پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
۱ |
۱
قانون جدید لیگ ایران؛ محرومیت با ۲ کارت زرد
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

طبق قانون جدید سازمان لیگ، کادرفنی تیم های لیگ برتر با دریافت ۲ کارت زرد محروم می شوند.

یکی از نکات منفی لیگ برتر در فصول اخیر، اعتراض بیش از حد اعضای کادرفنی و سرمربیان تیم ها بوده است. به نحوی که در بسیاری از مسابقات، داوران در برخورد با افراد حاضر روی نیمکت تیم ها، مجبور به استفاده از کارت های زرد و قرمز شده اند.

در فصول گذشته لیگ برتر، نحوه محرومیت سرمربیان و دیگر نفرات کادرفنی و سایر اعضای تیم، به مانند محرومیت بازیکنان بود. به نحوی که آنها برای بار اول با دریافت چهار کارت زرد، از دیدار بعدی محروم می شدند و در مراتب بعدی، با سه کارت زرد، حضور در مسابقه بعد را از دست می دادند.

اما حالا و با قوانین جدید سازمان لیگ در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲، مربیان و اعضای کادرفنی تیم ها در تمامی مسابقات لیگ برتر، لیگ یک، دسته دوم، سوم و بانوان با دریافت دو کارت زرد محروم  می شوند.

این قانون شامل حل کلیه کسانی می شود که مجاز به نشستن روی نیمکت تیم هستند، بجز بازیکنان. از جمله سرمربی، مربیان، مدیر تیم، مدیررسانه ای، سرپرست، تدارکات، پزشک و... که همگی پس از دریافت ۲ کارت زرد، از مسابقه بعدی محروم می شوند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • منتشرشده: ۱
  • در صف بررسی: ۰
  • غیرقابل‌انتشار: ۰
  • Gaber IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
    اگر خواستید فضای سالمی داشته باشید با یک کارت قرمز همه چی درست میشه احتیاج به دو تا کارت زرد نیست. چرا باید اجازه دوبار شلوغ کردن بدهید همان اولین کارت مساوی با محرومیت سه جلسه ای که دیگه دخالت نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی