هافبک متعصب و دونده پرسپولیس در دهه ۶۰ معتقد است بحث خرید مهاجم حواشی زیادی در آستانه لیگ برتر برای این تیم به وجود آورده است.

یحیی با عادت بدش مشکل درست می‌کند/ مهاجم سابق پرسپولیس برزیل به دنیا می‌آمد بهترین بازیکن جهان می‌شد

رحیم یوسفی  بازیکن پیشین پرسپولیس درباره خرید مهاجم خارجی می‌گوید: در اینکه پرسپولیس یک مهاجم گلزن می‌خواهد بحثی نیست اما به نظرم این موضوع آرامش را از تیم گرفته است.

وی ادامه داد: باشگاه در همان شروع فصل نقل و انتقالات چند ستاره شناخته شده خرید که همه تیم‌ها دنبال آنها بودند. علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، دانیال اسماعیلی فر، سروش رفیعی، سعید صادقی، گئورگی گولسیانی و... را خرید و پرسپولیس را تقویت کرد. در بحث خرید مهاجم خارجی به نظر می‌رسد یکسری مسائل به وجود آمده و جلوی این اتفاق را گرفته باشد.

هافبک اسبق پرسپولیس افزود: یحیی گل محمدی متأسفانه یک عادت نه چندان خوب دارد و برخی مسائل را که می‌توان با گفت و گوی رودررو با مدیرعامل حل و فصل کرد را به رسانه‌ها می‌کشاند. اینکه شما مهاجم می‌خواهید و بعد آن را در رسانه‌ها مطرح می‌کنید به نوعی مدیریت را تحت فشار قرار می‌دهد و شاید هم وادار به واکنش منفی می‌کند.

یوسفی تصریح کرد: من وکیل مدافع رضا درویش هم نیستم. او را از دهه ۶۰ می‌شناسم اما در حال حاضر تیم پرسپولیس برای من رحیم یوسفی اهمیت دارد. ما با افتخار پیراهن این تیم را بدون پول و قرارداد آنچنانی پوشیدیم و منتی هم نداریم. امروز هم به هر جایی رسیدیم یا چهار نفر ما را می‌شناسند به لطف تیم بزرگ پرسپولیس است. اگر هم حرفی می‌زنیم به خاطر موفقیت این تیم است.

وی با اشاره به محرومیت دو جلسه ای یحیی گل محمدی در شروع لیگ بیست و دوم یادآور شد: سرمربی پرسپولیس باید با آرامش در این تیم کار کند. شما هیچ تیم یا باشگاهی را در ایران پیدا نمی‌کنید که همه خواسته‌های سرمربی را ۱۰۰ درصد تأمین کرده باشد. اینجا ایران است و ما الهلال، السد یا فلان تیم ژاپنی و کره‌ای نیستیم. باید واقع بین باشیم و با برخی مشکلات ریز کنار بیاییم. اینکه هر مدیری که می‌آید با او به مشکل بخوریم درست نیست. تیم بی دلیل به حاشیه می‌رود و خود سرمربی هم متضرر می‌شود. چرا باید یحیی گل محمدی در ۲ بازی ابتدای فصل که ۶ امتیاز هم در بر دارد باید محروم باشد؟ فصل گذشته هم او چند بازی محروم شد و پرسپولیس تاوان داد. او الان دیگر مربی کم تجربه ای نیست و باید از اشتباهات گذشته درس گرفته باشد. این پرسپولیس پتانسیل بالایی دارد و باید قهرمان شود اما در روزهای گذشته بیشتر درگیر بحث‌های حاشیه ای بوده است و این قشنگ نیست. من و امثال من نگران پرسپولیس هستیم چون جوانی خود را در آن سپری کردیم. دنبال چیزی هم نیستیم و هر حرفی هم می‌زنیم از سر دلسوزی است.

یوسفی در ادامه عنوان کرد: پرسپولیس مهاجم می‌خواهد و شکی هم نیست. زمانی در این تیم مهاجمان بزرگی بازی می‌کردند. یکی مثل ناصر محمدخانی که اگر در برزیل به دنیا می‌آمد بهترین بازیکن جهان می‌شد. هر هفته کلی تماشاگر به استادیوم می‌آمد تا دریبل‌های سرعتی ناصررا تماشا کنند. همین طور علی دایی که شناسنامه بین المللی فوتبال ایران است و تمام دنیا او را می‌شناسند یا فرشاد پیوس که هنوز گلزن مادرزاد روی دستش نیامده است. مهدی طارمی که این روزها در اروپا و تیم پورتو می‌درخشد با پیراهن پرسپولیس به سطح اول فوتبال ایران معرفی شد. بنابراین در پرسپولیس باید بهترین مهاجمان بازی کنند اما نه با جار و جنجال و حاشیه!

وی از مهدی عبدی هم اسم برد و خاطرنشان کرد: مهدی عبدی یک استعداد ناب است. او در بازی‌های دوستانه اخیر پرسپولیس هم گل زده و فصل گذشته نیز بدون پنالتی ۷ گل زد. باید به این جوان اعتماد کرد تا مثل گذشته که در نیمه نهایی و فینال آسیا گل زد باز خوش بدرخشد. مطرح کردن تکراری و دائمی‌اسم مهاجم خارجی شاید روی عملکرد این جوان و سایر مهاجمان پرسپولیس نیز تأثیرمنفی بگذارد و باید مراقب این مسئله بود.

یوسفی در خصوص پیش بینی اولین دیدار پرسپولیس برابر ذوب آهن نیز گفت: بازی در اصفهان در سال‌های اخیر به ویژه برای پرسپولیس خیلی سخت شده است ضمن آن که یحیی گل محمدی هم به دلیل محرومیت نمی‌تواند لب خط تیمش را هدایت کند. شاید غیبت سرمربی پرسپولیس روی عملکرد این تیم تأثیرمنفی بگذارد ولی امیدوارم تیم محبوبم بتواند در اولین دیدار خودش در لیگ بیست و دوم استارت خوبی زده و با ۳ امتیاز شیرین اصفهان را ترک کند. پیروزی در اولین مسابقه خیلی می‌تواند به موفقیت پرسپولیس در ادامه راه لیگ برتر کمک کند.

برچسب‌ها

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • ابرام US ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  24 8
  متا سفانه آنچه یوسفی می گوید کا ملا بجا و درست می نما ید . اما ٬ آیا او نمی توانست همه ی این موارد را حضوری و در مقام پیشکسوت دنیا دیده به شخص یحیی گل محمدی منتقل کند ؟
  • شاهرخ خان: IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   0 0
   کجای کاری داش ابرام، یحیی تلفن داداششم جواب نمیده. به بعضیا باید از تو تلویزیون بگی که سر راهشون برن چهار تا نون واسه خونه‌شون بگیرن.
 • شاهین IR ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  14 13
  فرق پیشکسوتان سرخ ابی.. استقلالی به وزیر وکیل حمله می کردند. و بهترین امکانات را می گرفتند. پرسپولیسها هم حسودی یحیی را می کنند دریغ از یک سوال از وزیر .. تازگی ها هم همه شان استقلالی شدند.. طرفداران پرسپولیسی این شکم پر ها را فالو نکنید اینها پیشکسوت استقلالی هستند حسودا!!!!!!!
  • محسن IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   4 3
   وقتی بچه ها گوشی دست می گیرن!
 • آرمان IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  20 2
  با سلام، حرف دل هزاران هوادار قدیمی و بقیه پیشکسوتان پرسپولیس را شما، آقای یوسفی زدی! واقعا از ده سال پیش تا حالا، یحیی سر عقل نیامده و متوجه نیست که با این حاشیه ها، به جای نمی رسد و بازیکنان خود را کم انگیزه می کند. برانکو با 15 بازیکن رفت فینال و ناله و شکایت هم نکرد. همین که هست، یکروز همه چیز بر وفق مراد است و یک زمان با کلی بدبیاری مواجهه می شوی. در زمان سخت است که مردان مقاوم را می شناسی.
 • لنگ خاص IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  45 51
  خخ ،جنسش عالی بوده ،ناصرقاتل رو بهترین بازیکن جهان دونسته
  • بادکنک آبی: IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   0 0
   تا ابد بسوز کیسه‌کش. ناصر امثال تو رو بارها کشته. میدونی چند تا از مرده‌های بهشت زهرا کیسه‌کشایی هستن که با گلهای ناصر ممدخانی سکته کردن و سقط شدن. رو سنگ قبر یکیشون نوشته بود: ناصر تو منو کشتی، من که رضایت نمیدم. سر پل صراط یقه‌تو... ببخشید جلوی پات بلند پیشم که احترامتو حفظ کرده باشم!!
 • جک تری دی IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  3 5
  خخخ تو پیشکسوت اینو رو اصول و از سرحسادت نزدی یه نگاهی به امار دیگر تیمها هم بندازی بد نیست شماها با این صحبتها بجای نمیرسید ولی پیش هوادرا منفورتر میشید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

پیش بینی شما از نتیجه دیدار ایران - سنگال چیست؟
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __