برنامه هفته هفتم لیگ منتظر نظر کی‌روش است/ شرایط برپایی اردوی تیم ملی مبهم است/ برای برگزاری لیگ باید اربعین را هم لحاظ کنیم
۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: در رابطه با برگزاری مسابقات هفته هفتم لیگ برتر پیش از تشکیل اردوی تیم ملی دو موضوع مهم وجود دارد که می‌تواند در اجرا یا عدم اجرای این برنامه تاثیرگذار باشد البته اربعین را هم نباید فراموش کرد.

سهیل مهدی، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره موضوع احتمال برگزاری هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر پیش از تشکیل اردوی تیم ملی، پایان مسابقات لیگ پیش از شروع جام جهانی و مسائل مختلف دیگر مرتبط با لیگ برتر فوتبال اظهاراتی را مطرح کرد.

در شرایطی که گفته می‌شود شاید کارلوس کی‌روش دیرتر به تهران بیاید این احتمال داده شده که شاید هفته هفتم مسابقات لیگ برتر نیز در هفته پیش رو برگزار شود تا پس از آن ملی پوشان به اردو بروند. این موضوع تا چه اندازه صحت دارد؟

فدراسیون فوتبال برنامه لیگ را از ما درخواست کرد و ما هم تقدیم شان کردیم تا به دست سرمربی محترم تیم ملی برسد. این بستگی به این دارد که ایشان نظرشان را اعلام کنند. اگر نظر ایشان تا فردا به دست ما برسد ما بر اساس نظر کی‌روش اگر اصلاحی باشد اعمال و آن را اعلام می‌کنیم. اما در غیر اینصورت مسابقات فردا آخرین هفته ما پیش از اردوی تیم ملی خواهد بود.

با توجه به اینکه گفته شده کی‌روش بامداد دوشنبه وارد تهران می‌شود و فاصله کم برپایی اردوی تهران تا اعزام به اتریش این احتمال تا چه اندازه وجود دارد که هفته هفتم رقابت‌ها تا پایان هفته آینده برگزار شود؟

ما برای هفته هفتم دو مشکل اساسی داریم. اول اینکه در وهله اول نظر کی‌روش را نداریم ضمن اینکه اسامی ملی پوشان را هم نداریم. نمی‌دانیم که قرار است در لیست قبلی تغییراتی اعمال شود یا نه! پیش از این و با کادر فنی قبلی همواره ما تلویحاً اسامی نفرات حاضر در لیست تیم ملی را داشتیم و بر اساس لیست قبلی عمل می‌کردیم. اما اینکه آیا لیست جدید همان نفرات خواهد بود یا نه و اینکه آیا تاریخ اعزام همان تاریخ قبلی است که در برنامه اعلام شده بود یا نه شرایط را به گونه‌ای مبهم کرده است. بنابراین نمی‌توانیم تصمیم درستی داشته باشیم. اما موضوع دیگری هم وجود دارد.

برنامه هفته هفتم لیگ منتظر نظر کی‌روش است/ شرایط برپایی اردوی تیم ملی مبهم است/ برای برگزاری لیگ باید اربعین راهم لحاظ کنیم

چه موضوعی؟

ما در حال حاضر بحث ایام اربعین را هم در پیش داریم و سفرهایی که در حال صورت گرفتن هستند. در حال حاضر بحث ایاب و ذهاب بین شهری به شدت تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند چراکه علاقمندان و زوار به سمت کربلا عازم هستند و اکثریت مدیریت حمل و نقل کشور توان شان را برای سرویس دهی به زوار محترم متمرکز کرده، به همین خاطر پروازها و یا مسیرهای اتوبوسی برای تیمی‌که بخواهد از شهری به شهر دیگر جابجا شود با کمبود مواجه است. تهیه سی تا چهل بلیت برای یک تیم در این شرایط آسان نیست. قطعاً با نزدیکتر شدن به ایام اربعین، این شلوغی بیشتر هم میشود. خیلی از تیم‌ها حتی در همین هفته گذشته هم برای تهیه بلیت با مشکل مواجه بودند. این موضوع دیگری است که باعث می‌شود در اجرای برنامه هفته هفتم تأمل بیشتری صورت بگیرد، چرا که با برنامه لیگ برتر تداخل پیدا میکند. به همین خاطر باید جمیع جهات را نگاه کنیم. اینکه فقط یک برنامه را روی کاغذ بنویسیم کار سختی نیست کما اینکه همین حالا هم برنامه هفته هفتم را آماده داریم تا آن را اعلام کنیم اما اجرایی شدن و عملیاتی بودن آن قطعاً مهمتر از اعلام کردنش است. به همین خاطر باید کمی‌صبر کنیم و جوانب امر را بسنجیم تا کاری که انجام میدهیم منطقی و اجرایی باشد.

پیشتر اعلام کرده بودید هفته هفتم در یکی از روزهای هشتم و نهم مهرماه برگزار می‌شود. همچنان تقویم به همین شکل خواهد بود؟

این هم مربوط به تاریخ بازگشت و پرواز تیم ملی به سمت تهران است. وقتی بازیکنان برگردند و بخواهند به لیگ برگردند قاعدتاً نیاز به یکی دو روز ریکاوری و تمرین با تیم‌های باشگاهی شان هم دارند که این مهم است، اما فکر می‌کنم برگزاری هفته هفتم بین روزهای هشتم و نهم مهرماه منطقی باشد. چون روز پنجم مهر، آخرین روز فیفادی است و طبق قانون بازیکنان ملی پوش را باید ۷۲ ساعت پیش از مسابقات در اختیار باشگاه قرار بدهیم. این ۷۲ ساعت میشود روز هشتم. اما تاکید می‌کنم این برنامه منوط به بازیکنان و لیست تیم ملی است. مثلا می‌توانیم روز هشتم مسابقات تیم‌هایی را برگزار کنیم که ملی‌پوش ندارند یا ملی‌پوش کمتری داشتند و در روز نهم مسابقاتی را اجرا کنیم که ملی پوشان بیشتری داشتند تا از این طریق کمکی هم به باشگاه‌ها شده باشد.

برنامه هفته هفتم لیگ منتظر نظر کی‌روش است/ شرایط برپایی اردوی تیم ملی مبهم است/ برای برگزاری لیگ باید اربعین راهم لحاظ کنیم

در ارتباط با مسابقات هفته ششم که هر هشت مسابقه در یک روز برگزار می‌شود نکته خاصی وجود دارد؟

با توجه به اینکه بازی‌ها در یک روز و همزمان با هم برگزار می‌شود کار را برای عوامل اجرایی تا حدی دشوار خواهد کرد. از باشگاه‌ها و یگان محترم ویژه تقاضا داریم در این زمینه همکاری لازم را با مسئولان برگزاری رقابت‌ها داشته باشند. خصوصاً دو رقابت سنگین تیم‌های استقلال و پرسپولیس که این دو بازی به لحاظ استقبال هوادار جزو بازی‌های سنگین این هفته به شمار می‌روند. گرچه تیمهای گل گهر سیرجان و سپاهان نیز همواره بازی‌هایش با تماشاگر برگزار می‌شود و استقبال خوبی هم از آنها می‌شده اما این دو بازی دو بازی سنگین تر خواهند بود. خواهش می‌کنم که مردم با مسئولان و نیروهای پلیس همکاری لازم را داشته باشند تا بازیها سر موعد برگزار شوند و به پایان برسند تا به استقبال اردوی تیم ملی برویم و در ادامه به استقبال جام جهانی فوتبال.

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سامان IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
    وقتی لیگهای اروپایی یک هفته قبل از جام جهانی تعطیل میشن و اکثر بازیکنان تیم ملی هم در ارئپا هستن و در لیگ داخلی فقط یک یا دو بازیکن عضو تیم ملی هستن چرا لیگ رو تعطیل میکنیم .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها