نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
حرف‌های متفاوت گواردیولا درباره همکارانش؛ از سرسخت‌ترین رقیب تا بهترین مربی تاریخ/ دشمنی تازه پپ با مورینیو؟ او اشاره‌ای به آقای خاص نکرد!
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی در مورد جایگاه خود در بین بهترین مربیان تاریخ حرف زد.

پپ گواردیولا می‌گوید یورگن کلوپ سرسخت‌ترین رقیب او بوده و بر این باور است که سرالکس فرگوسن بزرگترین مربی تاریخ به حساب می‌آید.

سرمربی منچسترسیتی در گفت‌وگو با اسکای اسپورت گفت: «اولین دلیلی که کلوپ سرسخت‌ترین رقیب من بوده این است که ما هزاران میلیون بار با هم رو به رو شده ایم! دوم اینکه او بارها من را شکست داده و رو به رو شدن با او همیشه برایم یک چالش است. ما به یکدیگر احترام می‌گذاریم، دست‌کم من احترام زیادی برای او قائل هستم. البته که بحث‌هایی هم داریم و من هم دوست ندارم از او شکست بخورم اما او بزرگترین رقیبم بوده و بردن او لذتبخش است.» جالب اینکه او به ژوزه مورینیو به عنوان رقیب خود اشاره نکرد و توجهی به آقای خاص نداشت.

گواردیولا همچنین به تمجید از فرگوسن پرداخت و از او به عنوان بزرگترین مربی تاریخ فوتبال یاد کرد: «سرالکس بابت تعداد قهرمانی هایی که به دست آورده شماره یک است، همچنین بابت تغییراتی که در فوتبال ایجاد کرد و ثباتی که در کارش داشت. بعد از او یوهان کرویف و آریگو ساکی را می‌گویم. فقط بحث تاکتیک آنها نیست، بحث تاثیرگذاری است. ساکی مثل سرالکس جام نبرد اما او باعث تغییر چندین نسل از مربیان و بازیکنان شد. کرویف هم دو باشگاه را تغییر داد: آژاکس و بارسلونا. »

وقتی گفته شد که مردم او را نیز در بین بهترین مربیان تاریخ قرار می‌دهند، پپ پاسخ داد: «من هنوز دارم کار می‌کنم. وقتی بازنشسته وم نمی‌دانم مردم چه جایگاهی برایم در تاریخ فوتبال قائل هستند. هنوز باید به تمام کردن کارم فکر کنم.»

بیشتر بخوانید: ثروتمندترین مربیان فوتبال جهان در سال ۲۰۲۳ چه کسانی هستند؟/ حضور غیرمنتظره سرمربیان جوان بین ۱۰ نفر برتر/ گواردیولا اول نیست!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی