نظرات: ۱۴
حسن یزدانی شده رمز حمله!/ کسی می‌داند کتف چه ربطی به زانو دارد؟
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

انتقاد، حق کارشناسان و استخوان خرد کرده‌ها در هر رشته ورزشی است اما باید از روی اطلاعات درست و بدون غرض ورزی باشد. گاهی خلاف این اتفاق را مشاهده می‌کنیم.

همه ورزش دوستان در جریان مصدومیت کتف «حسن یزدانی» هستند. اسطوره ورزش ما مجبور به عمل جراحی شد و حالا همه نگران حضور او در المپیک هستیم. حسن یزدانی باید دهمین مدال را هم بگیرد و ورزش ایران را جاودانه کند، همانطور که خود یک افسانه است.

اما مصدومیت کتف که خیلی ما را می‌ترساند. در طول تاریخ کشتی ما ورزشکارانی که عمل جراحی کتف کرده‌اند، دیگر نتوانستند به سطح بالا برگردند. ما قهرمان بیست ساله ای داشته‌ایم که مدال جهانی گرفت اما بعد از جراحی کتف دیگر نتوانست به دنیای قهرمانی ادامه دهد.

و بزرگترین نام در این عرصه خود «علیرضا دبیر» است که در ۲۵ سالگی با همین مصدومیت مجبور به خداحافظی شد. حالا علیرضا دبیر که خود این تجربه را دارد، از بابت آینده حسن یزدانی ابراز نگرانی کرده و این اظهار نظر به مذاق خیلی‌ها خوش نیامده است.

برخی مثل پدر حسن یزدانی ترجیح دادن به کنایه موضوع را برگزار کنند. اگر علیرضا دبیر به عنوان یک کارشناس این حرف را می‌زد اینقدر منتقد و مخالف  نداشت و بی‌شک حجمی از مخالفت‌ها با او به خاطر جایگاه ریاست فدراسیون است.

اما ببینید برخی نمونه‌ها که چطور اصل موضوع را فراموش و تنها به حاشیه‌ها و مخالفت می‌پردازند!  بهمن طیبی مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران درانتقاد از موضع‌گیری دبیر در خصوص جراحی کتف یزدانی گفت: «آسیب‌دیدگی پایان کشتی نیست و نمونه آن هم رسول خادم که دو زانوی خود را عمل کرد و قهرمان المپیک شد.»

کشتی گیر سابقی که سالهاست جلای وطن کرده و اصلا در جریان اتفاقات داخلی نیست و تنها دوست دارد اسم رسول خادم را برای مخالفت با رییس فعلی بیاورد و اصلاً نگاه نمی‌کند که مصدومیت از ناحیه زانو چه ربطی به کتف دارد؟! مگر قرار است هر مصدومیتی در هر نقطه بدن تبعاتی مشابه با کتف داشته باشد؟

و البته هستند کسانی مثل محمدرضا طالقانی که بی‌غل و غش و بدون دخالت در دعواهای مرسوم حقیقت را در مورد حسن یزدانی می‌گویند. رئیس سابق فدراسیون کشتی در همین زمینه گفت: «وقتی هشتاد میلیون ایرانی دوست دارند حسن یزدانی کشتی بگیرد، باید میلیاردها تومان برای افتخارآفرینی و هر مدال به پایش بریزند.»

طالقانی در المپیک 2004 آتن سکاندار کشتی بود و می گوید: «ما دوست داشتیم علیرضا دبیر، قهرمان المپیک سیدنی که مانند الان حسن یزدانی آسیب دیده بود، دوباره مدالش را تکرار کند. ما باید از قهرمانان المپیک که به سختی به دست آمدند، به خوبی نگهداری کنیم. نمی شود به راحتی از حسن یزدانی با این همه سابقه و مدال گذشت.»

بزرگی آدم‌ها تنها به کارنامه و مدال‌هایشان نیست، به نوع زندگی کردن و اظهار نظرهایشان هم هست. به بی کینه بودن و انسانیت هم ربط دارد...

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۸
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۶
 • امیرحسین IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶
  دبیر راست میگه.شیشه ای که شکست .دیگه مثل اول نمیشه.برو استراحت کن شاید هم خوب شدی.تیلور هم تا المپیک هست.
 • امیرحسین IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶
  کتف همه چیز یه کشتی گیر است.کافی فقط یک بار از جا بره.یعنی هرز شده.خداوند معجزه کنه برای حسن یزدانی خوب بشه کتفش.
 • محمد علی خجیر IR ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶
  اینکه یه کشتی گیر کتفشو عمل کنه ، دیگه نمیتونه کشتی بگیره ، اصلا مبنای علمی و پزشکی ورزشی نداره، حالا علی دبیر با کتف عمل کرده نتونست قهرمانیشو تکرار کنه، اینو نباید به بقیه هم سرایت، بدیم، مگه حمید سوریان هم کتفشو عمل کرد که با اون وضعیت توی المپیک حذف شد، عمر قهرمانی هر کشتی گیری یه زمانی داره، حسن یزدانی هم تا وقتی که بتونه نفر اول ایران بشه، میشه نماینده ایران توی مسابقات جهانی و المپیک.
 • اصغر US ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶
  کتف یزدانی اگر پنجاه در صد هم بهبود بیابد با همان پنجاه در صد حداقل نقره المپیک بر سینه او خواهد درخشید چون به جز تیلور در ۸۶ کیلو کشتی گیر شش دانگی وجود ندارد حالا اگر دو سه کشتی گیر هم مانند تیلور در ۸۶ کیلو قدرت نمایی می کردند شاید با کتف آسیب دیده امیدی به کسب مدال توسط یزدانی نبود پس غم مخورید که یک نقره در این وزن داریم.ولی اگر خدا خواست و کتف یزدانی میزان شد پنجاه در صدی امید برای طلا هم هست امیدواریم که اینطور شود.
 • محمود IR ۰۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  وقتی یکی با کتف ناقص میره آسیایی و قهرمان میشه بعد زن میگیره بعد استخدام بانک میشه و بعد کتفش رو چندماه مونده به المپیک عمل میکنه یعنی چی؟! یعنی همینقدرش هم حسن قهرمانه و این نقطه اوج و پایان ورزش حرفه ایش هست. این تنها بهانه خوب برای در اوج کنار رفتنه. با این کتف حسن بره المپیک خیلی ریسکه شاید نتونه حتی نقره و برنز بگیره و میشه فاجعه. حسن المپیک نخواهد رفت. و دارن روی فرد دیگری کار میکنند و اسمش رو یکی دوماه مونده به المپیک میگن! میگی نه حالا ببین
 • حمید IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  توی نگارنده چه سهمی تواین داستان داری مگه ازخادم گفتن چه ضرری دارد مگراوقهرمان ملی مانیست.مگراونامداروپهلوان نیست مگراوتودوران ریاستش مایه خیلی توفیقات نبوده است اصلا چراتاصحبتی ازدیگران میشود دیگران سرمیکشند ولگام پاره میکنند مگرخلیفه کشی چیست این خلاف انسانیت ومرام است .خادم خادم است ودبیر دبیر.اماحسن بااین بزرگواری چیزی دیگریست گرچه حسن است اما حسن کشتیست کاشکی بدل نگیردوبه پیش برود سرت سلامت قهرمان پهلوان بامرام الهی خیرببینی وسالم باشی برای میهمن وغرورملی
 • ایرانی IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  تا حالا از کی کجا بخاطر عشقی که مردم بهش داشتند حمایت شده عشقای مردم همیشه سخت‌ترین کارها را باید انجام دهند آینده قضاوت میکند
 • وحید IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  درست میگی ولی قشنگ معلومه ک دبیر اول پولو زد ب حسابت بعد اینو زدی....شک نکنید ک بهانه ای دادین ک باخت تو المپیک رو از الان بتراشید...یزدانی سالمم بود نمیتونست هیچوقت دیگه تیلور رو ببره همه میدونن ولی خب الان یه بهونه هست فعلا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی