نظرسنجی

بهترین مربی دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر؟
نکونام: با آغوش باز به سمت یحیی می‌روم/ فردا مشخص می‌شود قیمت‌ها چگونه است!/ افرادی که می‌گویند باید قهرمان شویم و دربی را ببریم دشمن استقلال هستند
منبع: ایسنا
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل از دربی ۱۰۲ گفت: نیاز به تمرکز بالا داریم و به بچه‌ها هم گوشزد کرده‌ایم. امیدواریم بازی دلچسبی برای هواداران باشد.

جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دربی صد و دوم اظهار کرد: مثل تمام بازی‌ها سعی می‌کنیم روی نقاط قوت و ضعف حریف شناخت داشته و برای این بازی برنامه داشته باشیم. نیاز به تمرکز بالا داریم و به بچه‌ها هم گوشزد کرده‌ایم. امیدواریم بازی دلچسبی برای هواداران باشد.

نکونام درباره رویارویی دو تیم مدعی قهرمانی عنوان کرد: مدعی قهرمانی یک بحث است که کاملا جداست و اول فصل به هواداران گفتم و روی صحبتم با آنهاست؛ گفتم بعضی وقت‌ها کلاه سر ما می‌رود که برخی شیطنت‌ها ما را از راهمان دور می‌کند. برخی تغییرات مدیریتی در استقلال ما را از هدفمان دور کرد. تا استقلال به صدر جدول آمد فشارها شروع شد. نمی‌دانم چرا برخی تیم‌ها که بازیکن گرفتند و از ما خیلی شرایط بهتری دارند و حتی همین الان که باید بازیکن از لیست خارج کنند تا بازیکن بگیرند، صحبت نمی‌کنند؟ وقتی به صدر آمدیم همه گفتند باید قهرمان شویم، اصلا اینطور نیست. لیست امسال ما شده ۱۹ بازیکن زیر ۲۵ سال و شرایطی که تیم‌ها سال گذشته داشتند باعث شد استقلال از همین روند دور شود.

سرمربی استقلال در مورد صدرنشینی غیرمنتظره تیمش و فشار برای بردن دربی گفت: کسانی می‌گویند باید قهرمان شویم و دربی را ببریم، باید حواسمان باشد که سرمان کلاه نرود. استقلال امسال تیم خوبی دارد و باید باهوش باشیم. فقط این افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند دشمن استقلال هستند. ما هیچ ابزاری نداشتیم و شرایط ایده‌آل نبوده است. بچه‌ها زحمت کشیدند و برنده شدند و اصلا نگاه نمی‌کنم که چند امتیاز داریم و چه کار می‌کنیم. در هر بازی باید بجنگیم.

در ادامه خبرنگاری از نکونام پرسید «آخرین تقابل شما و هاشمی‌نسب با پرسپولیس خوب نبود، این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟» سرمربی استقلال پاسخ داد: به دربی‌های دیگر کاری ندارم چون شرایط خاص خودش را داشته است. آقای هاشمی‌نسب حرف خودش را رک می‌زند و اگر کسی عملی انجام ندهد، عکس العمل ندارد. بازی‌های گذشته تمام شده و فردا یک بازی جدید است.

نکونام همچنین در پاسخ به این سوال که «با توجه به کمبود بازیکن، وجود چند مصدوم برای تیمش دردسرساز نیست؟» گفت: اگر می‌گفتم باید بازیکن بگیریم برای همین روزها بود. حداقل تیم‌ها می‌توانند بگویند که در تعطیلی‌ها چقدر مصدوم داشتند. این وسط فقط به نفع تیم‌هایی شد که در آسیا بازی می‌کردند. از سازمان لیگ می‌خواستیم یک روز بازی ما و فولاد را جلوتر برگزار کند که چون ملی‌پوش نداشتیم این اتفاق نیفتاد و این شرایط واقعا به ما ضربه زد. الان هم مصدوم داریم و امروز خداراشکر دو تا از چهار مصدوم ما تمرین کردند و صبر می‌کنیم که فردا تصمیم بگیریم.

در ادامه خبرنگاری از نکونام پرسید «با شرایط سخت آغاز کردید اما پرسپولیس با یک هوادار متمول بازیکن گرفت و فقط یک امتیاز از آنها کسر شد، استقلال هوادار متمول ندارد؟» سرمربی استقلال در پاسخ گفت: دنبالش هستیم. خودشان تاکید کردند و صحبتی درباره حریف ندارم. با این سقف بودجه، فوتبال ما چند سال دیگر بیشتر دوام نمی‌آورد. شرایط خوب نیست. برای فوتبال باید قانون فوتبالی بنویسیم که روی آن فکر شده است و بتواند به فوتبال کمک کند. قیمت هر بازیکن مشخص است اما اگر بتوانیم مدیریت کنیم این شرایط پیش نمی‌آید که یک سال درگیر سقف و کف قرارداد باشیم. حداقل پنج تیم سقف را رعایت نکرده‌اند.

نکونام درباره صحبت‌ها در مورد نیمکت استقلال هم عنوان کرد: هیچ نگرانی برای فردا نداریم و ما هم از جنس خودشان هستیم و همه چیز را بلدیم. دربی قبل برای قبل است و امیدوارم آن اتفاقات مانند دربی سال گذشته رخ ندهد.

سرمربی استقلال درباره استفاده از VAR برای دربی گفت: امیدواریم قانون به بهترین شکل ممکن وضع شود تا همه در شرایط عادی بازی کنیم.

در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس از یحیی گل‌محمدی سوال شد که «استقلال سقف قراردادها را رعایت نکرده و سانروف دارد، واکنش شما به این اتهام چیست؟» نکونام پاسخ داد: تکلیف ما مشخص است. کسانی که با سوال‌هایشان به ما بی احترامی می کنند مطمئنا خط‌دهی شده است اما بی احترامی نباید باشد. بازیکنان دو تیم وقتی به زمین بیایند، مشخص می‌شود که قیمت‌ها چگونه است. تاییدیه هوادار میلیونی هم مشخص است و همه چیز روی میز است. اینکه یک امتیاز یا چند امتیاز کم شود بر عهده افرادی است که تصمیم گیرنده هستند.

در ادامه خبرنگاری به نکونام گفت «در دربی فصل گذشته یک درگیری پیش آمد و گل‌محمدی به سینه داور زد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد،» سرمربی استقلال اظهار کرد: در تمام بازی‌ها داور تعیین کننده است و از ابتدای لیگ تا الان چند تیم ضرر کرده‌اند که کاملا مشخص است. اگر VAR باشد امتیازات واقعی تقسیم می‌شود. استقلال همیشه متضرر بوده و سال‌ها شرایط علیه استقلال بوده است. امیدوارم با آمدن VAR این شرایط برگردد.

او در پاسخ به این سوال که با وجود تنش بین او و گل‌محمدی، فردا در آغاز بازی به سمت نیمکت حریف می‌رود یا خیر؟ گفت: شما (خبرنگاران) هم در کار خودتان چالش دارید، بین ما هم اتفاق افتاده و هیچ مشکلی نداریم. همیشه احترام گذاشته‌ام و می‌گذارم. با آغوش باز به سمت نیمکت‌های حریف رفته‌ام و فردا هم اینطور خواهد بود و مشکلی نخواهیم داشت.

نکونام درپاسخ به این سوال که «طی هفته‌های اخیر به رفتارهای هاشمی‌نسب انتقاد می‌شود، آیا از این موضوع نگران نیستید؟» گفت: ما از جنس خودشان هستیم، کارمان را بلدیم.

او درباره این که معمولا دربی‌ها زیبا نیستند و آیا فردا بازی هجومی از استقلال خواهیم دید؟ گفت: چرا این سوال را از رقیب نمی‌پرسید؟ حالا این همه دربی‌ها زیبا نشده چرا این بار به دنبال زیبا شدن دربی هستید؟

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۶
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۸
 • فرامرز IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  یعنی اگر بازیکن می گرفتند ناگهان فلسفه مربیگری نکونام تغییر پیدا می کرد؟ هجومی می شد ؟ یا نه گرفتن بازیکن کمبود های هجومیش را می پوشاند؟ یا این به اصطلاح بازیکن نگرفتن چماقی ست برای کوبیدن مدیریت و مظلوم نمایی یا همان فرار به جلو ؟ شکی نیست نکونام با آغوش باز سمت یحیی می رود اما در حین بازی مهدی هاشمی نسب از چه الفاظی استفاده کند که شک ندارم این کار هماهنگ شده با خود نکونام است (چون بار فنی که هاشمی نسب ندارد برای حاشیه خلق شده می شود فرض کرد وظیفه سازمانی اش را انجام می دهد )و واکنش نکونام چه باشد این جای حرف دارد .نکته بعدی با آغوش باز به سمت یحیی می رود اما اگر بازی را واگذار کرد از چه ادبیاتی نکونام استفاده کند هم جای تأمل دارد؟ مورد داشتیم دو مربی با آغوش باز سمت هم رفتند بین دو نیمه به خاطر استفاده از الفاظ رکیک به هم اخراج شدند یعنی زیاد دلتان به این با آغوش باز رفتن ها خوش نباشد
  • محمد IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
   شما اسمتو بزار گلام. بهتر نیست؟
  • اشکان IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
   فقط صحبت های گل محمدی رو با این بهترین لژیونر ایران😂 مقایسه کنید خودتون تا عمق ماجرا رو متوجه خواهید شد در تمام صحبت های یحیی جز احترام چیز دیگری نبود چرا تا این حد عصبی هستی آقای نکونام
  • فرامرز IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۳
   در پاسخ اشکان واکنش هر کس بیانگر شخصیت همون فشرده از یحیی جز این انتظاری نیست دوست عزیز
  • محمدرضا IR ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۳
   تموم شد؟ خیلی تاثیرگذار بود!
 • عقاب IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  کاجی پرحاشیه...کاج تیم بد مرام ها
 • محمدطاها IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  نکونام آن فایر🔥🤩کنفرانسش بسیار جذاب و خواندنی بود در حد لالیگا بود کاملا به دل نشست💙 مخصوصا اون قسمت از کنفرانسش که به کمیته داوران و پیروزیچیا طعنه زد👌🔥💙فردا برگ برنده ما جواد نکونامه، به امید یه دربی قشنگ و برد تیم نااابم استقلال💙⚽💙⚽💙⚽
 • پرسپولیس IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  خوب چرا از یه خبرنگار بی طرف استفاده نکردید.این خبرنگار فقط میخواست یه جوری به پرسپولیس تکه بندازه و یا میخواست همه حواس ها را سمت و سوی متهم کردن پرسپولیس ببره.همه سوال ها یک طرفه و برنامه ریزی شده.اگه هوادار متمول بوده برای استقلال هم بوده.چرا در مورد قرادادها و اصلاح عجیب استقلال چیزی نپرسیدی.گل محمدی به سینه داور زد و هیچ اتفاقی نیفتاد خوب این چه سوالی هست که از مربی رقیب میپرسید؟هدفتون چیست؟
 • عباس علیپور IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  یه گل الکنوارژانتینی و یه گل ارسلان میذاره تو کیسه بیراوند. فقط مواظب باشید یحیی قهر نکنه
  • یحیی خداحافظ IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
   اگر ببازم قهر می کنم گفته باشم
  • کیسه کش رکاب زن IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
   دقیقا مثل پارسال دیگه؟؟ زار زار زجه می زدین بعد بازی یادت که نرفته؟ حتی اجازه دوم شدن بهتون نداد پرسپولیس.. البته چیزی که زیاد دارین رو توهمه.. باش تا صبح دولتت بدمد
 • بهزاد IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  سمت آدمای کوچک نرو
 • ایران ایتالیا IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
  نکومال:من تو اوساسونا بازی کردم،پس بزنید هشتگ جواد سوسانو،بعد از تمرین میرفتم سونا،بعد از مسابقه سونی بازی میکردم، برتی رژیمم سویا میخوردم، بهترین لژیونر هستم
 • محسن IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۳
  امیدوارم نتیجه از قبل تعیین شده یک یک نباشه بازی فردا خیلی بو داره به نظرم مافیا اجازه نابود شدن یحیی رو فردا نامیده به هر قیمت بازی رو برای قرمز ها در میارن
 • بلوچ IR ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۳
  انشاالله فردا یه بازی خوب و دیدنی ازدوتیم پرهوادار استقلال و پرسپولیس روشاهد باشیم بدون هیچ گونه درگیری غیر فوتبالی ،بنده هوادارتیم استقلال هستم و طبیعتاً دوست دارم تیم محبوبم پرسپولیس روشکست بده وباسرمربی گری آقاجواد این فصل روباقهرمانی پشت سر بگذاره💙
 • ایرانیان IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۳
  متوجه‌شدید‌تمام‌حرفهای‌جوادچکش‌‌بوی‌تنش‌وایجادحواشی‌میده‌پسرجان‌این‌روش‌توراهم‌مابلدیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین مربی دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی