نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟
نظرات: ۶۷
مهدی تاج و قلعه‌نویی باید باهم استعفا دهند/ نبی به جز آب خوردن روی نیمکت چه کاری کرد؟/ آقایان جام ملت‌ها را با لیگ برتر اشتباه گرفتند!
منبع: مهر
زمان مطالعه: ۹ دقیقه

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به ناکامی تیم ملی در جام ملت‌های۲۰۲۳ آسیا گفت: تفکرات اشتباه کادر فنی تیم ملی رویای یک ملت و بازیکنان تیم ملی را بر باد داد.

نادر فریاد شیران در خصوص حذف تیم ملی فوتبال ایران از هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: در این مدت که تیم ملی در مسابقات جام ملت‌های آسیا حضور داشت همه ما به عنوان یک هوادار حمایت کردیم تا به نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم. در این دوره تیم ملی نوسانات زیادی داشت و وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد مسلم است که باید بیماری درمان شود. تمام بازی‌های تیم ملی را که ببینیم مشخص است که عملکرد ما در این مسابقات سینوسی بوده و متأسفانه این عملکرد سینوسی در نیمه نهایی به درجه‌ای از سقوط رسید که از جام ملت‌ها حذف شدیم.

وی افزود: تمام این اتفاقات معطوف می‌شود به نگاه مسؤولان فدراسیون فوتبال؛ زمانی که رئیس فدراسیون و میرشاد ماجدی اعلام کردند اگر امیر قلعه نویی تیم ملی را به جمع ۴ تیم برتر آسیا برساند تا جام جهانی ۲۰۲۶ سرمربی تیم ملی خواهد بود. وقتی سقف آرزوی فوتبال توسط مسؤولان کوتاه دیده می‌شود باید هم منتظر اتفاقات ناگواری هم بود.

بازیکنان تیم ملی در بلوغ کامل بودند

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به بازیکنان تیم ملی گفت: معتقدم که این بازیکنان از لحاظ سنی، فنی، تجربه، کارگروهی و توانایی‌های فردی در بلوغ کامل بودند. به این دلیل می‌گویم بلوغ کامل که بعضی از بازیکنان تیم ملی تجربه حضور ۴ دوره‌ای در جام ملت‌ها را دارند و یا بعضی از بازیکنان ۲ یا ۳ جام جهانی را هم تجربه کرده‌اند. به نظرم حتی این تیم نسبت به ۲۰۱۹ هم باز بهتر بود، این بازیکنان تجربه و پتانسیل بالایی دارند. وقتی چنین سرمایه‌ای را در اختیار داریم باید موفق شویم. در حال حاضر ۱۴ یا ۱۵ بازیکن تیم ملی در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. در کنار این بازیکنان هم افرادی بودند که در لیگ داخلی بازی می‌کنند ستاره‌های تیم خود بودند.

کادر فنی ۱۱ نفره در تیم ملی بی سابقه بود

پیشکسوت فوتبال با انتقاد از کادر فنی ۱۱ نفره تیم ملی عنوان کرد: قبلاً گفته‌ام باز هم می‌گویم کادر فنی تیم ملی در این دوره از رقابت‌ها بی سابقه بوده است چرا که هیچ گاه تیم ملی به خود اینقدر مربی ندیده بود. من به شخصی توهین و یا بی احترامی نمی‌کنم همه مربیان تیم ملی برای ما عزیز هستند اما صحبت ما مدیریت تیم ملی است. افکاری که رئیس فدراسیون و هیأت رئیسه فدراسیون دارد غلط است. زمان کی روش و قبل از آن هم ما این همه کادر فنی نداشتیم. وقتی کسی کوچک است و می‌خواهد خودش را بزرگ جلوه دهد دور خود را شلوغ می‌کند و لشگر درست می‌کند که بگوید من هم هستم.

اعضای هیأت رئیسه برای چه به قطر رفته بودند؟

وی در خصوص حضور مسؤولان فدراسیون در قطر نیز گفت: موضوعی که خیلی برایم جالب توجه بود حضور مسؤولان فدراسیون فوتبال و حتی هیأت‌های استانی بود. اعضای هیأت رئیسه و رؤسای هیأت‌های فوتبال استانی با پول چه کسی به قطر رفتند؟ من فکر می‌کنم رئیس فدراسیون بچه محل‌های خود را به قطر نبرده بود. آقای براتی و قهرمانی برای چه به قطر رفتند؟ باید این موضوعات مشخص شود.

قلعه نویی بهانه‌ای برای آماده سازی ندارد

فریاد شیران درباره صحبت‌های سرمربی تیم ملی در خصوص آماده سازی تصریح کرد: بحث مدیریتی تنها به کادر فنی تیم ملی مربوط نمی‌شود، شما نگاه کنید فدراسیون فوتبال نه کمیته فنی دارد و نه نظارتی را بر عملکرد تیم‌های ملی وجود دارد. فدراسیون تمام اختیارات خود را به دست سرمربی تیم ملی بزرگسالان داده و هر آنچه که خواسته انجام داده است. من به شما قول می‌دهم به موقع حقوق و پاداش و لباس‌های خود را هم گرفته‌اند و آب در دل آقایان تکان نخورده است. قلعه نویی بهانه‌ای برای آماده سازی تیم ملی نداشته و ندارد چرا که اگر تیم ملی بازی تدارکاتی کمتری داشته برای این بوده قبل از بازی‌ها فیفا دی وجود نداشته و بازیکنان در تیم‌های باشگاهی خود در حال بازی بودند

مهدی تاج و قلعه نویی باید باهم استعفا دهند/ نبی به جز آب خوردن روی نیمکت چه کاری کرد؟/ آقایان جام ملت ها را با لیگ برتر اشتباه گرفتند!

ایران شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی بود

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه بیان اینکه تیم ملی ایران شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی بود گفت: این تیم ملی شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بود چرا که تجربه این بازیکنان به هر چیزی غلبه می‌کرد. آرزوی این بازیکنان قهرمانی در آسیا بود و از صحبت‌های بازیکنان هم مشخص بود که خود بازیکنان با عرق ملی می‌خواستند از کیان ایران در آسیا دفاع کنند. همه پنالتی دیدار با ژاپن را به یاد بیاورید سامان قدوس پشت توپ ایستاد تا پنالتی بزند اما کریم انصاری فرد به کادر فنی گفت جهانبخش بهتر می‌زند و بگذارید او بزند همان موقع تصمیم عوض و جهانبخش پنالتی را زد. اینها همه نشان داد خود بازیکنان بیشتر از کادر فنی به موضوع سوار بودند.

بازی ایران مقابل قطر شکل نگرفت

وی در خصوص شکل بازی تیم ملی مقابل قطر افزود: فوتبال ایرانی مقابل قطر شکل نگرفت بازیکنان تیم ملی در نیمه اول به مانند نیمه اول دیدار ژاپن سردرگم بودند و بعد از آن هم در نیمه دوم رفتیم سراغ سیستم علی اصغری اما متأسفانه آن را هم درست انجام ندادیم. در ارسال‌های بلند توپ‌ها را باید به جناحین می‌بردیم تا بتوانیم از نفوذها نهایت استفاده را ببریم. بعد از آن هم که تمام کار تیم ما ارسال روی دروازه قطر بود بازیکنان قد بلند را وارد زمین کردیم رامین رضائیان و احسان حاج صفی که مسئول ارسال به روی دروازه بودند را بیرون کشیدیم.

مگر می‌شود کادر فنی پلنی برای قطر نداشته باشد!

پیشکسوت فوتبال با اشاره به برنامه نداشتن تیم ملی برابر قطر عنوان کرد: تعویض‌های اشتباه باعث شد تا حسین کنعانی زادگان یک خط جلو بیاید و تیم ملی ۳ دفاعه بازی کند. وقتی هم که ۳ دفاعه شده بودیم باید ۲ گل دیگر را می‌خوردیم اما قطری‌ها از توپ‌ها به خوبی استفاده نکردند. مگر می‌شود کادر فنی تیم ملی برنامه‌ای را از قبل برای بازیکنان نداشته باشد و تعویض‌های احساسی انجام دهند؟ کار مربیان روی نیمکت این است که با هم اندیشی گره‌ای که در تیم می‌افتد را باز کنند اما متأسفانه چنین موضوعی را در جام ملت‌ها از کادر فنی ندیدیم.

کادر فنی نمی‌دانست باید اکرم عفیف مهار شود؟

فریاد شیران ادامه داد: تیم ملی فوتبال قطر یک ستاره‌ای داشت به نام اکرم عفیف که پیش از بازی با ایران ۳ بار بهترین بازیکن تیمش انتخاب شد. چرا هیچ وظیفه‌ای برای دفاع تیم ملی تعریف نشده بود تا این بازیکن را مهار کنند مگر آنالیز و آمار را کادر فنی نمی‌دانست؟ مطمئن باید اگر با برنامه بازی می‌کردیم و اکرم عفیف را مهار می‌کردیم قطری‌ها نمی‌توانستند کاری بکنند. هر فرد ناشی را روی نیمکت تیم ملی داشتیم می‌دانست که باید این بازیکن را مهار کنیم.

هنوز هم نمی‌دانم چرا از قایدی مقابل قطر استفاده نشد

وی در پاسخ به این سوال که چرا کادر فنی به ضعف‌های تیم ملی توجهی نکردند گفت: دفاع ما به حدی از هم پاشیده بود و پر اشتباه بازی می‌کردند که سعید عزت الهی و امید ابراهیمی فشار را تحمل می‌کردند تا توپ به دفاع نرسد چون می‌دانستند که پر اشتباه بازی می‌کنند. اگر آنها هم رو به جلو بازی می‌کردند مطمئن باشید گل‌های زیادی را می‌خوردیم. ضمن اینکه من هنوز نمی‌دانم چرا قایدی را مقابل قطر استفاده نکردیم همین که از این بازیکن استفاده نشده مشخص است تفکرات تیم ملی به چه شکل بوده است.

چرا بعد از این همه اتفاق قلعه نویی باید سرمربی بماند؟

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص تغییر نسل فوتبال و اضافه شدن بازیکنان جوان یاد آور شد: ما قبل از جام ملت‌ها بارها در مصاحبه‌های خود گفتیم که کادر فنی تیم ملی باید در این مسابقات از جوانانی که وجود دارند نهایت استفاده را ببرند اما گوش شنوایی نبود و بعد هم فکر کردند ما دشمنشان هستیم. بعد از بازی قلعه نویی در نشست خبری اعلام کرده است که برای جام جهانی باید ۵۰ درصد تیم را تغییر دهیم. اینکه باید تغییر داشته باشیم جای خود دارد اما شما چرا باید سرمربی تیم ملی باشید که بخواهید تغییرات ایجاد کنید.

پیشکسوت فوتبال ادامه داد: ما سامان فلاح و آریا یوسفی را بردیم بدون اینکه به آنها بازی بدهیم. سال ۱۹۹۶ مایلی کهن وقتی بازیکنان جوان را به تیم ملی دعوت کرد برای تماشا با خود به جام ملت‌ها نبرد. مهدی مهدوی کیا، نیما نکیسا، مهرداد میناوند، داریوش یزدانی و فرهاد مجیدی بازی کردند. نتیجه آنچه بود؟ مهدی مهدوی کیا ۱۰ سال در بالاترین سطح فوتبال اروپا بازی کرد. آورده این کادر فنی برای تیم ملی و فوتبال کشورمان چه بوده است؟

مهدی تاج و قلعه نویی باید باهم استعفا دهند

وی با اشاره به عذرخواهی امیر قلعه نویی گفت: مهدی تاج به خاطر تیم ملی فوتبال بزرگسالان قید بقیه شاخه‌های فوتبالی و پایه را زد نتیجه آن هم هیچ شد به نظر من هم مسؤولان فدراسیون و هم کادر فنی تیم ملی باید استعفا دهند و بروند. عذر خواهی قلعه نویی بعد از شکست طبیعی بود اما سوال من این است که او یک دوره بدشانس بود این دوره هم بد شانس بود؟ بهترین کار این است که استعفا بدهید و یک تفکر جدیدی به فوتبال ایران باید تا همه چیز درست شود.

مهدی تاج و قلعه نویی باید باهم استعفا دهند/ نبی به جز آب خوردن روی نیمکت چه کاری کرد؟/ آقایان جام ملت ها را با لیگ برتر اشتباه گرفتند!

قلعه نویی در مربیگری تنها تجربه دارد

فریاد شیران افزود: فدراسیون فوتبال می‌خواهد پروژه‌ای را که پیش از این طراحی کرده است را عملی کند. وگرنه امیر قلعه نویی نه دانش فوتبال روز را دارد و نه آورده‌ای برای فوتبال ما داشته است. اصلاً نباید سرمربی تیم ملی باشد که بخواهد در ادامه کار هم انجام دهد. اگر به این شکل باشد که تأثیر علی پروین در تیم ملی بیشتر است. قلعه نویی در مربیگری تنها تجربه دارد و بس.

تفکرات اشتباه کادرفنی رؤیای ۲۶ بازیکن را بر باد داد

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با ادامه دادن صحبت‌های خود درباره ناکامی تیم ملی عنوان کرد: به قدری بابت بازیکنان تیم ملی ناراحت هستم که خدا می‌داند. این بازیکنان با این همه پتانسیل باید در قطر جام قهرمانی را بالای سر می‌بردند. بازیکنان تیم ملی حق دارند ناراحت باشند چرا که آخرین دوره از جام ملت‌ها را تجربه می‌کردند اما تفکرات اشتباه کادر فنی تیم ملی نه تنها رؤیای ۲۶ بازیکن بلکه رؤیای یک ملت را بر باد داد. این بازیکنان به همراه خانواده‌های خود باید تاریخ ساز می‌شدند.

فدراسیون جام ملت‌ها را با لیگ ایران اشتباه گرفته بود

پیشکسوت فوتبال در خصوص اعتراض تیم ملی به داور بازی با قطر و تعویق زمان بازی با این تیم گفت: برای من جالب است چرا ما باید قبل از بازی با قطر بیاییم و در خصوص داوری اعتراض کنیم که آقا چرا داور عرب زبان انتخاب کرده‌اید. مگر با این همه تشکیلاتی که در داوری فوتبال وجود دارد یک داور می‌تواند اشتباه صد در صدی داشته باشد؟ خجالت آور است که فدراسیون فوتبال ما بعد از بازی با ژاپن بیاید به AFC در خواست تعویق بازی را بدهد مگر لیگ برتر ایران است؟ کنفدراسیون فوتبال آسیا از قبل برنامه‌ریزی کرده است و همه تیم‌ها باید طبق برنامه‌ریزی پیش بروند. از بس در ایران از این کارها کردند فکر می‌کنند در آسیا باید همین رفتار را داشته باشند.

نبی به جز آب خوردن روی نیمکت چه کاری برای تیم ملی کرده است؟

وی با انتقاد از سرپرست تیم ملی فوتبال ادامه داد: همه این اتفاقات هم برای این است که تیم ملی فوتبال ایران صاحب ندارد. مهدی محمد نبی حضورش روی نیمکت تیم ملی چه کمکی به تیم ملی داشته است؟ به جز آب خوردن و نشست روی نیمکت تیم ملی از او چه چیزی دیدیم؟ شما نگاه کنید اگر افرادی مانند همایون شاهرخی، ناصر ابراهیمی و یا مناجاتی به عنوان سرپرست تیم ملی روی نیمکت تیم ملی می‌نشست چه اتفاقاتی می‌افتد. به کی باید بگوییم یک زمانی رنجبر که خودش در فوتبال ایران سرمربی بوده به عنوان سرپرست روی نیمکت نشسته است. گذشته و امروز تیم ملی را که مقایسه می‌کنیم تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

فریاد شیران در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان برای همیشه یک کاری کند تا فوتبالی‌ها از او به نیکی یاد کنند.

بیشتر بخوانید: واکنش قلعه‌نویی به ادامه همکاری با تیم ملی/ به زودی پاسخ تاج را خواهم داد

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۴۶
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲۱
 • محمد IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  آقای فریادشیران در مورد قلعه نوعی نباید حرفی بزنی این بی انصافی است،
  • امیر علی IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
   تا دیروز با اسم رمضانی کامنت میزاشتی الان با اسم محمد در ضمن بی انصافی قهرمان نشد این تیم بود تمام
  • MD ES ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
   قلعه نوعی مربی افتاده ایی است. میگه از روش پپ استفاده کرده؛ اینقدر تواضع داره که رونمیکنه پپ از روش اون استفاده میکنه. اینقدر کاردرسته که به روی خودش هم نمیاره از مورینیو بهتر است. اینقدر خاکی هست انگار نه انگار فلسطین رو برده. همین الهویی رو بارها توخل به قلعه دایرکت داده که بگذار بیاد مونیخ ولی طرف نرفته. اونوقت یه سری مانند فریادشیران و بقیه اینقدر راجع به ژنرال بی انصافی میکنند گویی طرف گروهبان هست. زشته دیگه! اینجا تو کاتالونیا همه به پپ میگن: ژنرال! مشتی بی خیال! قلعه الان سطحش لیگ برتر هم نیست.
 • Jimmy US ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  نو صحبت‌های آقای فریاد شیران و نحوه انتقاداتش، کاملا شخصی‌ و غیر سازنده است. فاز دفأیی، مهمترین نقطه ضعف تیم قلعه نوعی هستش که با وجود کمک مربی‌ ایتالیا ایی و رحمان رضایی، حتما باید برطرف بشه.
  • عباس IR ۰۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
   بسیاری از صحبت‌های آقای فریادشیران درست و منطقی هست،،واقعا بهترین فرصت بود تا جام قهرمانی آسیا را بالای سر ببریم،، اما دریغ قلعه نویی شاید یک مربی عالی برای تیم‌های لیگ برتری باشه،،ولی ثابت کرده اصلا در میادین حساس بین المللی و بازی‌های حساس ،،تمرکز و تجربه لازم را نداره،،و مرد این کار نیست،، با اینکه به کی روش زیاد علاقه ندارم ولی اعتقاد دارم چون یک مربی حرفه ای هست،،، اگر در این دوره بود،، ایران قطعآ قهرمان میشد.
 • بابک IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  اقای فریاد شیران تو که نوچه آقای مایلی کهن هستی اصلا حرف اصولی نمیزنی تا حالا کجا بودی؟ اینا رو مایلی بهت گفته بری بگی ؟
 • حاج ۳لسچ IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  بی انصافی نکن نادر خان!!جناب نبی غیر از آب خوردن رو نمیکت یه لبخند ملیح رو به دوربین هم زد😉😉
 • رسول IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  اگر شما و اربابت مایلی مربی بودی. الان تیم داشتید لطفا سکوت
  • مجید IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
   واقعآ راست گفتی حقو گفتی باید وحتما کادر تیم ملی تعقیربکنه واگر از این بدتر میشه .به نظرم گل محمدی بهترینه تفکرودانشش از قلعه نوعی صدرصد بهتره هرچه زودتر عوزش کنین
 • امییییر IR ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  خیلی جالبه کسایی که هیچ عقبه ای ندارن اصلا معلوم نیست کجای این فوتبال هستن به زبون اومدن والله شما ها بودین ۶ تا از ژاپن میخوردین تازه اگر از گروهی صعود میکردین
  • فرهاد ایرانی IR ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
   اتفاقا این آقا کمک آقای مایلی کهن بود...در دور گروهی عربستان را با 3گل بردند ولی در نیمه نهایی داور گل سالم ایران رو خطا گرفت و بازی به ضربات پنالتی کشید و از عربستان باختیم و در رده بندی کویت را بردیم و سوم شدیم....
  • بابا پنجعلی IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
   عمو جون پیداس شما رو تازه از شیر گرفتن. دوره مایلی کهن و فریاد شیران 6 تا به کره زدیم و همه تیمها جلوی ایران میترسیدند. تنها ضعف مایلی کهن مدل تعامل و رفتارش برای جذب بازیکنها بود. وگرنه اگر فدراسیون پشت حاجی مایلی رو داشت شک نکن جزو بهترین مربیهای ایرانه. با دانش و شجاع.
 • سیا IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  قلعه طبق امار ناموفق و باید برکنار شود ما رو جلو قطر خار و خفیف کرد
 • ایران آزاد IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  جناب فریاد! این همه تناقض در همین متن؟ تو از بازیکنان تعریف میکنی تا مربی را بکوبی.و الا همه میدانند که همین نسل طلایی با کی‌روش هم عایدی نداشت.عمر تو و رفیق حسودت میگذرد ولی پاک نمی‌شوید.راستی چرا فقط بعد شکست ها پیدات میشه؟
 • مرادف IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  بعنوان یک پرسپولیسی اعلام میدارم قلعه نوی کارش را خیلی خوب ودرست انجام داد،البته بهتر بود قایدی وارد زمین شود چون قایدی واقعا چاره ساز است،،،،ولی کلاً شانس از ایران بار کرده بود در مورد گل سوم قطر از آفساید هم بالاتر بود،،به هیچ وجه این گل سالم نبود،،،،طارمی باید نیمه دوم به بازی می اومد، یا اینکه نیمه دوم تعویض میشد چون بازیکنان ما پنالتی زنهای خوبی بودند روزبه بازیکن باجرأتی است،،متأسفانه استفاده نشد،بازیکنان ومربی واقعاً پرفشار روحی روانی سختی بودند &
 • امیر IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  کاملا حق گفتین.. قلعه نویی باید بره
 • David US ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  inghadr Taj va Naby prou hastand ke bejaye estefae dadan martike omade be television khejalat nemikeshand, motasefane Iranyha kheily porou hastand
 • ناشناس IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  بله اقاي تاج و قلعه نوعي مقصر عدم موفقيت تيم بودن و بايد استعفاء بدهند بانظر سنجي انجاه شده ولي نظر مردم ارزش ندارد پس بايد قيد فوتبال را زد
 • کیروشی پور کثیف IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  دقیقا حق مطلب را به جا آورد.با توجه به مشخص بودن تخلفات باز هم تاج با پشتوانه گردن کلفت های مجلس و دولت و فوتبالی ها توانست مثل آب خوردن رئیس فدراسیون بشه.درسته که تاج فاسد هست ولی کسی که تاج را به صندلی نشاند فاسدتر هست.پس مشکل فراتر از تاج هست.متاسفانه این اتفاق زمان احمدی نژاد رخ داد و باز هم در دوره رئیسی تکرار شد.وقتی اون بالایی فاسد باشه خود به خود زیردستش هم فاسد میشه.
 • النادی الکیسة IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  ژنرال فوتبالش سنتی هست خودشم سنتی ها کارها رو دوست داره
 • حسین IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  اگه مهدی تاج و قلعه نوعی نرن بیرون این فوتبال بجایی نمیرسه بابا دیگه پارتی بازی و باند بازی بسه شما تو کشور میتونید سیاه بازی دربیارید تو رده ملی هیچ کاری از شماها بر نمیاد خواهشا برید بزارید تیم ملی فوتبال و باشگاهیمون پیشرفت کنن
 • محمد - باقر US ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  هموطن ، عزیزان وقتی یکی مثل تاج با اون پرونده کثیف تحت هر شرایطی سر کار میمونه بدانید پشتش از یه جا محکمه والا هر آدمی که یک کم از فوتبال بدونه درک میکنه قلعه نوعی دیگه برای مربی دسته ۲ هم کارایی نداره فوتبال امروز دنیا علم و سواد آکادمیک میخواد یادتونه مربی که بگه من دوست دارم شیک زندگی کنم و بنز سوار بشم تفکرات ماکیاولی داره که امروز جایگاهی در هیچ کار و مدیریتی نداره خودش باید سنگین بره خونش بشینه پول کافی هم از برکت فوتبال نصیبش شده. امیرخان بسه دیگه با آبرو برو کنار
 • محمدی IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  اکرم عفیف موتور محرکه تیم قطر بود، ما برای برد بر قطر می بایست یک بازیکن توانا را مامور مهار او می کردیم تا قدرت تیم قطر ضعیف شود ، همچنین بازیکنانی که روز خوب فوتبالی شان برای مان نبود به زمین نمی فرستاده یا در جریان بازی تعویض می کردیم، آن وقت شاید از قطر سه گل نمی خوردیم و بازیکن اخراجی هم نداشتیم.
 • دایی بچه ها IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  سلام به همه راست میگه من هم قبلاً توضیح بیشتر دادم نبی چه کاره بود فقط مواظب کارت شناسایی بود که گم نشه و در فیلم دیده بشه
 • احمد IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  در فدراسیون فوتبال گرفته تا اعضای کادر فنی و قلعه نویی بخاطر تفکرات اشتباه باید همگی برکنار شوند نه که استعفاء دهند ، اگر شروع نیمه دوم قائدی و انصاری فر و محبی در ترکیب تیم یودند قطعا قهرمان جام ملتهای آسیا بودیم.درود میفرستم بر غیرت تمام بازیکنان و دست آنها را میبوسم و بدانند که قهرمان ملی و در قلب ملت ایران قرار دارند❤️❤️❤️🇮🇷🇮🇷🇮🇷
 • ناشناش US ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  فقط مربی سعید دقیق مربی اصل ایران اخه یه مربی تا اینجایی جدول اومد باید مربی تیم ملی بشه خدایی همه مربیان ایرانی خارجی تولیگ بازیکنان گران قیمت ول سعید با یه رحمان چندتا جوان تا کجا اومد
 • ناشناش US ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  فقط مربی سعید دقیق مربی اصل ایران اخه یه مربی تا اینجایی جدول اومد باید مربی تیم ملی بشه خدایی همه مربیان ایرانی خارجی تولیگ بازیکنان گران قیمت ول سعید با یه رحمان چندتا جوان تا کجا اومد
 • ناشناس US ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  ها هردو بیرون بکنید پول مردما میدین بکی اخه حرس مردم طرف دارها در اوردین مربی باید تیم جوان بیاره بعد سعید دقیقی اخه چه مربی خوبیه تو ایران
 • ناشناس US ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  ها هردو بیرون بکنید پول مردما میدین بکی اخه حرس مردم طرف دارها در اوردین مربی باید تیم جوان بیاره بعد سعید دقیقی اخه چه مربی خوبیه تو ایران
 • هم وطن IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  چه فایده ای دارد نظر ما مردم که به هیچ کجا بحساب نمی آید
 • Aziz IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  به نظر من این فوتبال از پایه خراب هست مثال خشت اول گر نهاد معمار کج. تا ثریا میرود دیوار کج هست.
 • هم وطن IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  تا زمانی که این مدیریت هست ایران نتیجه گیری نمیکند.
 • حسن IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  یادم میاد همین نادر فریاد شیران دروازبان استقلال بود چندین گل مقابل پرسپولیس خورد،ما طرفداران استقلال قبل از خوردن گلها میگفتیم (هو هو نادر فریاد شیران)بعد از اینکه نادر کیسه گل شد،همه باهم گفتیم (ریپ،ریپ نادر فریاد شیران
 • علی IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  یکی به من بگه وزن مایلی کهن وفریاد شیران توفوتبال ایران چقدره، که این همه حرف مفت میزنن!؟
 • اس اس IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  حیف امیر خان که فریاد شیران منتقدش باشه🤷
 • AA IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  هر دو یعنی تاج و تاج قلعه شهامت استعفاء ندارند
 • ادرین 9@ IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  همه ی ما تا حالا چندبار دندانپزشکی رفتیم برخی از دکترا بدون مدرک هستن و تنها تجربه کار نزد دکتری دیگر رادارند.مث قلعه نویی.بعضی از دکترام فقط مدرک دارن بدون تجربه.ک اینم بدرد بخور نیست اگ درکنار تجربه مدارک بالاهم باشه موفقیت حتمی است.درسته ک رامین خیلی خیلی مبتدیانه یگل تقدیم کرد ب قطرو افسایدو پرکرداماتعویَضش اشتباه بود..چون تا قبل تعویض رامین ۸۰درصد توپها در حمله های قطر ب اون نقطه ب اکرم عفیف میرسید ک یگلم ازهمونجا زد وقتی رامینم تعویض شد فضا واسه عفیف اماده تر شد.اینم بگم ک اگه کلا ۳دقیقه وقت ب پایان بازی مونده بود تعویض تعویض درستی میبود.اما دقیقه ۸۵ بود تازه با اتفاقای بازی کلیم وقت اضافه داشتیم ینی با اون۱۳دقیقه وقت اضافه ۱۸دقیقه وقت مساوی کردنو مقابل قطر داشتیم.این تعویض بد تمرکز کل بازیکنانو درست وقتی ک احتیاج ب تمرکز بالایی داشتن ب حداقل رسوند.بعد تعویض شجاع اخراج میشه و ده نفره میشیم و این اگاهی ب تیم میرسه ک اگ توپ لو بره گلهای بعدی ک بخوریم در راهه بازیکنای مام تمرکزشون بیشترباید رو گلزنی میبود ن گل خوردن اگه رامین تعویض نمیشد بعد در حمله قاعدی و قلی زادم میاوردن میبردیم
 • اااممم IR ۰۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  آقای فریاد شیران مگه نبی کاری غیراب خوردن هم بلده حیف بیت المال ک این جور آدمهای بدرد نخور هدر بدهند خدا از تقصیراتشون نگذره
 • امین IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  استقلالی های عزیز لطفا ساکت بشید تمام حرفای فریاد شیران درسته قلعه نوعی به هیچ دردی نمیخوره فکر کرده تیم ملی باشگاه استقلاله که سوراخ بشه
 • علی IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  آفرین فریاد شیران حقیقت را گفتی ظمنا چرا حزباوی را خط زدن چون آبی یا قرمز نبودجوان بود می‌توانست عفیف را مهار کند
 • آرش IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  همین دونفر که ذوق عکس خودشونو یکی تو قاب یکی تو آینه میکنند بزارید سر مربی والله جواب میده
 • نا شناس IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  کاملا درست میگه .قابل توجه کسانیکه قبول ندارند جام ملتهای96را ببینند بعد قضاوت کنند قلعه نوعی فقط به درد لیگ ایران میخوره بالاتر از لیگ دانش نداره .آقای فریاد شیران کجا الهویی کجا .اصلا قابل مقایسه هست .با آقای خیابانی وتوتونچی یه جور صحبت میکرداخر بی ادبی وبی احترامی وبدون دانش .فقط برای توجیه وفرارامده بود .بازم میگم یا یحیی یا مایلی باید مربی تیم ملی باشه .گزینه داخلی
 • ایران IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  کاش حرف این آقا درست ،کاش به تحقق برسه حرف خیلیها است بنظرم تا ریشه بده فوتبال همینی که هست تاج والهویی وقلعه نویی از فوتبال بیرون بکشید اکسیژن باوجود شما نیست هم ترسویید وهم بی عرضه
 • محمد IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  اقای فریاد شیران یادمان نرفته اون تیم افسانه ای سال ۱۹۹۶ نتونستین قهرمان کنید بعد در مقدماتی جام جهانی به همین قطر ۲ هیچ باختین بله برادر الکی چیزی نگو بلد هستی کمک در غیر این صورت بهتر است بروی مسجد توبه کنی
 • ایراندوست IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  مشکل مربوط به قلعه نوعی نیست .حیف یک ریال کم.ارزش که صرف فوتبال شود.وحیف تر عمر است که برای منافع دیگران وزیر توپ زدن به هدر داده شود بهتراست برای یک دوره 3 تا 5 ساله بطور کلی تیم ملی تعطیل وکلیه باشگاه ها بطور صد درصد به بخش خصوصی واکذار شود خلاصه حیف یک ریال وحیف عمر گران
 • مرتضی IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  اقای شیران توایران نبایدازکسی انتقادکنی چون یا ابیه یاقرمزشماانتظارداری کسی تاج روعوض کنه ؟؟یاوزیرورزش همچین قدرتی داره؟؟؟تیم ملی نتیجه داد پول وزید برابازیکن ها* مسافرت برا یه عده فرصت طلب *شغل براکادرفنی*مقام براتاج الی برکات الله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی