نظرات: ۸
ابراهیم قاسمپور
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ابراهیم قاسمپور کارشناس فوتبال کشورمان می‌گوید کی‌روش هیچ دستاوردی در حضور مجددش در ایران نداشت.

خداحافظی کارلوس کی‌روش با فوتبال ایران در یک پست اینستاگرامی، نشان داد که او به پایان کارش در کشورمان رسیده است. در این ارتباط ابراهیم قاسمپور عضو سابق کمیته فنی فدراسیون فوتبال مصاحبه‌ای انجام داد که خلاصه‌ای از آن را در زیر می‌خوانید:

*دستاورد کی‌روش در دوره دوم حضورش در ایران چه بود؟ خیلی ساده و خلاصه هیچ! البته گویا ظاهرا برای برخی دستاورد داشته و مسوولان ما خیلی اصرار داشتند که از ایشان خواهش کنند، برگردد. حالا اینکه ایشان خودش انصراف داده احتمالا به این معناست که روی آقایان را زمین انداخته و قبول نکرده که این هم جای تعجب دارد. ولی در مجموع ایشان دستاوردی در فوتبال ایران نداشت!

*فوتبال ما ساختاری ندارد، بنا و اساس کاری ندارد که ایشان بخواهد روی آن چیزی را بنا کند. ما سه دوره با ایشان رفتیم جام جهانی. نظر شخصی من این است و شاید خیلی‌ها با من مخالف باشند ولی ما با بضاعتی که داریم، با تاکید بر اینکه پایه و اساسی نداریم ولی توان فنی و خلاقیت و تعصبی که بازیکنان دارند، ما با هر مربی دیگری هم می‌رفتیم جام جهانی. در زمان ما یک تیم از کل آسیا و اقیانوسیه می‌رفت جام جهانی و امروز چهار تیم. دوره بعد می‌شود ۸ تیم.

*وقتی ما ادعا داریم بهترین بازیکنان آسیا را داریم نباید صعود به جام جهانی چندان برای‌مان سخت باشد. ما باید دنبال این باشیم که برویم مرحله حذفی. ما سه دوره با ایشان جام جهانی رفتیم که صعود نکردیم. در جام ملت‌ها دو دوره با ایشان رفتیم که حذف شدیم. فضاحت در جام جهانی اخیر هم روی اینها. یعنی ما هیچ دستاوردی با ایشان نداشتیم و با هر مربی داخلی دیگری هم بودیم شاید نتایج بهتری هم می‌گرفتیم.

کی‌روش روی آقایان را زمین انداخت و انصراف داد/ این آقا هیچ دستاوردی نداشت/ مقصر باخت مقابل آمریکا کارلوس بود/ فضاحت در جام جهانی یعنی همین!

*مساله این است که مسوولان ورزشی ما اعتقادی به مربی داخلی ندارند. از نظر مالی هم ما آن‌قدر توانایی نداریم که مربیان شناخته‌شده و رزومه‌دار را بیاوریم. زیرساخت‌های فوتبال ما هم آن‌قدر امکاناتی ندارد که بتوانیم برنامه‌های خوبی پیاده کنیم. ما دنبال نتیجه‌گرایی هم هستیم و شدیم مثل کشورهای عربی. هر مربی نتیجه نمی‌گیرد سریع عوضش می‌کنیم. مخصوصا اگر ایرانی باشد.

*باید قبول کنیم ما تحت هر شرایطی بازی را به انگلیس واگذار می‌کردیم، چون فوتبال‌شان قوی‌تر بود. البته نه با خوردن ۶ گل. از آن طرف برد بازی با ولز را هم برمی‌گردانم به اتفاقات. بالاخره دروازه‌بان حریف اخراج شد و گل‌زنی در دقیقه پایانی رقم خورد. می‌ماند بازی با امریکا. ما جلوی امریکا دو نیمه متفاوت داشتیم؛ یکی افتضاح در نیمه نخست و دیگری خوب در نیمه دوم. ما می‌توانستیم امریکا را ببریم اگر یک مقدار تدبیر به کار برده می‌شد. به نظرم آقای کی‌روش در این بازی ضعیف عمل کرد.

*داریم زمان را از دست می‌دهیم. یک مربی اگر بخواهیم بیاوریم باید زمانی داشته باشد که لیگ ما را ببیند، بازیکنان را ببیند و باید نفرات جدیدی را به تیم تزریق کند، چون برخی از بازیکنان ما از لحاظ سنی و انگیزشی تمام شده‌اند. اگر زمان نباشد و مربی در زمان تعطیلی لیگ بیاید ما با مشکل مواجه می‌شویم. آن مربی باید بیاید و بازیکنان را بشناسد و اگر خارجی باشد فوتبال منطقه را بشناسد. همه اینها دست به دست هم می‌دهند که ما زمان را از دست بدهیم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • وحید IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  خودت بشو مربی. کی به کیه
 • بهروز IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  من به خاطر دوران بازی تون به شما خیلی احترام قائلم آقای قاسمپور ولی خود شما واقعا تا در مربیگری در سطح آسیا و جهان نه در ایران چه دست آوردی داشتی که اینطوری نظر میدید؟ آخه مربی ایرانی یعنی شما که کینه و حسادت و بی انصافی از حرفاتون می‌باره . واقعا زمان شما فوتبال آسیا رشدی نداشت و خیلی پایین بود به این خاطر شما رفتین جام جهانی؟ الان شما ببینید که با حضور برانکو و کی‌روش چه قدر سطح فوتبال ایران رشد کرده و بعد از ایشان ما بازیکنان بزرگی در جهان داریم.
  • غ IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
   چه ربطی داره انسانه نباید نظر بده؟
  • Ali IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
   عزیزجان تم مو میبینی و آقای قاسمپور پیچش مو تو ابروی کیروش رامیبینی و خوشت میاد اما آقای قسمپور اشارت های ابرو را میبیند آقای قاسمپور از پایینترین سطح یعنی محلات به تیم های بزرگ و تیم ملی رسید و بعدهم لژیونرشد پس اگرحرف میزند بادلسوزی و از عمق جانش که دوستدار ایران نازنین و بعدهم فوتبالش هست صحبت میکند من وشما که فقط تماشاگرهستیم چیزها ونکاتی که او متوجه میشود را نمیفهمیم اما او مانند یک پزشک که به رنگ صورتت نگاه میکند و بیماری را متوجه میشود هست ویا یک تعمیرکار اتوموبیل با گوش دادن به صدای موتور میگوید این عیب را دارد درصورتی که من و تو هرگز متوجه نمی شویم تا شاگردی آن کار را کرده باشیم آقای قاسمپور هم شاگردی فوتبال را کرده که از کیروش انتقاد میکند اما کیروش فقط خودش را قبول داشت وبس که هیچ موفقیتی در 10سالی که در ایران بود بدست نیاورد چون یک استادکار هرقدرهم ماهرباشد باید به زیردستان و همکارانش اعتمادکند که کیروش اعتمادنکرد و هرجا رفت شکست خورد.
  • کیارش DE ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
   دوست عزیز علی اقا اینجوری که شما برای قاسمپور نوشتین نوشابه باز کردین توی المان برای برایتنر و برمه هم نمینویسن اگه یه صدم فرموده های شما درست بود و امثال قاسمپور پیچش های مو رو میدیدن الان وضع فوتبال ما این نبود فوتبالی که چندین هزار میلیارد جابه جایی مالی داره ولی دوتا استادیوم درست نداره پروسه استعداد یابیش به رانت و پول و....بستگی داره ایشان عضو بعنوان کمیته فنی چه استراتژی و نقشه راهی برای فوتبال ما دارن که بر مبنای اون مربی انتخاب کنیم؟ این دکتری که این فوتبال مریض رو دیده چرا نسخه هاش تا الان شفا بخش نبوده؟ کیروش رفت شاید بزودی از قطر اخراج بشه شایدم برگرده و..... ولی دوران بعد از کیروش هم‌میبینیم هرچند که اعتقاد دارم این کی روش کی روش ۲۰۱۱تا ۲۰۱۹ نبود بهتره با واقعیت کنار بیایم این بزرگان!!!!فوتبال ایران که امروز باخت به امریکا رو افتضاح میبینن و حاضر نیستن بهترین‌نتیجه تاریخ جام جهانی مارو ببینن کاری جز غر زدن نکردن امیدورام مسئولیت افتضاح های احتمالی اینده فوتبال ایران رو بعهده بگیرن و دیگه برن در حوضه تخصصی خودشون کار کنن که همه میدونن چی هست خبر لطفا چاپ کن
 • Gaber IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  یادت رفت که اسکوچیچ را اخراج کردی ؟ رسم و قانون فوتبال و روند طبیعی این هست که مربی موفق را نگه دارند .وقتی از اسکوچیچ خوب شیر گرفتی و اوت نشدید هزار دلیل آوردی که اسکوچیچ خوب نیست .کی‌روش اگر جای اسکوچیچ بود این نتایج را کسب میکرد . بسکه شماها دو رو و نامردی با اسکوچیچ حذف شدن بهتر نبود؟ لااقل مردانگی را نباخته بودیم .مرد باشید و در بالای سن سالمندی حرف نامردی نزنید.استقلالیها که از کی‌روش دفاع کردند بدلیل بعضی بود که از پرسپولیس داشتند .حالا چی بدست آوردند نمیدانم ولی هیچ را بلدم و آبروریزی با شش تا گل

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی