نظرات: ۳۹
زننده گل جنجالی پرسپولیس به استقلال: دوتا گل به استقلال زدم، یکی حساب شد! استقلال جوان فتوشاپ کرد اما تاریخ نشان داد گل من آفساید نبوده است
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

محمد نوری کاپیتان سابق پرسپولیس هنوز حسرت گلش به استقلال را می‌خورد که آفساید اعلام شد و می‌گوید: گل سالم من را با فتوشاپ آفساید اعلام کرد اما تاریخ و گذشت زمان نشان داد چه اشتباه بزرگی صورت پذیرفته و چه اتفاقاتی افتاده است.

چهارشنبه هفته جاری یکی از حساس ترین دربی‌های تاریخ در فینال جام حذفی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرورزشی اعلام کرد که در دربی فینال حذفی، فشار روی تیم استقلال بیشتر است.

حالا محمد نوری کاپیتان سابق پرسپولیس هم معتقد است حق با برانکوست و یحیی گل محمدی و شاگردانش می‌توانند از این فرصت مناسب استفاده کنند. در آستانه دربی شماره ۱۰۱ با محمد نوری که سابقه گلزنی به استقلال با پیراهن پرسپولیس را دارد، گپ و گفتی داشتیم که در زیر از نظرتان می‌گذرد.

ابتدا می‌خواهیم از کلاس‌های مربیگری در جزیره کیش بپرسیم. ظاهرا با امیرحسین صادقی هم کلاس هستی؟
بله، کلاس‌های مربیگری A آسیا زیر نظر آقای نادر عربی از مدرسین با سابقه و با دانش فوتبال کشورمان برگزار می‌شود، من و امیرحسین (صادقی) و چند مربی جوان دیگر هم در این کلاس‌ها شرکت کردیم تا به دانش خود اضافه کنیم. جا دارد از آقایان ابراهیم شکوری و محمود پازوکی (رئیس هیئت فوتبال جزیره کیش) نیز تشکر کنم که برای برگزاری این کلاس خیلی زحمت کشیدند.

فصل گذشته اولین سال مربیگری خود را به عنوان دستیار مهدی تارتار در ذوب آهن پشت سر گذاشتی. از کار کردن با تارتار و نتایج این تیم برای ما بگو؟
قبل از هرچیز باید از اعتماد استاد و مربی خودم آقای مهدی تارتار تشکر و قدرانی کنم. همکاری با او خیلی لذت بخش بود چرا که جدای از مسائل فنی و اشرافی که به شغل خود دارد، بسیار انسان صادق و سلامتی است و خوشحالم در خدمت آقا مهدی بودم.

و نتایج تیم ذوب آهن؟
با توجه به بودجه و بضاعت باشگاه به نظرم نتایج خوبی گرفتیم. شما بهتر از من می‌دانید تیم‌های دیگر چه هزینه‌هایی می‌کنند که در لیگ نتیجه بگیرند اما به نظرم ذوب آهن نتایج مناسبی گرفت.

حتما بازی‌های پرسپولیس را تعقیب می‌کنی. به عنوان کاپیتان سابق پرسپولیس نظرت درباره قهرمانی این تیم چیست؟
من بازیکن و هوادار این تیم بودم. (با تواضع خاصی ادامه می‌دهد) آن قدر پرسپولیس کاپیتان و بازیکن بزرگ داشته که واقعا نمی‌خواهم چنین ادعایی داشته باشم. قهرمانی پرسپولیس را به کادرمدیریتی، فنی، بازیکنان و هواداران با معرفت این تیم تبریک عرض می‌کنم. به نظرم پرسپولیس با شایستگی و لیاقت به عنوان قهرمانی رسید و در این راه نتایج خوبی از جمله برد دربی را به جای گذاشت.

اسم دربی آمد و حالا پرسپولیس و استقلال در فینال جام حذفی باید به مصاف هم بروند. این مسابقه را چطور ارزیابی می‌کنی؟
به نظر من دربی جذابی می‌شود، هرچند فکر می‌کنم فشار روی استقلال به مراتب بیشتر از پرسپولیس است. آقا یحیی و بازیکنان پرسپولیس می‌توانند از این فرصت بهترین استفاده را کنند.

زننده گل جنجالی پرسپولیس به استقلال: دوتا گل به استقلال زدم، یکی حساب شد! استقلال جوان فتوشاپ کرد اما تاریخ نشان داد گل من آفساید نبوده است

برانکو هم همین حرف را زده و معتقد است فشار روی استقلال بیشتر است. راستی چرا؟
من مصاحبه آقای برانکو را نخوانده بودم اما با او موافقم و معتقدم دلایل متعددی دارد. اول آن که استقلال قهرمانی لیگ برتر را به پرسپولیس واگذار کرده و حالا برای گرفتن تنها جام باقی مانده به آب و آتش بزند تا این یکی را از دست ندهد. من خودم فوتبالیست بودم و می‌دانم این قصه هر چقدر انگیزه ایجاد کند شاید بیشتر استرس به تیم وارد می‌کند. واقعا بازی سختی است مضاف بر اینکه پرسپولیس آخرین دربی را برده و استقلال باخته است! این شکست استقلال مقابل پرسپولیس، فشار زیادی به ساپینتو و شاگردانش وارد می‌کند چرا که باید به هر شکل ممکن برنده شوند.

برخی هم معتقدند پرسپولیس با توجه به قهرمانی در لیگ برتر ممکن است با کاهش انگیزه بازیکنانش برای فینال حذفی روبه‌رو شود؟
نه، قبول ندارم. پرسپولیس برای رسیدن به فینال جام حذفی تیم قدرتمندی مثل سپاهان را شکست داده و حالا نمی‌خواهد همه چیز را از دست بدهد. در جام حذفی تیم دوم با تیمی که در مرحله یک شانزدهم حذف می‌شود فرقی ندارند. فقط تیم قهرمان است که جام می‌گیرد و نایب قهرمانی مفهومی‌ندارد، بنابراین شک ندارم پرسپولیس با تمام وجود برای قهرمانی حذفی و دبل کردن خواهد جنگید.

در یکی دو هفته اخیر بارها در خصوص اعتراض استقلالی‌ها به داوری‌های بازی پرسپولیس شنیدیم و اینکه داور خارجی باشد و ... نظری در این رابطه نداری؟
این مسائل همیشه بوده است. حالا استقلالی‌ها روی یک صحنه اعتراض دارند و معتقدند ارسال مهدی قایدی به دست گئورگی گولسیانی برخورد کرده و پنالتی بوده است. من خودم در دوران بازی ام در پرسپولیس دو تا گل به استقلال زدم ولی یکی حساب شد! (می‌خندد)

منظورت دربی سال ۱۳۸۹ است؟ به تازگی مرتضی کریمی کمک داور بازی که گل تو را آفساید اعلام و پرچم زد، در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که فتح‌الله‌زاده گفته است با فتوشاپ صحنه را درست می‌کند؟!
بله، آن زمان مثل امروز اینستاگرام و فضای مجازی نبود. روزنامه استقلال جوان که متعلق به آقای فتح‌الله‌زاده بود، گل سالم من را با فتوشاپ آفساید اعلام کرد اما تاریخ و گذشت زمان نشان داد چه اشتباه بزرگی صورت پذیرفته و چه اتفاقاتی افتاده است. من حرفی نمی‌توانم بزنم و فقط باید اظهار تأسف کرد چون آن صحنه کاملا مشخص بود آفساید نبوده است.

زننده گل جنجالی پرسپولیس به استقلال: دوتا گل به استقلال زدم، یکی حساب شد! استقلال جوان فتوشاپ کرد اما تاریخ نشان داد گل من آفساید نبوده است

به نظر می‌رسد هنوز هم حسرت آن گل سالم را می‌خوری؟
بله، البته من بعدا باز هم توانستم به استقلال در دربی گل بزنم اما آن گل در اولین دربی من زده شد. خیلی برای من و تیم پرسپولیس، پیروزی در آن دربی اهمیت داشت اما به شکلی مشکوک و عجیب گل سالم من مردود اعلام شد که ... بگذریم!

فکر می‌کنی شانس کدام پرسپولیسی برای گلزنی در دربی فینال جام حذفی بیشتر است؟
خط جلوی هر دو تیم فوق العاده است. پرسپولیس سعید صادقی، وحید امیری، مهدی ترابی و عیسی آل کثیر را دارد که هر یک از این بازیکنان می‌توانند گلزن دربی لقب بگیرند. این چهار بازیکن پرسپولیس در هفته‌های اخیر فوق العاده آماده نشان داده اند.

و در تیم استقلال؟
مثلث مهدی قایدی، محمد محبی و ارسلان مطهری هم واقعا خطرناک هستند و یک لحظه غفلت از هر یک از آنها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

به عنوان سؤال آخر نتیجه این دربی را چگونه پیش بینی می‌کنی؟
فوتبال اساسا قابل پیش بینی نیست و دربی که اصلا! واقعا نمی‌توان پیش بینی کرد چه تیمی برنده می‌شود. من خودم عضو تیمی بودم که همه فکر می‌کردند آن پرسپولیس به استقلال می‌بازد اما توانستیم برنده از زمین خارج شویم. شاید جا داشته باشد به خاطره انگیزترین دربی عمرم اشاره کنم که بازی ۲ بر صفر باخته را با هت‌تریک ایمون زاید با پیروزی ۳ بر۲ عوض کردیم در حالی که اخراجی هم داده بودیم. دربی یک بازی خاص و ویژه است که هر تیمی‌از شروع تا سوت پایان بازی تمرکز خود را بیشتر و بهتر حفظ کرده باشد می‌تواند پیروز و برنده از زمین خارج شود. امیدوارم هر تیمی که بیشتر زحمت کشید و حق اش بود در این دربی فوق العاده حساس که جام هم دارد برنده شود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۲۱
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱۸
 • كارون US ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  هر قدر محمد اقا انسان متواضع و منطقيه اون هم اسمش در استقلال بي منطق و جنجاليه.
  • احمد گلزار IR ۰۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   یک تحقیق درباره خیانتی که جواد الله وردی در آن دربی معروف به تاج کرد.لکنید.که چطور با لنگیها ساخت وپاخت کرده بود.وسه روز بعد از آن بازی به لنگ پیوست
  • فروید سرخ IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   اون ممد نوری کیسه که کلاً تعطیله و اخیراً هم رئیس آکادمی شیرخواران استقلال شده و سر از پا نمیشناسه
 • میلاد IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  مرتضی کریمی در مصاحبه ش گفت من از مظلومی lcd نگرفتم , حواسم به تابلوهای کنار زمین بود ,و صحنه رو ندیدم هرچند مصاحبه اونموقع ایشون هست که اعتراف کرد قبل از دربی lcd گرفته ولی همین عکس نشون میده که کاملا صحنه رو میبینه و دروغ میگه
  • دریک وند IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   دروغ شاخصه اصلی تیم منفور پیروزی و طرفداران آن است میشه این مصاحبه ش که موجوده بیاری؟آنچه همیشه مردم دیدند اینه که استقلال در نبرد نابرابر مقابل تیم تا دندان مسلح حکومت قرار می گیرد وتالحظه آخر هم بازوهای رسانه ایش مثل خبرورزشی دست از حاشیه برای استقلال برنمی دارند.الان لابد بازیکنان پیروزی ۷ماه حقوق نگرفتند و گویا دربازی استقلال مس ۳مترخارج محوطه پنالتی برای استقلال گرفتند
 • !!! IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  همون روز هم همه دیدن که افساید نبود و شب در شبکه دو برنامه جهانگیر کوثری ، پرویز مظلومی گفت این همه وقت داشتن میخواستن گل بزنن. خب دیگه شونزده میلیون تومن کم نبود!!!
 • قاسم IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  این به گل سالم سال 74 مهدی پاشازاده به تیم پیزوری که در حالی آفساید اعلام شد ضربه کرنر بود و پاشازاده از پشت خط 6 قدم ضربه سر زد و یه دفاع تیم پیزوری رو تیر 1 و خط دروازه ایستاده بود در
  • میلاد IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
   مطمئنا تو اونموقع هنوز به دنیا نیومده بودی وگرنه قوانین افساید اون زمان رو میدونستی
 • حسین IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  مکتب استقلال جعل و فتوشاپ و تبانی با داور.الانم هم ادعای رعایت عدالت رو دارن
  • علی IR ۰۶:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   تورو خدا شما لنگیا حرف از جعل نزنید که قرارداد مهدی طارمی تو عصر معاصر بوده و هنوز همه یادشونه هنوز همه یادشونه با پنجره بسته و با پولهای هدایتی دزد بازیکن گرفتین و باهاشون قرارداد داخلی امضاء کردین در حالی که تو همه دنیا این کار جرم و تخطی از قوانین حساب میشه و اگه حمایت های بیدریغ دولت و ارکان حکومت نبود جاتون هنوز دسته سه بود
  • فرشاد کورد اورمیه IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   کل تاریخ بوئینگ سازان یعنی لنگگگ جعل هست پرونده طارمی ریزه اسپور که نمونه واضح هست.پنالتی مس پشت محوطه براتون گرفتن.صدها نمونه دیگه
 • کیسه کش. IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  یعنی خوشم میادکه فتح الله زاده مدیرکیسه اس یه آدم بی عقل وبیسواد.. وفک میکنه همه مث خودش جلبک آن حرف های تاریخی قائدی ازمسی چیزی کم نداره مسی روبه کیسه میارم فتوشاپ.به من میگن شوالیه.من بمب میترکونم
 • بابا علي گودرتمند IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  اين كيسه، حكومتي است!
 • رضا خلیلی IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  کیسه دسته سومی ،مکتب جعل و دروغ و بی حرمتی و ناجوانمردی، سرشار از رزومه های گوناگون در این زمینه ها ،از ازل و مطمئنا تا ابد....
 • پرسپولیس سرور الاستقلاله IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  کیسه چون خودش کارش فوتوشاپ وتبانیه براهمین به همه مشکوکه واتهام میزنه پرسپولیس سرور الاستقلاله
 • بابا مسعود لنگ IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  مواظب امیرحسین صادقی باش... خخخخ
 • اکی IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  به نظرمن اگه داوری باعدالت باشه تاج با اصالت راحت با دویاسه گل برنده میشه.
 • مهدی IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  از همون موقع به فتل فتوشاپی معروف شد
 • فرشاد کوردتاج IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  اگه این گل نوری رو به اشتباه آفساید گرفتن .۵۰برابرش بضرر استقلال و سایر تیم‌ها بنفع لنگ سوت زدن
 • ارتش سرخ IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  چقدر طرفداران تیم دوچرخه همه تیم‌ها را دسته سومی میدونند،بابا دسته سوم و کاپ آن تا ابد زیبنده ویترین تیم شماست
 • بلوچستان،قلب تپنده استقلال قهرمان IR ۰۷:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  چیزی که عیان هست ،چه حاجت به بیان هست،شمادوستان عزیزی که قهرمان آسیارومتهم به این گونه حرفاتون میکنید،که نمی‌دونم وزیر ورزش استقلالی هستش وووووو ،کمی به وجدان خودتون مراجعه کنیدنه ازروی حس وهواداری تیمی،همه ملت کشورمون ایران،اینومیدونن که تنها قهرمانی های پرسپولیس در جام های درپیتی داخلی بدست اومده به لطف آقایان حکومتی،وتاج کبیر،که بعدازانقلاب به استقلال تغییراسم داده شد،هنوزم چوب همون تاج بودن قبل از انقلاب رومیخورع ،تیمی بااصالت وقهرمانی های آسیایی رویدک می‌کشه ،درآسیانمیشه تیمی روبادغل بازی قهرمان کرد،واسه همینه که پرسپولیس هنوزرنگ قهرمانی درآسیاروندیدع ونخواهددید،امثال هم‌بادغل بازی قهرمانش کردن،بازی بامس تنهانمایان گردغل بازی بنفع این تیم نبود،ولی پایه واساس محکمی برقهرمان کردنش بود،بازی باپیکان،که ظاهرشفاف تری بخودش دید،که میزبانی رورفت وبرگشت به پرسپولیس هدیه دادن،که‌بادلایل غیرمنطقی لاپوشونی،نمیشد،چون تومصاحبه های همه بازیکنان و کادرفنی تیم پیکان،خبرنداشتن حق میزبانی ازتیمشون بیدادمیکرد،پس بچه نباشیدوازروی حس تیمی شعرکامنت نکنید ،وجدان روسرچشمه همه حرفاتون قراربدین،البته اگه...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی