نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۳
تحریم جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی کاپیتان قهرمان/ این اتفاق دیگر نباید رخ بدهد!
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

فیلیپ لام، کاپیتان سابق تیم ملی آلمان، به دلیل نقض قوانین حقوق بشری از جام جهانی قطر انتقاد کرد و آن را از سوی خود تحریم کرد.

فیلیپ لام از اهدای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر به دلیل سابقه حقوق بشری در این کشور، انتقاد کرد و گفت که قصد ندارد در این مسابقات شرکت کند.

گزارشی از نشریه «گاردین» در سال گذشته فاش کرد که از زمان دریافت میزبانی جام جهانی در سال ۲۰۱۰، ۶۵۰۰ کارگر مهاجر در قطر جان باختند. دیده‌بان حقوق بشر همچنین گفته است که قوانین قطر علیه مهاجران، زنان و همجنس‌گرایان است و در مورد آنها تبعیض قائل می‌شود.

لام کاپیتان آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ بود و اکنون به عنوان مدیر مسابقات اتحادیه فوتبال آلمان برای یورو ۲۰۲۴ کار می‌کند. او به نشریه «کیکر» گفت: «من عضو هیئت مدیره نیستم و علاقه‌ای به پرواز به آنجا به عنوان یک هوادار ندارم. ترجیح می‌دهم مسابقات را از خانه دنبال کنم. حقوق بشر باید بزرگترین نقش را در اعطای میزبانی مسابقات ایفا کند. اگر قراردادی به کشوری واگذار شود که یکی از بدترین عملکردها را در این زمینه داراست، شما قطعاً به معیارهای مورد استفاده برای تصمیم‌گیری شک می‌کنید. این اتفاق نباید در آینده دوباره تکرار شود. حقوق بشر، پایداری، وسعت کشور... به نظر می‌رسد هیچ کدام از اینها در تعیین میزبان نقشی نداشته است.»

لام همچنین گفت که امیدوار است بازیکنان آلمان در جام جهانی آشکارا درباره سابقه حقوق بشر قطر صحبت کنند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۳
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۰
 • کوهمره_جروق IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
  همجنسگرای هیچ ربطی به حقوق بشر نداره و این کار کاملا وقیح و ناپسند هست.هر سری هم یک بیماری جدید تحویل جامعه میدن. هیچ دینی و هیچ مذهبی این کار را نمی پسنده.
  • آزاد IT ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   دین و مذهب شاید! اما علم ثابت کرده که این تفاوتها وجود داره و برای چیزی که دست خود طرف نیست و خلقتش اینطور بوده نباید تحقیر و تمسخرش کرد و یا اون رو طرد کرد و تبعیض قائل شد! این گرایشها وجود داره چه خوشمون بیاد چه نیاد.
  • کوهمره_جروق IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
   آزاد فکر کنم خودت هم هجنسگرا هستی.الان همجنسگرا نمیدونم یکی بوده یا چند تا به من دیس لایک داد و به آزاد همجنس باز لایک داد.البته همجنسگرایی بیماری روانی هم هست👉(بعضی هاشون)و یا یه عادت و یا یه مریضی و یا هوسباز.به هر حال همجنسگرایی هم نوعی فساد هست و مثل کرم و اعتیاد وجود انسان را میگیره.و اون شخص را تبدیل به یه کرم یا انگل میکنه که باعث سرایت به دیگران هم میشه.باید وجود چنین کسافت هایی از جامعه پاک کرد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی