وساطت بی‌فایده طارمی برای بازگشت نوراللهی به تیم ملی/ قلعه‌نویی چه انتظاری دارد؟
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

گفته می‌شود تنها راهکار برای بازگشت احمد نوراللهی به اردوی تیم ملی، عذرخواهی رسمی است.

یکی از اتفاقات مهم تیم ملی در اردوی آبان ماه، اخراج احمد نوراللهی بود. هافبک کم‌حاشیه‌ای که پیش‌تر اتفاقی این‌چنینی را تجربه نکرده بود اما قبل از بازی با هنگ‌کنگ اردو را ترک کرد تا نشان دهد از سکونشینی ناراحت است.

قضیه از این قرار است که پیراهن‌های تیم ملی، از شماره ۱ تا ۲۳ در رختکن چیده شده بود تا بازیکنان بیایند و یکی‌یکی آن را بر تن کنند. احمد نوراللهی هم مثل تمام دیدارهای قبل که یا بازیکن ثابت بود و یا روی نیمکت می‌نشست، روی صندلی نشست تا شماره ۲۱ را بپوشد. او اما خیلی زود به این نکته پی برد که شماره ۲۱ متعلق به بازیکنی دیگر است و باید به سکو برود و کنار چند بازیکن جوان، فقط بازی با هنگ‌کنگ را تماشا کند. موضوعی که به مذاق نوراللهی خوش نیامد و او به جای نشستن روی سکو ترجیح داد به خانه برود.

دقایقی بعد از پایان بازی با هنگ‌کنگ، از اردوی تیم ملی خبر رسید که امیر قلعه‌نویی روی نام احمد نوراللهی خط قرمز کشیده و او را از اردو اخراج کرده است. خبری که شبیه‌اش را در اردوی قبل و درباره حسین کنعانی‌زادگان دیدیم. امیر قلعه‌نویی بعد از حواشی فینال تورنمنت کافا ترجیح داد کنعانی‌زادگان را تنبیه کند و او را برای انجام دو بازی مقابل بلغارستان و آنگولا به اردو دعوت نکند.

قلعه‌نویی در تمام سال‌های اخیر نشان داده میانه خوبی با بی‌انضباطی ندارد. او در سال‌های دور مشکلاتی با چند بازیکن مشهور استقلال پیدا کرد و البته در تمام آن موارد مدیریت خود را به خوبی نشان داد. مقابل نوراللهی هم هدف قلعه‌نویی حفظ نظم تیمی بود و کارشناسان هم معتقدند او بهترین تصمیم را درباره هافبک میانی الوحده امارات گرفته است.

با این حال و بعد از ماجرای احمد نور، بازیکنان بزرگی نظیر مهدی طارمی سعی کردند وساطت کنند تا نوراللهی فرصت دیگری به دست بیاورد و به اردو برگردد. اتفاقی که مورد قبول امیر قلعه‌نویی قرار نگرفت تا شماره ۸ سابق پرسپولیس راهی به ترکیب تیم ملی مقابل ازبکستان به دست نیاورد و به تاشکند نرود. البته شنیده می‌شود حسین کنعانی‌زادگان هم صحبتی با امیر قلعه‌نویی انجام داده که درخواست او هم مورد پذیرش سرمربی تیم ملی قرار نگرفته. گویا تنها راهکار برای بازگشت نوراللهی به اردوی تیم ملی، عذرخواهی رسمی او بوده که به نظر می‌رسد با پاسخ منفی این هافبک ۳۰ ساله مواجه شده.

این‌ها همه اخباری است که بعد از اخراج نوراللهی به بیرون درز پیدا کرده. البته نزدیکان نوراللهی مترصد فرصتی هستند تا بتوانند سوءتفاهم موجود را از بین ببرند و نظر قلعه‌نویی را در رابطه با هافبک الوحده تغییر بدهند. اتفاقی که باید ببینیم آیا به سرانجام می‌رسد یا نه!

کاری که امیر قلعه‌نویی انجام داد قابل تقدیر است اما احمد نوراللهی هم تحت فشار این تصمیم را گرفته و البته پیش از این هم حاشیه‌ای به وجود نیاورده. در آستانه جام ملت‌های آسیا، بزرگان می‌توانند این ماجرا را مدیریت کنند. طوری که نه سیخ بسوزد و نه کباب. هم پرستیژ کاری قلعه‌نویی حفظ شود و هم نوراللهی به عنوان بازیکنی کم‌حاشیه بتواند فرصت دیگری به دست بیاورد. بدون شک می‌شود تعاملی میان این دو به وجود آورد و احمد نور را دوباره در اردوی تیم ملی دید؛ شاید با یک عذرخواهی ساده.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • منتشرشده: ۱
  • در صف بررسی: ۰
  • غیرقابل‌انتشار: ۰
  • فرامرز IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۵
    اگر احمد نوراللهی عذر خواهی نکند بهتر است بی ادبی خاصی که نکرد به هر صورت پس از زمین خوردن تیم ملی عمر مربی گری قلعه‌نویی پس از جام ملتهای آسیا به پایان خواهد رسید و او را در مقدماتی جام‌جهانی نخواهیم دید شک نکنید و احمد باز خواهد گشت قلعه‌نویی رفتنی ست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی