هم پول زنده شد هم طلسم وی‌ای‌آر شکست/ هیچ‌وقت از شنیدن کلمه لابی این‌قدر خوشحال نشده بودیم!
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

حرف‌های رئیس فدراسیون فوتبال پس از پیروزی تیم ملی برابر بورکینافاسو دریچه‌های امید را به فوتبال ایران باز کرد.

مهدی تاج بعد از پیروزی تیم ملی در جزیره کیش و قبل از اعزام به جام ملت‌های قطر در یک گفتگوی زنده تلویزیونی با برنامه شب‌های فوتبالی شرکت و اخباری داد که باعث امیدواری خانواده فوتبال شد؛«دو دستگاه وی‌ای‌آر دیروز وارد کردیم که به جای پول‌مان بود. درواقع ما داریم تقریبا به جای پول خودمان کالا می‌آوریم.»

در نظر اول شاید این بازگشت به عصرهای دیرینه بشری و معامله تهاتری و پایاپای خنده‌دار باشد اما این نتیجه تحریم‌هایی است که در هزاره سوم و عصر تکنولوژی، قدرت‌های جهانی برای کشورمان ایجاد کردند. اینکه ما نمی‌توانیم پولی را که حقمان است بگیریم و هر طور که دلمان می‌خواهد هزینه کنیم.

اینکه نمی‌توانیم کمک داور ویدیویی بیاوریم تا هر هفته تیم‌هایمان اینقدر از داوری‌ها شاکی نباشند، اینکه برای امکانات ابتدایی و اولیه به قول مهدی تاج به لابی نیاز داریم نه به شایستگی و نه به پیشینه پرافتخار فوتبال ایران...

مهدی تاج از ورود دو دستگاه کمک داور ویدیویی گفت که جای خوشبختی است.  امیدواریم هرچه سریع‌تر مابقی ورزشگاه‌های ما هم به این تکنولوژی مجهز شوند و در نهایت مردم از فوتبال بیشتر لذت ببرند. تاج در همین مصاحبه از میزبانی خوب جزیره کیش گفت و امکاناتی که مهیا شده و قول داد که در صورت حمایت آنها از تیم‌های ملی او هم برای گرفتن میزبانی لابی کند. شاید هیچ وقت از شنیدن کلمه لابی در فوتبال اینقدر خوشحال نشده بودیم و البته امیدواریم که آقای تاج از این قدرت خود برای لابی باز هم بیشتر و بیشتر استفاده کند.

همه می‌دانیم که یک میزبانی چقدر به سود ایران جزیره کیش و مردم خواهد بود، چقدر ارز وارد می‌شود و برای نام و اعتبار ایران در دنیای امروز چقدر مفید است. اما شاید بهترین بخش این گفتگو خبردرخواست تیم‌های لیگ برتری برای برگزاری اردو در جزیره کیش باشد. طی سال‌های اخیر تیم‌های حرفه‌ای ورزش ما برای برگزاری اردو و به دلیل نبودن امکانات و چمن مناسب به کشورهای همسایه می‌رفتند و ارز زیادی از کشور خارج می‌شد. بدتر از آن همه دنیا فهمیدند که ما حتی به تعداد تیم‌های لیگ برتری زمین و امکانات کافی نداریم!

پس از این نقطه نظر باید به مسئولان کیش دست مریزاد گفت و امیدواریم صنعت نفت آبادان و سایر تیم‌ها آنقدر از اردوی کیش راضی باشند که سایر تیم‌های لیگ برتری ما هم ترغیب به استفاده از امکانات این جزیره و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تبلیغی برای آمدن تیم‌های خارجی باشند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۴
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۰
 • نیما RU ۰۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۷
  خدا وشکر که تحریم هستیم و نمیتونیم پولمونو نقد بگیریم از فیفا وگرنه الان اقای تاج این پولو مثل پولی که به ویلموتس داد تو یکی از جیبهایش قایم کرده بود و خبری از var نبود.
 • رسول IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۷
  امین که پول رو مستقیم نمیدن به شما که حیف و میل کنید بهتره
 • حميد کلاش IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۷
  اگه پول نقد ميدادن که صدسال وار نميخريديد تا الانم به صدتا کشور همسايه تماس گرفتيد دوتا دستگاه وار نو دس نخورده دارم ميخوام زير في بفروشم کسي نميخوات بعد اگه بخرن ميگن وار مشکل سخت افزاري داشت مرجوع شد
 • هادی US ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۷
  نویسنده عزیز خودت نوشته ای پیشینه پر افتخار ، الان از آن پیشینه پر افتخار که پر اقتدارو پرصلابت هم بود چیزی مانده جز خاطره چرا بی لیاقتی و بی کفایتی و نا بلدی را به حساب دشمن می گذاری (کرم میوه از داخل درخت است)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی