نظرسنجی

کدام دو تیم به فینال جام حذفی می‌رسند؟
پشت پرده قهر نوراللهی از تیم ملی/ چرا هافبک سابق پرسپولیس جواب تلفن نداد؟
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ماجرای اخراج احمد نوراللهی از تیم ملی همچنان یکی از بحث‌های اصلی فوتبال ایران محسوب می‌شود.

هافبک میانی آرام، مأخوذ به حیا و مؤدبی که البته گاهاً به برخی تصمیمات کادرفنی معترض می‌شود و کاری می‌کند که نباید. سال‌ها قبل و زمانی که برانکو سرمربی پرسپولیس بود و نوراللهی هم یکی از هافبک‌های این تیم، در بازی مقابل تراکتور اتفاقی رخ داد که در نهایت باعث جدایی شماره ۸ از تیم محبوبش شد.

اواسط نیمه دوم آن بازی بود که برانکو تصمیم گرفت نوراللهی را از ترکیب خارج کند و بازیکن دیگری را به زمین بفرستد؛ تعویضی که خیلی به مذاق احمد نور خوش نیامد و او این تصمیم برانکو را برنتابید. نوراللهی که یکی از بازیکنان کلیدی پرسپولیس محسوب می‌شد، به جای نشستن روی نیمکت، مستقیم به رختکن رفت و از آنجا هم به خانه! اتفاقی که باعث بروز اختلافاتی میان او و برانکو شد و در نهایت نوراللهی خودش را سرباز کرد تا برای مدتی به تبریز برود و پیراهن تراکتور را بپوشد.

جز این حاشیه، کمتر دیده بودیم که نوراللهی حرکت عجیب دیگری انجام بدهد. از او نه مصاحبه‌های آنچنانی و پرتیتر مشاهده کردیم و نه حاشیه‌ای که به ضرر تیم ملی، پرسپولیس و سپس الاهلی و الوحده تمام شود. او به عنوان یک هافبک میانی تخصصی، حتی گاهی در قامت یک مهاجم نوک هم به زمین رفت اما هرگز اعتراضی نکرد تا اینکه بازی ایران مقابل هنگ‌کنگ فرا رسید؛ دیداری از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۷ که ایران میزبانی از حریف نه چندان قدرتمند خود را بر عهده داشت.

احمد نوراللهی وقتی دید جایی در لیست ۲۳ نفره امیر قلعه‌نویی ندارد و به ناچار باید روی سکو بنشیند، با حالتی عصبانی از رختکن به سمت درب خروجی ورزشگاه رفت. او مقابل تصمیم قلعه‌نویی ایستاد و حتی به هتل المپیک هم نرفت تا بازی تمام شود و بازیکنان و کادرفنی را ببیند. خیلی زود وسایل خود را جمع کرد و به خانه رفت و این نمونه بارز یک تصمیم احساسی بود.

اعضای کادرفنی و مدیریتی تیم ملی ابتدا تصمیم گرفتند که این واکنش به گوش امیر قلعه‌نویی نرسد. قرار بر این شد که در هتل المپیک جلسه‌ای بین قلعه‌نویی و نوراللهی برگزار شود و طرفین کدورت‌ها یا بهتر بگوییم سوءتفاهم‌ها را کنار بگذارند. وقتی تیم ملی به هتل المپیک رسید، اثری از نوراللهی در اتاق خود نبود. آنهایی که قرار بود موضوع را حل کنند، چندین بار با شماره ۲۱ سابق تیم ملی تماس گرفتند اما نوراللهی جواب هیچ کس را نداد.

حتی برای اینکه ماجرا فیصله پیدا کند، با نزدیکان احمد نور نیز تماس‌هایی برقرار شد تا او از تصمیم خود صرفنظر کند و به هتل المپیک برگردد تا شاید امیر قلعه‌نویی نرمش به خرج بدهد و عذرخواهی او را بپذیرد. این اتفاق هم رخ نداد و احمد نور به تمام راه‌ها برای بازگشت جواب منفی داد. بعد از عدم پاسخگویی نوراللهی بود که خبر اخراج رسمی او از تیم ملی منتشر شد. با توجه به اتفاقات رخ داده، احتمال بازگشت نوراللهی به تیم ملی نزدیک به صفر است. شاید اگر شب بازی با هنگ‌کنگ، او به جای سکو و هتل راهی خانه نمی‌شد، قلعه‌نویی عذرخواهی او را می‌پذیرفت اما الان دیگر کار از کار گذشته است، مگر اینکه در روزهای آینده نوراللهی شخصاٌ با امیر قلعه‌نویی تماس بگیرد و برای بازگشت به تیم ملی از او عذرخواهی کند؛ اتفاقی که احتمال وقوع آن کم است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۲
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱
 • ع ق QA ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  احمد نور بهترین بازیکن در پست خودش است و باند زرد آبی و سرمربی میلی بخاطر پرسپولیسی بودن او را جریمه کردند قلعه نوعی را پس از ننگ بازیهای آسیایی خواهیم دید
  • سنگ پا IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   طرف جواب تماس رو نمیده بعد میگن بیاد عذرخواهی کنه ؟!!!!
  • هموطن IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   برادر عزیز به مساله رنگی نگاه نکن! سرمربی تیم ملی هرکسی که میخود باشه با هر رنگی، بازیکن باید اطلاعت کنه وگرنه بازیکن سالاری میشه و دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه! البته این دردیه که کل فوتبال ما را فراگرفته الان چون بازیکنی که قهر کرده پرسپولیسیه، پرسپولیسیها حامیش هستند، اگر استقلالی یا سپاهانی بود هم همین بود الان هوادارای استقلالی و سپاهانی هزارو یک دلیل می آوردند که سرمربی اشتباه کرده. ولی واقعیت اینه که فرای دید رنگی و کری هواداری، حرف آخر را سرمربی میزنه و حق با سرمربی نه بازیکن. می خواد حتی مسی و رونالدو باشه
 • VAHID REDSTAR IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  امیر قلعه نوعى کی هست که احمد نور بهخش زنگ بزنه ..قندلی باید بیفته پای احمد که ببخشدش.. ته ته سقف آرزوهای امیر سایپا و گل گهر بود باند کثیف زرد و آبی ماجدی و ساکت کردنش سرمربی تیم ملی مملکت.. حواست باشه پرسپولیسیا کیروش رو به زانو درآوردن توکه قندلی بیش نیستی
  • استقلالی IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   دیس دادی یا که خودزنی کردی؟😂 اولا اینکه تو کی هستی؟ دوم کی روش خودش خودش رو از پا در آورد با سبک بازی تدافعیش! در آخر پس قبول دارین که ضد تیم ملی هستین و هرکس سرمربی تیم ملی بشه به خاطر نگاه رنگی جلوش وایمیستید؟! به دست و پاش بیفته؟ امیر فرهاد مجیدی و نوازی و سامره و بختیاری زاده و نکونام و...به خاطر بی انضباطی اخراج کرد حتی جباری رو زمانی که سال 88 استقلال تو کورس قهرمانی بود بچه جان! چه قشنگ میگین طرفدار بازیکن سالاری هستی!
 • ناشناس IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  اینطور که شما نوشتی باید قلعه نوعی معذرت خواهی کنه بازیکن تصمیم خودش رو گرفته شما ول کنش نیستین
 • محمد IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  کسانی به جای نورالهی بازی می کنند که به اندازه نورالهی نیستند قلعه نوعی شکست نمی تونه تیم هدایت کنه
  • هموطن IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   کی اینو تشخیص میده؟ شما یا سرمربی؟
 • امین IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  تیم ملی چقدر بدبخت شده که بخواد دوباره اینو رو برگردونه
 • reza IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  درحد ذخیره بودن در تیم ملی هم نبوده و نیست و با این اوصاف هیچ جایی در لیست تیم ملی نداره ! متاسفم برای اونهایی که تلاش کردن قضیه رو ماست مالی کنن !بحث قلعه نویی یا هر شخص دیگه ای نیست و نور الهی هیچوقت شایسته پوشیدن پیراهن تیم ملی نبوده و صرفا بخاطر سابقه باشگاهیش در پرسپولیس سهمیه تیم ملی شلمل حالش شده !!
 • حمید IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  اینکه سرمربی توی بازیهای آسون اجازه نداشته باشه بازیکن جدیدی توی یک پست امتحان کنه واقعا نوبره ' خوب همیشه فیکس بودی ' ایدفعه خواست ترکیب دیگه ای رو امتحان کنه این حقمربیه ' ضمنا آقای نورالهی عزیز ' شما که از روز اول فوتبالت که فیکس نبودی که عزیز' بالاخره برای اولین بار که بهت بازی دادن چه باشگاهی و چه ملی یکی رو گذاشتن بیرون و تورو آوردن و ... اگه اینطوری که شما رفتار میکنی باشه ' شما هم تا الان ذخیره استیلی و مهدوی کیا و نکونام در تیم ملی باشی ' حرکتت احساسی بود و غیر حرفه ای ' دکست داریم در تیم ملی ببینیمت احمدخان ' یه عذرخواهی ساده و ... از طرف استقلالی دو آتیشه 💙💙💙
 • تاج کبیر IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  این لنگی ها همیشه کارشون خراب کردن تیم ملی هست.اول طارمی و حالا نوراللهی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

کدام دو تیم به فینال جام حذفی می‌رسند؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی