مقصران فاجعه فوتبال معرفی شدند/ گاز اشک‌آور باعث کشته شدن هواداران شد
۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

مقصران فاجعه فوتبال اندونزی که با مرگ ۱۳۱ نر در ورزشگاه همراه بود، معرفی شده‌اند.

پلیس اندونزی در ارتباط با حادثه اخیر در یک مسابقه فوتبال در این کشور که با مرگ ۱۳۱ نفر و زخمی شدن صدها تن دیگر همراه بود، سه نیروی پلیس و سه شهروند را دستگیر کرده است. در پی هرج و مرج به وجود آمده در جریان مسابقه‌ای که روز شنبه برگزار شد، پلیس برای سرکوب آشوبگران از گاز اشک‌آور استفاده کرد که این اتفاق وضعیت را بحرانی‌تر کرد. در این میان هزاران تماشاگر برای فرار از محل به سمت درهای خروجی هجوم بردند که بسیاری از آنها زیر دست و پا ماندند.

در همین راستا، لیستیو سیگیت پرابوو رئیس پلیس ملی اندونزی چند فرد را به‌عنوان عوامل تأثیرگذار در این حادثه معرفی کرده که رئیس سازمان لیگ اندونزی به‌عنوان مسئول برگزاری مسابقات و تأییدکننده شرایط استادیوم‌ها برای میزبانی از بازی‌ها، یکی از آنهاست. طبق اعلام رئیس پلیس اندونزی، استادیوم شهر مالانگ، واجد شرایط لازم برای میزبانی از بازی نبوده است. علاوه بر رئیس سازمان لیگ اندونزی، مدیراجرایی مسابقه، مسئول تیم امنیتی بازی و سه افسر پلیس نیز مقصر شناخته شده‌اند.

در صورتی که جرم افراد نامبرد اثبات شود، برای آنها مجازات‌هایی تا حداکثر پنج سال حبس در نظر گرفته خواهد شد و در این میان احتمال وقوع این اتفاق برای رئیس نیروهای پلیس مستقر در ورزشگاه زیاد است، چرا که او از مخالفت فیفا با استفاده از گاز اشک‌آور در استادیوم‌ها مطلع بوده است.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پروین روزیخواه IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  2 0
  مساوی
 • ح IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  2 0
  حالا عباس عبدی فرصت طلب نظر بده
 • شهروز IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  3 0
  اشتباه می‌کنن . تماشاگران بیماری زمینه‌ای داشتند و اکثرا خودکشی کرده‌اند !
 • بختیاری IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  3 0
  این ۱۰۰نفرکه مردن خودشون ازقبل مریض بودن ،اصلاپلیس تقصیری نداره حتی پرونده هاشون توی بیمارستان میلادهست
 • ناشناس IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  3 0
  خوب بود نگفتن جواب پزشکی قانونی بیاد و بعد بگن تماشا چی ها مقصر بودن تو چند روز ریشه یابی کردن و براشون فرق نداشت رئیس فدراسیونه یا پلیس امنیتیه ، مقصران رو اعلام کردن
 • مهدی IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
  1 0
  اندونزیایی ها گروه های تحقیق تفحص تون چقدرعجول و بی تدبیر وبی بصیرتند !!!... اقلا ۱۵۰ ماه باید ته قیق !!! وبه ررررررصی میکردید بعداااا لت فوت را اعلان می کردین !!!...تا اااادالت رعععع...اااایت می شد !!!چون نیروی انتظامی والله کرم وشرمداری و... واطلاعات وعرشاد و....پزشک غانونی و...مطمین است !!! همه فوتی ها ومصدومین سابقه بیماری ومصرف دارو داشتن ومقصر فوتشون خودشون هستتد.نه پولیس خدمتگزار خشن وکریه ویا مشت ولگدوباتومشون وگازشون و....

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار ایران و آمریکا؟

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی