نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟
نظرات: ۱۱
رمزگشایی از نامه تند بازیکنان پرسپولیس علیه درویش
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

جریمه در نظر گرفته شده آنقدر برای بازیکنان سنگین آمده که آنها نه تنها تمرین تیم‌شان را تعطیل کردند بلکه پس از تعطیلی تمرین تصمیم گرفتند با انتشار این نامه مدیرعامل را وارد چالش کنند.

نامه تند بازیکنان پرسپولیس خطاب به مدیریت باشگاه‌شان نوشته شده و شخص رضا درویش را نشانه رفته است.با این نامه حواشی تیم پرسپولیس بعد از اعلام جریمه ده درصدی کسر قرارداد  وارد فاز تازه‌ای می‌شود.البته که از ابتدا مشخص بود با این تصمیم شتابزده تیم احتمالا بهم خواهد ریخت اما خیلی زود و در فاصله ۲۴ ساعت بعد از تائید این جریمه بازیکنان صراحتا رودرروی مدیریت باشگاه قرار گرفته‌اند.اتفاقی که تا کنون در پرسپولیس حداقل در این حجم و با این صراحت سابقه نداشته است.

اما این نامه تند و مسائلی که در آن مطرح شده عملا شرایط تیم پرسپولیس را با چالش مواجه خواهد کرد آن هم در شرایطی که کمتر از دو هفته تا بازی سرنوشت ساز مقابل النصر باقی مانده است.تحلیل این نامه و مسائلی که بازیکنان مطرح کرده‌اند می تواند فضای تیره بین تیم و باشگاه را بیشتر جلوی چشم بیاورد.

کنار کشیدن یحیی : تا الان اینطور تصور می‌شد که یحیی گل محمدی رودرروی رضا درویش و مدیریت باشگاهش قرار گرفته اما ظاهرا خروجی جلسه سه ساعته بازیکنان و گل محمدی اینگونه بوده که یحیی دیگر از خودش مایه نگذارد.پیشتر گل محمدی از این مساله ابراز ناراحتی کرده بود که در این ماجرا با دفاع از حق بازیکنانش از اعتبار خود مایه گذاشته و اینطوری خیلی‌ها علیه او جبهه گرفته‌اند.به نظر می‌رسد این بار گل محمدی از بازیکنان خواسته خودشان مستقیما شکایت‌شان علیه مدیریت باشگاه را مطرح کنند و به نوعی خودش را کنار کشیده است. به نظر می‌رسد تغییر تصمیم یحیی برای مصاحبه نکردن پس از آن جلسه طولانی و رویکرد بازیکنان به نوشته یک نامه مفصل نیز در همین راستا اتخاذ شده است.

جریمه غیرقانونی: بازیکنان پرسپولیس صراحتا جریمه ده درصدی را غیرقانونی دانسته و با مطرح کردن مسائل مهمی مثل قطع شدن پاداش بردها و تعویق در دریافت آپشن که همان پاداش قهرمانی‌های فصل قبل بوده این جریمه را قبول ندارند.آنها به این جریمه که به خاطر اولین باخت بعد از ۲۰ بازی در مسابقات داخلی به آنها تعلق گرفته معترضند و به نظر می‌رسد هیچ جوره آن را بر نمی‌تابند.جریمه در نظر گرفته شده آنقدر برای بازیکنان سنگین آمده که آنها نه تنها تمرین تیم‌شان را تعطیل کردند بلکه پس از تعطیلی تمرین تصمیم گرفتند با انتشار این نامه مدیرعامل را هدف گرفته و هر آنچه تا الان نگفته بودند را یکجا مطرح کنند.

مساله احترام:بازیکنان پرسپولیس صراحتا از عدم احترام مدیریت به این مجموعه شکایت و گله دارند و ای مساله برایشان سنگین آمده است.آنها توقع داشتند مدیرعامل باشگاه بعد از آن قهرمانی‌ها در مراسمی از آنها تقدیر می‌کرد.آنها می گویند هیچ تقدری از کار بزرگ آنها در فصل گذشته صورت نگرفته و به گفته آنها درویش حتی حضور در تمرین و تشکر از بازیکنان را هم از  این تیم دریغ کرده است که اگر اینگونه باشد نکته عجیبی است.

کمبودها: بازیکنان پرسپولیس فرصت را غنیمت شمردند تا کمبودهایشان در ماه‌های اخیر را در این نامه ذکر کنند.این برای نخستین بار است که آنها به مساله قطع شدن وعده غذایی و ناراحتی‌شان از این مساله اشاره می‌کنند.همچنین آنها برای نخستین بار به موضوع ساعت نامناسب پرواز چارتر از ازبکستان اشاره کرده‌اند.موضوعی که در نتیجه نگرفتن بازی‌های بعد از آن هم به زعم بازیکنان تاثیر داشته چرا که آنها استراحت و خواب درستی به خاطر ساعت نامناسب پرواز نداشته‌اند.بازیکنان همچنین در این نامه به موضوع برگزار نشدن اردوی خارجی در زمان تمرینات پیش فصل اشاره کرده‌اند.اتفاقی که هم تابستان امسال هم تابستان سال قبل رخ داد در حالی که سایر باشگاه‌های حتی کوچکتر به اردوی خارجی رفتند.موضوعی که می‌تواند در بحث فنی و آماده سازی مورد توجه قرار بگیرد و بخشی از ضعف تیم را توجیه کند.موارد دیگری مثل کمبود لباس و نداشتن زمین تمرین دوم هم به کمبودهای دیگر اضافه و اشاره شده که قبل‌تر درباره‌شان کمتر صحبت شده بود.

اتهام : یکی دو بند نامه بازیکنان پرسپولیس حاوی نکاتی است که رضا درویش را به نوعی متهم می‌کند.در یک بند آنها به این حرف درویش که او چند بار گفته بود «کاش قهرمان نمی‌شدیم» استناد کرده‌اند و این گفته را مخالف خواسته های میلیون‌ها پرسپولیسی  می‌دانند. درویش یکی دوبار این جمله را به زبان آورد آن هم وقتی که به خاطر قهرمانی‌های لیگ و حذفی هیچ پاداشی از طرف فدراسیون وسازمان لیگ به باشگاه تعلق نگرفت اما باشگاه پرسپولیس مجبور بود به خاطر تعهدی که در قرارداد زیرمجموعه‌اش گردن گرفته پاداش قهرمانی را به بازیکنان و مربیان پرداخت کند.
نکته دوم  به موضوع باخت ۲۰ اسفند سال قبل مقابل سپاهان برمی‌گردد.بازیکنان صراحتا به این نکته اشاره کرده‌اند که مدیریت باشگاه بعد از آن باخت، اعضای تیم را جریمه نکرده چون می‌دانسته که بعید است این تیم قهرمان شود.

در این رابطه بخوانید: نامه سرگشاده و تند ستاره‌های پرسپولیس؛ از بی‌احترامی و رفتار توهین‌آمیز مدیریت ناراحتیم

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۹
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲
 • اکبر IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  بازیکنی که ماشینش صد میلیارد تومان قیمت دارد چه حقی دارد راجب وعده غذایی اعتراض کند بیچاره کشتی گیرها درفقر تنگدستی برای کشور مان افتخار می آورند با بازیکنان یاغی بشدت برخورد کنید،
 • زیگزاگ IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  احترام بهانه است.چه بی احترامی؟مساله فقط پوله. بازیکنان پولکی شدند.همچنین بخاطر یک باخت نیست.چند بازیه که تیم نتیجه نمیگیره. یحیا که از درویش کینه داره، بازیکنان رو شیر کرده.ایشون تا الان چند مدیرعامل عوض کرده.‌مدیرعامل فقط آقای عابدینی که روی خط تلفن بازیکن اخراج میکرد و اقتدار فراوانی داشت.این مدیرعامل جرات جریمه نداره چه برسه به اخراج.چطوره که پاداش طبیعیه ولی جریمه طبیعی نیست.یعنی مساوی با صنعت،ملوان و تیم تاجیکی جایزه میخواد؟اکه مدیرعامل یه تیم قدرتش از خودش باشه، بازیکن جرات این بیانه نویسی رو نداره. خلیفه کشی داره عادت میشه.
 • کمیل IR ۰۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  کار درویش کاملا درست بوده و من هوادار مخالف رفتار مربی و بازیکنان هستم از ۱۲امتیاز ۴تیم که سه تای آنها متوسط به پایین هستند فقط امتیاز گرفتید بعد طلبکار هم هستید مگر میلیاردی پول نگرفتید که قهرمان شید حالا چرا منت می زارید تمام این مسائل کار یحیی است و کاری که انصاری و مهدی پور و سمیعی کرد میخواد با درویش هم انجام بده اگر یحیی دلسوز است چرا جلوی قرارداد ترکمنچای دروازه بان کروات در دوره انصاری را نگرفت هر ....
 • مهدی IR ۰۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  واقعا شهامت و شجاعت ندارید و فرانکو با ۱۳ نفر و دو پنجره بسته هم جام آورد و هم فینال رفت حالا یحیی و این تیم ببینید چقد ناز و قهر و آشتی آخرش یک بار زورکی و این همه بازیکن ....من هوادار برد و جام نمی خام ولی احترام به افکار مردم لازم است یحیی را بیرون کنید با دوستان میلیارد بگیرش و با جوانان و نوجوانان به میدان بیایید
 • قهرمانی پاک IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  یحیی باید بمونه😅
 • صادق IR ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  واقعا از همگی تشکر میکنیم(مدیریت، کادر فنی، بازیکنان)مشکلات سال قبل استقلال ،امسال در پرسپولیس کپی شده، کلا تیم رو بهم ریختید ، همه رو کشتید با این آپشن و سه گانه و پداش و و کاش سه گانه نمیگرفتیمو و . . .، فقط خودتون میتونستید تیم رو به حاشیه ببرید که تمام تونتون رو گذاشتید،موفق باشید. استقلال ،پرسپولیس آدم عاشق میخواد نه . . .
 • H.E IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  اون چیزی که در نامه بازیکنان پرادعا موج میزنه موارد مازاد توافقات هست !!! آپشن ها , زمین دوم تمرین , اردوی خارجی , پاداش برد , سرنزدن مدیر عامل و تشکر از اونها , بعد بازیکنهای یک تیم دیگه اینا براشون رویاست و میگن آقا حقوق عادی , اونم از فصل پیشمون رو بدین . امیدوارم طرفدارهای تیم پرسپولیس الان از بازیکنهایی که فقط و فقط به عشق پرسپولیس و هوادارها دارن بازی میکنن بخوان که پیش از بازی حساس با النصر به خاطر پول تیم رو به حاشیه نبرن
 • حسین پورزاد پرسپولیسی IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  بازیکنان باید در خدمت تیم باشن وقتی میلیاردی پول میگیرن واین پیراهن براشون خیلی گشاد که لیاقت پیراهن ارتش سرخ ندارند بهتر آخر فصل خیلی هاشون کوچ کنند ۳بازی بلد نیستند سرلک ریکی سروش هافبک‌های ضعیف دنبال بهانه آقای گل محمدی وسط بازی تمرین تو هیچ تاکتیکی نداره تیمت
 • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  کیسه ها شما نمیخواد نگران ما باشید ما مشکلمون رو خودمون حل میکنیم آقا یحیی امپراطور حق داره بهترینه بینظیره

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی