نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟
نظرات: ۵۱
ملی پوش ایران: مثل یک کارگر با من برخورد کردند/ در اردوی تیم ملی شل می‌زدم اما...
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

دارنده ۲ مدال طلای کشتی جهان در خصوص اینکه کاکس بعد از شکست سال گذشته به او وعده انتقام داده بود، گفت: من یک اخلاقی دارم، اینکه اصلا به این حرف‌ها توجه نمی‌کنم، من فقط به خودم و کشتی‌ام فکر می‌کنم.

کامران قاسم‌پوردر مورد مبارزه فوق‌العاده‌ای که در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم مقابل جی‌دن کاکس آمریکایی داشت، گفت: پارسال هم با این حریف کشتی گرفته بودم و تا امسال روی کشتی‌اش زیاد کار کردیم. سال قبل یک جاهایی گیر داشتم که حداقل ۳-۴ ماه آخر اردو خیلی روی آنها تمرین کردیم. خود آقا پژمان (درستکار) این نکات را به من می‌گفت.

قاسم‌پور در مورد اینکه عده‌ای می‌گفتند بعد از شکست غالب ملی‌پوشان مقابل حریفان آمریکایی، وی با شیوه و آنالیز خودش موفق به شکست کاکس شده است، خاطرنشان کرد: من نه آدم چابلوسی هستم و نه در این زمینه به بقیه کار دارم. من در مورد شرایط خودم و کشتی‌ام حرف می‌زنم. شرایط بدنی خودم هم خوب بود و دقیقا همان چیزی که قبلا کار کردم را روی تشک پیاده کردم. من راجع به خودم می‌توانم حرف بزنم. کاکس از چپ به راست می‌پرید و اقدام به زیرگیری می‌کرد، اما در کل ۶ دقیقه، خصوصا در آن ثانیه‌های آخر زیرکتف می‌رفتم که چپ و راست نشوم، ما روی این خیلی کار کرده بودیم. کاکس چهار دست و پا می‌نشت و خاک نمی‌شد، در این خصوص هم علیرضا دبیر یک حرکت به من گفت که خیلی به کارم آمد.

وی با انتقاد از کسانی که عملکرد تیم ملی کشتی آزاد را در بلگراد زیر سوال می‎برند، گفت: چرا می‌گویند تیم نتیجه نگرفت؟ تیم ما با ۹ کشتی‌گیر روی تشک رفت و ۷ مدال گرفت، کجای این نتیجه می‌تواند بد باشد؟ ما دو طلا داشتیم. هیچ کسی هم کم‌کاری نکرد، یک سال‌هایی بود که ما در ۱۰ وزن ۴ رده سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان فقط یک طلا گرفتیم، یعنی در ۴۰ وزن یک طلا ولی در همین جهانی بلگراد در ۹ وزن ۲ طلا گرفتیم، آیا این کارنامه بدی است؟ واقعا انتظار دارند ۱۰ وزن مدال بگیرند؟ تا امروز شده که در ۱۰ وزن جهانی ما مدال بگیریم؟ برگردیم به قبل‌تر، قبل از اسلو، چه زمانی مدال‌های بیشتری گرفتیم؟

قهرمان امیدهای جهان که سال ۲۰۱۸ تنها کشتی‌گیری در ۴ رده سنی بود که مدال طلای جهانی گرفت با اشاره به آسیب‌دیدگی زانویش در آن برهه زمانی تصریح کرد: من با رباط پاره بودم،ACL داخلی من پاره بود، کسی به من زنگ نمی‌زد که مرده‌ای یا زنده. مثل یک کارگر با من برخورد شد که کارشان که تمام شد، دیگر با من کاری نداشتند. هیچ کسی نپرسید چه کردی، پایت چه شد، کجا هستی. خدا پدر علیرضا دبیر را بیامرزد و مادرش را حفظ کند که وقتی آمد کارم را پیگیری کرد. در اردو داشتم شَل می‌زدم، صدایم کرد و گفت پایت چه شده؟ تو باید مدال بگیری، چند سال پشت خط ماندی اما باید مدال‌هایت را بگیری. بعد زنگ زد به دکتر کیهانی و برایم نوبت گرفت و با ماشین فدراسیون من را آنجا فرستاد. نه تنها من، بلکه هر کسی از بچه‌ها آسیب می‌بیند او این کار را می‌کند و خودش از دکتر کیهانی وقت گرفت و با ماشین فدراسیون بچه‌ها را آنجا می‌فرستد. علی دبیر من را جمع کرد، آن زمان کسی جواب من را نمی‌داد که بخواهم کار مصدومیتم را پیگیری کنم.

ملی پوش ایران: مثل یک کارگر با من برخورد کردند/ در اردوی تیم ملی شل می زدم اما...

قاسم‌پور با اشاره به همه مربیانی که برایش زحمت کشیده‌اند، در مورد اینکه وقتی یک کشتی‌گیر نتیجه می‌گیرد خیلی‌ها به دنبال این هستند که این موفقیت را به نام خود بزنند، گفت: هر کسی در یک مقطعی برای من زحمت کشیده، از مربی شهرم، استانم و حتی همه آنهایی که مقطعی در هر رده سنی بودند و برایم زحمت کشیدند، ممنونم، قدردان همه‌شان هستم ولی آن موقعی که آن اتفاقات رخ داد و آسیب دیدم هیچ کسی دور من نبود. موقعی که به مشکل خوردم کسی حمایتم نکرد. من اصلا به این کاری ندارم که پشت خط ماندم، از آسیب‌دیدگی‌ام می‌گویم. خدا نکند برای هیچ ورزشکاری این اتفاق بیافتد، چنان دورش خلوت می‌شود که انگار در صحرا و برهوت گیر افتاده و آن وقت است که تو هیچ وقت دستی که دستت را گرفته فراموش نمی‌کنی. کسی که دست من را گرفت، خودش زجر کشیده ورزش بود که آمد و برایم دلسوزی کرد. من هیچ‌وقت یادم نمی‌رود که با ماشین فدراسیون من را  برای فیزیوتراپی می‌فرستاد تا پایم خوب شود.

دارنده ۲ مدال طلای کشتی جهان در خصوص اینکه کاکس بعد از شکست سال گذشته به او وعده انتقام داده بود، گفت: من یک اخلاقی دارم، اینکه اصلا به این حرف‌ها توجه نمی‌کنم، من فقط به خودم و کشتی‌ام فکر می‌کنم و همیشه هم سعی کردم که بهترینِ خودم باشم و کارم را پیش ببرم. اگر حریف از من بهتر و آماده‌تر باشد، می‌برد، هر کسی که زحمت بیشتری کشیده باشد، نتیجه می‌گیرد. من تحت تاثیر حرف‌ها قرار نمی‌گیرم. برای ثانیه به ثانیه کشتی با کاکس تمرین کرده بودم، شرایط‌ بدنی‌ام هم خوب بود و آمادگی کامل داشتم هم از نظر بدنی و هم فنی، روی تشک همان‌ها را پیاده کردم.

قاسم‌پور درباره اینکه گفته می‌شود او در جام‌جهانی آمریکا در ۸۶ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت، عنوان کرد: اصلا چنین حرفی مطرح نشده، من تمرکزم همچنان روی ۹۲ کیلوگرم است و تا سال آینده هم در همین وزن کشتی خواهم گرفت. اول باید تمام تلاشم را انجام دهم و خدا هم کمکم کند که دوباره ملی‌پوش شوم و بعد در جهانی ۲۰۲۳ در همین ۹۲ کیلو کشتی خواهم گرفت. بعد براساس شرایط تصمیم می‌گیرم.

این کشتی‌گیر جویباری در خصوص اینکه تکرار طلا در بلگراد سخت‌تر بود و یا کسب اولین طلایش در اسلو؟، گفت: تکرارش یک جورهایی سخت‌تر بود. من خیلی خوشحال بودم که توانستم آن مدال را تکرار کنم، وقتی مدال را تکرار می‌کنی درواقع خودت را اثبات کرده‌ای. به نظرم بار دوم سخت‌تر بود و من آن لحظه از این خوشحال بودم.

وی که حریف آمریکایی را در فینال کاملا عاجز کرده بود، افزود: من معمولا به حریف و اینکه با چه کسی کشتی دارم اصلا فکر نمی‌کنم، روی خودم و کاری که باید انجام دهم زوم می‌کنم. اینکه بعد از مبارزه از خودم راضی باشم و بهترین کاری که می‌توانم انجام دهم را در کشتی پیاده کنم. خداراشکر که بعد از مبارزه با کاکس، از خودم و نوع کشتی گرفتنم راضی بودم.

قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم جهان با اشاره به واکنش پژمان درستکار بعد از بردش مقابل کاکس گفت: مثل یک پدر از پیروزی پسرش خوشحال شد. او با همه ما همینطور برخورد می‌کند. روز اول از شدت خستگی و فشار سرم زده بود و حالش بد شد. چند ماهی دور از خانواده همه تمرکزش روی مسابقات بود. آن لحظه که کشتی‌گیر قهرمان دنیا می‌شود برای مربی لحظه خیلی شیرینی است. تیم هم نتیجه خیلی خوبی گرفت، اینکه برخی انتقاد می‌کنند شاید برای این است که انتظار خیلی بالا رفته است. کسی که کارشناس ورزش و ورزشکار باشد می‌داند گرفتن ۷ مدال در ۹ وزن کار بزرگی است. به هرحال در کشتی برد و باخت هست، برنده و بازنده هست، اگر ما در برخی کشتی‌ها باختیم، خیلی اتفاقات دست به دست هم می‌دهد که یکی می‌بازد. یک وقتی اشتباه فردی است، یک وقتی روز آدم نیست و بد می‌آوری. عوامل مختلفی در باخت تاثیر دارد. باخت همیشه جزئی از ورزش است.

کامران قاسم‌پور در خاتمه در مورد اینکه قصد حضور در لیگ برتر را دارد یا نه، تاکید کرد: فعلا که چند روز استراحت خواهم کرد و بعد کم کم تمرین را شروع می‌کنم. اگر شرایط مهیا باشد و با تیمی به تفاهم برسم در لیگ هم کشتی خواهم گرفت.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 36
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 15
 • .. IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  مگه کارگرچشه؟
  • کارگر IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
   85 3
   دوست عزیز نگفته کارگر چیزیش هست، گفته مثل کارگر(روز مزد) که وقتی کارشون باهاش تمام میشود ، دیگر سراغی ازش نمیگیرند ، فدراسیونی های قبلی ، زمانی که شرایطش بد بوده ، رهایش کرده و ازش هیچ سراغی نگرفته اند.
  • فرهنگ IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
   77 5
   منظوزش این نبود که کارگری بده، برعکس یه جورایی با کارگران همدردی کرد که تا وقتی که تندرست و قوی هستند و بهشون نیاز دارند ازشون کار می کشند، اما وقتی که از همون کار مصدوم بشن و نتونند کار کنند، بهشون توجه ای نمی کنند.
  • مهدی IR ۰۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
   4 5
   نمیدونی چشه اینا کارگر رو ادم حساب نمیکنن و بخاطر ورزش کردن از عالم و آدم طلبکارن
 • سینا IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  دمت گرم اقای دبیر. زنده باشی.. هر کسی به هر ایرانی فرقی نمیکنه کی باشه.. چیکاره باشه.. کمک کنه.. خدا نگهدارش باشه.. و هرکسی به مردم ظلم میکنه.. نیست و نابود بشه..
 • تیمورط IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  واقعاً پهلوان واقعی قاسمپوره بی تکبرسرش توکارخودشه انتظار زیادی هم نداره به بی توجهی های که بهش میشه اهمیت نمیده حق تعالی نگهدار او و خانواده محترمش
 • ساده دل IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  دبیر،بنا،همه،عشقند،در دایره کشتی،کسی که کشتی گرفته باشد،معرفت،دارد،ولی به مولا علی موقعه کشتی کامران خان با پهلوان کاکس ضربان قلبم بالای 15۰رفت آنقدر خدا خدا کردم ،ولی خدا هرکس که لایق باشد بالا خواهد رفت،،کامران بی ادعا داداش گلم شانهایت را میبوسم
 • محمد IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  به نظر من اگر روسیه هم شرکت‌ میکرد،اول و دوم امریکا و روسیه بودند،مسلما این دو تا طلای ژاپن با این‌کشتیگیرای قدرتمند هم تامین بود.. ایران شاید میتونست چهارم یا پنجم بشه و به هیچوجه بیشتر از سه یا چهار مدال نمیتوانست بیاره.واقعا فاجعه بودن
 • علی IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  خیلی عجیبه وقتی تیتر و خوندم دقیقا علیه کادر فنی و ریاست فدراسیون کشتی بود ولی وقتی متنو خوندم دقیقا بر عکس عالی بودن کادر فنی و ریاست فدراسیون و رد تمام اراجیفی که علیه این مجموعه گفته شد
  • خ IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
   3 13
   خوب حالا که چی؟؟؟؟ خیلی مردی برو خودت کشتی بگیر مدال بیار وطن فروش
 • آبی دل IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  زنده باد ایران، زنده باد علی کریمی
  • ایراغ IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   7 1
   این دلاور مرد کشتی گیر بود نه فوتبالیست که پای علی کریمی را میون کشیدید مثل اینکه شما هم مثل بعضی دیگر فقط به دنبال شکست ملی پوشان پهلوان هستی تا به طریقی مسولین را ضربه فنی کنی و ساز مخالفت را کوک کنی
 • سام IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  همیشه همینجوری بوده. با قهرمان جهان باید با احترام بیشتری برخورد کرد نه اینکه پس از مسابقه یک‌ سرود حماسی پخش کرد و لحظه گرفتن مدال و دیگر هیچ! تا مسابقات بعدی اسمشان هم شنیده نمی‌شود! این جوانان به عشق کشتی از درس و کار و خانواده زدند اردوهای طولانی و‌بشدت سخت را تحمل می‌کنند تا بتوانند برای کشور افتخار آفرینی کنند.
 • وحید نجفی IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  عالی بود آقای کامران قاسمپور واقعا حریفش قدر بود
 • حامی حسنوند IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  سربلندی بچه های ملی پوش تیم کشتی چه با مدال چه کسایی که از گرفتن مدال باز موندن...
 • حسین شاکری بوشهری IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  درودودستمریزادوایوالله جناب آقای قاسم پور که الحق قهرمانانه طلا راازدهان شیربیرون کشیدی.اماناراحت نباش.شماکه سهل است، بزرگان این قوم شهدایی راکه ازجان شان دیواره دفاعی برای استمرار قدرت ومیزومال حضرات گرفتند و جان شیرین خود را دراین راه فداکردند هم محلی نمی گذارندوجایگایی و احترامی زندانیان که خرشان دیگرازپل گذشته ندارند و فقط درسربزنگاه ها برای بستن دهان ها زینت المجالس شان می کنند که ای اُف برشما منتقدین مگر نمی بینید که شهید داده ایم،شما که جای خود دارید!
 • کوثر :) IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  خسته نباشید آقای قاسم پور مثل مرد کشتی گرفتین واقعا ❤ من نه فقط بازی فینال از بازی یک هشتم تا خود فینال تمام بازی ها شون رو ایستاده نگاه کردم... به نظرم با کشتی گیر های دیگه خیلی فرق دارن ... همیشه سلامت و تندرست باشید ❤
 • کرم IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  خسته نباشی پهلوان بی ادعا مردونه کستی میگیری خدا نگهدارت باشه دست روزگار چندسال افتادی تو وزن پهلوان گل ایران ولی خدا رو شکر حقتو گرفتی وحالاحالا باید مدال بگبری تویک نابغه هستی شک نکن
 • حسن IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  بیشتر مردم از اوضاع ناراحت هستن اینقدر دنبال اشوب نباشن به حرف دل مردم گوش کنید دنیا بگذرد
 • سعید US ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  این لحن درست نیست.کارگران از شریفترین مردم هستن.
 • سعید US ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  این لحن درست نیست.کارگران از شریفترین مردم هستن.
 • سعید US ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  این لحن درست نیست.کارگران از شریفترین مردم هستن.
  • حمید IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
   11 2
   دوست عزیز شما متن و درست نموندی! به هیچ وجه توهین و بی احترامی به کارگر نکردن. منظورشون از تشبیه به کارفرما بود که کارش با کارگر روزمزد تموم میشه دیگه کاری بهش نداره و اهمیتی براش نداره
 • شاهین FR ۰۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  کاری که در فدراسیون های ورزشی دنیا یک وظیفه هستش در اینجا نوعی محبت و منت سر ورزشکار هست تو همون امریکا برای تک تک اون کشتی گیرها کلی خرج میشه از دوران کالج و دانشگاه شناسایی میشن بورسیه ورزشی میشن بی نیاز میشن فقط کشتی میگیرن تمرین اکادمیک میکنن یعنی هر هفت چکاپ میشن جدول پروتین و کالری دارن دنیا با دانش کار میکنه نه با نوشتن اسمها روی دوبندها
 • ممد IR ۰۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  اگه جاش بودم مدالو میدادم بجاش گرم کن کاکس ک جنسش امریکایی هس رو میگرفتم مرگ بر امریکا درود به ما ک خیلی خوبیم
 • پالرجا IR ۰۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  زنده باد دبیر دلیر وبامرام
 • پنجعلی IR ۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  زنده باد پهلوان قامپور و جناب دکتر دبیر
  • مهدی همدانی IR ۰۶:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   5 4
   دکتر! متاسفم
 • مجید IR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  همین که واقعا همه کشتی گیرها به سختی تمرین کردن واقعاکم نگذاشتن ارزش داشت،حالا روی تشک هزارجورداستان وداوری وشانس وکم تجربه کی هم هست،مهم روحیه جنگنده کی هست که دارن کشتی گیرهامون
 • آرمان IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  آقا کامران خدا ترا برای پدر و مادرت و ملت خوب این مملکت حفظ کند، تو چنان ابهت داری که هر کشتی شما کاوه آهنگر را در ذهن هر فرد تداعی خواهد کرد. تو کار بزرگی کردی، به امید مدال خوشرنگ المپیک همچنان منتظر کشتی های خوب تو هستیم
 • حسن IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  درود بر ورزشکاران عزیز و گرامی وملت شریف ایران زمین. در ضمن آقا سعید اگر دوست ندارید معنی و مفهوم متن را بفهمید مشکلی نیست چون دیگران متوجه شدن..
 • AHMAD IR ۰۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  آقای قاسمپور درود بر شرفت افتخاری هستی مرد زنیرو بود را را راستی زسستی کجی زیاد وکاستی
 • رضا IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  قهرمان جهان شدن خیلی سخته. ورزشکار حرفه ای بودن و قهرمان شدن و روی سکو رفتن کار هرکسی نیست. خیلی خیلی خیلی مشکل. واقعا ورزشکارا زحمت کش هستن. از عمر و جوونی و لذات و تفریح می گذرند. رژیم غذایی و تمرینات سخت دارن. ریاضت می کشن. دمت گرم قهرمان
 • هادی IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  این کشتی گیرا مرغانه .سیب زمینی میخورن .اینطوری قهرمان میشن..بدن کاکس‌ میدیدی شفت میشدی .واقعا کامران خیلی کار کرد اونو شکست داد..ده کیلو سنگین تر بود کاکس سیاه پوست.
 • حاتمی IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  به امید قهرمانی کامران عزیز در المپیک پاریس.
 • یاس IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  کامران جان.افتخارمی کنم که یک ایرانی ویک نازندرانی هستی.واقعایلی برای خودت.ازکشتی گرفتن واقعالذت بردم.خسته نباشی دلاورهم استانی من.ببرمازندرانی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

از لابه‌لای خبرها؛ شاید از دست داده باشید!

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها