نظرسنجی

بهترین مربی دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر؟
کریستیانو رونالدو - پیرز مورگان
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

کریستیانو رونالدو، ستاره باتجربه پرتغالی، در مصاحبه‌ای جنجالی، باشگاه منچستریونایتد و اریک تن‌هاخ را متهم کرد که به او بی‌احترامی کرده‌اند.

کریستیانو رونالدو که در تابستان ۲۰۲۱ به اولدترافورد برگشت تا بار دیگر پیراهن شیاطین سرخ را به تن کند، تنها یک سال بعد از این انتقال به شدت پشیمان شد و در تابستان گذشته تلاش زیادی کرد تا از اولدترافورد جدا شود اما در نهایت این اتفاق رخ نداد تا روزهای کابوس‌وار او در این فصل آغاز شد.

او که به دلیل مسائل خانوادگی در تمرینات پیش فصل یونایتد غایب بود، توسط اریک تن‌هاخ از ترکیب اصلی کنار گذاشته شد و کار تا جایی بالا گرفت که او در دیدار مقابل تاتنهام حاضر نشد در دقایق پایانی به میدان برود و پیش از سوت پایان بازی راه رختکن شود؛ اقدامی‌که با واکنش شدید هواداران این باشگاه هم روبه‌رو شد.

اکنون او که خود را برای پنجمین جام جهانی‌اش آماده می‌کند، در گفت‌وگویی جنجالی با پیرز مورگان، مجری معروف که رابطه‌ای نزدیک با ستاره پرتغالی دارد، از رفتار باشگاه منچستریونایتد و سرمربی هلندی‌اش به شدت انتقاد کرد. رونالدو که در طول دوران حرفه‌ای‌اش ۳۲ عنوان مختلف از جمله ۵ توپ طلا و ۵ قهرمانی در لیگ قهرمانان را در کارنامه دارد، از این روزها به عنوان دشوارترین دوران زندگی حرفه‌ای و شخصی‌اش یاد کرد. او گفت که احساس می‌کند باشگاه منچستریونایتد را به او خیانت کرده و کاری کرده که تقصیر همه مشکلات به ردن او بیفتد.

او همچنین اعلام کرد که برای اوله‌گنار سولشائر سرمربی منچستریونایتد در زمان پیوستنش به این باشگاه که در میانه‌های فصل قبل اخراج شد، احترام زیادی قائل است اما در مورد رالف رانگنیک و اریک تن‌هاخ، دو مربی بعدی این تیم، چیزهای خوب زیادی نمی‌تواند بگوید. 

رونالدو در مورد رانگنیک که برای یک دهه مربیگری نکرده بود، گفت: «اگر حتی مربی نیستید، چطور می‌توانید سرمربی منچستریونایتد شوید؟ من هرگز چنین چیزی نشنیده بودم.»

بعد از جنجال دیدار مقابل تاتنهام، تن‌هاخ رونالدو را جریمه کرد و او را برای یک دیدار از فهرست تیم کنار گذاشت. رونالدو در مورد این مربی هلندی گفت: «من برای او احترامی‌قائل نیستم زیرا او به من احترام نگذاشت. اگر به من احترام نگذارید، من هرگز به شما احترام نمی‌گذارم.»

انتشار مصاحبه جنجالی کریستیانو رونالدو یک هفته قبل از جام‌جهانی/ منچستریونایتد به من خیانت کرد/ برای سرمربی تیم احترام قائل نیستم!

بعضی از هم‌تیمی‌های سابق رونالدو هم در این مدت انتقادهای زیادی از او کردند؛ از جمله وین رونی که در ماه‌های اخیر بارها اعلام کرد که منچستریونایتد باید از شر این ستاره پرتغالی خلاص شود؛ اظهار نظری که خشم این ستاره پرتغالی را به همراه داشته است: «نمی‌دانم چرا او اینقدر بد از من انتقاد می‌کند. شاید به این خاطر که دوران حرفه ای او تمام شده است و من همچنان در بالاترین سطح بازی می‌کنم.»

رونالدو سپس با خنده ادامه داد: «نمی‌خواهم بگویم که بهتر از او به نظر می‌رسم که البته حرف درستی است...»

رونالدو و همسرش جورجینا، در بهار گذشته صاحب یک دو قلوی دختر و پسر شدند اما نوزاد پسر در روزهای ابتدایی درگذشت که ضربه روحی شدیدی برای خانواده رونالدو بود. در یکی از اولین دیدارهای منچستریونایتد پس از این اتفاق که مقابل لیورپول انجام شد، هواداران تیم رقیب در دقیقه ۷ (شماره پیراهن رونالدو) با خواندن ترانه «هرگز تنها قدم نخواهی زد»، از این ستاره پرتغالی حمایت کردند.
رونالدو در مورد این اتفاق گفت: «هرگز انتظار نداشتم که چنین چیزی را ببینم.»

او و همسرش همچنین پیامی‌شخصی از طرف خانواده سلطنی دریافت کردند که باعث دلگرمی‌آنها شد. اما رونالدو معتقد است زمانی که دختر سه ماهه‌اش در ابتدای تابستان در بیمارستان بستری شد و او نتوانست در تمرینات پیش فصل شرکت کند، حمایت کافی را از سوی باشگاه منچستریونایتد دریافت نکرد.

انتشار مصاحبه جنجالی کریستیانو رونالدو یک هفته قبل از جام‌جهانی/ منچستریونایتد به من خیانت کرد/ برای سرمربی تیم احترام قائل نیستم!

این ستاره پرتغالی می‌گوید حتی مدیران یونایتد در مورد اینکه او راست می‌گوید، تردید داشتند و این باعث شد او احساس بدی پیدا کند. این در حالی است که او یک سال قبل در حال پیوستن به منچسترسیتی بود اما با تماس سرالکس فرگوسن، تصمیم گرفت به یونایتد برگردد: «من به حرف قلبم گوش کردم. سرالکس به من گفت غیرممکن است به منچسترسیتی بروی و من گفت باشه رئیس.»

رونالدو در برگشت به منچستریونایتد، در اولین دیدار مقابل نیوکاسل، دو گل زد تا تیمش ۴-۱ پیروز شود. هواداران تیم در آن دیدار شعار می‌دادند «زنده‌باد رونالدو» و مارکوس رشفورد توییت کرد: «انگار هرگز نرفته بود»

اما او خیلی زود متوجه شد که شرایط با زمانی که یونایتد را در سال ۲۰۰۹ ترک کرده است، تفاوت دارد و هیچ پیشرفتی در امکانات باشگاه و برنامه‌های تغذیه‌ای ایجاد نشده است: «پیشرفت صفر بود از زمان رفتن سرالکس، هیچ تحولی در باشگاه صورت نگرفت. هیچ چیز تغییر نکرد.»

او همچنین از رفتار بازیکنان جوان تیم که علاقه ای برای یادگیری نداشتند، متعجب شده بود و معتقد است که همه این مسائل باعث شده تا یونایتد نتواند در این سال‌ها برای کسب جام‌های مهم تلاش کند: «می‌کنم هواداران باید واقعیت را بدانند. من بهترین‌ها را برای باشگاه می‌خواهم. به همین دلیل به منچستریونایتد آمده‌ام. اما شما چیزی در درون تان دارید که برای رسیدن به بالاترین سطح مانند سیتی، لیورپول و حالا آرسنال کمکی نمی‌کند. به نظر من باشگاهی با این ابعاد باید در بالاترین سطح باشگاه و آنها متاسفانه در آن جایگاه نیستند.»

انتشار مصاحبه جنجالی کریستیانو رونالدو یک هفته قبل از جام‌جهانی/ منچستریونایتد به من خیانت کرد/ برای سرمربی تیم احترام قائل نیستم!

رونالدو همیشه در طول دوران حرفه‌ای‌اش به دنبل کسب موفقیت بوده و از شکست نفرت داشته است و اکنون احساس می‌کند این شرایط در منچستریونایتد فراهم نیست و به همین دلیل به دنبال جدایی از این باشگاه بود: «همانطور که پیکاسو گفته است، باید خراب کنید تا دوباره بسازید و اگر آنها این کار را با من شروع کردند، مشکلی نیست. من عاشق منچستریونایتد هستم، من عاشق هواداران هستم. آنها همیشه در قلب من هستند اما اگر آنها می‌خواهند کار متفاوتی انجام بدهند، باید چیزهای خیلی خیلی زیادی را تغییر بدهند.»

رونالدو در پاسخ به این سوال مورگان که آیا احساس می‌کنی تو را مجبور به جدایی کرده‌اند، گفت: «بله، نه تنها مربی، بلکه دو سه نفری در درون باشگاه. احساس می‌کنم چند نفر اینجا هستند که من را نمی‌خواهند، نه تنها امسال، بلکه پارسال هم. احساس می‌کنم به من خیانت شده است.»

رونالدو در مورد اینکه فرگوسن در مورد شرایط فعلی چه فکر می‌کند، گفت: «او بهتر از هرکسی می‌داند که باشد در مسیری که شایسته‌اش است، قرار ندارد. او می‌داند، همه می‌دانند. آنهایی که این شرایط را نمی‌بینند... به خاطر این است که نمی‌خواهند ببینند. آنها کور هستند.»

با این مصاحبه، بعید است رونالدو دیگر جایی در منچستریونایتد داشته باشد اما او در حال حاضر تنها به قهرمانی در جام جهانی با پرتغال فکر می‌کند. هرچند او تاکید کرد هر اتفاقی که بیفتد، منچستریونایتد و هوادارانش همیشه در قلب او خواهند بود: «هواداران مهمترین چیز در فوتبال هستند. شما برای آنها بازی می‌کنید. آنها همیشه طرف من هستند. احساس می‌کنم هر بار که بیرون می‌روم، وقتی در خیابان قدم می‌زنم، هواداران پیش من می‌آیند و به خاطر کاری که در فوتبال انجام دادند، تشکر می‌کنند. برای من هواداران همه چیز هستند. به همین دلیل من این مصاحبه را انجام دادم چون فکر می‌کنم زمان مناسبی بود تا در مورد چیزی که در ذهنم بود، صحبت کنم.»

انتشار مصاحبه جنجالی کریستیانو رونالدو یک هفته قبل از جام‌جهانی/ منچستریونایتد به من خیانت کرد/ برای سرمربی تیم احترام قائل نیستم!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۲
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۰
 • بهمن حسین پور IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
  اشتباه یا غرور کاذب کریس موجب تحقیر خودش شد او پس از جدایی از رئال باید بافوتبال خداحافظی میکرد و کارش را شبانه روز درتولید بچه ادامه میداد تا امروز این چنین مورد هجمه های انتقادات فوتبال دوستان قرار نگیرد او اشتباهی بزرگ مرتکب شد
  • یوسف IR ۰۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
   بتو چه که چندتا بچه داره قطعا ب4هترین بازیکن تاریخ بااختلاف رونالدوعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین مربی دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی