نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟
نظرات: ۲
تصاویر| حرکات این بازیکن مجیدی را دیوانه کرد/ عصبانیت شدید فرهاد در شب تلخ
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

عبدالعزیز حمد مدافع اتحاد کلباء که ظرف کمتر از ۱۰ دقیقه مرتکب ۲ خطای پنالتی شد، پیروزی مهمی را از تیمش گرفت.

فرهاد مجیدی و اتحاد کلباء تا گرفتن انتقام دیدار رفت فاصله چندانی نداشتند. ببرها در استادیوم خانگی البطائح ۸۰ دقیقه خوب و برتر ظاهر شدند و در شرایطی که با ۲ گل نیز از حریف پیش بودند، می توانستند اختلاف را حتی افزایش نیز بدهند اما چنین نشد.

این صحنه خطای نخست است که توسط عبدالعزیز حمد صورت گرفت و داور برای بازبینی صحنه به کنار زمین رفت.

در دقیقه ۸۰ و روی یک ضد حمله، شوت لورنسی، بازیکن البطائح را عیسی هوتی سنگربان کلباء برگشت داد و توپ برابر سکو گاساما هافبک اهل کشور مالی قرار گرفت و او با تکل عبدالعزیز حمد سرنگون شد که کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

پس از بازبینی صحنه، داور پنالتی نخست را برای البطائح اعلام کرد.

در واقع کمک داور این بازی، آفساید لورنسی را روی همان صحنه اول اعلام کرده بود. در این لحظات، قاضی میدان به درخواست کمک داور ویدیویی و برای بررسی این صحنه مشکوک، بازی را متوقف کرده بود. پس از بازبینی صحنه که نزدیک به ۲ دقیقه به طول انجامید، مشخص شد لورنسی در آفساید حضور نداشته و داور این بار برای بررسی صحنه برخورد عبدالعزیز حمد و سکو گاساما و احتمال خطای پنالتی به کنار زمین رفت.

تصاویر| حرکات این بازیکن مجیدی را دیوانه کرد/ عصبانیت شدید فرهاد در شب تلخ

داور بازی پس از چند بار بازبینی صحنه، خطای عبدالعزیز حمد را تشخیص داد و یک ضربه پنالتی به سود البطائح اعلام کرد که ژوائو پدرو آن را وارد دروازه کرد تا اختلاف به یک گل برسد.

شب عجیب عبدالعزیز حمد اینگونه تکمیل شد. او از پشت محوطه جریمه برای متوقف کردن هافبک اهل مالی میزبان تلاش کرد.

سکو گاساما که فقط ۲۲ سال دارد، سرسخت تر ظاهر شد و با وجود اینکه مدافع کلباء به او آویزان شده بود، به تلاشش برای گلزنی ادامه داد.

در دقیقه ۹۰ سناریوی عجیب گل نخست تکرار شد. روی یک ضد حمله و فرار لورنسی از سمت چپ، او با یک پاس در عرض سکو گاساما را صاحب موقعیت کرد ولی این بازیکن که پیراهنش از چند متر پشت محوطه جریمه توسط عبدالعزیز حمد کشیده شده بود، سرانجام روی زمین افتاد.

در شرایطی که عبدالعزیز حمد روی زمین افتاده بود، اما سخت تلاش می کرد تا مانع از تک به تک شدن گاساما با دروازه تیمش شود.

در نهایت بازیکن چغر البطائح در این صحنه شروع به سرنگونی و از دست دادن تعادلش کرد.

تصاویر| حرکات این بازیکن مجیدی را دیوانه کرد/ عصبانیت شدید فرهاد در شب تلخ

داور نیز بلافاصله کارت قرمز را از جیب بیرون آورد و مدافع پراشتباه کلباء را با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج کرد. اما تیره روزی های عبدالعزیز حمد به اینجا محدود نشد چرا که کمک داور ویدیویی بدون اینکه از داور بخواهد به کنار زمین برود، در تصمیمی مشکوک خطای پنالتی به سود البطائح اعلام کرد.

بالاخره او در محوطه جریمه سرنگون شد.

عبدالعزیز حمد که می دانست با این حرکت یک کارت قرمز را به جان می خرد، تمام تلاشش را کرد تا حداقل تیمش گل تساوی را دریافت نکند.

داور وسط نیز که به نظر علاقه ای نداشت شخصا به کنار زمین برود و صحنه را مورد بازبینی قرار دهد، فورا دومین خطای پنالتی را به سود میزبان اعلام کرد که این بار لورنسی پشت توپ ایستاد و آن را به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

داور ابتدا خطای پشت محوطه جریمه را اعلام و مدافع کلباء را با کارت قرمز اخراج کرد.

تصاویر| حرکات این بازیکن مجیدی را دیوانه کرد/ عصبانیت شدید فرهاد در شب تلخ

اما از اتاق VAR به داور بازی اطلاع دادند باید خطای پنالتی اعلام کند. او بدون اینکه برای بازبینی صحنه به کنار زمین برود، پنالتی گرفت.

عبدالعزیز حمد که روی پنالتی اول نیز مرتکب خطا شده بود، علاوه بر اینکه یک کارت قرمز مستقیم دریافت کرد، پنالتی دوم را نیز مرتکب شد تا شب عجیب و شوربختانه این مدافع نگون بخت با این اتفاقات عجیب تکمیل شود.

چهره مستأصل، گریان و درمانده عبدالعزیز حمد نیز توسط کارگردان تلویزیونی به تصویر کشیده شد.

و در نهایت فرهاد که با چهره ای برافروخته و عصبانی، برای چندمین بار در این فصل و در ۱۰ دقیقه پایانی و وقت های تلف شده، پیروزی یا تساوی را از دست می دهد. تیم جوان و کم تجربه او امتیازهای زیادی را از دقیقه ۸۰ به بعد از دست داده است.

اتحاد کلباء می توانست با کسب سه امتیاز این دیدار، تا رتبه هفتم صعود کند و فاصله اش را با تیم های بالانشین کاهش دهد اما این اتفاق رخ نداد تا حسرت این ۲ امتیاز از دست رفته، تا پایان فصل با مجیدی همراه باشد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
    این مدافع که خطا مرتکب شده با گریه از بازی بیرون رفته اگه اینجا بود کلی از نحوه بازی کردن خودش هم تعریف می کرد
  • Gaber IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
    همیشه عصبانی و معترض .عادت دارند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی