نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟
نظرات: ۵
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
۲
حسین خبیری
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

حسین خبیری، مدیر مستعفی پرسپولیس صاحب یک پست جدید در فوتبال تهران شد؛ رئیس کمیته صیانت و محافظت از کودکان.

هیئت فوتبال تهران نوشت: فیفا به تازگی فدراسیون‌های زیرمجموعه خود را ملزم به تشکیل کمیته صیانت و محافظت از کودکان کرده و در این راستا دستورالعمل‌های جامع و کاملی که تمام چارچوب‌ها، قوانین و آموزش‌ها را شامل می‌شود نیز به فدراسیون‌ها ابلاغ شده است.

با اعلام هیئت فوتبال تهران با توجه به اهمیت بالای موضوع و لزوم برنامه‌ریزی‌های مناسب در این بخش و مبارزه جدی و پیگیرانه با ناهنجاری‌ها و فسادهای اخلاقی در فوتبال پایتخت، به خواسته میرشاد ماجدی، رئیس هیئت فوتبال استان تهران به‌طور ویژه تاسیس این کمیته در دستور کار قرار گرفت و فعالیت در چارچوب قوانین فیفا بومی‌سازی و به مرحله اجرا رسید.

در همین راستا حسین خبیری، از مدیران متعهد، فعال و باتجربه فوتبال ایران با حکم ماجدی، به عنوان رئیس کمیته صیانت و محافظت از کودکان منصوب شد.

حسین خبیری درباره اهداف و برنامه‌های این کمیته می‌گوید: با توجه به این‌که مسئولیت کمیته بسیار مهمی به عهده من سپرده شده وظیفه دارم در چارچوب قوانین نسبت به شرایط همه بازیکنان فوتبال در رده‌های سنی پایه همواره متعهد باشم. برای بهبود عملکرد کمیته مذکور پنج، شش نفر از افراد زبده و خبره که در زمینه مشاوره خانواده و آسیب‌شناسی مسائل مربوطه صاحب تجربه هستند را در کمیته صیانت و محافظت از کودکان به کار گرفته‌ایم. در همین راستا طی ۲ ماه اخیر نشست‌ها و جلسات مستمری را برگزار و درباره آئین‌نامه فیفا به بحث و تبادل نظر پرداختیم و بر اساس آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

خبیری در ادامه صحبت‌های خود به این نکات متذکر شد: لازم است به معدود افرادی که مسائل اخلاقی را رعایت نمی‌کنند هشدار جدی بدهم که این کمیته بدون اغماض و تعارف با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد و با دقت به رصد وقایع فوتبال در رده‌های پایه خواهد پرداخت. ما فرایندی را تعریف کردیم که به طور نامحسوس نظارت بر فوتبال پایه انجام شود و در همین رابطه با مسئولان امنینی، اطلاعاتی و قضایی هماهنگی‌های لازم انجام شده و نیروی انتظامی نیز با حساسیت از اهداف این کمیته حمایت خواهد کرد و قول همه‌گونه همکاری داده شده است.

خبیری در پایان صحبت‌های خود گفت: بنابراین چنانچه گزارش‌هایی درباره تخلف قلیل افراد فعال در حوزه فوتبال و فوتسال اعم از مدیر، مسئول، سرپرست، مربی و بازیکن به کمیته محافظت و صیانت از کودکان ارسال شود، ضمن تشکیل پرونده و ارسال آن به مراجع قضایی این کمیته به طور جداگانه محرومیت‌های سختی برای متخلفان در نظر خواهد گرفت. کمیته محافظت و صیانت ار کودکان ضمن تقدیر و تشکر از مدیران، مسئولان، سرپرست‌ها، مربیان و بازیکنانی که همواره براصول اخلاقی پاینده بوده‌اند، تاکید دارد که این کمیته در نظر دارد فوتبال را از وجود معدود متخلفان اخلاقی پاک کند تا افرادی که همیشه به این اصول اخلاقی پاینده بوده‌اند در آرامش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند تا فوتبال ایران در فضای مطلوب‌تری به رشد خود ادامه دهد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی