کمک داور در بازی پرسپولیس و آلومینیوم شاهکار کرد/ گل نعمتی آفساید نبود
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: هنوز گزارش بازی پرسپولیس و آلومینیوم به دست من نرسیده اما درمورد صحنه موردنظر طبق چیزی که من دیدم کمک داور شاهکار کرد.

خداداد افشاریان درمورد پیش‌بینی‌اش از وضعیت داوری در لیگ بیست و سوم و تمهیدات در نظر گرفته شده برای جلوگیری از حواشی فصل قبل، اظهار داشت: امروز تعطیل بود و من هم بیکار بودم‌. به همین دلیل به محل بازی هوادار و مس رفسنجان آمدم تا ببینم چه خبر است. خدا را شکر داوران ما در این بازی خوب قضاوت کردند.

وی افزود: نمی‌گویم سال گذشته داوری فاجعه بود اما خوب نبودیم. به همین منظور امسال آمدیم کارهایی انجام دادیم تا هم لیگ را برای داوران راحت‌تر کنیم و هم قضاوت‌ها بهتر شود. در اولین کار تعداد داوران را از ۱۶۰ نفر به ۹۰ نفر رساندیم و ۷۰ داور را به لیگ یک آوردیم. البته از همین ۹۰ نفر نیز ۱۵_۱۶ نفر به هر دلیل تست‌ها را پاس نکردند. با ۷۵ داور به مسابقات آمدیم و از بچه‌ها انتظار دارم به من و جامعه فوتبال کمک کنند. باید با آرامش و تمرکز بیشتری به قضاوت بپردازند.

رئیس کمیته داوران تصریح کرد: طبق چیزی که در فضای مجازی دیدم در بازی سپاهان و تراکتور مشکل خاصی وجود نداشت‌. بچه‌ها در هفته اول بی‌حاشیه بودند. البته بازی استقلال مانده است. داوران عزم خود را جزم کرده‌اند تا اتفاق خوبی بیفتد. اینجا یک تذکر به خودم می‌دهم و یک پیشنهاد یا حرف حساب به مربیان و دوستانی که در کنار زمین هستند دارم. خواهش می‌کنم بگذارید کارم را انجام بدهیم.

افشاریان تاکید کرد: اجازه بدهید داوران را خودمان رصد کنیم و ناظران صحبت کنند. کسی درمورد داوران حرف نزند و آنها را به چالش نکشد. داوران را قضاوت نکند و اگر هر اتفاقی افتاد، ما کارها را انجام بدهیم. در هفته‌ای که هیچ اتفاقی نیفتاد با ۴_۳ نفر به خاطر صحبت‌هایشان برخوردهایی می‌شود. توقع داریم بگذارند همه با هم با آرامش جلو برویم و از این فوتبال لذت ببریم.

وی درخصوص اینکه همه تیم‌ها هزینه کرده و دنبال هدفی هستند و نباید اینگونه باشد که به اشتباهات اعتراض نکنند زیرا نباید انتظار داشت تیمی که هزینه کرده به خاطر اعتراض به اشتباه با برخورد مواجه شود و در این حالت چرا فدراسیون و کمیته داوران امکانات را درست نمی‌کنند تا شرایط برای قضاوت داوران مهیا باشد و همه تیم‌ها عادی کارشان را انجام بدهند، گفت: متاسفانه با این حرف موافق نیستم. تیم‌ها هزینه کردند که فوتبال بازی کنند. تا انسان هست، اشتباه وجود دارد. شک نکنید در هر جای دنیا انسان قضاوت کند، اشتباه وجود دارد.

رئیس کمیته داوران تاکید کرد: گفتم با هیچ داوری به خاطر اشتباهش مماشات نمی‌کنیم اما اجازه بدهید کارمان را انجام بدهیم.

افشاریان درمورد مشکلات سیستم رادیویی داوران بازی هوادار و مس، گفت: اجازه بدهید درمورد این سیستم یک بار صحبت کنم. کمیته داوران درمورد سیستم رادیویی اقدامی نمی‌کند. سازمان لیگ، باشگاه‌ها و فدراسیون باید این کار را انجام بدهند. در این راستا چندین نامه نوشته‌ایم اما اگر توجه کرده باشید من، تاج و همه دوستان گفتیم باید در نیم فصل دوم باید VAR را بیاوریم. سیستم رادیویی که ما کارش را انجام بدهیم با سیستم موجود در VAR منافات دارد. باید از همان سیستم رادیویی که در VAR وجود دارد، استفاده کنیم.

افشاریان درمورد اینکه آیا باید پول سیستم رادیویی را باشگاه‌ها بدهندز پاسخ داد: گفتیم اگر ورزشگاهی این سیستم را داشته باشد، از آن استفاده می‌کنیم.
وی درمورد اظهارنظر مهدی سیدعلی مبنی بر اینکه احتمال دارد همراه سیستم رادیویی یک سکه هم به داوران بدهند، خندید و در واکنش به این بحث که یک نفر قرار بود هزینه این سیستم را متقبل شود، گفت: به آن دوست سلام برسانید و بگویید کارش را انجام بدهد.

وی درمورد اینکه آیا کمک داور بازی پرسپولیس و آلومینیوم اراک اشتباه کرد، توضیح داد: هنوز گزارش این بازی به دست من نرسیده اما درمورد صحنه موردنظر طبق چیزی که من دیدم کمک داور شاهکار کرد. گزارش همه بازی‌ها تجمیع شده و عصر فردا به دست ما می‌رسد. یکشنبه درمورد همه بازی‌ها گزارش را می‌خوانیم و قضاوت می‌کنیم که چه اتفاقی افتاد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۷
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۹
 • زهرا IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  پرسپولیس مقدس زیباترین عشق جهان
  • قاضی و مَلَق بازی ؟! IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
   دقت کردین کار کمیته داوران و این شخص مدتهاست فقط تائید کارهای داوران بازی پرسپولیسه !!!!!!!!!
 • آبی آسمان IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  بعععله کمک داوران شما در همه بازیهای پرسپولیس شاهکار میکنن حسن ظهیری که یادتون هست ؟!!
 • آریا US ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  قابل توجه کیسه ها ی عزیز و دوست داشتنی😂😂 و البته کاپیتان کیسه کش دوبل آلومینیوم😅😅 زنده باد ارتش سرخ❤❤❤🏆🏆🏆
 • جام اسنپی IR ۰۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  اینو تو نگی کی بگه ، رود نیل و کارشناسای خارجی گفتن آفسایده، حالا ت بگو زده ما هم میگیم زده ، جسارت پخش نظارت لطفاً مدیر عزیز رسانه ای
 • ... IR ۰۴:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  شاهکار!؟!؟از دید وکیل مدافع داوری های برای پرسپولیس که جنابعالی باشی،بله نگرفتن آفساید قطعا شاهکار محسوب میشود.چون سه امتیاز به کاسه ی تیم ت ریخت
 • ق ر IR ۰۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  فدارسیون حدود ۱۰۰ میلیارد از قرادادهای بازیکنان ۱۶ تیم برتر در آمد ۲ درصدی دارد و باید باشگاه‌ها سیستم رادیوی و ..برای داوران تهیه کنند ؟ عجب، بعد برای قهرمانی لیگ و حذفی پاداشی به قهرمان طلق نمیگیره بازم عجب فوتبال حرفه‌ای داریم
 • شهرام IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  تا کی میخوای دروغ بگی همه خودشون دیدن خیلی هم آفساید بود بابا یکم خجالت بکش اینا همه بدستور تو بنفع پرسپولیس سوت میزنن چرا این اتفاقا برای تیمای مقابل لنگ نمیفته
 • رضا IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  ديگه ناحق نبايد گفت به عنوان يک پرسپوليسي گل پرسپوليس اقا افسايد کامل بود
  • حمید IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
   چرت نگو تو یه پرسپولیسی نیستی،کیسه کش عزیز همه کارشناسان داوری گفتن آفساید نبوده جز یکیشون..چه لیگی بشه امسال وقتی سوزشتون رو میبینم کلی کیف میکنم...استقلالیای هوچی گررررر
 • علی IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  درسته اون چیزی که دیدی فیلم دستکاری شده بوده که دیدی ما هم میگیم شاهکار کردید 3 امتیاز دادید
 • کیسه سوز IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  لیگ جدید با سوزش های جدید چه شود این لیگ😂
 • امیر IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  واقعا شاهکار کرد ۳ امتیاز الکی به لنگیها دادند
 • اصلان ايمانی IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  من خودم پرسپوليس ام گل افساید بود خدایش
 • کیان IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  جماعت هوچیگر کیسه به گلهای پشت ۱۸ ترابی و عالیشاه هم ایراد میگیرند چه رسد به این گل نعمتی به آلومنیوم !!!!
 • شیرعلی قلیچ خانی IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
  شرم آوراست آقای شلیت بگیر بازی اول لیگ گل آفساید ی یک تیم راببریدوبعدمربی اش هم دستورمحرومیت براش صادربشه جمع کنی این بساط کثیفتان را با داور تبانی تیم لونگ بالا میبرین
  • علی IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
   ازحق نبایدگذشت بعنوان یک پرسپولیسی داور اشتباه کرد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی