نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
حمله بی‌سابقه نکونام علیه خطیر و مدیران استقلال؛ نامه اخراج من را در دستشان دارند/ آقای مدیرعامل گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم/ می‌خواهند گردن ما را بزنند!
منبع: تسنیم
زمان مطالعه: ۲۰ دقیقه

جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت، قهرمانی نیم‌فصل برای او و کادرش هیچ اهمیتی ندارد، چون قهرمان لیگ در پایان مسابقات مشخص خواهد شد.

جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم فوتبال استقلال در مورد لغو اردوی خارجی این تیم و وضعیت نقل‌وانتقالاتی آبی‌پوشان اظهار داشت: توضیحاتی در مورد وضعیت تیم استقلال می‌دهم تا هواداران مطلع شوند، چرا که آنها مالک و صاحب اصلی باشگاه استقلال هستند، آنهایی که در گرما و سرما تیم را حمایت می‌کنند. قطعاً اگر در نیم‌فصل اول تیم توانست قهرمان شود که برای من و کادرم هیچ اهمیتی ندارد، چون قهرمان آخر فصل مشخص می‌شود، به خاطر حضور هواداران و بازیکنان بود. در ابتدای فصل هم گفتم اگر ۱۳ بازیکن داشته باشم کارمان را کرده و زحمت‌مان را می‌کشیم.

بیانیه امروز دوستان نشان داد منتظر هستند همین جا سر ما را ببرند
وی در ادامه یادآور شد: برخلاف صحبت‌هایی که یکسری از دوستان مطرح کردند و گفتند اگر تیم چهاردهم هم بشود، برای ما مهم نیست، اما بیانیه امروزشان نشان داد که اینها منتظر هستند همین جا سر ما را ببرند. اتفاقاتی که افتاد این را نشان می‌دهد. اینها نامه‌ای از هیئت مدیره گرفتند که هر زمان خواستند سرمربی را اخراج کنند و هنوز هم هر جا می‌روند این نامه را با خود این ور و آن ور می‌برند. با وجود تمام این مسائل اما هواداران و بازیکنان استقلال نشان دادند لیاقت صدرنشینی را دارند.

از روز اول فقط دعوا داشتیم و مشکلات!
«آن توجه و نگاهی که می‌بایست به باشگاه بزرگ استقلال باشد باید همه داشته باشیم.»، سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله یادآور شد: موفقیت تیم استقلال در نیم‌فصل فقط به خاطر بازیکنان و هواداران بود و لطفاً کسی چیزی را به نام خودش ثبت نکند، چون هیچ کمکی به ما نشد. ما از روز اول فقط دعوا داشتیم و مشکلات! بازیکنان برای پول‌شان اعتصاب می‌کردند، اما می‌گفتند «چون اعتصاب کردید، پولی نمی‌دهیم!». از اول فقط لج و لجبازی بود، آنهم برای اینکه قدرت‌شان را نشان دهند.

از ابتدا گفتم گفتم اگر بازیکنان نگیریم برای اردو به خارج از کشور نمی‌روم
نکونام در مورد لغو اردوی این تیم در امارات نیز خاطر نشان کرد: بعد از بازی آخرمان در لیگ در تهران به صورت علنی گفتم اگر بازیکنان نگیریم برای اردو به خارج از کشور نمی‌روم. قرار نبود از ابتدا اردو برگزار شود. بعد از آن من پیشنهاد برگزاری دو بازی دوستانه را دادم و قرار شد به اردو برویم، اما وقتی بازیکن نگرفتیم چرا باید اردوی خارجی داشته باشیم؟! بعد از آن جلسه‌ای با مدیرعامل داشتیم و من در مورد اردوی خارجی پیشنهادهایی دادم، اما بازیکنی جذب نشد.

به بازیکن نیاز داریم نه اردوی خارجی!
وی در مورد برپایی اردوی خارجی همچنین تصریح کرد: برپایی اردو به تیم کمک می‌کند، اما این منوط به آن بود که بازیکن بگیریم. تیمی که دو سال است با هم بازی می‌کند و بازیکنانی که همدیگر را می‌شناسند، نیاز به اردو ندارد. وقتی بازیکن جدید است که باید در تیم بیاید و با رفتار، اخلاق، تاکتیک و شرایط تیم آشنا شود، اردو برگزار می‌شود، وگرنه ما نیاز به اردو نداشتیم. آنقدر که نیاز به بازیکن داریم به اردو نیاز نداریم.

حمله بی‌سابقه نکونام علیه خطیر و مدیران استقلال؛ نامه اخراج من را در دستشان دارند/ آقای مدیرعامل گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم/ می خواهند گردن ما را بزنند!

تا دیروز منتظر اتفاقات خوب بودم اما خبری نشد
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: از دوشنبه هفته قبل که جلسه اول صحبت‌ها بود تا دیروز صبر کردم تا اتفاقات خوب بیفتد و این اتفاقات نیفتاد. دو لیست دادم و بعد از آخرین بازی به استراحت رفتم و گفتم چه بازیکن‌هایی را می‌خواهیم. اینکه بازیکن گرفته نشده است، پروسه‌اش را نمی‌دادم، اما چند نامه مثلاً به باشگاه سپاهان نامه زدند و من دیدم و آنها  گفتند که مخالف این انتقال هستیم. مثلاً یک تیم می‌خواهد رونالدو را بخرد بعد مسئول باشگاه النصر می‌گوید که فقط نامه زدند و قطعاً جواب نمی‌دهند، اما اگر تیمی که می‌خواهد با چک و پول نقد برود، شرایط فرق می‌کند و باید مذاکره شود. سپاهان بازیکن عراقی را می‌خواهد، به همین خاطر بلند شدند به آنجا رفتند، اما ما نشستیم و می‌گوییم این بازیکن نمی‌آید!

مدیرعامل باشگاه گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم!
نکونام تأکید کرد: یک سؤال بپرسم؟ ایشان خودشان (مدیرعامل باشگاه استقلال) گفتند که برویم قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم که تعجب کردم و گفتم پول دارید؟! گفتند باید دو ستاره بگیریم و  موافقت کردم. گفتم ابتدای فصل با آنها صحبت کردم و گفتند به ایران نمی‌آیند، اما الان صحبت‌ها را انجام بدهید و در لیست گذاشتم. دو بازیکنی که در لیست اول من هستند و به قول دوستان کهکشانی هستند، در لیگ ایران بازی می‌کنند. اگر اینها را ابتدای فصل می‌گرفتند که مشکلی نداشتیم. باز هم تکرار می‌کنم بازیکنانی بودند که حداقل قابل مذاکره بودند.

ما یکی از باشگاه‌های بزرگ ایران هستیم و باید بازیکن بزرگ بگیریم
وی ادامه داد: یک بار با این بازیکنان لژیونر بنشینند و صحبت کنند. آخر سر می‌گویند نمی‌آیند، اما این زحمت را هم به خود ندادند. به جای آن لیست را بیرون دادند که نکونام این و آن را خواسته و این غیرمعقول است. استقلال تهران، باشگاه به این بزرگی که دو بار قهرمان آسیا شده است باید چه بازیکنی جذب کند؟ رئال مادرید از کجا بازیکن می‌خرد؟ از بهترین‌های اروپا؛ چرا که بهترین تیم لالیگاست. نمی‌رود لیست مازاد از لالیگا بازیکن بخرد. ما یکی از باشگاه‌های بزرگ ایران هستیم و باید بازیکن بزرگ بگیریم. مگر تیم‌های دیگر نمی‌گیرند؟ اول فصل هم لیست دادم و شما نگرفتید. وسط فصل گفتید ستاره می‌گیریم و سقف را سوراخ می‌کنیم؛ پس چه شد؟

یک بازیکن اسپانیایی را خواستم اما گفتند گران است!
سرمربی تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: دوباره تکرار می‌کنم خود ایشان به من زنگ زد و گفت علی قلی‌زاده و علیرضا جهانبخش را می‌گیریم ما نیاز داریم ستاره بگیریم. من  گفتم پول هست؟ گفتند بله. من بازیکن آزاد گفتم اورونوف را بگیرید، چرا نمی‌گیرند؟ من نمی‌دانم اورونوف چه کسی است. فقط فوتبال او را دیدم و از فوتبالش خوشم آمده است. او را برای تیم جذب کنید. یک بازیکن اسپانیایی گفتم بگیرید، گفتند: «نه آقا، این گران است». اگر قرار باشد بازیکن خوب نگیریم که هیچی.

نکونام در مورد لغو برگزار اردوی خارجی استقلال تصریح کرد: بازیکن خوب که نمی‌گیریم هیچ، آنهایی را که می‌توانیم بگیریم هم نمی‌گیریم. بعد من به اردو بروم چه کار کنم؟ فردا بگویند تیم به اردو رفته و ما همه این کارها را انجام دادیم؟ تیم ما بازیکن نیاز دارد.

به من بگویید چرا سعید مهری از استقلال جدا شد؟!
وی با اشاره به جدایی سعید مهری از استقلال یادآور شد: سعید مهری ابتدای فصل قراردادش را با مدیریت جدید بست. او چطور از باشگاه جدا شد؟ چه اتفاقی افتاد که جابه‌جا شد؟ به من بگویید.

یامگا تا آخر فصل نمی‌تواند برای استقلال بازی کند
سرمربی استقلال در مورد مصدومیت بازیکن فرانسوی استقلال و غیبت او در ادامه فصل گفت: کوین یامگا آسیب دیده و از نظر شرایط پزشکی اتفاقی افتاده است که تا آخر فصل نمی‌تواند بازی کند. حالا باید چه کار انجام بدهیم؟!

برای حضور دوباره سیلوا در استقلال با مدیریت باشگاه همکاری کردم
نکونام راجع به بازگشت دوبار سیلوا به استقلال هم به خبرنگاران تأکید کرد: سیلوا را گرفتیم. چطور گرفتیم؟ او ۸۵۰ هزار دلار از باشگاه استقلال طلب دارد. من می‌توانستم بگویم دفاع وسط دیگری می‌خواهم، ولی همکاری کردم. ما سیلوا را می‌گیریم بگذارید این پولی که می‌خواهیم بدهیم بیاید برای خود ما بازی کند. مثل خودشان می‌توانستم لج و لجبازی کنم تا هم بازیکن بخرند، هم این مبلغ ۸۵۰ هزار دلار را بدهند.

حضور سیلوا به نفع تیم و باشگاه بود
وی ادامه داد: من دیدم سیلوا بازیکن باکیفیتی است و به درد تیم می‌خورد که بیاید اینجا تا برای ما بازی کند. به نفع تیم و باشگاه است که این هزینه را نگه داریم تا در آینده بازیکن دیگری بگیریم.

رسماً خواهان جذب اورونوف شدیم، چرا او را نمی‌گیرند؟!
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه به وی لیستی متشکل از چهار بازیکن خارجی برای خرید ارائه کرده است، گفت: هیچ بازیکنی را باشگاه به من معرفی نکرده است! آقای خطیر در واتساپ برای من بازیکن می‌فرستاد و می‌گفت اینها را نگاه کنید. سؤال می‌کنم اورونوف را رسماً نامه زدیم چرا نمی‌گیرند؟

حمله بی‌سابقه نکونام علیه خطیر و مدیران استقلال؛ نامه اخراج من را در دستشان دارند/ آقای مدیرعامل گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم/ می خواهند گردن ما را بزنند!

چند بازیکن عراق را می‌خواستم اما گفتند بعد از جام ملت‌ها
وی ادامه داد: این موارد را من ورود نمی‌کنم و برای آینده می‌گذارم. به آنها گفتم دو سه بازیکن تیم ملی عراق باکیفیت هستند. می‌گویند اجازه بدهید بازی‌های عراق در جام ملت‌های آسیا تمام شود، بعد آن موقع. می‌گویم ما هفته بعد بازی داریم. می‌گویند نه ما با آنها بالاخره صحبت می‌کنیم.

بعد از صدرنشینی ما کسی آمد مصاحبه و از بازیکنان و تیم تشکر کند؟
نکونام با اشاره به توقعات از استقلال، اظهار داشت: اینطوری نمی‌شود. اینجا استقلال است و ما درباره استقلال صحبت می‌کنیم. اصلاً نمی‌توانم برای چهاردهمی بجنگم! مگر نگفتند تیم چهاردهم؟ اصلاً تیم صدرنشین جدول شد، کسی آمد مصاحبه و از بازیکنان و تیم تشکر کند؟ اصلاً اینطوری نیست.

نکونام با یادآوری شرایطش در تیم فوتبال نساجی، تصریح کرد: من در نساجی بودم، سال اولی که بعد ۲۴ سال بالا آمد. آن زمان تازه ما می‌توانستیم تنها شش بازیکن لیگ برتری بگیریم. آن زمان به بازیکنان گفتم رتبه ما در آخر فصل باید تک رقمی شود.

کشمکش‌ها دوباره شروع شد و برگشتیم سر خانه اول
وی در پاسخ به این پرسش که شاید صدرنشینی استقلال در نیم‌فصل باعث شده تحرک مدیریت و هواداران کمتر شود، اظهار داشت: من نمی‌توانم فکر بخوانم و بدانم چه فکری پشت این اتفاقات است، ولی صحبتی که نیم‌فصل اول شد و تمام جلساتی که ما بعد از آن کشمکش‌هایی داشتیم و کوتاهی که دوستان نسبت به استقلال و هواداران داشتند و قولی که دادند و گفتند بازیکن می‌گیریم و سقف قرارداد را سوراخ می‌کنیم و ...، همه این‌ داستان‌ها دوباره شروع شده است و سر خانه اول بازگشتیم.

هر بازیکنی را می‌خواهیم می‌گویند نمی‌شود!
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره نقل‌وانتقالات این تیم تأکید کرد: این بازیکن را می‌خواهیم، می‌گویند نمی‌شود. آن بازیکن را می‌خواهیم می‌گویند نمی‌شود. بازیکنی هست که پول آپشن  قراردادش را بدهیم و به تیم بیاید. با مربی و مدیر پرسپولیسی یک تیم در رستوران جلسه می‌گذارند و می‌خواهند بازیکن بگیرند. آنها هم چون پرسپولیسی هستند می‌گویند نه! اصلاً من سؤال می پرسم آنها دنبال موفقیت استقلال هستند و به ما بازیکن می‌دهند؟ ولی بند قرارداد دارد و می‌توانند پولش را بدهند و بازیکن بگیرند.

چطور تیم‌های دیگر می‌توانند بازیکنان یک میلیون دلاری اما ما نمی‌توانیم؟!
نکونام در پاسخ به این سوال که آیا منظورش محمدحسین اسلامی است، گفت: من اسمی نمی‌آورم. چیزهای هست که بین من و مدیریت است و نمی‌توانم آن را بگویم. وقتی نیم‌فصل اول برای من بازیکن نگرفتید. چطور تیم‌های دیگر می‌توانند بازیکنان یک میلیون دلاری و هشتصد هزار دلاری بگیرند؟ چطور ما که اول فصل بازیکن نگرفتیم الان هم نمی‌توانیم بازیکن بگیریم؟!

خنده‌دار است اگر بازیکنان مدنظر من جذب نشوند
وی در مورد اینکه محور صحبت‌هایش با مدیرعامل باشگاه استقلال درباره چه موضوعی بوده است، عنوان کرد: تا اینجا فقط حول محور بازیکن بوده است. یعنی من لیستی نوشتم. حتی روی تخته نوشتم و ایشان عکس گرفته است. خنده‌دار است اگر این بازیکنان جذب نشوند.

تیم من هماهنگ است و نیاز به اردو ندارد!
سرمربی تیم فوتبال استقلال با طرح پرسشی درباره برگزاری اردوی خارجی استقلال گفت: بعد من یک سؤال می‌پرسم، چرا من باید الان به اردو بروم؟ اردو برای پیش‌فصل است. مثلاً الان بروم دو بازی دوستانه انجام بدهم، تیم من هماهنگ می‌شود؟! تیم من هماهنگ است. نیم‌فصل اول تیم من هماهنگ بود. بازیکن هم ندارم! سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادم. دو بازیکن هم در تیم ملی هستند. دو بازیکن دیگر نیز امروز سرما خوردند.

وی افزود: اولاً در فوتبال بازیکن داخل زمین را می‌شمارند نه گلر را، چون شما وقتی تمرین می‌کنید با بازیکنان داخل زمین تمرین می‌کنید. موقع بازی است که گلر را حساب می‌کنند. ما فوتبالی‌ها بازیکنانی که داخل زمین تمرین می‌کنند را حساب می‌کنیم. دو بازیکن ما امروز سرما خوردند. من باید چه کاری انجام بدهم؟!

حمله بی‌سابقه نکونام علیه خطیر و مدیران استقلال؛ نامه اخراج من را در دستشان دارند/ آقای مدیرعامل گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم/ می‌خواهند گردن ما را بزنند!

من با چند نفر باید بروم بازی کنم؟
نکونام با ادامه تشریح شرایط تعداد بازیکنان تیمش تصریح کرد: ایمان سلیمی تازه خوب شده است. پیمان بابایی تازه سلامتی خودش را به دست آورده است. دو بازیکن در تیم ملی دارم و دو بازیکن من هم جدا شدند. من با چند نفر باید بروم بازی کنم؟

گفتم دو بازیکن از لیست مرا جذب کنید، به اردو می‌رویم
وی در مورد برگزاری بازی تدارکاتی تیمش گفت: ما اینجا بازی دوستانه انجام دادیم، چند نفر از هواداران نیز بودند. بازیکنان جوانان و امید ما بازی کردند. یعنی دقیقه ۶۰ می‌خواهم تعویض کنم، بازیکنان جوانان و امید ما هستند. در این حالت به ما می‌گویند می‌خواهید به اردو بروید بازیکنان لیست مازاد خودت را نبر. ما هم گفتیم بازیکن بگیرید ما این بازیکنان را نمی‌بریم. من گفتم دو بازیکن از لیست مرا جذب کنید، به اردو می‌رویم.

خودمان استقلال را کوچک می‌کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: در حین اردو هم دو سه بازیکن به تیم اضافه کنند، حداقل دو بازیکن بگیرند. مگر خواسته زیادی است یا بازیکنان عجیب و غریبی خواستیم؟! ما لیست اول را دادیم گفتند کهکشانی است. خودمان استقلال را کوچک می‌کنیم.

الان استقلال چند بازیکن ملی‌پوش دارد؟ کدام‌شان بازی می‌کنند؟
وی با اشاره به دوران بازی‌اش در استقلال یادآور شد: در زمان ما استقلال شش بازیکن ملی‌پوش داشت و شش نفر دیگر در حد تیم ملی بودند. بازیکنان خارجی و ایرانی ما همه در حد تیم ملی بودند. الان استقلال چند بازیکن ملی‌پوش دارد؟ کدام‌شان بازی می‌کنند؟ استقلال را کوچک نکنیم. این تیم برای هواداران است. این باشگاه پرهوادار دو قهرمانی آسیا دارد.

خدا را شکر هر نامه‌ای ما می‌زنیم جواب نمی‌دهند و پاسخ لفظی می‌دهند
«ظاهراً جواد نکونام، مهدی تیکدری را برای جانشینی کوین یامگا در نظر داشته است و به ظاهر همه چیز تمام شده بود. قرار بود تورانیان هم در ازای این بازیکن به گل‌گهر داده شود.»، نکونام در واکنش به طرح این موضوع خاطر نشان کرد: در جریان نیستم. فقط می‌دانم دو روز قبل به من گفتند انجام شده است و تمام می‌شود. حالا اینکه بعدش چه اتفاقی افتاد و اینکه تمام می‌شود و نمی‌شود در جریان نیستم، چون به من نامه‌ای نزدند. خدا را شکر هر نامه‌ای ما می‌زنیم جواب نمی‌دهند و پاسخ لفظی می‌دهند. اتفاقاتی را که می‌افتد، در جریان نیستم.

۲ بازیکن ما رفته‌اند و حداقل باید ۲ بازیکن بگیریم
وی ادامه داد: من تیکدری را می‌خواستم، ولی تا الان که صحبت می‌کنم هیچ چیز مشخص نیست. کوین یامگا رفته، سعید مهری هم رفته است. حداقل کار گرفتن دو بازیکن خوب برای پُر کردن جای خالی آنهاست. تازه من سؤالم این است سعید مهری که با مدیریت جدید استقلال قرارداد بسته است چطور جدا شد؟ سعید مهری به من گفت جدا می‌شود. به او گفتم «من اگر بازیکن گرفتم به تو کمک می‌کنم، چون دوست داری در فوتبال اروپا بازی کنی بروی، ولی بازیکن نگیریم، نمی‌شود». با این وجود نمی‌دانم چه شد که رفت.

هر زمان ورزشگاه اختصاصی ما افتتاح شود باعث افتخار من استقلالی است
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که «مدیران استقلال که با اهداف بلندپروازانه قصد ساخت ورزشگاه اختصاصی دارند، چرا در جذب بازیکن  حتی داخلی ناکارآمد هستند؟»، یادآور شد: در مورد ورزشگاه ورود نمی‌کنم به این خاطر که این موارد چیزهایی است که مدیریت باید تصمیم بگیرد و کار مدیریتی است که استقلال را اداره می‌کند. امیدوارم این اتفاق بیفتد و باعث افتخارمان است. هر موقع این اتفاق بیفتد باعث افتخار من استقلالی است.

تیم‌های دیگر مدافع تیم ملی قطر و آقای گل ام‌ال‌اس را گرفتند، بعد لیست ما شد کهکشانی
وی خاطر نشان کرد: در بازیکن گرفتن همه چیز به نیم‌فصل دوم موکول شد. در نیم‌فصل دوم لیست دادم که اسم آن را لیست کهکشانی گذاشتند. بعد تیم‌های دیگر مدافع تیم ملی قطر و آقای گل ام‌ال‌اس را می‌گیرند. می‌روند بهترین بازیکنان را می‌گیرند. بعد برای ما می‌شود کهکشانی و حتی مذاکره هم نمی‌کنیم.

ما الان بازیکن از دست دادیم و بازیکن می‌خواهیم
نکونام در مورد عدم جذب بازیکنان حاضر در لیست نقل‌وانتقالاتی‌اش در نیم‌فصل گفت: لیست دوم هم می‌دهیم که می‌گویند بازیکنان قرارداد دارند. پس چه کار کنیم؟ در نیم‌فصل اول می‌گرفتید که این مشکلات پیش نیاید. ما الان بازیکن از دست دادیم و بازیکن می‌خواهیم.

حمله بی‌سابقه نکونام علیه خطیر و مدیران استقلال؛ نامه اخراج من را در دستشان دارند/ آقای مدیرعامل گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم/ می‌خواهند گردن ما را بزنند!

استقلال تیمی معمولی نیست، خواهشاً این تیم را کوچک نکنید
وی افزود: استقلال باشگاه بزرگی است و بازیکن سطح بالا و طراز اول می‌خواهد. اینجا تیمی معمولی نیست. خواهشاً تیم را کوچک نکنید. اینجا باشگاه بزرگی است و بازیکن بزرگ می‌خواهد. بازیکنی می‌خواهد که کیفتیش را به نمایش بگذارد و هوادار ببیند و لذت ببرد. ببینید در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ که در استقلال بازی می‌کردم باشگاه با چه بازیکنانی قرارداد بست.

لیست اول و دوم را دادیم، دیدید چه اتفاقاتی افتاد و علیه من شروع به صحبت کردند
«تقابل شما با مدیریت استقلال یک مقدار فروکش کرده بود و همه فکر می‌کردند آرامش به باشگاه بازگشته است، اما بیانیه امروز استقلال علیه شما بود، چرا که اردو را لغو کردید و شما را مقابل باشگاه قرار دادند»، خبرنگاری با طرح این موضوع نظر نکونام را جویا شد که وی تصریح کرد: در اینکه چه اتفاقی افتاده و کار به اینجا رسیده است، توضیح مختصری بدهم. از روزی که بازی آخرمان را انجام دادیم صحبتی نکردیم، ولی می‌دانستم این اتفاقات می‌افتد. لیست اول و دوم را دادیم، دیدید چه اتفاقاتی افتاد و علیه من شروع به صحبت و کار انجام دادن، کردند.

بیانیه باشگاه مشخص می‌کند کسانی که در باشگاه هستند چقدر به من علاقه دارند
وی افزود:‌ سعی کردم باشگاه بزرگ استقلال را بزرگ نگه دارم و بازیکن بزرگ برای تیم بگیریم، ولی نمی‌خواستند این کار را انجام بدهند. الان هم یکسری حرکات انجام می‌شود که این اتفاق نیفتد و بازیکن نگیرند. بیانیه باشگاه مشخص می‌کند کسانی که در باشگاه هستند چقدر به من علاقه دارند و این میزان علاقه را مشخص می‌کند.

می‌خواهند درون کشتی‌مان بمب بیندازند و ما را خفه کنند!
سرمربی استقلال درباره بیانیه باشگاه استقلال، تأکید کرد: اینکه بخواهند کاری را انجام بدهند و به من چیزی را بخواهند بگویند می‌توانند خیلی راحت مستقیم صحبت کنند. به خاطر هواداران سکوت کردم تا آرامش در تیم باشد. به قول خودشان ما همه در یک کشتی هستیم و این کشتی قشنگ باید آرامش داشته باشد، ولی دیدید دوست دارند درون این کشتی بمب بیندازند و ما که داخل آن هستیم را خفه کنند. اتفاقاتی که افتاد نشان می‌دهد باشگاه را به اندازه‌ای که هر دو طرف باید دوست داشته باشند، ندارند.

صریح و شفاف بگویم مسئولان باشگاه مخالف من هستند و دوست ندارند موفق باشم
وی افزود: خیلی صریح و شفاف بگویم کاملاً با من مخالف هستند. هوادار می‌داند این دوستان، دوست ندارند من موفق شوم. شرایطی را که این دوستان به وجود آوردند. صحبت‌ها و کارهایی که پشت سرم انجام می‌دهند مشخص می‌کند دنبال موفقیت استقلال نیستند، چون موفقیت استقلال در دو چیز است قهرمانی و بازیکن گرفتن. به هیچ‌کس و چیز دیگری گره نخورده است.

واکنش نکونام به جدایی علی سامره
نکونام راجع به استعفای علی سامره از سرپرستی استقلال و مطرح شدن بحث حضور آتیلا حجازی در این سمت گفت: هیچ صحبتی نشده است و واقعاً آنقدر درگیر بازیکنان و پر کردن لیست بودیم که صحبتی در این زمینه نشده است. باید جلوتر برویم تا در مورد انتخاب سرپرست صحبت کنیم و تصمیم بگیریم.

تمام اتفاقات خوب برای بازیکنان و هواداران است و خواهشاً کسی استفاده نکند
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد شرایط مالی این باشگاه خاطر نشان کرد: بازیکنان ما از پارسال طلب دارند. نیم‌فصل را تمام کردیم و بازیکنان هنوز از سال قبل طلب دارند. بازیکنان واقعاً از این موضوع ناراحت هستند. بازیکنان از اینکه قراردادهای‌شان را کم کردند، بازیکنی نگرفتیم و سقف بودجه را رعایت کردیم، امتیازات تیم‌های دیگر برگشت و یک جریمه همینطوری صورت گرفت، ناراحت هستند و این موضوع را شب قبل از آخرین بازی با پیکان به مدیریت گفتند. قرار شد جلسه‌ای گذاشته تا این مشکل حل شود. بازیکنان تا اینجا زحمت کشیدند و همیشه گفتم همه اتفاقات خوب برای بازیکنان و هواداران است و خواهشاً کسی استفاده نکند.

حمله بی‌سابقه نکونام علیه خطیر و مدیران استقلال؛ نامه اخراج من را در دستشان دارند/ آقای مدیرعامل گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم/ می‌خواهند گردن ما را بزنند!

اصلاً به رفتن فکر نمی‌کنم، چون هواداران من را خواستند
وی درباره احتمال استعفای خود و بیانیه‌ باشگاه استقلال که توپ را به زمین او انداخت، گقت: توپ تو زمین است و ما با آن فوتبال بازی می‌کنیم. اینکه توپ در زمین کسی دیگر باشد را بلد نیستیم و کارهای فوتبالی را انجام می‌دهیم و همه صحبت‌های من نیز فوتبالی است. اصلاً به رفتن فکر نمی‌کنم، چون هواداران من را خواستند و امسال آمدم. به‌عنوان یک استقلالی و هوادار استقلال می‌گویم وقتی هوادار من را خواست تا آخرین لحظه و زمانی که بتوانم برای استقلال زحمت ‌‎می‌کشم و کارم را انجام می‌دهم.

قهرمانی ما در نیم‌فصل باعث ناراحتی دوستان شد
نکونام تصریح کرد: در نیم‌فصل علی‌رغم اینکه خواستند تیم چهاردهم شود، قهرمان شدیم که باعث ناراحتی دوستان شد. همیشه این مشکلات را در باشگاه استقلال داریم و خیلی اوقات باید در جبهه خودمان دنبال دشمن بگردیم. تکلیف دشمنی بیرون مشخص است و علیه ما دشمنی و به نفع تیمش کار می‌کند و این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. داخل باشگاه می‌خواهند قرارداد یک یک بازیکنان را هزار تومان کرده و خون بازیکنان را در شیشه کنند. رفتار آنها با من نیز مشخص است و همه چیز روی میز و شفاف. روزی که هوادار خواست به عشق آنها آمدم، چرا که خودم یک روز هوادار استقلال بودم و هنوز هم هستم و کارم را با قدرت انجام می‌دهم.

قهرمانی ما در نیم‌فصل باعث ناراحتی دوستان شد
نکونام تصریح کرد: در نیم‌فصل علی‌رغم اینکه خواستند تیم چهاردهم شود، قهرمان شدیم که باعث ناراحتی دوستان شد. همیشه این مشکلات را در باشگاه استقلال داریم و خیلی اوقات باید در جبهه خودمان دنبال دشمن بگردیم. تکلیف دشمنی بیرون مشخص است و علیه ما دشمنی و به نفع تیمش کار می‌کند و این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. داخل باشگاه می‌خواهند قرارداد یک یک بازیکنان را هزار تومان کرده و خون بازیکنان را در شیشه کنند. رفتار آنها با من نیز مشخص است و همه چیز روی میز و شفاف. روزی که هوادار خواست به عشق آنها آمدم، چرا که خودم یک روز هوادار استقلال بودم و هنوز هم هستم و کارم را با قدرت انجام می‌دهم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد شرایط مربی بدنساز اسپانیایی این تیم خاطر نشان کرد: امروز ایشان بعد از چند وقت به تمرین تشریف آوردند. از ابتدای سال در سه دوره فوتبالی، مربی بدنساز خود را نداشتیم. قبل از فصل، ادامه فصل و نیم‌فصل، فقط هم به خاطر قرارداد و دریافتی که نداشته است. خدا را شکر مدیریت در اینجای کار، کار را انجام داد و وقتی کار همه چیز درست شد، مربی اسپانیایی آمد.

تنها تیمی که مشکل دارد ما هستیم
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ورزشی تسنیم درباره اینکه با این شرایط ادامه همکاری با مدیریت امکان‌پذیر است و به نظر می‌رسد استقلال نیز مانند پرسپولیس و سپاهان وارد حاشیه شده است، گفت: تیم‌های دیگر چه حاشیه‌ای دارند؟ یحیی گل‌محمدی دوست عزیزم است و به او خسته نباشید می‌گوید. یحیی خودش بعد از چند قهرمانی استعفا داد و رفت. سپاهان، تراکتورسازی و گل‌گهر سیرجان چه مشکلی دارند؟ تنها تیمی که مشکل دارد ما هستیم. سقف را رعایت کردیم، درگیر سقف شدیم و دوباره وسط فصل درگیر کم کردن قراردادها شدیم و امتیاز تیم‌ها برگشت. من و باشگاه‌ها هدف‌مان تقویت تیم است. هدف من که تقویت تیم است که نیم‌فصل دوم نیز جز مدعیان باشد. اگر قرار باشد با همین بازیکنان هم ادامه بدهم مشکلی ندارم و نشان دادم دنبال این هستم که کارم را انجام بدهم، اما هوادار و مردم از این تیم توقع دارند. اگر نمی‌توانیم تیم را تقویت کنیم اشکالی ندارد و همان تیم که قرار شد چهاردهم شود برای قهرمانی می‌جنگد.

نمی‌شود تیم را تقویت نکنیم و یار نگیریم و بگویم بروید و چهاردهم شوید
نکونام درباره اینکه چه اتفاقی باعث خواهد شد تا هواداران از نگرانی خارج شوند، گفت: این تیم بازیکن می‌خواهد و از اول این صحبت را کردیم. صحبت دیگری نداریم و این تیم نیاز به بازیکن و تقویت دارد. اگر نیازی ندارد خواهشاً کارشناسی کنید. در حال حاضر کوین یامگا و سعید مهری رفتند و ما حداقل حداقل نیاز به دو بازیکن داریم. اگر در پستی نیاز به بازیکن نداشته باشید، می‌گویم عیبی ندارد، ما نیاز به یار داریم و یار گرفتن به نکونام و کسی نیست. این تیم هوادار دارد و باید برای این هوادار جان داد و زحمت کشید. نهایتاً هر اتفاقی بیفتد هوادار فوتبال را متوجه خواهد شد. نمی‌شود تیم را تقویت نکنیم و یار نگیریم و بگویم بروید و چهاردهم شوید. چهاردهم شدن برای استقلال نیست و شاید لفط باشد که دهم یا چهاردهم شوید، اما تیم استقلال باید همیشه مدعی باشد و شاید قهرمان هم نشود و خیلی تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگد.

وی راجع به خارج کردن نام کوین یامگا از لیست استقلال گفت: به خاطر شدت جراحت چشم ناچار شدیم یامگا را از لیست بیرون بگذاریم و یار می‌خواهیم که به ما کمک کند.

بیشتر بخوانید: خبر بد نکونام برای استقلالی‌ها؛ فصل برای ستاره آبی‌ها به پایان رسید

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۳۲
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۶
 • عدالت IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  کاملا درست
  • حنیف IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
   آقا جواد شما نمیدونی پنجره باشگاه بسته هست!! ماشاءالله اون قدر تجربه داری جهانبخش قلی زاده نمیان ایران در حال حاضر
  • امیر IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
   هوچیگری اونجا که نکونام گفته با مدیر و مربی پرسپولیسی جلسه گذاشتن و بازیکن نگرفتن ولی نمیگه اون مدیر و مربی دوب آهن هستن و اعلام کردن به بازیکنشون احتیاج دارن
  • نوید US ۰۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
   علی خطیر تا اینجا کم واسه باشگاه نذاشته آدرس غلط نده جواد خان با کوه بدهی باشگاه رو تحویل گرفت الان صدر جدول هستیم چرا هر جا کم میاری به مدیریت باشگاه گیر میدی لطفاً تیم وارد حاشیه نکنید
  • علیرضا US ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
   کارکشته بازی دیگری از جواد نکونام برو آقا اگر حمایت های علی خطیر نبود شما با این سبک بازی باید الان تیم پنجم جدول لیگ بودی
  • هادی US ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
   این بیسواد خیر سرش تو اسپانیا بازی کرده هنوز نمیدونه پنجره باشگاهشون بصورت قطعی بسته شده از اونطرفم نمیدونه قلی زاده و جهانبخش پرسپولیسین مثل محمدی گدازاده نیستن که بخاطر پول سرشون رو کج کنن سمت کیسه
  • کامران IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
   نه مثل اینکه نباید بازیکن بگیرید پول نیست نداریم فقط واسه پرسپولیس نیست استقلال رو هم یقه گیر کردن وزارت نمیتونه تیم داری کنه رسماً اعلام کنه تیم ها رو واگذار کنید چرا گروگان گرفتید!؟ با نداریم که نمیشه تیم داری کرد فردا نکونام فشار بیاد بهش مثل یحیی استعفاء میده خلاص
 • 4 IR ۱۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  آقای خطیر حرف حساب شنیدی. بیا مرد و مردونه جواب بده
 • ناشناس IR ۱۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  دم جواد گرم که داره تمام توانش رو میذاره برای تیم
 • بنده خدا IR ۱۹:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  آقا جواد ما پشتت هستیم.
 • ناشناس IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  حاشیه ها شروع شد
 • سعید شش آتیشه ارتش سرخ IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  چکش بدست وارد می شود.....خخخخخخججججججج
 • علی IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  آقای خطیر دقیقا داری چ غلطی میکنی چرا هیچ بازیکنی نمیگیری چرا اینقدر دست آقا جواد رو خالی میذاری مگه قرار نبود نیم فصل بازیکن خوب بگیری پس چرا این همه تعلل میکنی الان همه تیم ها دارن خودشون رو تقویت میکنن بجز استقلال
 • Ali IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  2بارتکرارکرده استقلال قهرمان آسیا شده !! جناب لژیونرقبلی ومربی فعلی توکه دیگه کاربارسانه راکمی بلدی ،اگربلدهم نیستی ازفردی که دانش این کار رادارد کمک بگیر بهش بگو به سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا برود وببیند نام چه تیم هایی بعنوان فینالیست قهرمانی آسیا نوشته شده ،یادآوری میکنم نام سپاهان وپرسپولیس بعنوان فینالیست های جام باشگاههای آسیا درج شده واثری از نام استقلال نیست ،وقتی استقلال حتی 1مرتبه به فینال نرسیده چطور قهرمان آسیا شده است ؟نکند مسابقات 4 جانبه را میگویی که استقلال که بعدازپرسپولیس درتهران دوم شده بود وچون پرسپولیس قهرمان شده بود به مسابقات مهم جام دوستی فرستاده شد استقلال بامقام دومی با3 تیم دیگر که مثل خودش بودند مسابقات 4جانبه برگزار وبا 3مسابقه وبا امتیاز بیشتر مقام اول آن مسابقات را بدست آورد،وحتی بعدازبرگشتن به کشور تا سالها بعد که 20سال طول کشید حتی 1ستاره هم روی پیراهنش نبود تمام مدیرعاملها چون میدانستند که آن مسابقات فاقد اعتبار است با پیراهن عادی درمسابقات شرکت میکردند تا حاجی فتوشاپ آمدویک شبه 2ستاره جعل کرد ،میگی نه ازمدیران عامل قبل از حاجی بپرس.
  • محمد IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
   تو دیگه خیلی بیسواد و عقده ای هستی
 • سیا IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  اول فصل هم گفتم این جنگ زرگریه الان که دیگه کاملا تابلو شده دعوای الکی میکنن بعد یه دفعه 3-4 تا بازیکن تاپ میگیرن و سقفم سوراخ میکنن و به کسی هم جواب نمیدن. جواد کارکشته خطیر کارکشته تر
 • عدالت خواه IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  کاملا حق با نکونام است،،، و باید مافیای سرخ تهران از صفحه روزگار محو شود.✌
 • هومن IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  واقعا برای فوتبال این کشور متاسفم هستم که آدم های مثل این آقا مربی تیم مردمی و پرطرفدار کشور هست
 • محمدطاها IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  باز دوباره شروع شد،به یاد ندارم یه فصل تیم تو آرامش و بدون تنش فصل رو تموم کنه،مثل اینکه خطیر و نکونام نمیتونن با هم کار کنن سر سازگاری ندارن، آبشان از یک جوی نمی رود😐 بیشتر حق رو به نکونام میدم مدیران باشگاه نباید به بهانه های واهی فرصت طلایی نقل و انتقالات رو از دست بدن، به جای بستن یه تیم معمولی با گرفتن بازیکن‌ بزرگ‌ به تیم و هوادارا خدمت کنن، گرفتن بازیکن مد نظر نکونام به استقلال شخصیت میده شخصیتی که مدعی اصلی قهرمانی بشه..قطعا اگر نقل و انتقالات تقویت بشیم امید اول قهرمانی ما هستیم..
 • رضا DE ۲۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  بخشی از حرفهاش درسته یا بازیکن خارجی نگیرید یا نگیرید یا اگر هم میگرید بازیکن باکیفیت باشه. هم در مورد استقلال هم پرسپولیس صدق میکنه چقد بازیکن بی کیفیت میاد با مثلا ۴۰۰ هزارتا و عملا هیج پول دور ریخته میشه فقط خب کمی بیشتر هزینه کنید و بازیکن درست درمون بگیرید.
 • حمید IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  من نمی دونم نکونام اینهمه بازیکن خوب دارد چرا بهانه بازیکن اضافه را دارد پس مربی نیستی فرهاد مجیدی با همین بازیکنا حتی ضعیفتر قهرمان شد پس بهانه تراشی نکن وباعث بی انگیزگی بازیکنان حال حاضر تیم نشو
 • علی DE ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
  خطیر باید بره
 • ناشناس IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  خطیر و نکونام فقط دنبال از رده خارج کردن همدیگه هستن آقایون تقریبا ۶،۷ ساله تیم ما قدرت بردن پرسپولیس و نداره فقط داریم بی منطق و بدون هیچ پشتوانه ای براشون کری می‌خونیم که در واقعیت ومنطق ما ۶،۷ سال هست که نهایت با پرسپولیس مساوی کردیم یا باختیم این چه وضعشه آخه جم کنید خودتونو ۴ تا بازیکن خوب بگیرید چطور پول دارید بریزید دور برای اردو خارج از کشور ولی برای بازیکن ندارید
  • 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️ IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
   هر چی این دو تا چلغوز بیشتر با هم بجنگن ما (پرسپولیس) بیشتر به قهرمانی نزدیک میشیم. وقتی دو تا ابله باعث میشن کیسه هر ۱۰ سال یه بار به زور قهرمان بشه بعد میگن مافیای سرخ. یکی به این ابله اسپانیایی بگه بدون پول و پنجره بسته چطور برات بازیکن بگیره. حالا فرض کن بازیکن گرفت وقتی نمیتونی ازش استفاده کنی غلط میکنی میگی بدون بازیکن جدید اردو نمیرم. این بشر پررو زده رو دست فرهاد مجیدی که یه سره با مدیرعامل کیسه کنتاکت داشت و دوست داشت زور بگه و خواسته غیرمنطقی داشته باشه. انقد پررو شده که سرپرست عوض میکنه و با سرپرست جدید جلسه میذاره.
 • لنگی سوز IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  فقط کامنت یک عدد لنگی که انتظار ی هم ازشون نیست نوشته دعوا زرگری است باز ۳،۴چهارتا بازیکن تپ میگیرن تازه زده باز آخه احمق تیم لنگ چهار تا دفاع آخر تاپ دارد ده تا هافبک تاپ دارد باز زیر جواد با دست خالی موند
 • ع ق QA ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  جعل و شلوغکاریش در مقابل یکدیگر قرار می گیرند نکونام و سمیعی و خطیر براستی باید از فوتبال ایران بروند
 • نقی بهجت IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  آقای نکونام؛ هواداران استقلال شما را خیلی دوست دارند و این دوست داشتن دلیلش استقلاله؛ آیا حرف خانواده را بیرون بردن درسته، برای ما باشگاه استقلال و حرمت آن بالاتر از همه چیزه، اگرچه مشکلاتی در جذب بازیکن هم در اول فصل و حال در نیم فصل وجود داشته و داره، صبوری به خرج بده تا نابسامانی ها باشگاه مرتفع بشه خودت میدونی این موضوعات زمانبر هستش از طرفی همه باشگاه ها بازیکنان مهم و تاثیر گذارشان را لازم دارند...حل میشه، راز درون خود را در رسانه هاییکه کارشان تولید محتوای حاشیه ساز برا استقلال بوده نبر...به خدا توکل کن و با داشته هات ادامه بده ما حمایتت می کنبم.
 • بی طرف IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  میخوان با چکش سقف کجا را سوراخ کنند بابا جمع کن این ادا و اصولا تا اینجا هم با حمایت افشاریان بالا اومدی که با هم به خاطر یه تساوی اون خوشحالی مسخره را به راه انداختید و خودتونو انگشت نمای همه کردید خوشبختانه ذات خودتو نشون دادی که چقدر بی جنبه هستی
 • محمد IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  جنگ زرگری برای سرکیسه کردن دولت توسط چکش کیسه کش و کارکشته
 • امیرعلی IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
  فقط میتونم بگم اگه نکونام در فوتبال(مربیگری) موفق شود وای به حال فوتبال ما.
 • هوادار IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۱
  بیشترین بازیکن را استقلال گرفته آخه چکش چرا این همه بهانه جویی میکنی تو چکاربه سایرتیمها داری بازیکنی که تیم تو داره هیچ باشگاهی ندارد
 • کریم IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۱
  با هوچیگری به جایی نمی رسید جناب چکش اگه همین خطیرنبود و البته کمک داوران الان باید چهاردهم بودید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی