نظرسنجی

با توجه به مخالفت مدیرعامل پرسپولیس با افزایش سقف بودجه خرید باشگاه های لیگ برتری، درباره این قانون چه نظری دارید؟
جلسه مدیران استقلال با نکونام یعنی شمارش معکوس برای رفتن خطیر/ از خودش بپرسید چرا مردم علیه او تجمع می‌کنند/ همه می‌دانند چه کسی باید از استقلال برود
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کاپیتان اسبق استقلال گفت: آقای خطیر ابتدای فصل قول نیم فصل را داده است اما تا به امروز که خبری نشد و بدهی‌های سنگین همچنان پابرجاست.

شاهرخ بیانی هافبک اسبق استقلال درباره مشکلاتی که میان جواد نکونام و علی خطیر وجود دارد، مصاحبه ای با خبرورزشی انجام داد که در ادامه می خوانید:

نمایش شاگردان نکونام را در شروع نیم فصل دوم لیگ چطور دیدید؟
بچه‌ها بازی خوب و منطقی از خود به نمایش گذاشتن و آمدن سیلوا هم از اتفاقات خوب دید از با نفت آبادان بوده است. حضور مدافع برزیلی تاثیرگذار بوده و نظم خوبی به خط دفاعی داده و با این شرایط روزبه هم  یک خط به جلو رفت. در مجموع استقلال خوب بازی کرد و روی حساب و حرفه‌ای مقابل حریف به میدان رفت. اگرچه شرایط تیمی استقلال خوب است اما در خط جلو همچنان جای کار دارد و برای قهرمان شدن نیاز به تقویت است. آبی پوشان با نظم و انگیزه خوبی بازی را دنبال کرده و در جایگیری و توپ گیری نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند اما نمی‌دانم چرا مهرداد محمدی در ۲۰ دقیقه پایانی وارد بازی شد؟ البته شاید شرایط بدنی او به گونه‌ای است که کادر فنی به این شکل از او استفاده کرده است ‌.

جواد نکونام پس از پایان بازی مجدداً از شرایط و مدیریت باشگاه گله مند بود. نظرتان در خصوص پایان ناپذیری اختلافات مدیریت و سرمربی باشگاه چیست؟
قبل از مطرح شدن این گونه اختلافات ما جلسه‌ای با مدیریت باشگاه داشته‌ایم و قرار به جذب بازیکن و پرداخت بدهی‌ها بوده است اما آنطور که شنیدم اتفاق خاصی در راستای بهبود شرایط رقم نخورده است.ما یامگا و مهری را از دست داده ایم  و شنیدم نکونام گفته من از رفتن او بی‌اطلاع بودم و در این شرایط سرمربی حق دارد شاکی باشد چرا که او روی بازیکنانش حساب می‌کند. با رفتن این دو بازیکن طبیعی است که برایشان نفراتی را جایگزین کرد و در همین خصوص جواد لیستی را با اولویت‌های اول و دوم به مدیران باشگاه داده است اما با جذب سه بازیکن جدید در واقع باید گفت  عملاً یک بازیکن گرفته‌ایم. آنچه مشخص است استقلال برای قهرمان شدن نیازمند تقویت هرچه بهتر است چرا که در نیم فصل دوم بازی‌ها به مراتب سخت‌تر خواهند شد و تیم‌های انتهای جدولی با یک انگیزه به دنبال کسب امتیاز از رقبا هستند. حالا این بازی را با نتیجه یک صفر پشت سر گذاشته‌ایم اما این پایان ماجرا نیست. به هر صورت مدیریت باید توانمندی خود را در این گونه مواقع نشان دهد و با توجه به شرایط موجود تنها کسی که می‌تواند مشکلات استقلال را حل کند شخص آقا محمدی است. برای باشگاه بزرگی چون استقلال قشنگ نیست که مدیریت باعث ناراحتی کادر فنی شود و در آن سو کاپیتان و بازیکن تیم بیایند مصاحبه بکنند که ما هنوز پول پارسال خود را نگرفته‌ایم و مدیریت در جواب بگوید بروید از مدیران پارسالی بگیرید. جالب است که در پرداختی‌ها هم عدالت رعایت نشده است.

با توجه به شرایط موجود خیلیها معتقدند از میان مدیریت باشگاه و سرمربی یکی باید برای حل مسئله جای خود را به شخص دیگری دهد. به نظرتان چه کسی باید جای خود را به دیگری دهد؟
معلوم است چه کسی باید برود. در این میان سرمربی که نتیجه گرفته است و اما باشگاه نتوانسته شرایط را به درستی مدیریت کند. همه می‌دانند این تیم نیاز به تقویت دارد.

گروهی از مدیران باشگاه با جواد نکونام جلسه‌ای را خارج از فضای رسمی و البته بون حضور خطیر برگزار کردند. به نظرتان این به معنای شمارش معکوس برای رفتن مدیرعامل استقلال نیست؟
بدون شک همین طور است. وقتی مدیرعامل در چنین جلسه‌ای حضور نداشته حتماً تصمیمات تازه‌ای در راه است وگرنه چه دلیلی برای غیبت مدیرعامل در چنین جلسه‌ای وجود دارد.

برگزاری چنین جلسه‌ای تصمیمی درست بوده یا خیر؟
درست نیست اما همانطور که گفتم حتماً هیئت مدیره به دنبال تصمیمات جدیدی برای حل مشکلات باشگاه است. باید توجه داشت که آقای آقا محمدی آدم کوچکی نیست و اخبار و اتفاقات باشگاه را به خوبی رصد می‌کنند و به دنبال بهترین تصمیم است. او مدیری با تجربه است که در دوران حضورش استقلال موفق به قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا شده است. مدیری که از افراد سیاسی و رده بالای مملکت است و توانایی او برای کمک به استقلال بر کسی پوشیده نیست. من می‌گویم اگر من  نمی‌توانم باری را بردارم باید بروم. مدیریت باشگاه هم واقعاً اگر نمی‌تواند بگوید به خاطر هواداران تیم می روم تا شخص بهتری برای مدیریت بهتر پای کار بیاید. این همه مدیرعامل آمدند و رفتند حتماً ضعیف بودند که جای خود را به دیگری دادند. باید از خود پرسید چرا هواداران تجمع می‌کنند و فریاد حیا کن رها کن سر می‌دهند؟ باور کنید حفظ صندلی انقدر ارزش ندارد جالب است می‌گوید استقلالی‌ام. اگر استقلال را از بچه‌ات بیشتر دوست داری وقتی مشکلات را نمی‌توانی حل کنی بهتر است که بروی. من حرفم این است اگر مشکلات را حل می‌کنی بسم الله و اگر نه که برو تا مدیر دیگری برای بهبود شرایط وارد کار شود. آقای خطیر ابتدای فصل قول نیم فصل را داده است اما تا به امروز که خبری نشد و بدهی‌های سنگین همچنان پابرجاست. کسی که مدیریت باشگاه بزرگی مثل استقلال را عهده دار می‌شود باید از پس مخارج مالی آن نیز برآید.

متاسفانه علی چینی پیشکسوت باشگاه استقلال مجدداً درگیر بیماری کهنه خود شده است و در بیمارستان بستری است.
ای کاش ساختار باشگاه به شکلی بوده است که در چنین شرایطی توجه ویژه‌ای به پیشکسوتان میشد. در چنین شرایطی باشگاه باید یک نماینده را به طور شبانه روزی به بیمارستان فرستاده تا پیگیر تمامی روند درمان پیشکسوتان خود باشد  نه آنکه مدیرعامل در بیمارستان حضور یافته و تنها عکسی به یادگار بگیرد. اگر در کنار عکس گرفتن به فکر رفع مشکلات علی چینی و خانواده‌اش بوده است که دمش گرم وگرنه که عکس گرفتن را همه بلدند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۷
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۰
 • ناشناس IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  بریز و بپاش های مدیران قبلی استقلال رو دچار این وضعیت کردن بستن قرارداد با مبالغ بالا در دوران آجورلو و..‌‌نکونام شرایط رو در نظر بگیره مهری رو به نیمکت چسپونده بود الان چرا از رفتنش ناراحته مطهری رو نخواست در صورتیکه اگر بازی می کرد از بلانکو بیشتر گل زده بود مشکل استقلال اینه همه ساز خودشون رو می زنن شرایط رو درک نمی کنن با رفتن خطیر نکونام بیشتر از همه آسیب می بینه چون ایشون حداقل یه ثبات و قانونمندی رو با مدیریتش به استقلال برگردوند با رفتن ایشون که همه نکونام رو باعث و بانی اون می دونن باید نکونام با اومدن مدیر بعدی تحت هر شرایطی لام تا کام حرف نزنه چون دومی رو هم بخاطر ایشون رد نمی کنن اونوقت رفتارهای خودش ادبیاتی که بکار می بره و.....زیر ذره بین قرار می گیره
 • پیروزهیس IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  خطیر دشمن قسم خورده ی استقلاله ودست پرورده ی سلطانیفر برای دوران پسامسعودیه آدمی که موردتایید سلطانیفر قربانزاده وتاج باشه دشمن استقلاله شک نکنید
 • حامد IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  اقای خطیر شما با لجبازی و دشمنی با سرمربی بزرگ استقلال جناب اقای نکونام نشان دادید شایسته و لایق مدیرعاملی باشگاه پرافتخار استقلال نیستید. شما دیگر هیچ جایی در دل هواداران ندارید و هواداران استقلال از دست شما ناراحت و عصبانی هستند
 • ناشناس IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  مدیر عاملی رو بیارید که هانی کرده و عواملش پشتش باشن چون همونا جو رو مسموم کردن در تمامی سطوح به این شکله استفاده ی ابزاری از افراد برای جابجایی
 • نقی بهجت IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  وقتی شاهرخ بیانی با اون سبقه و تجربه و سن فوتبالی اش مثل طرفدار سراپا احساسی 10- 15 ساله حرف میزنه چه ایرادی به طرفداران باشگاه که هیجاناتشان غالبه، چگونه قضاوت و تحلیل کرد. آقاجون برزگان گفته اند: چو دخلت نیست خرج آهسته تر کن؛ اینکه خطیر داره تلاش میکنه مشکل مالی برای سال آتی ایجاد نکند که جای تحسین داره یکی از عواقب ریخت و پاش همین که از آسیا حذف شدیم و ادامه بدیم بازهم حذف خواهیم شد در نتیجه اجازه بدهیم همزمان زیرساخت ها باشگاه هم شکل بگیرد و از این دربدری رهایی پیدا کنیم تا کی باید دریوزگی این و اون کنیم برا باشگاه کمک کنند. عقلانیت را جای احساس و هیجانات بگذارید و از خطیر حمایت کنید تا دوباره فتح اله زاده ها انبان استقلال را خالی نکنند.
 • علیمحمد US ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  من فدای شاهرخ خان بیانی تمام حرفات درسته و منطقی
 • ناشناس IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
  تا یکی اومد وضعیت استقلال رو درست کنه و مشکلات رو حل کنه تا دوباره از آسیا حذف نشیم دارن زیرآبش رو می زنن همه دنبال بی انضباطی و بریز بپاشن وقتی فردی بخواد سروسامون بده اونایی که منافعشون از بین رفته شروع به سم پاشی می کنن هواداری هم که ابزار این افراد میشن چن ساله نزاشتن این باشگاه ثبات داشته باشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

با توجه به مخالفت مدیرعامل پرسپولیس با افزایش سقف بودجه خرید باشگاه های لیگ برتری، درباره این قانون چه نظری دارید؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی