۳ استقلالی؛ کابوس سرمربی پرسپولیس/ جنگنده‌ای که در جمع آبی‌ها تیغش نمی‌برد!
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

جواد نکونام برای جدال روز پنجشنبه مقابل پرسپولیس روی سه بازیکن استقلال به صورت ویژه حساب باز کرده و به احتمال فراوان، دو نفر از آنها فیکس بازی خواهند کرد.

دربی با همه بازی‌های فصل کاملاً متفاوت است و شرایطش اصلاً قابل مقایسه با دیدارهای عادی و حتی ۶ امتیازی دیگر نیست. استقلال و پرسپولیس برای این مسابقه نفراتی را می‌خواهند که به قول معروف برایشان« کار در بیار» باشند و اصلاً نمی‌توان روی آنها کوچکترین ریسکی کرد. در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس بازیکنانی هستند که فوق العاده توانمند محسوب می‌شوند اما به دلایل متعدد در دربی نمی‌توان بار سنگینی را روی دوش آنها گذاشت چون شرایط فنی و حاشیه‌ای این مسابقه کاملاً منحصر به فرد تلقی می‌شود. در چنین وضعیتی جواد نکونام که خودش برای اولین بار تحت عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال در دربی خواهد نشست، روی سه نفر به طور ویژه حساب باز می‌کند تا در لحظاتی که کار گره خورد، برایش گره گشا باشند. 

سایه روشن‌های یک دروازه‌بان

حسین حسینی اگرچه روزهایی کاملاً متفاوت در دربی پایتخت سپری کرده اما به واسطه پستی که بازی می‌کند و سمتی که در اختیار دارد، قطعاً  یکی از بازیکنان فوق العاده موثر استقلال برای جدال روز پنجشنبه برابر پرسپولیس تلقی می‌شود. حسینی سابقه مهار ضربه پنالتی برابر پرسپولیس در دربی های  جام حذفی را یدک می‌کشد و همین مسئله نقش فوق العاده مهمی در صعود استقلال به فینال‌های جام حذفی طی ۴ سال گذشته ایفا کرده است. البته این سنگربان گلهای بدی هم مقابل پرسپولیس خورده اما با توجه به اینکه حالا کاپیتان اول آبی‌ها محسوب می‌شود، بدون هیچ شک و تردیدی جواد نکونام حساب ویژه‌ای روی او باز خواهد کرد. 

نبض ساختار دفاعی 

بازیکن دیگری که در میان نفرات کنونی استقلال با تجربه محسوب شده و بارها در دربی مقابل پرسپولیس بازی کرده است، روزبه چشمی خواهد بود. عنصر ملی پوشی که به نوعی نبض ساختار دفاعی استقلال محسوب می‌شود و اگر پنجشنبه روز خوبش باشد، بدون شک آبی پوشان شرایط به مراتب بهتری پیدا خواهند کرد. چشمی به خوبی می‌داند حالا که استقلال محمد حسین مرادمند را در اختیار ندارد، وظیفه‌اش به عنوان یکی از ارکان خط دفاعی که باید با هافبک‌های استقلال نیز مرتب در ارتباط باشد، چقدر سنگین‌تر است.

نیمکت نشین خطرناک

جدا از این دو بازیکن، استقلال مهره دیگر هم دارد که فوق العاده کارنامه موفقی در دربی‌ها داشته و حضورش در داخل زمین قطعاً باعث نگرانی عناصر خط دفاعی پرسپولیس خواهد شد. اگرچه ارسلان مطهری الان اصلاً شرایط مطلوبی نداشته و به احتمال بسیار زیاد روز پنجشنبه هم فیکس نخواهد بود اما کارنامه درخشانی که برابر پرسپولیس در لباس استقلال دارد و ۴ مرتبه‌ای که توانسته دروازه این تیم را باز کند، اتفاق ارزشمندی است که  هیچ شرایطی نمی‌توان از کنارش با بی‌تفاوتی عبور کرد. اگر بازی در نیمه دوم گره بخورد و استقلال به عناصر تهاجمی احتیاج داشته باشد، قطعاً می توان روی مطهری به عنوان یک ذخیره موثر حساب باز کرد البته به شرطی که خود ارسلان هم در صورت فراهم شدن چنین فرصتی، آن را به راحتی از کف ندهد.

۳ استقلالی؛ کابوس سرمربی پرسپولیس/ جنگنده ای که در جمع آبی ها تیغش نمی برد!

پاک کردن خاطره تلخ

جدال با پرسپولیس برای یکی از بازیکنان استقلال خاطره بسیار تلخی را زنده می‌کند که شاید پنجشنبه به نیت پاک کردن آن به میدان برود. کوین یامگا یکی از موثرترین بازیکنان استقلال طی دو سال اخیر تلقی می‌شود و اگر روز پنجشنبه داخل زمین باشد و آبی‌ها صاحب ضربه پنالتی شوند، قطعاً پنالتی زن استقلالی‌ها خواهد بود ولی این مهره خارجی فراموش نکرده که اردیبهشت ماه امسال به واسطه مصدومیت در دربی عملاً فصل برایش در استقلال به پایان رسید. یامگا به خوبی می‌داند اگر در دربی بدرخشد، محبوبیتش میان استقلالی‌ها چقدر بیشتر خواهد شد.

فرصت هنرنمایی

اگرچه گوستاوو بلانکو یکن پرتلاش و جنگنده‌ای در خط حمله استقلال محسوب می‌شود اما در مجموع باید گفت تا اینجای کار نمایشی معمولی از او شاهد بوده‌ایم و آنطور که باید، تیغ خودش را نشان نداده است. مهاجم آرژانتینی استقلال که شانس زیادی هم برای فیکس بازی کردن در دربی دارد، باید در مسابقه پنجشنبه ثابت کند که زهردار است و تحت هیچ شرایطی نباید چنین موقعیتی را از دست بدهد. او حتماً به واسطه سال‌ها حضور در فوتبال اروپا با مفهوم دربی آشناست و می‌داند چه موقعیتی نصیبش شده است تا جایگاه خود در استقلال را تثبیت کند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۱
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۷
 • یه پرسپولیس یه ایران یه تیم پر از دلیران IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  امید عالیشاه هم کابوس کیسه کشاست تا روز شهر آورد ♥️♥️💪💪
  • لنگی سوز IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۱
   منظورتون داور عالیشاه هست عجب کابوسیه سالهاست یه تنه امتیاز اوری و میدون داری میکنه
 • رضایاک اصلی۱۱ IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  کیسه به جز داور و سهمیه پنالتی چیزی نداره
  • محمدجواد IR ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
   عجب رویی داری لونگی شما لنگی ها تاالان بیشترین سود رو از اشتباهات داوری بردید ۱۰امتیاز کم نیستا پایین تر از این جایگاه ها بودید.پس لطفا چرت نگو شما همیشه خیالتون راحته تو دربی که خطا کنید روی بازیکن ما تو محوطه جریمه و داور پنالتی رو نگیره که کمم نبوده تقریبا هر دربی هست!
  • خون آبی IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۱
   من نمیدونم این لنگیا چه گلی به سر فوتبال مملکت زدن که اینجوری دارن بلغور میکنن. همیشه گفتم که نقش داورها در برده‌ای لنگی ۱۰۰ درصده و اگه داورها به این تیم پاپتی و دربه در کمک نکنن قطعا جاشون همیشه خدا لیگ دسته سه فوتبال محلاتی چهار حسن خانه . لنگیای گدا گشنه.
 • جهان UA ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  آقای نکونام اگر کلاهش را قاضی کند و عملکرد این چهار پنج بازی بلانکو و سه بازی ارسلان که فیکس بود را مقایسه کند میبیند بلانکو چیزی افزون بر ارسلان ارائه نکرده
 • نامی IR ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  شما و تیم حسرت بدلتون فقط توی لیگ ایران به کمک داوری میتونین نتیجه بگیرین در غیر اینصورت هیچی نیستید به امید روزی که فوتبال پاک در این کشور برگزار شود تا امید و تلاش وشایسته سالاری حکم فرما شود
 • فرامرز IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  انصافاً روزبه هافبک خیلی بهتر از روزبه دفاع است این را پیشینه او می گوید دقت کنید در بازی های اخیر که مرادمند نبوده خط دفاع استقلال تحت فشار محک نخورده
 • ابیلا IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۱
  استقلال میبره.رقیب فقط با کمک دا.ر تاالان12امتیاز کسب کرده
 • ببّ IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۱
  واقعا استقلالی خجالت بکشین چیزی ندارین چرا از دکل داور مدام میرین بالا چی دارین شما هنوز ۴۰ ساله فقط میگین قهرمانی آسیا بابا ب پیر ب پیغمبر اونا چهار جانبه بوده
  • تاج کبیر IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۱
   به پیربه پیمغرباباشماان موقع جزهمون چهارتاهم نبودیدتقصیرهم نداری به سنت نمیخوره جیزی که میخای بخوری رااول مزه کن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی