نظرسنجی

با توجه به مخالفت مدیرعامل پرسپولیس با افزایش سقف بودجه خرید باشگاه های لیگ برتری، درباره این قانون چه نظری دارید؟
حکم سنگین فیفا رسماً تایید شد/ نقره‌داغ ستاره شرط‌بند فوتبال
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

فیفا به صورت رسمی از محرومیت سنگین ستاره ایتالیایی تیم نیوکاسل خبر داد.

فصل فوتبالی برای ساندرو تونالی، هافبک ایتالیایی نیوکاسل رسما به پایان رسید چرا که فیفا حکم محرومیت ۱۰ ماهه که از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا به این بازیکن داده شده بود را تایید کرد.

تحقیقات انجام شده از سوی دادستانی تورین و فدراسیون فوتبال ایتالیا نشان داد که تونالی در زمان حضورش در باشگاه میلان به صورت گسترده مشغول شرط‌بندی بوده است.

هافبک ۲۳ ساله ایتالیایی به داستان در جریان تحقیقات آنها عتراف کرد که در پلتفرم‌های غیرقانونی شرط‌بندی، روی مسابقات فوتبال شرط‌بندی کرده است. این بازیکن حتی روی دیدارهای میلان و همچنین بازی‌های برشا در زمان حضورش در آن تیم شرط‌بندی کرده بود اما همکاری کاملی که با مقامات داشت و همچنین ارائه مدارکی از این که از نظر روانی به این کار اعتیاد پیدا کرده و در تلاش برای درمان بود باعث شد محرومیتش کاهش پیدا کند.

بر اساس قوانین فوتبال ایتالیا، این ستاره نیوکاسل باید به سه سال محرومیت از حضور در میادین محکوم می‌شد اما آنها در نهایت تصمیم گرفتند که این محرومیت را تا ۱۰ ماه کاهش دهند. در حالی که سرمربی نیوکاسل پیش از این مدعی شده بود که تونالی می‌تواند در بازی این هفته هم تیمش را همراهی کند، فیفا حکم ۱۰ ماه محرومیت این بازیکن را به صورت رسمی تایید و ابلاغ کرد تا او از شنبه دیگر نتواند تیمش را همراهی کند.

حکم فدراسیون فوتبال ایتالیا ابتدا در این کشور وجاهت قانونی داشت اما این فدراسیون با درخواست از فیفا خواستار محرومیت بین المللی تونالی نیز شد. تونالی با این وضعیت تا آگوست سال آینده دور از میادین خواهد بود و فصل فوتبالی او در نیوکاسل به پایان رسیده و به طور قطع  در جام ملتهای ۲۰۲۴ نیز جایی در ترکیب ایتالیا ندارد.

بیشتر بخوانید: جانشین ستاره دوپینگی از عربستان می‌آید؟

حکم سنگین فیفا رسماً تایید شد/ نقره‌داغ ستاره شرط‌بند فوتبال

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

با توجه به مخالفت مدیرعامل پرسپولیس با افزایش سقف بودجه خرید باشگاه های لیگ برتری، درباره این قانون چه نظری دارید؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی