در اساسنامه برای تعیین نواب فدراسیون، انتخاباتی انجام نمی‌شود و با این حساب حق به حقدار نمی‌رسد. من شخصا حاضر نیستم در لیست بعضی افراد باشم با اینکه نواب در اختیار رئیس فدراسیون است، اما نمی‌توانیم بدون ثبت‌نام در انتخابات ریاست فدراسیون، نایب رئیس بشویم و بعضی‌ها برای همین منصب در انتخابات شرکت می‌کنند. اگر این روش در انتخابات پیش گرفته شود، وزن فدراسیون هم بالا می‌رود.

رزومه‌ام از همه قوی‌تر است

من نمی‌خواستم به انتخابات بیایم اما با پیشنهاد عزیزالله محمدی رئیس اسبق سازمان لیگ، برای نایب رئیسی وی آمدم. رزومه خوب و برنامه قوی‌تری نسبت به باقی افراد دارم؛ چهارسال هیئت رئیسه فدراسیون، ۱۰ سال با بهترین نتایج مدیرعامل باشگاه استقلال و عضو کمیته باشگاه‌های قهرمان آسیا در کنفدراسیون فوتبال AFC بودم. با محمدی هم که صحبت کردم گفتم برای بخش اجرایی برنامه‌ای ندارم و می‌خواهم تمام توانم را برای تنظیم قوانین طبق استانداردهای فیفا خرج کنم تا ساختار و حرکت فوتبال کشور اصلاح شود.

رای هرکس با بهاروند همراه شود قطعی است

بهاروند یک امتیاز ویژه دارد که تعدادی زیادی از اعضای مجمع به او اعتماد دارند. هر نامزدی تعدادی رای دارد و اگر با بهاروند ائتلافی تشکیل دهد، می‌تواند با جذب آرای او نتیجه را به نفع خود قطعی کند.

آرزو می‌کنیم مثل قدیم، وزیر رئیس را انتخاب کند

شکلی که انتخابات فدراسیون به خود گرفته از لحاظ قانونی تائید می‌شود. باید به برنامه و توانایی افراد رای داده شود نه به رفاقت‌ها. این وضعیت ثمره‌ مدیریت‌های قبلی است و نباید به این منوال ادامه پیدا کند. با دیدن این وضعیت، بعضی وقت‌ها آرزو می‌کنیم کاش به شکل قدیم برگردیم و وزیر به تنهایی رئیس را انتخاب کند.

اعضای مجمع را به ۱۴۰ نفر می‌رسانم!

به نظرم شهاب‌الدین عزیزی‌خادم منصفانه عزل نشد زیرا فرصت دفاع نداشت. این اتفاقات نیز به دلیل همین نظرات غیر فنی و اعتماد به رفاقت‌ها بود. یکی از اشکالات مجمع که باعث همکاری عده‌ای با هم شده، تعداد کم افراد آن است که به طور قطع تمام تلاشم را برای رساندن به ۱۳۰-۱۴۰ نفر انجام می‌دهم. کسانی که رزومه خوبی در فوتبال دارند باید عضو مجمع بشوند تا فوتبالی‌ها و عاشقان این ورزش جای بعضی افراد را بگیرند. با افراد حال حاضر فدراسیون ما در حد یک اداره محله محور هم نیست. نمی‌خواهیم نتیجه محور بشویم بلکه افرادی را انتخاب می‌کنیم که فوتبال را بفهمند و روند مناسبی داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها