جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان پس از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس به موضوع حضور و عدم حضور تماشاگران واکنش نشان داد.

چرا بازیکن من باید فحش بخورد/ تا فیفا فوتبال ما را تعلیق نکند چیزی درست نمی‌شود/ تماشاگران پرسپولیس صد سال دیگر هم محروم نمی‌شوند

جواد نکونام پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: قبل از اینکه درباره بازی صحبت کنم دوست دارم درباره هواداران که امروز در ورزشگاه بودند، حرف بزنم. واقعاً خوشحالم که هواداران در ورزشگاه بودند، ولی امروز تعداد آنها بیشتر از ۵۰ درصد بود. ما که در فوتبال هستیم دوست داریم ورزشگاه‌ها پر باشد و می‌دانیم وجود تماشاگر چقدر مهم است. با اینکه امروز به بازیکنان و مربیان ما بی‌احترامی شد، ولی باز هم از حضور هواداران خوشحال هستیم. نکته‌ای که برای من جالب بود این است که از شش روز پیش تا الان چه اتفاقی افتاد که ما باید در اهواز بدون هوادار بازی کنیم ولی بازی امروز با تماشاگر باشد؟!

وی در ادامه افزود: هیچکس در این فوتبال جواب نمی‌دهد. اصلاً مسئول فوتبال چه کسی است که جواب بدهد؟! یک نفر بگوید چه اتفاقی رخ داده که الان بازی با تماشاگر شده است؟ ما هفته قبل می‌توانستیم با هوادار بازی کنیم، ولی این اتفاق نیفتاد و در این بازی هم تماشاچی‌های ما را به آن طرف استادیوم برده‌اند، برای چه؟! مگر قانون تقسیم شدن تماشاگران و نحوه نشستن آنها نداریم؟ تا زور بالای سرمان نباشد و تعلیق نشویم، فوتبال ایران درست نمی‌شود! چرا باید تیم‌های بزرگ ما در آسیا حضور پیدا نکنند؟ جایگاه تماشاچی‌ها باید مشخص باشد. اصلاً در هر بازی ۱۰۰ هزار نفر بیایند، باید جایگاه تماشاگرها مشخص باشد. همین حضور هواداران پرسپولیس برای ما هم خوشحال‌کننده است. زور تیم‌شان امروز چندبرابر شده بود. شما بازی امروزشان را با بازی ذوب‌آهن مقایسه کنید، فرق‌ تیم‌شان بیشتر شده بود و ما را هم مجبور کردند بیشتر تلاش کنیم. امیدوارم این مسائل درست شود که البته فکر نمی‌کنم به عمر ما قد بدهد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره بازی خاطر نشان کرد: خوب بازی کردیم و می‌دانستیم در زمین چه می‌خواهیم. با فشاری که هواداران پرسپولیس روی بازیکنان‌شان می‌گذاشتند برای تلاش و دویدن بیشتر کار را برای ما سخت کرده بود. با یک جاگیری بد به حریف یک موقعیت دادیم و توپ به تیر دروازه‌ ما خورد. به غیر از این موقعیت پرسپولیس هیچ موقعیت دیگری نداشت، ولی ما در دو صحنه می توانستیم به گل برسیم. اگر مقداری از خودگذشتگی داشتیم می‌توانستیم به گل برسیم. اگر بازیکنان‌مان در پاس آخر مقداری بهتر کار می‌کردند می‌توانستیم بازی را ببریم. به تیمم خسته نباشید می‌گویم. همانطور که هفته قبل گفتم به نظرم هنوز ۵۰، ۶۰ درصد توان تیم ما شکل گرفته و هنوز برخی از بازیکنان‌مان آماده نشده‌اند و برخی دیگر به تازگی به تیم اضافه شده‌اند. هفته پیش هم گفتم من به این تیم خیلی امیدوارم، چون تیم خوب و باکیفیتی داریم. شرایط‌مان هنوز ایده‌آل نیست، ولی در آینده خواهید دید که تیم ما یک تیم خوب  و منسجم خواهد بود.

نکونام راجع به عملکردش در فولاد هم گفت: در این دو هفته پیشرفت تیم‌مان را می‌بینم. بازی‌مان با پرسپولیس با مسابقه هفته قبل قابل قیاس نبود. حضور هواداران شرایط را سخت کرده بود.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در مورد فرهنگ هواداری و توهین‌هایی که از سوی هواداران به او و اعضای تیمش شد، خاطر نشان کرد: فوتبال بدون هوادار معنی ندارد و در ابتدا هم گفتم که از حضور هواداران خوشحالیم، ولی نمی‌دانم چه باید بگویم. در فوتبال ما معلوم نیست چه کسی باید چه کار کند. در گرم کردن پیش از بازی، مهدی شیری، مهدی هاشمی‌نسب و حسین کعبی چه گناهی کرده بودند که فحش خورند؟! چرا باید وسط بازی به من فحاشی شود؟ به خدا این کارها زشت است. افرادی که برای فوتبال تصمیم می‌گیرند کمیته‌های اخلاق و ‌انضباطی بیایند بنشینند، خدای ناکرده ۱۰ نفر به آنها فحش بدهند، چه کار می‌کنند؟ مگر ما خانواده نداریم؟ اگر بازی را ببازم بهترین مربی و آدم خوبی هستیم؟! فوتبال یک بازی است که دو تیم بازی می‌کنند تا یکی برنده شود. من هر طور که دلم بخواهد بازی می‌کنم. امروز همه لذت بردند از بازی تیم ما با اینکه تیم‌مان کامل نیست و با ۵۰، ۶۰ درصد توان کار کردیم. پرسپولیس البته تیمش کامل است و شاید به یکی دو مهره دیگر نیاز داشته باشد. من هرچه بگویم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ کسی می‌تواند تماشاگران استقلال و پرسپولیس را محروم کند؟ این اتفاق صد سال دیگر هم در فوتبال ایران رخ نمی‌دهد. با احترام به این دو تیم، اتفاقاتی که در این دو تیم رخ می‌دهد، اگر در دیگر تیم‌ها که هوادار ندارند رخ بدهد اجازه نمی‌دهند فوتبال بازی کنند. این دو تیم را باید جدا کنیم و بقیه هم کار خودشان را بکنند. این اولین اتفاق بود، ولی تا آخر لیگ هم این اتفاق رخ می‌دهد و کسی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی در واکنش به اینکه هواداران پرسپولیس اعتقاد داشتند که فولاد در بازی وقت تلف می‌کرد، تصریح کرد: من باید جواب هوادار را هم بدهم؟! این کار را نمی‌کنم.

نکونام درباره بحث شفاف‌سازی قراردادها، یادآور شد: در کشور ما مگر همه می‌دانند کی، چقدر می‌گیرد؟ فوتبال هم مثل دیگر مشاغل است. ما قطعاً در فوتبال‌مان از دنیا جدا هستیم. اتفاقاتی رخ می‌دهد که نمی‌دانیم باید چه کار کنیم. در اروپا شاید دوست صمیمی من هم نمی‌دانست چقدر می‌گیرم. کریم انصاری‌فرد در اوساسونا با من هم‌بازی بود والان نیز با او در ارتباط هستم، ولی نمی‌دانم مبلغ قرارداداش چقدر بوده است و اصلاً سؤال هم نمی‌کنم. برای چه باید بدانم؟ این همه تماشاچی برای چه به استادیوم می‌آیند؟ برای جذاییت این فوتبال و بازیکنان است. اعداد و ارقامی که گفته می‌شود، شک نکنید دروغ است. یکسری چیزهای زیرمیزی و پول‌های رضایت‌نامه است که اصلاً لحاظ نمی‌شود. فوتبالیست یا هرکسی که در فوتبال است هر چقدر می‌گیرد، نوش جانش. شفافیت اصلاً چیزی نیست که متوجه شویم. یک بار سقف قرارداد گذاشتیم، ولی نتوانستیم آن را مدیریت کنیم. شما ببینید تبلیغات محیطی چقدر در فوتبال پول می‌آورد. چرا درباره آن صحبتی نمی‌شود؟ بازیکن در تهران زندگی می‌کند، ولی حق مسکن به مبلغ دو میلیارد تومان می‌گیرد. چیزهایی است که نمی‌توان درباره آن صحبت کرد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود فولاد با خریدهایی که داشته است به‌عنوان مدعی قهرمانی شناخته می‌شود، تصریح کرد: بعد از دو سال یار گرفتیم که همه تعجب کردند،‌ برای این بود که ما به چشم آمدیم. هر کسی را بخواهند در فوتبال بزنند، می‌گویند کهکشانی. تیم ما با حداقل چهار تیم قابل قیاس نیست. ما دوسال گذاشته یار نگرفتیم و بازیکنانی را در نیم فصل گذشته جذب کردیم که تیم‌های دیگر آنها را نمی‌خواستند ولی این بازیکنان در تیم ما ستاره شدند. این تیم یکبار دیگر باید یارگیری خوب انجام دهد تا به چهار تیمی که بالاسرمان هستند برسیم. ما باید در نیم فصل یا فصل بعد حداقل یک بار دیگر این کار را انجام بدهبم. برای اینکه تیمم قهرمان شود و به بالاترین سطح برود همه تلاشم را می‌کنم ولی هیچ فشاری روی ما نیست. ما امسال تازه کارمان را شروع کردیم و الان شرایط طوری نیست که درباره چیزهایی که در رسانه گفته می‌شود، صحبت کنیم. مخصوصاً اینکه وقتی نزدیک بازی‌های بزرگ می‌شود، روی تیم ما فشار ایجاد می‌شود. ما نه می‌خواهیم قهرمان  و نه می‌خواهیم پانزدهم شویم. در هر بازی را باید به بهترین شکل کار کنیم و از بازی قبلی‌مان بهتر باشیم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • ساوالان IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  25 32
  اقای نکونام اسم شما نکونام در رفته . وگرنه از اسپانیا هیچی نیاوردی.. بازی قبلی داور بازی را به باد تمسخر گرفتی ولی چون نکویی محروم نمی شوی.. همه دیدند اول بازی فریاد زدی و کمک داور خطای نعمتی را گرفت.. امثال شما فوتبال ایران را نابود می کنند چون اسم شما نکونام هست داوران با شما بازی می کنند.
  • مهدی IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   8 1
   هوادارای خوب پیروزی چون میدونن کمیته انضباطی کاری نداره باهاشون دیگه هر تیمی که میبینن باید ببندش به فحش. آقای گل محمدی بازی رو باید تو زمین انجام داد نه با هوچی‌گری و خودت رو بنداز زمین خطا و پنالتی بگیر!
 • لنگپولیس IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  37 13
  کمیته انظباطی که روز جمعه پای بساط میاد از استقلال بابت حرکت سرمربیش دفاعیه میخواد چرا در باره بداخلاقی هواداران لنگ کور و کرند؟ لنگی ها میگن ما هر جا میریم باهامون بداخلاقی می کنند این یکی از دلایش است .از یه طرف هر تخلفی باشه از مدیریت و بازیکن و مریی و هوادار انجام میدن و از اون طرف کمیته مثلا انظباطی خودش رو به خواب می زنه و این هم نتیجش می شه که هر جا میرند با سنگ و فحش ازشون استقبال می کنند.
  • ۱ DE ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   3 1
   مشخصه مسئولین لیگ خود حامی این بی اخلاقی ها هستند
 • میلاد IR ۲۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  12 15
  گفت هوادارای پرسپولیس و استقلال. چرا سانسور میکنی؟
 • کوهمره_جروق IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  13 36
  حالا تو جواب هواداران پرسپولیس بده.چرا فصل پیش تیمت جلوی استقلال شُل شد و شیش امتیاز هدیه داد و از قبلش هم جلو جلو قهرمانی استقلال تبریک گفتی در صورتی که اگه فولاد استقلال را شکست میداد هنوز رقابت قهرمانی ادامه داشت.
  • احمد IR ۰۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   4 1
   دقیقا کدوم تیم استقلال رو شکست داد که فولاد دومیش می شد؟
  • احمد IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   4 4
   تو جواب بدی بهتره که چطور پیکان 10 نفره با هدایت حسینی رفیق گلممد 2 تا از لنگ خورد اون هم در حالتی که هفته قبلش مقابل استقلال اونجور پیکان درخشان بازی کرد؟ چرا تار تار در بازی حذفی با لنگ دروازه بان سومش رو گذاشت و دو گل خورد؟
 • علی IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  ممنون از اخبارتون
 • مهران IR ۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 0
  اگه طرفداراسپاهان بودن شک نکنید محرومش میکردن اینا سوگول حکومتن کاری ندارن بااینهمه فحاشی که صداروقطع کردن همه هم شنیدن
 • آره من یه لنگی هستم IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  2 1
  مکتب لنگ همینه دیگه برادر من. واسه چی سازمان لیگ دوره افتاده تو ایران دنبال ورزشگاه بی‌طرف واسه لنگیا؟واسه چی هر جا میرن با سنگ و کلوخ و آجر ازشون استقبال میشه؟ چون توحش جزو ذاتی ایناست دیگه. دوبار با شانس و اقبال و کمک ابر و باد و مه و خورشید و بابا مسعود رفتن فینال آسیا و با خفت برگشتن... فکر میکنن کل فوتبال بهشون بدهکار. اینا توهم خودبزرگ بینی دارن. فلسفه نارسیسم فلسفه لنگیاست. جریان «یارب مباد که گدا معتبر شود هستن»
 • آرش IN ۰۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  2 0
  من واقعا متاسفم فحاشی کردن خیلی خیلی کار زشت و نادرستیه که متاسفانه بشدت داره تو فرهنگ ما عادی میشه. اونقد که می بینید طرف بالای منبر هم به طرفداری از ائمه دیگران رو فحش میده. دقیقا کسایی که باید مبلغ اخلاق نیکو باشن. این فرهنگ از یه جایی ضربه ی بدی خورده که بعیده درست بشه.
 • خ DE ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 0
  غیر ممکنه مسئولین برگزاری مسابقه نتونن جلو فحش ها را بگیرند حتمادلایلی برای اجازه چنین کارهایی دارند مثلا اینکه استادیوم ها امنیت ندارند
 • علی IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  2 1
  واقعا هواداران لنگ خیلی پارو فراتر از بی اخلاقی بردند، جوادنکونام یا هاشمی نسب گناهشون چی بوده ک اینطور بهشون فحاشی کردند خب باید دراهواز جواب این توهینها بدن که همین عامل باعث تنش دربازیهای پیروزی میشود. ازقدیم گفتن نزن بردرکسی، تانزنن بردرت، کمیته انظباطی هم که فقط برای مربی استقلال تندتندبیانیه میده بخاطره یه برانکارد، وچشماشو رو این حرکات زشت هواداران پیروزی کاملا بسته
 • ناشناس IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  جناب نکونام....نیکو نام بمان تحت تاثیر آبی قرار نگیر باور کن در آینده نزدیک هم مربی تیم استقلال میشی وهم تیم ملی ،خویشتن دارو باوقار بمان به نفع همه ماست
 • رامین تاج IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  2 1
  کیروش با سالی چند ماه زندگی در ایران متوجه شد استقلالیا از قشر متوسطن پرسپولیسیا از اقشار ضعیف به لحاظ فرهنگیو اجتماعی... دولتم پشتیبان سرخاست معلومه محروم نمیشن همین الان یحیی باید تا شیش ماه محروم باشه
 • ممد IR ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 1
  جواد نکونام برای طرفداران پرسپولیس همیشه محترم بوده . اما هاشمی نصب که زمانی مقدس بود برای پرسپولیسی ها... از همان ۲۰سال پیش تا کنون نه تنها برای بهتر شدن رابطه اش با طرفداران پرسپولیس تلاش نکرده بلکه هربار به نحوی سعی در عصبانی تر کردن آنها دارد. قبول کنید مقصر توهین ها خودش است
 • !! IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 0
  اگه این تیم غیرپرسپولیس بود بااینهمه فحاشی قطعا محروم میشد
 • ali IR ۰۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 1
  کلا تا بوده همین بوده ، طرفداران پیروزی کبیر انواع تخلف ها و انواع فحاشی ها را به زمین و زمان و تیمای مقابل میدن و در کمال بهت و حیرت اتفاقی نمیوفتد حالا کافی بود نصف این حرکات را طرفدارن تیم مقابل پیروزی کبیر انجام بدن ، سریع و درآنه واحد محمد علی افشین پیروانی با هماهنگی داوران تیم را بیرون میکشید و با خیال راحت میرفتتد و کمیته انظباطی هم بازی را ۳برصفر به نفع پیروزی کبیر حکم میداد . تا این فساد و رانت و دزدی امتیازات این تیم درست نشود فوتبال ما به جایی نخواهد رسید ... فوتبال پاکم آرزوست
 • امیر IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  2 1
  اگر کمیته انظباطی که ظاهرا دربست در اجاره باشگاه لنگ است حکمی منصفانه در خصوص تخلف و فحاشی هواداران لنگ نکند تمام عواقب ناشی از بازی برگشت در اهواز با آنهاست.لنگی ها بدانند حواب توهین های آنها در اهواز بی پاسخ نخواهد ماند.
 • 6 IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 2
  برو بابا با اين ضدفوتبالت به هيچ جا نميرسي. تو اسيا ميبينيمت
 • ح IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 1
  آقای نکونام چرا فقط هوچی گری میکنی ... هر عملی یک عکس العملی داره .... شما بگو چرا فحش خوردی ... نعمتی کاملا توپ بازیکن تو رو زد و خودتم خوب دیدی اما شروع کردی سروصدا کردن و داور هم بخاطر هوچی گری تو خطا و اخطار کاملا نادرست داد وقتی تماشاگر این رو میبینه مطمئن باش تحریک میشه و فحش میده و آقای هاشمی نسب هم بخاطر همین سروصدا ها ک بلند شد اومد فحش خورد .... تا وقتی امثال تو رو نیمکت بشینن و هر توپی رو سروصدا کنن جو ورزشگاه همینه .... آقای مثلا مربی اول فرهنگ و سواد مربی گری رو یاد بگیر بعد بیا دم از قانون بزن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __