نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟
نظرات: ۳۷
علیرضا بیرانوند
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

علیرضا بیرانوند می‌گوید بازی مقابل الدحیل برای این تیم حکم مرگ و زندگی را دارد و روی هواداران پرسپولیس حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

پرسپولیس در یک بازی بسیار مهم و البته سخت توانست یک امتیاز از عربستان با خودش به تهران بیاورد و به تساوی بدون گل مقابل النصر پرستاره رسید. علیرضا بیرانوند ستاره قرمزها موفق شد مقابل ستاره‌های النصر دروازه‌اش را بسته نگه دارد و کمک کند که تیمش در این بازی به امتیاز برسد. بیرانوند برای سومین بار مقابل رونالدو فوق ستاره دنیای فوتبال قرار گرفت و باز هم مقابل این بازیکن موفق عمل کرد و کریستیانو در زدن گل به بیرانوند ناکام بود.

بیرانوند که بعد از بازی مقابل النصر به همراه سایر اعضای این تیم راهی مکه شده بود، حس و حال عجیبی در خانه خدا داشت و در اکثر اوقات مشغول خواندن دعا و نماز بود. با علیرضا در خصوص رفتن به خانه خدا، بازی با النصر و تقابل با رونالدو و همچنین بازی فوق‌العاده حساس مقابل الدحیل گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

علیرضا برای چندمین بار بود که به خانه خدا می‌رفتی؟
من قبلا این سعادت را داشتم که به مکه بیایم و خانه خدا را از نزدیک ببینم؛ برای سومین دفعه بود که این افتخار نصیبم شد و از این بابت خیلی خوشحالم. می‌دانم خیلی‌ها دوست داشتند جای من باشند و به خانه خدا بیایند ولی من برای همه آن‌ها دعا کردم.

در خانه خدا چه دعایی کردی؟
خب وقتی کسی به خانه خدا می‌آید قطعا اول برای خانواده خودش دعا می‌کند و من هم ابتدا این کار را کردم. ولی واقعا دوست داشتم برای همه مردم عزیز کشورم دعا کنم و این کار را انجام دادم. برای شفای همه مریضان و عاقبت‌به‌خیری همه مردم کشورم. امیدوارم مردم ما همیشه در رفاه و سلامتی باشند و این بزرگترین آرزوی من است. از خدا خواستم اتفاقات خوبی برای کشورم و مردم عزیز بیفتد و همیشه سلامت باشند. خیلی سخت است شما به خانه خدا بیایید و به فکر مردم و نزدیکانتان نباشید. من واقعا به فکر مردم ایران بودم و دوست داشتم برایشان دعا کنم. امیدوارم برای همه مردم این سعادت پیش بیاید که بتوانند روزی به خانه خدا بیایند و این عظمت و بزرگی را از نزدیک ببینند.

جای مصدومان تیم هم در این سفر خالی بود...
بله قطعا همین‌طور است. مرتضی، وحید و یاسین در این سفر با ما نبودند و جایشان خیلی خالی بود. البته قرار بود مرتضی و وحید هم با ما بیایند ولی مشخص نبود که ما قرار است به خانه خدا بیاییم. جایشان خالی بود ولی من برایشان دعا کردم و از خدا خواستم هرچه زودتر مصدومیت را پشت سر بگذارند و دوباره کنار تیم باشند.

در مورد بازی با النصر هم صحبت کن.
خب بازی بسیار سختی بود. نیازی نیست من از قدرت النصر تعریف کنم. همه دیدند که آن‌ها چه تیم خوبی هستند و چه ستاره‌های باکیفیتی دارند. حتی وقتی ۱۰ نفره شدند هم بازی خوبی از خودشان به نمایش گذاشتند. خداراشکر به آن چیزی که از قبل فکر می‌کردیم رسیدیم و توانستیم حداقل امتیاز را کسب کنیم. ما نباید این بازی را می‌باختیم و خوشحالم به هدفمان رسیدیم و شانس صعودمان را حفظ کردیم.

ولی با توجه با ۱۰ نفره شدن النصر، پرسپولیس فرصت خوبی برای بردن بازی داشت و خیلی‌ها معتقدند باید این اتفاق می‌افتاد.
خب بله می‌توانستیم بازی را ببریم و فرصت‌های خوبی هم داشتیم. با این حال النصر تیم قدرتمندی است و بازیکنان باتجربه‌ای دارد که هر کدام در بزرگترین تیم‌های دنیا بازی کردند. تجربه بین‌المللی بالایی داشتند و بازی مقابل چنین تیمی اصلا راحت نیست.

بیرانوند در خانه خدا کنار کعبه

 برخوردت با رونالدو هم باعث مصدومیت او شد ولی بعد از بازی خیلی پی‌گیر حال او بودی...
بله رونالدو انسان بزرگی است و من به‌شخصه دوست داشتم تا دقیقه ۹۰ در زمین باشد و مقابلش بازی کنم. برخورد ما ناخواسته بود ولی او مصدوم شد و از این بابت ناراحت شدم. اتفاقا بعد از بازی هم مدیررسانه‌ای تیممان را فرستادم تا ببینم اگر رونالدو در رختکن است حالش را بپرسم ولی متاسفانه او زودتر رفته بود تا استراحت کند. من هم در خانه خدا دعا کردم که حالش خوب باشد و سلامتی‌اش را به‌دست بیاورد.

با نتایج به‌دست‌آمده پرسپولیس برای صعود باید الدحیل را ببرد. در مورد این بازی چه صحبتی داری؟
خب خیلی بازی سختی است و برای ما حکم مرگ و زندگی را دارد. در بازی با النصر بدون هوادار بودیم ولی در این بازی هواداران را در کنار خودمان داریم. شک ندارم کل ورزشگاه در بازی با الدحیل قرمز می‌شود و آن‌ها مثل همیشه به ما انرژی مثبت می‌دهند. بی‌صبرانه منتظر بازی با الدحیل هستیم و می‌خواهیم اتفاق بزرگی را رقم بزنیم. کار ما راحت نیست چون الدحیل هم برای نباختن به تهران می‌آید. با این حال می‌خواهیم دست پر از زمین خارج شویم و هرطورشده این بازی را ببریم. به قول یکی از دوستان هوادار که قبل از بازی با النصر می‌گفت النصر با شما و الدحیل با ما هواداران! من به این بازی امیدوارم و به نظرم می‌توانیم الدحیل را در تهران شکست دهیم. به نظرم با حضور هواداران بردن هر تیمی ممکن است و هیچ کاری نشدنی نخواهد بود.

ویدیوی این مصاحبه را این‌جا ببینید: بار سومی است که به خانه خدا می‌آیم/ دعا می‌کنم گره از مشکلات مردم ایران باز شود/ بازی با النصر؟ نه به نظرم حیف نشد!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۲۱
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱۶
 • ناشناس IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  رونالدوی دوست داشتنی ، بیرانوند حواست رو بیشتر جمع کن
 • مملی IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  اگر خدا را قبول نداریم که بحثش جداس ولی اگر قبول داریم که تمام جهان و کهکشان از آن خداست پس تمام کهکشان خانه اوست و هر جایی از این کهکشان و کره خاکی خود که ایستاده اییم،درخانه خدا ایستاده اییم،آقای بیرانوند دعایی قشنگه که اول برای مردم بکنی و بعد برای عزیزان نزدیکت
  • امیر IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   مملی چی میزنی تو ولی هرچی هست حقه دمتگرم در مورد موضوع اول کاملا موافقم ولی در مورد دومی کاملا مخالفم چون داغدان گفتی ممل جان
 • سمیه پرسپولیسی IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  عشقی لر خوش قلب و با اصالت،
  • علی IR ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
   اره لر خوش قلب واسه تو هم دعا کرد شاید بختت وا شد!! تو از کجا میدونی لر خوش قلبی هست هر چند شاید از نزدیک باهاش ملاقات داشتی میشه بفرمایید!
 • فرشاد IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  😂😂😂
 • پرسپولیسی دو آتیشه IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  عشقی علی بیرو لر دوست‌داشتنی درحال حاضر بهترین دروازه‌بانه توی آسیا...
 • نور IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  لطفا برا خودت دعا کن بعد بازی خودتون بکنید چه هوادار بیا چ نیا اون وقت همه چی رو میندازید گردن هوادار
  • تیم خاطرات کاج IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   شما هم به جای کامنت گذاشتن زیر خبرهای مربوط به سرورت برو دعا کن شاید خدا کمک کرد که چند هفته بیشتر صدر جدول بمونید
 • عطا IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  یه وقتی قهر نکنه یحیی اونم تو خانه ی خدا
 • هوادارتم تا ابد #پرسپولیسم IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  #بیرو دوست داشتنی مهربون با اصالت با غیرت شیر مرد خیلی دوستت داریم و همیشه برات ارزوی شادی و سلامتی دارم چشم بد ازت دور باشه جانانم
 • حیدر IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  بیرانونداین همه ظلم کردیددرحق تیمهاتاچندقهرمانی رسیدیدتوپ ازخط ردشدحق تیمی ضایع شدنگفتی به داوردعاکردن تونم مثل همون دروغهاتونه
  • فضولیش ب شما نیومده IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
   نه که استقلال خیلی درست قهرمان شد!!! تو سالی ک استقلال قهرمان شد تمام ارکان فدراسیون بدلیل فساد برکنار شدن!!! نمونه ش هم امتیاز کارت به کارتی و پنالتی معیشتی و داورهایی ک بارها از باخت نجاتتون دادن... البته حق داری فشار بخوری باباسجادی رفته ناراحتین...
  • سرخ دل IR ۰۴:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
   عاااااااا تو هنوز درگیر اون گلی نه خوب بود تیم خودتون نبود این حرفت طوری سوزش عجیییبی داشت که منو یاد گل تیری هانری برد که توی جام جهانی با دستش گل زد
 • کیسل گن سیاه IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  بیروهمه کارهاتون فقط ظاهری هست ولی ازباطن چیزدیگه ای هستیت
 • ساحل IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  خطای بدی انجام دادی آقای بیرانوند..کمی به اعصاب نداشته ات مسلط باش برادر..آرامترباش وخداروفراموش نکن
 • Navid IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  بنازمت هم شهری با معرفت
 • رضا جان IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  دعا کردن خوبه هم دعا کنید هم بازی یه بار یه جام واسه کشور بیارید
 • سعید IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
  چرا به مساوی شدن جلوی النصر 10 نفره راضی شدید . از الهلال یاد بگیرید که چطور النصر را تحقیر کرد . پرسپولیس هیچ وقت نباید به مساوی راضی بشه . همیشه برای برد بجنگید
 • علی IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
  چرا در خارج کشور وقتی بودی یکی از درولزبانهای اول مملکت نبودی؟جواب))...چون در پرسپولیس حضور نداشتی و تا بیت رهبری همه پرسپولیسین و پس فردا هم حذف میشی و ده نفره هم ۸۵ دقیقه از پس النصر بر نیومدی ،والله خجالت داره منقاروند
 • علی IR ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
  میگن قبل از بوسیدن خونه خدا وحجرالاسود اول بینیتون با حجرالاسود برخورد کرده بیرو جان و دیگه از درد بینیتون همه دعاها فراموش کردی!بعدش ۸۵ دقیقه خجالت نکشیدی از پس النصر برنیومدی انها در آزادی وقتی ده نفر شدین چکارتون که نکردن والله خجالت داشت هرچند پس فردا هم حذفین با الدحیل و الکی هم خودشیرینی نکن چون تظاهر از سروصورتت میباره!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی