نظرات: ۶۵
پرسپولیس ۲ - صفر استقلال را شکست می‌دهد و قهرمان می‌شود/ اگر بیرانوند در دربی گل زد تعجب نکنید/ استقلال یک بازیکن خطرناک دارد؛ مراقبش باشید!
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

دربی شماره ۱۰۱ قرار است چهارشنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی برگزار شود تا فوتبال ایران قهرمان جام حذفی خود را بشناسد.

در آستانه دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس، بد ندیدیم سراغ آقای گل لیگ هفتم برویم. مهاجمی که با گلزنی در دو دیدار رفت و برگشت مقابل استقلال لقب " محسن رفت و برگشت" از هواداران پرسپولیس گرفت و حسابی محبوب شد. صحبت از محسن خلیلی است که سعی کردیم با سئوالی متفاوت مصاحبه خود با او را آغاز کنیم:

آقای گل این فصل شهریار مغانلو بود که فقط ۱۳ گل به ثمر رساند! این تعداد گل برای ۳۰ بازی و لیگ برتر ایران کم نیست؟
شهریار مهاجم سرزن و گلزنی است که توانست فصل موفقی را پشت سر بگذارد اما حقیقت این است که این آمار نگران کننده است. عوامل زیادی را می‌توان برای این آمار برشمرد که شاید همه آنها از حوصله شما و مخاطب خارج باشد.

حالا اگر بخواهید به صورت خلاصه چند مورد را ذکر کنید؟
به اعتقاد من یکی از دلایل به نتیجه گرا شدن فوتبال ایران برمی‌گردد. مدیران نتیجه گرا، مربیان نتیجه گرایی ساخته اند که ریسک نکرده و دنبال مساوی هستند. این قبیل مربیان خوب می‌دانند هر چقدر تعداد تساوی تیم های خودشان بالاتر برود، شانس تیم گرفتن آنها در فصل آینده افزایش پیدا می‌کند و برهمین اساس خیلی دنبال گلزنی، پیروزی و فوتبال هجومی‌نیستند. این یک دلیل واضح است.

دلیل بعدی؟
بازی با تک مهاجم هم کار را برای گلزنی فروارد نوک سخت می‌کند. در این سیستم مهاجم هدف فقط بیشتر پشت به دروازه است و باید فضاسازی کند تا هافبک و وینگرها موفق به گلزنی شوند. این مهاجم بیشتر از گلزنی وظیفه پرس مدافعان حریف، دوندگی و جنگندگی دارد و از وظیفه گلزنی خود غافل می‌شود. و یک دلیل دیگر هم به نظرم می‌رسد که ... بگذریم!

لطفا نگذریم! دلیل دیگر چیست؟
کارلوس کیروش گرچه از ایران رفته اما تأثیرخود را روی لیگ برتر و فوتبال ما گذاشته است. تفکرات دفاعی کیروش هنوز می‌بینیم روی فوتبال ایران دیده می‌شود و بازی با تک مهاجم و صرفا دویدن فرواردها نتیجه اش تعداد کم گل های آقای گل لیگ برتر می‌شود. سرمربی پرتغالی به هر حال تأثیر خود را گذاشت و امیدوارم در آینده ای نزدیک تیم های ایرانی از ۱-۳-۲-۴ دست کشیده و با ۳-۳-۴ یا تعداد مهاجمان بیشتر در ترکیب خود بازی کنند.

پرسپولیس ۲ - صفر استقلال را شکست می دهد و قهرمان می شود/ اگر بیرانوند در دربی گل زد تعجب نکنید/ استقلال یک بازیکن خطرناک دارد؛ مراقبش باشید!

عملکرد عیسی آل کثیر در هفته های اخیر را چطور دیدید؟
عیسی را من از تیم نفت تهران می‌شناسم. سرمربی آن تیم علی دایی بود و من هم سرپرست بودم. عیسی آل کثیر مهاجم زحمتکش و گلزنی است. البته آن زمان تک فروارد ما محمد قاضی بود اما آل کثیر هر زمانی به زمین می‌رفت خوب کار می‌کرد و الان هم می‌بینیم دراوج پختگی به سر می‌برد. هم خوب می‌دود و هم خوب گل می‌زند. البته عیسی هم خوب می‌داند در تیمی‌مثل پرسپولیس شما هر چقدر گل بزنید باز هواداران انتظار زدن گل های بیشتری از شما دارند. باید به خوبی از موقعیت ها استفاده کرد و امیدوارم عیسی آل کثیر باز هم بتواند دروازه استقلال را باز کند.

محسن رفت و برگشت لقبی بود که هواداران پرسپولیس پس از دو گلزنی متوالی در دربی به استقلال به شما دادند. حالا عیسی آل کثیر می‌تواند در دو دیدار متوالی به آبی ها گل بزند؟
چرا که نه اما رفت و برگشت منظور لیگ برتر بوده است. من از آن سال تا امروز همیشه نگاه می‌کنم که ببینم کدام بازیکن در دیدارهای رفت و برگشت به استقلال گل می‌زند و این لقب را از می‌گیرد. کار سختی است اما نشدنی نیست.

بازیکنی که در آخرین دربی به استقلال یا پرسپولیس گل زده در دیدار برگشت انگیزه بیشتری برای گلزنی دارد. این طور نیست؟
قطعا همین طور است اما تیم مقابل هم با حواس جمع تر سعی می‌کند آن بازیکن را مهار کند. یارگیری فشرده تر می‌شود و آن بازیکن خیلی باید باهوش باشد و با تمرکز کامل گلزنی خودش را تکرار کند.

محسن خلیلی شانس کدام بازیکن پرسپولیس را برای گلزنی به استقلال در فینال جام حذفی بیشتر می‌داند؟
سبک بازی چرخشی پرسپولیس به گونه ای است که اگر دیدید در دربی، علیرضا بیرانوند هم به استقلال گل زد اصلا تعجب نکنید!

یعنی بیرانوند جلو برود و پنالتی بزند؟ بعید است!
من گفتم آن قدر سیستم بازی پرسپولیس تهاجمی‌و متنوع است که اگر بیرانوند هم برود جلو و گل بزند نباید تعجب کرد.

خطرناک ترین بازیکن استقلال به نظر شما چه کسی است؟
مهدی قایدی بازیکنی تکنیکی، زهردار و خطرناک است. وینگری که می‌تواند نفر مقابل را بردارد و از آن گذشته مهاجمی‌فداکار است که همبازیانش را خیلی خوب تغذیه می‌کند. بازیکنان پرسپولیس باید مراقب حرکات قایدی باشند.

به عنوان سئوال آخر فکر می‌کنید نتیجه دربی فینال جام حذفی چه شود؟
پرسپولیس دو بر صفر استقلال را شکست داده و قهرمان می‌شود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۳۱
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۳۴
 • کلنگلیس⛏️💔 IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  یک کلمه ازمادرعروس لی لی لی لی لی اومدمامان خلیلی ⛏️⛏️⛏️⛏️💔💔💔💔
  • سرخ دل IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   حرف مفت
 • 666666 IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  آقا محسن : این تیم کیسه که کری خوانی ندارد.اینها برای سلامتی ورزش می کنند.
  • قهرمانی پاک IR ۰۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
   البته آقای خلیلی نگفت که این دو گل را با کمک یار دوازدهم همیشگیشون یعنی داورها میزنن یا بدون کمک یار دوازدهمشون... و امسال بهترین بازیکن پرسپولیس یار دوازدهمشون داور بود که امتیاز بازی رفت نفت مسجد سلیمان رو داور دو دستی تقدیم به پرسپولیس کرد دوستان میتونن یه بار دیگه بازی رو نگاه کنند
 • 10 IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  تیمش جعلی خودش هم شاگرد امید روانخواه که سرورشه . بعد حرف مفت هزینه نداره که میزنه !!!!
 • ع ق QA ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  بنظر من برای زنده ماندن استقلال و استقلالیا این بازی را قبل از التماس کردنشون تو زمین بذارن استقلال ببره گناه دارن
 • عقاب تیز بین IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  خودتونم‌ میدونید که داوری و بهانه کردید پرسپولیس برنده ای بازیست
 • استقلال ۳ پرسپولیس 0 IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  بیاد دربی ۸۴ با سرمربیگری داشعلیمنصور و سه تایی کردن پرسپولیس با پرفسورش و به منظور قدر دانی از داشعلی منصور انشالله بچه ها با غیرت و دوندگی پرسپولیس رو در فینال حذفی سه تایی خواهند کرد
 • فرهاد IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  باسلام این اقا یه قهرمانیرو با کمکه دو ستان سازمان لیگ از استقلال گرفت تو یه فصل بعدشم این حرفا رو نزنه چی بگه اینم باید بگم پرسپولیس خیلی تیم خوشناسیه انگاری مهری مار داره
 • فوادپرسپولیسی IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  عیسای لیگ و حذفی.عیسای آنتی آبی.عیسای آبی کش.
 • علی IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  تو اوج حساسیت تو ورزشگاه آزادی متوقف میشی مقصر داوره این بهانه ها دیگه قدیمیه 10سال قهرمان نشدن همش ناپاک فقط پارسال با پنالتی معیشتی شد فوتبال پاک
  • بهزاد بهرمانی IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   👍😅داداش بیخیال اینا بلااخره یه بهانه ای پیدا میکنن از زمین زمان گرفته تا فدراسیون ،داور توپ یا زمین یا سر صدای هوادارای روی سکو و....
 • جواد IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  پرسپولیس استقلال را ۴بر۱شکست میدهد استقلال استقلال درحدپرسپولیس نیست
 • محسن IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  چی زدی
 • کیسه کش. IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  دقت کردید همون زمان هم که کیسه ۳بر۲بردپرسپولیسو.مسعودسلطانی وزیر بودانجا ساکتن.نمیگن وزیرچرا دربی رو درنیاورد
 • علی رمضانی IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  تاوقتی پرسپولیس تولیگ باشه هیچوقت کیسه رنگ قهرمانی و دیگه نخواهد دید مگر مثل پارسال باکمک همه اعضای فدراسیون و داوران و کمیته انظباطی وجادوگران و همه دیگه وگرنه تا ابد سرورتون پرسپولیس خواهد بود قهرمان یگانه ایران و اسیا
 • Alisadeghi IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  خیلی خیلی خوش خیالی هستش 🤣🤣🤣⚘⚘💙💙منتظر ۶یا ۷گل باشید لُنگی
 • امیر US ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  استقلال ۶ صفر می برد مثل زمان مجیدی
 • آسمان ابی IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  استقلال قهرمان میشه با اجازه داور و پیشکسوتان تیم محلی پیروزی
 • ایرانی IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  آقا محسن جوجه را آخر پاییز می شمارن و شتر در خواب بیند پنبه دانه انشاالله بعد شکست پرسپولیس توی فینال زبونت کوتاه میشه که دیگه مصاحبه نکنی و بری توی غار
 • Mansour IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  تا زمانی مدیریت فدتبال این شکلی باشه اگه پرسپولیس به کمک داوری جام نگیره مثل اون سال جام میبرن دفتر باشگاه تقدیمشون میکنن،کار به پنالتی دربی و دروازه بانانی که چند بازی اخر توپ نمیکرفتند ندارم، موندم چطوری روبروی مس رفسنجان پنالتی اعلام شد برای پرسپولیس!!
  • ۶ مقدس IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
   همونطور که پنالتی یامگا روی عبدی گرفته نشد همون طور که دوتا پناتلی نساجی رو نگرفتن کیسه سوز
 • ابراهیم IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  نتیجه مشخص شده مثل فیلم هندی لیگ سوگلی .اینم روش .قدرتش را دارید اما کاش فوتبال مثل تمام دنیا نتیجش اخر بازی مشخص میشد .
 • ابراهیم IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  این حرفها را به داور میگی ! خودش و همه به غیراز تاجیها باید بسیج بشن تا بازیکن خطر ناک را کنترول کنند .نترس ، قبلا برنامه ریزی شده نگران نباش قهرمان اسنپی .
 • مازیار IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  علی بیرو دروازبان شش دانگ . علی بیرو دروازبان دریب زن . علی بیرو پنالتی گیر . حالا علی بیرو گل زن .چه شود .تا کور شود هرانکس که نتواند دید .
 • ناشناس IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  سبستم تهاجمی چرخشی😅😅 خواب نما شدی خلیلی
 • تاج IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  خیلی امید وارید برای برد استقلال 😂😂شما فقد با کثافت کاری ها و وقت کشی و ناداوری ها از پس استقلال بر می آیید لنگی ها
 • كاج IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  چند تا بطري اب معدني با در ابي به كيسه كشها بدند شايد عطش جام گرفتونشون بخوابه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • محمدطاها IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  اقا من از نظرم ایندفعه در این دربی بازی قشنگی ایجاد بشه من خودم یک پرسپولیسم و استقلال رقیب قدرتمندی برای پرسپولیس است اما موندم چرا تیم پرسپولیس زود مغرور میشه اره تو لیگ با گل آقای عیسی ال کثیر توانستیم تیم استقلال رو شکست بدیم ولی در هر صورت گل ما شانسی بود و این غرور ها میتونه برای پرسپولیس بد باشه اما استقلال چرا شما اگه قهرمان میشدین پاک بوده ولی پرسپولیس برد پاک نبود؟ اشتباهات داوری همه جل هست نمیشه گفت که یار دوازدهم پرسپولیس داور بوده
 • علی اصغرحسن زاده IR ۲۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  845
 • منااو IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  از قهرمانی بدون باخت استقلال لنگیا دیگه نمیدونن چی کار کنن .اون از ستاره های استقلال اینم از رکورد ماندگار آقا فرهاد .حالا حالاها درگیرن .( دست نیافتنی ها)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی