کریم باقری باید حداقل یک سال محروم می‌شد/ به من می‌گفتند دی‌استفانوی فوتبال ایران
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۸ دقیقه

رییس سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به حرف‌های علی دایی می‌گوید اعضای تیم ۹۸ هم بابت صعود حواله خودرو گرفتند.

داریوش مصطفوی رئیس سابق فدراسیون فوتبال در دوره‌ای که حماسه ملبورن در آذر ۱۳۷۶ رقم خورد در واکنش به اظهارات اخیر علی دایی و صحبت‌هایی که درباره آن تیم مطرح شده حرف‌های جالبی درباره صعود به جام جهانی فرانسه، مساله پاداش بازیکنان، تغییرات در راس کادر فنی تیم ملی و شرایط کلی فوتبال ملی بعد از آن مطرح می‌کند.

صحبت‌های داریوش مصطفوی را بدون کم و کاست می‌خوانید:

تیم ملی که تحویل ما شد در و پیکر نداشت

من کاری ندارم چه کسانی درباره تیم ۹۸ صحبت می‌کنند. همه آدم‌ها مختار و مخیر هستند نظرات‌شان را بگویند. واقعیت امر اما آن چیزی است که من سعی می‌کنم مطرح کنم. حرف‌های من عین واقعیت است. یک تیمی به فدراسیون ما سپرده شده بود که در بازی‌های آسیایی هیروشما موفق نشده بود. ما این تیم را ۵ آبان ۱۳۷۳ تحویل گرفتیم که نه در و پیکر داشت نه بودجه. روزی که از طرف سازمان تربیت بدنی با من صحبت شد گفتم اجازه بدهید من کار خودم را بکنم، شاید موفق شوم. ما نه بودجه داشتیم نه لیگ درست و حسابی، نه باشگاه به معنای واقعی و هیچ چیز فوتبال‌مان در قواره جام جهانی نبود. ما فقط یکسری فوتبالیست خوب داشتیم اما مثل دانه‌های تسبیح جدا از هم بودند.

سرمربی و بازیکن تیم ملی با هم اختلاف داشتند

من می‌گویم تیم ملی فوتبال ما بدون تعصب اوج اختلاف‌ها را دیده بود. سرمربی و بازیکن با هم اختلاف داشتند کما اینکه کار به جایی کشید که ما رفتیم خانه سرمربی. اختلافات درونی زیاد بود اما با تصمیم مدیریتی ۹۰ درصد این اختلاف‌ها از بین رفت. من نمی‌گویم تقصیر مربی بود یا بازیکن اما اگر شرایط به همان منوال ادامه پیدا می‌کرد تیم ملی به جام جهانی نمی‌رفت.

باور کنید از همین مطبوعاتی‌ها وقتی تیم ملی به جام جهانی رفت شب خواب‌شان نبرده بود و من از خدا طلب مغفرت کردم که چرا کاری کردم تا اینها نخوابند. به خدا قسم واقعیت را می‌گویم. اگر تیم ملی به جام جهانی نمی‌رفت برخی منافع مادی داشتند. آدم‌های بزرگی هم بودند ...

موضوع اخراج مایلی کهن 

من چندان با انتخاب آقای مایلی‌کهن در راس کادر فنی موافق نبودم اما ایشان کار خودش را خوب انجام داد و زحمت بسیار زیادی کشیدند. ایشان تا بازی قطر هم با ما بودند که آن اتفاقات افتاد. آن زمان مسائلی پیش آمد که که نه من بلکه هر رئیس فدراسیون دیگری بود آن تصمیم را می‌گرفت. تیم ما به قطر دو هیچ باخته بود و یک بازی داشت. در واقع تکلیف در آن یک بازی روشن می‌شد. اینجا بود که باید یک کاری انجام می‌دادیم. اینجا تصمیم به سلیقه رئیس فدراسیون بستگی دارد و کمیته فنی. من از قبل کمیته فنی را تشکیل داده بودم اما در این یک مورد خاص این کمیته نمی‌توانست کمک کند. تیم شکست خورده بود و لحظات حساس و سختی به وجود آمده بود. کسی کمکم نکرد و از آقای جهانگیر کوثری مشورت گرفتم. من در هتل شرایتون قطر بودم و جهانگیر کوثری در تهران بود که با هم صحبت کردیم و گفتم چه کار کنم. من خودم مایل به تغییر بودم. البته مربی ما بد نبود اما شرایط طوری بود که باید تغییر می‌دادیم. هر جای دنیا هم که این شرایط حساس پیش می‌آید تغییرات را انجام می‌دهند. در این شرایط یا خود رئیس فدراسیون می‌رود یا قدرت دارد و تیم را ترمیم می‌کند که ما کردیم.

تصمیمم را گرفته بودم، آسمان به زمین آمد و تغییرش ندادم

مدیر باید جایی ریسک کند و اگر تغییر در زمان درست خودش اتفاق نیفتد مدیر به درد لای جرز می‌خورد و آن مدیر دیگر مدیر نیست. به من گفتند چطور آن زمان این کار را کردی و من هم می‌گویم با مغز و فکر خودم و مشاور امینی که داشتم. محمد مایلی‌کهن از جنس و طبقه خودمان بود اما گاهی اوقات مجبوری وقتی بیمار می‌شوی عمل جراحی کنی چون اگر مشکل بماند بزرگتر می‌شود. من هم اجبار داشتم تا عوض کنم و اگر آسمان به زمین می آمد هم عوض می‌کردم. این تغییر همه جور خطر هم داشت اما مردم علاقمند بودند تا تیم به جام جهانی برود.

به من توصیه شده بود جواب نماینده‌ها را ندهم

بعد از این تغییر از ما خیلی سوال کردند. ما را بردند، آوردند و سوال پیچ‌مان کردند. من گفتم شما که نماینده هستی نمی‌توانی از من در این باره سوال کنی. گفتم شما دنبال نمایش برای مردم حوزه انتخابی خودتان هستید و ما یک تصمیم فوتبالی گرفتیم. آنها رفتاری متناسب با رفتارهای خودشان داشتند و با ما برخورد کردند اما همه مایل بودند که این تغییر صورت نگیرد ولی من جواب نمی‌دادم. به من از طرف مغز و فکر و روحم توصیه شده بودم جواب آنها را ندهم چون ما سیاسی نیستیم ولی اینها برخوردشان دوگانه است ولی ما مردانه کار می‌کردیم. آن زمان خبرگزاری مجلس و روزنامه ها نوشتند مسوولیت نرفتن تیم ملی به جام جهانی برعهده مصطفوی است اما اینقدر مرد نبودند که بنویسند اگر تیم ملی به جام جهانی رفت چه پاداشی نصیبش خواهد شد و راه مدیریتی را در نظر نگرفته بودند.

مجبور بودم ویرا را بیاورم

این تیم به قطر باخته بود و نقطه اوج کار ما مربی آوردن بود. ما ویرا را آوردیم. ویرا را برای تیم المپیک آورده بودند اما بیکار می‌گشت. برایش ماهیانه حقوق ۵ هزار دلار در نظر گرفته بودند که آن را هم شش ماه یک دفعه نمی‌دادند. تنها راه در آن شرایط که نه پول سفر و اردو داشتیم آوردن ویرا بود. تا قبل از جام جهانی ۹۸ پیراهن کرباس تن فوتبال‌مان می‌کردیم اما بعد از جام جهانی همه چیز همه جوره عوض شد و تیم ملی پیراهن اطلس و ابریشم پوشید.

کریم باقری باید حداقل یک سال محروم می‌شد 

ما این کار (تغییرات) را کردیم و موفق شدیم. بچه‌های ما دو هیچ باخته بودند به قطر و همه مردم می‌گفتند این تیم به جام جهانی نخواهد رفت. شما با هر کسی صحبت می‌کردید این را می‌گفت. کریم باقری در بازی با قطر یک مشت زده بود به بازیکن حریف و من خیلی زحمت کشیدم که محرومیت او را تبدیل کنم به یک جلسه در حالی که او باید حداقل یک سال محروم می‌شد. من در کنفدراسیون فوتبال آسیا خیلی نفوذ داشتم. من را قبول داشتند چون هم تحصیلکرده بودم هم بازیکن ملی بودم و سال‌ها زحمت کشیده بودم.

پبشنهاد دبیرکلی ای اف سی را داشتم

یک روز ولاپان از من پرسید اینها از جان تو چه می‌خواهند. جالب اینکه یک بار گفت من می‌خواهم بعد از خودم تو را به عنوان دبیر کلی کنفدارسیون پیشنهاد بدهم. خارجی‌ها دل‌شان برای ما می‌سوخت. هنوز هم می‌سوزد اما خودمان در داخل مملکت نمی‌گذاریم مسوولان فدراسیون و مربیان کار خودشان را انجام دهند. هر کسی قلمی در دست خود دارد دوست دارد دنبال منافع شخصی خودش باشد. شبکه سه یک راه می‌رود، شبکه ۵ یک راه، شبکه ۶ یک راه، روزنامه‌ها و سایت‌ها هم راه خودشان را می‌روند. اینطوری نمی‌شود. شرایط فوتبال جور نمی‌شود و به مقصد نمی‌رسد. دوست دارم جوان‌هایی که می‌خواهند در این فوتبال خدمت کنند بیایند مطالعه کنند ببینند ما چه کار کنیم. نباید مطامع درونی خودمان مهم باشد و به فکر فوتبال مملکت نباشیم.

به من می‌گفتند دی استفانوی فوتبال ایران

فوتبال ملی ما به دو زمان تقسیم می‌شود؛ یکی قبل از حماسه ملبورن و یکی هم بعد از آن. البته که بازیکن و مربی زحمت کشیدند، علی دایی آن پاس توی در را داد، خداداد آن گل را زد و ... اما نوکش تغییرات بود که اگر نبود ما صد سال هم به جام جهانی نمی‌رفتیم. این اولین صعود ما به جام جهانی بعد از انقلاب بود که ۶۰ میلیون نفر را به خیابان‌ها آورد و یک جشن ملی بی‌سابقه در تاریخ کشورمان اتفاق افتاد که قبل و بعد از آن هیچ وقت این تعداد مردم در خیابان‌ها نبودند. من با علم حرف می‌زنم نه احساس. باید علمی فکر کنید نه دیمی. آن انقلاب باعث شد تیم آماده رفتن به جام جهانی شود. من تیم را به ویرا شناساندم. من بازیکن تیم ملی بودم. معمولی هم نبودم. من دی استفانوی فوتبال ایران بودم چون شعور و فهم تاکتیکی‌ام طوری بود که در دفاع راست و چپ، هافبک و گوش چپ بازی می‌کردم.

فوتبال ما دو نقطه روشن داشت

بعد از آن، فوتبال ما یک نقطه روشن هم در دوره عزیزی خادم داشت. فکر می‌کنم در این دوره تیم ملی ۱۳ یا ۱۴ بازی انجام داد که فقط یک بار مساوی کرد و بقیه را برد. گروهی که که در تیم ملی کار می‌کرد نقش سرمربی، مربی، سرپرست مشخص بود. من به وحید هاشمیان اعتماد دارم. او فرد تحصیلکرده‌ای است و جایش در فوتبال ملی ما خالی است. من دوران مدیریت عزیزی خادم را روشن‌ترین نقطه بعد از حماسه ملبورن می‌دانم اما او را با حقه بازی کنار گذاشتند. من اصلا ایشان را نمی‌شناسم و رابطه‌ای هم با ایشان ندارم. من مهندس نفت بودم در دانشگاه امریکا که آمدم اینجا دنبال توپ اما با حرف‌هایم می‌توانم ثابت کنم که فوتبال ما دو نقطه روشن داشت. دو تا کانون و دو تا نقطه عطف روشن داشت. یکی جام جهانی ۱۹۹۸ و دیگری ۲۰۲۲ قطر و بقیه بین این دو تا حل می‌شوند.

به همه بازیکنان حواله خودرو دادند

تیم ملی جام جهانی ۱۹۹۸ با ۴۵ میلیون تومان رفت جام جهانی و تیم ۲۰۲۲ با ۸۰۰ میلیارد. در واقع با پاداش‌ها و حواله‌هایی که دادند. آن زمان هم من به خاطر دارم از طرف ریاست جمهوری به بازیکنان تیم ملی حواله خودرو دادند. جزئیات دقیقش را کامل به خاطر ندارم اما حواله‌ها را دادم به بیر کل تا بین بازیکنان تقسیم کند. حواله‌ها را فقط به اعضای تیم دادند و از فدراسیون کسی چیزی نگرفت. نه خودم گرفتم نه مسوول دیگری. اما هم از آقای افتخاری دبیر کل وقت فدراسیون فوتبال هم بازیکنان آن زمان تیم ملی می‌توانید بپرسید. هر کسی هم که می‌گوید نگرفته اشتباه می‌کند. البته مردم در امارات هم خیلی کمک کردند اما چیزهایی مثل رادیو، ضبط، تلویزیون که قابل این بچه ها را نداشت.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۳۱
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲۰
 • داد‌وش IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  مشک آنست که خود بوید... جناب مصطفوی غیر از تعریف از خود کمی هم در موضوع بحث صحبت میکردین ضمنا امیدوارم برای رد ادعای آقای دایی که به صداقت شهره اند بتوانید مستندی ارایه کنین
  • شوتبال AT ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
   هرکسی بخش هایی از تاریخ را میگه که به نفع خودشه و راحت بقیه را تخریب میکنه. الان تاج هم میتونه مصاحبه کنه و دهها برابر جنابعالی از خوبیهای خودش بگه! همین طور همه مربیان و مدیران و بازیکنان. جالبه که آقای دی استفانوی وطنی تمام برتری که در کل عمر فوتبالیش انجام داده تخفیف محرومیت کریم بوده. سرمربی را یکی دیگه آورد، لیگ بی در و پیکر به شما ربطی نداشت، بی نظمی و بی برنامگی اونروزها تقصیر ما بود، و شما تنها نقطه روشن فوتبال کشور هستین درست مثل اونروز که با رفیق شفیقت نشستی و پرسپولیس را از آقای حذف کردی فقط و فقط بخاطر اینکه تیم محبوبت بدهی های مالی وحشتناکی داشت که باید حذف میشد، آقای دی استفانوی روشن!
  • پیرمردپرسپولیسی CH ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   این پیرمردخودشیفته که هم دوره هایش رخت آخرت برتن کرده اند ،هراز گاهی با مصاحبه هایی سعی دارد برای فراموش نشدن خودی نشان بدهد .برادران شماهم آش دهن سوزی نبودید .دیگر درفوتبال جایی ندارید وراه بازگشتشان کاملآ مسدود گشته ،بفکر آخرتتان باشید وحلالیت بطلبید.
  • حسین IR ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   درود بر داریوش خان مصطفوی ایشان از آبی دلان بود وفوتبالیست قهاری بود در زمان خودش واگر اقدام به تعویض مایلی کهن نمی کرد تیم ملی کاملا به قهقرا می رفت داریوش خان مدر خوبی بود والبته عزیزی خادم هم خوب بود اما باند لنگیسم کاری کرد تا او نباشد
 • Amir IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  وقتی خبر گذاری میدونه باید از کیف کریم باقری بالا بره تا ویو بخوره:
 • سپیده US ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  اصلا پاداش نگرفتند عشق آنها مردم بود.کشور بود پاداش برای آنها ارزش نداشت فقط شاد کردن دل مردم برای آنها مهم بود درود بر آن بازیکنان جام جهانی ۱۹۹۸.
  • ایرانی IT ۰۶:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   اگر هم پاداش گرفتن قطعا خودروهای آشغال وطنی مثل پراید بود نه خودرو خارجی 100میلیاردی
 • حمید SG ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  داریوش خان مصطفوی مرد بی همتای فوتبال ایرانه.این آدما خیلی کم داریم .مرد دوست داشتنی و متخصص.
  • ... IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
   فقط یکی دیگه مثل این داشتیم الان چیزی به اسم فوتبال در ایران وجود نداشت!خدا را شکر که هم دومی نبود و هم این دیگه عمرش و توانش کفاف نمیده .تنها کسی هم که میتونه از این تعریف کنه خودشه و بس!
 • فرامرز IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  چه کسی به داریوش مصطفوی می گفت دی استفانو ی ایران؟ به چه دلیل و به خاطر کدام افتخار ؟ آلفردو دی استفانو پنج قهرمانی باشگاه های اروپا هشت قهرمانی لالیگا و..‌‌طی یازده سال عضویتش در رئال مادرید بدست آورد داریوش مصطفوی گوشه کوچکی از این افتخارات را بدست نیاورده . این اشتباهی بود که محمد علی آبادی رییس وقت سازمان تربیت‌بدنی تحت تاثیر همین تعریف از خود های مصطفوی با کنار گذاشتن دادکان کرد چون گمان می کرد همه کارها با آشنا و پارتی داشتن داریوش مصطفوی قابل حل است که منجر به تعلیق فوتبال ایران بعد از کنار گذاشته شدن محمد دادکان از ریاست فدراسیون فوتبال پس از جام جهانی 2006 شد چون در عمل نتوانست از تعلیق فوتبال ایران جلوگیری بکند و اگر از خود گذشتگی دادکان برای جلوگیری از تعلیق با استعفاء نبود این تعلیق ادامه پیدا می کرد چون فیفا او را به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران به رسمیت می شناخت نه داریوش مصطفوی سرپرست موقت علی آبادی را .حتی برای ریاست موقت که برای انجام انتخابات جدید و اصلاح اساسنامه فدراسیون فیفا رییس فدراسیون قبلی یعنی صفایی فراهانی را منصوب کرد و نه داریوش مصطفوی را.
  • فقط تیم ملی IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
   آقای مصطفوی هرچه بود کارش رو خوب بلد بود و حرفهایی که زده هیچکدام دروغ ، غلط یا اشتباه نیست واقعا هم در آسیا حرفش رو میخریدن چون از جنس فوتبال بود منتها سیاست بازی و باند بازی متاسفانه در این فوتبال ریشه دار است و باعث همان مشکلات شد ، درمورد اون تعریف از خودش و دی استفانو هم زیاد سخت نگیرید
  • . IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
   تو منزل خانمشون بهش میگفته دی استفانو !😂😂😂😂😂😂بعضیها واقعا چقدر وقیح تشریف دارن !از مدیریت فقط همین یه قلمش رو داشته این پیر دغلکار .
 • حسین IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  بقیه حرفتشو نمی‌دونم ولی يه جا میگه دوره عزیزی خادم روشن ترین بود را کاملا راست میگه خدا لعنت کنه اونایی که پروندنش
  • ششتقلال IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
   یاواش یاواش داری خیلی تند میری توداری میگی اروپا مصطفوی میگه ایران یعنی فرق ایران واسپانیاواروپا نمی دونی ؟؟؟😏😒😏🤔
 • بچه کرج IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  یکی از تمیز ترین انسانها فایل معکوس .
 • علی رشیدی IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  یعنی به جرات میتونم بگم که درد و بلات بخوره توی سر یکسری از مدیران امروزی مهندس داریوش مصطفوی از بهترین مدیران و کآر آمدترین روسا فوتبال کشور بود درد و بلای داریوش مصطفوی و محمد دادکان بخوره توی سر همتون دو تا مدیر کلربلد و جنتلمن فوتبال ما
 • اشنا IR ۲۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  دیگه چی بودی که بعد از چند سال هیچکی خبر نداشت دی استفانو بودی . الکس فرگوسن هم بودی چون فنی عالی هستی فقط یک جای کار میلنگه استقلال را از اسیا حذف کردی و کلی از خود تعریف شما که اهل فوتبال بودی راه حلی نداشتی برای حذف تیم محبوبت . دشمنی با فوتبال گاهی از شماها برمیخیزه . کسی به مربی برزیلی تیم مخصوصا بازیکنا نداشتند یهو رفتی اوردیش که خودش میگفت من اسامیشون را هم نمیدونستم . کاری ندارم به اراجیف و تعاریف فقط حماسه ملبورن را خود استرالیایی ها تقدیم ما کردند و در برابر اونا ما اصلا لیاقت نداشتیم واقعیت را گفتم حالا دی استفانو باش یا مصطفوی همه چی دان
 • رضا IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  هر چی فکر میکنم که آقای عزیزی خادم بزارم یکطرف و تاج هم مقابلش دیدم بغیر از اینکه اعصاب خودم خراب میکنم فایده نداره،متاسفانه یه عده از مسئولان نه انسانیت حالیشون میشه ونه وجدان دارن،آخه در کجای دنیا مسئولی که داره کارها را بهترین حالت ممکن و بهترین نتیجه پیش می‌بره از کار به بهانه واهی اخراج میکنند و بعدش کسی میارن به جاش که کلا خودش پر از مشکله
 • جلال IR ۰۶:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  شماها بیشتر شبیه ( دی سچ) هستید تا دی استفانو خودت رابیشتر بساز...
 • کیهان مومنی IR ۰۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  علت پیشرفت ایران بعدازجام جهانی ۹۸ که چهارباردیگه رفتیم عادل فردسی پور بود حالا از این به بعد ببینید
 • یک نفر IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  کاسب هم بودی، اسامی باشگاه ها را به نام خودت ثبت کردی
 • استقلال تاج سر همه IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  اولین نفر که استقلال را از آسیا حذف کرد بودی والان هم در دوره سلطانی فر و حالا هم دوره تاج سه بار دیگه نگذاشتند تیم به آسیا بره به خاطر چی این تیمهای زنگ تفریح به جای استقلال آسیایی میرند اسیا
 • ابوالفضل IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  سلام واقعا کسیکه کارهاش مشخصه و جز خیانت تو این فوتبال کاری نکرده حرفهاسو قبول ندارم
 • شیرعلی قلیچ خانی DE ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  مصطفوی پاچخواروزیربودودوستان نزدیک خودش یه ویرا آوردی این همه منم منم میکنی فقط عاشق پست ومقام هستن بعضی ها پاچخواری دوست دارند
 • آیدین IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  تیم ملی فوتبال ۹۸ از نظر محبوبیت در تاریخ فوتبال ایران تکرار شدنی نیست آنقدر جاذبه و محبوبیت داشتند که بی علاقه ترین افراد به فوتبال و ورزش طاقت ندیدن مسابقات تیم رو نداشتند علی دایی کریم باقری خداداد عزیزی مهدی مهدوی کیا و ... اسطوره شدند
 • پارسا IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  مدیران و مسئولین کشور ایران تاکنون معنای مدیریت سیستمی را نفهمیده و اصولا با آن مخالف هم هستند لذا فوتبال ما هم که دولتی هست به این درد مبتلا هست و تا قیام قیامت هم همین گونه خواهد بود،بنابر این مردم نباید انتظار واهی از این کشور و مسئولین آن داشته باشند. بله یک وقت میبینی روی غیرت فردی چندتا بازیکن برزیل رو هم می‌بریم و یه وقت میبینی روی بی‌کفایتی مدیریتی به افغانستان هم میبازیم این ذات کار تیمی و مدیریتی در ایران است، خیلی به آینده هم امیدوار نباشید.
 • داریوش از اهواز IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  یه چندتایی نوشابه واسه خودت وا کن ال پاچینو
 • آنتی کیسه IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  تو هر جملش پنجتا من هست فقط میگه من من من
 • ۴۴۴۴ همیشه آبی ۷۷۷۷۷۷۷ IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  صعود ایران به جام جهانی ۹۸ یک معجزه بود نه یک کار فنی یا مدیریتی اگه هوادار بی‌مغز استرالیا چاقوکشی نمی‌کرد و بازی رو نمی‌خوابوند تیممون با اختلاف وحشتناک میباخت ایران دقیقه ۵۰ کمی پیش از چاقو کشی ۰-۲ عقب بود و هر لحظه امکان داشت گل سوم رو بخوره! بعد از این اتفاق عطش حملات استرالیا ناگهان فروکش کرد و تیم ایران با تعویضهایی عجیب و تهاجمی(منصوریان هافبک بازیساز در دفاع چپ و ابراهیم تهامی مهاجم نوک در خط میانی!) در دقایق ۷۷ و ۸۰ به دو گل رسید که اولیش صددرصد آفساید بود!بنابراین حاصل تلاش کسی نبوده مگر هوادار بی‌شعور استرالیا! آلفردو دی‌استفانو یک آرژانتینی بود که در زمان دیکتاتوری ژنرال‌فرانکو(۱۹۷۵-۱۹۳۶) بازیکن رئال و تیمملی اسپانیا بود و یک مهاجم همه کاره بود و در عرصه مدیریتی و مربیگری صفر مطلق بود و قطعا شما به عنوان بازیکن چند سال نوری با ایشون فاصله دارید! حرفه‌ای شدن لیگ ایران حاصل کار صفایی فراهانی بود نه شما! شما همونی بودی که پاشازاده رو به‌عنوان بهترین بازیکن ایران فرستادی تیم منتخب جهان!پول تیمملی که رفت دوچرخه فروشی دبی یادته مهندس؟! ۲۶ سال پیش قلبت بیمار شد و حالا ۸۱ ساله‌ای!
 • میرزائی IR ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  مشک آن است که خود ببوید؛ نه آنکه عطار بگوید.
 • حمید IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  آقای مصطفوی در زمان خودش یک مدیر ورزشی موفقی بود که از فوتبال ایران به مدیریت رسید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی