نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟
یک گزینه اگر جانشین کی‌روش شود تیم ملی پوست‌اندازی می‌کند/ سرمربی پرتغالی اعتقاد خاصی به یک دسته از بازیکنان دارد
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

عبدالعلی چنگیز مهاجم سابق استقلال با بیان این که تیم ملی فرصت کمی برای حضور در جام جهانی دارد گفت: آماده سازی تیم در این فرصت کوتاه کار سختی است.

عبدالعلی چنگیز در خصوص وضعیت تیم ملی گفت: کی‌روش یک قرارداد کوتاه مدت با تیم ملی دارد و تمام تمرکزش را باید بر روی حضور در جام جهانی بگذارد. حالا باید ببینیم او که ۸ سال در ایران بود اما نتوانست به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دست پیدا کند می‌تواند در این دو ماه و در جام جهانی عملکرد موفقی داشته باشد.

چنگیز افزود: شناخت کی‌روش از فوتبال ما می‌تواند به او کمک کند. فوتبال ما هم بعد از رفتن او دچار تغییراتی شده است. برخی بازیکنان بازنشسته شده اند و برخی هم جوان هستند و به تازگی به تیم ملی پیوسته اند. بنابراین کی‌روش باید با تلفیقی از با تجربه‌ها و جوانان به مصاف تیم‌هایی برود که هر کدامشان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

کارشناس فوتبال در مورد انتخاب بازیکنان تیم ملی و انتقادهایی که وجود دارد تصریح کرد: انتخاب بازیکن فقط با نظر سرمربی است او انتخاب می‌کند و اگر نتیجه نگرفت باید پاسخگو باشد. البته کی‌روش زمان زیادی تا جام جهانی ندارد و اعتقاد خاصی هم به لژیونرها دارد. او فکر می‌کند چون لژیونرها در اروپا بازی می‌کنند حرفه‌ای و با تجربه تر هستند. بنابراین نگاه ویژه ای به آنان خواهد داشت و کمتر بازیکنان لیگ داخلی نظر او را جلب می‌کنند.

چنگیز در مورد اینکه گفته می‌شود بعد از جام جهانی، نکونام هدایت فوتبال ملی را برعهده خواهد گرفت گفت: اگر این اتفاق رخ بدهد فوتبال ما یک پوست اندازی خوب خواهد داشت. نکونام یک مربی جوان اما با تجربه است. او سال‌ها در تیم ملی حضور داشته و با مربیان بزرگ کار کرده است و حالا هم سرمربی فولاد است و اعتقاد دارم از هر لحاظ به پختگی کامل رسیده است البته باید به گونه‌ای با او برخورد کنیم که او بتواند موفق باشد.

وی افزود: اگر قرار است جواد نکونام سرمربی آینده تیم ملی باشد باید برای حضور موفق او و تیم ملی در جام ملت‌های آسیا برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم؛ جامی که سال‌هاست به آن نرسیده ایم اما این بار می‌توانیم با یک مربی جوان ایرانی که از لحاظ پختگی در شرایط ایده آلی قرار دارد دست پیدا کنیم.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانیم در جام جهانی موفق باشیم گفت: کار سختی برابر تیم‌هایی چون انگلیس، ولز و آمریکا داریم. صعودمان به دور بعد رویاپردازانه خواهد بود اما امکان آن هست ولی خیلی کم. اما فوتبال ما می‌تواند در جام جهانی نمایش قابل قبولی داشته باشد که همین مسئله باعث خواهد شد که شاهد حضور چند بازیکن دیگر در فوتبال اروپا باشیم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دکتر IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  من خواهش می کنم از کارشناسان استاد ان عزیز استاد میثاقی استاد حسن عباسی شرایط را درک کنند و نظران کارشناسی خودشان را حداقل برای بعد از جام ملت ها بگذارند بدترین خیانت اب ریختن توی اسیاب دشمن است شما تیم های خودتان را به بهترین شکل اداره کنید تیم ملی سرمربی دارد
  • هوادارفوتبال IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
   15 0
   درمورد جمله دکترحسن عباسی فقط یک خواهش از مردم عزیز دارم کلمه دکتر حرمت دارد باید بااحترام وبرای آدمهای محترم بکاربرده شود آدمی که همه راباچوب بی اخلاقی عده ای محدود میزندلیاقت لقب دکتر رانداردمن خودم هزارایراددارم اما برای آقای عباسی متاسفم برای تفکرات ایشان و.........####
 • امیر IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  با مربی ایرانی تیم ملی به فنا می رود
 • امیر IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  با مربی ایرانی تیم ملی به فنا می رود
 • Ali IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  مثلا آقای نکونام چه مزیتی بر دیگر مربیان به ویژه آقای امیر قلعه نوعی دارد؟؟؟ حداقل آقای قلعه نوعی موفقیت ها و قهرمانی های چندگانه دارد در صدارت ایشان برتیم ملی آن تیم با ضربات پنالتی حذف شد پس به طورمنطقی دادن یک فرصت دیگر به آقای امیر قلعه نوعی هم موردانتظار و هم عادلانه و عاقلانه خواهدبود البته درمقابل آقای جواد نکونام این شرایط را آقا امیر دارد واگر قراربرگسترش فوتبال ملی و برنامه ریزی آنده نگرانه و آینده محور باشد مربیان سطح بالا ویا به قول متخصصان این رشته ورزشی مربیان خارجی تاپ وسازنده که امتحان خوبی پس داده اند در اولویت باید باشد ویا باشند به امید روزهای بهتر و موفق برای فوتبال ملی ایران عزیز.
 • MIS قرمزته IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  سرمربی ایرانی برای تیم ملی یعنی بازگشت به عقب بیست ساله ، اونم کسی مثل جواد چکش که نه بازی خودش و نه تیمهایی که داشته هیچ گونه اثری از فوتبال خلاقانه نداشته و فقط فوتبال خشک و فیزیکی و بکش زیرش بلده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

از لابه‌لای خبرها؛ شاید از دست داده باشید!

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها