نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
شانس دو طلا و یک برنز کشتی فرنگی ایران در روز نخست/ قهرمان جهان حذف شد
منبع: ایسنا
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کشتی فرنگی ایران در پایان دور مقدماتی چهار وزن نخست بازی‌های آسیایی شانس رسیدن به دو مدال طلا و یک برنز را به دست آورد.

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی در هانگژوی چین، میثم دلخانی نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای جهان، در دومین مبارزه و در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل آیدوس سلطان گالی، دارنده دو مدال برنز جهان از قزاقستان، به روی تشک رفت و در پایان در یک کشتی پر افت و خیز با نتیجه چهار بر دو شکست خورد و از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماند و با توجه به شکست ۹ بر صفر این کشتی‌گیر قزاق در مرحله نیمه نهایی برابر حریفی از ژاپن و ناکامی در رسیدن به فینال از دور رقابت‌ها کنار رفت.

پیش از او امین کاویانی‌نژاد در ۷۷ و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم با شکست رقبای خود راهی دیدار فینال شدند اما سیددانیال سهرابی در وزن ۶۷ کیلوگرم در دیدار نیمه‌نهایی مقابل شرماخانبت، دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان، به روی تشک رفت و در شرایطی که با نتیجه ۹ بر چهار از حریف خود پیش بود در یک غافلگیری ضربه فنی شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

به این ترتیب در پایان دور مقدماتی چهار وزن نخست کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی، از بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) امین کاویانی‌نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم برای کسب مدال طلا به مصاف آکژول محموداف، دارنده مدال‌های نقره المپیک و طلای جهان از قرقیزستان به میدان می‌رود و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز برای کسب مدال طلا برابر بردیموراتف از ازبکستان مصاف می‌کند.

سیددانیال سهرابی نیز در وزن ۶۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز مقابل لی لی از چین به روی تشک خواهد رفت.

نتایج کامل نمایندگان ایران در دور مقدماتی چهار وزن نخست این رقابت‌ها به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه هفت بر یک سوپارمانتور جیانیندر از هند را شکست داد. او در دور بعد با نتیجه چهار بر دو مغلوب آدیوس سلطان گالی از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی حذف شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه پنج بر دو یونگ جین رو از کره شمالی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر هانسو ریو از کره را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در حالی که ۷ امتیاز از حریف خود پیش بود با نتیجه ۹ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب میرجان شرماخانبت از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. سهرابی در این دیدار به مصاف لی لی از چین می رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در در اول با نتیجه ۹ بر ۳ کیم هیون وو از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ دلشاد اومون گلدیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ از سد ریو لیو از چین گذشت و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی‌نژاد در این دیدار با آکژول محموداف قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از قرقیزستان پیکار می کند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه ۷ بر ۱ آتابک عزیزبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در درو بعد با نتیجه ۷ بر ۱ عظیم آناممدُف از ترکمنستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ سونیل کومار از هند را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. علیزاده در این دیدار با جالگاسبای بردیموراتف از ازبکستان مبارزه می‌کند.

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت ۱۲:۳۰ امروز آغاز می‌شوند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی