نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟
امیرحسین رفیعی
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

امیررضا رفیعی گلر جوان پرسپولیس که در دیدار مقابل ذوب‌آهن برای نخستین مرتبه درون دروازه سرخ‌پوشان ایستاد، می‌گوید الگویش در فوتبال علیرضا بیرانوند است.

محرومیت علیرضا بیرانوند در بازی مقابل ذوب آهن هرچند استرس زیادی را به هواداران پرسپولیس وارد کرد، ولی باعث متولد شدن یک استعداد دروازه‌بانی در فوتبال ایران شد. امیررضا رفیعی جوان که تا به حال بازی رسمی در لیگ برتر انجام نداده بود، از سوی اوسمار برای حراست از دروازه پرسپولیس در دیدار مقابل ذوب آهن انتخاب شد و با عملکرد خوبش نگاه‌ها را به خودش خیره کرد. رفیعی که در آکادمی پرسپولیس حضور داشت، فصل قبل توسط گل‌محمدی به تیم اصلی اضافه شد ولی با حضور بیرانوند فرصتی برای بازی کردن پیدا نمی‌کرد. بالاخره اما در بازی با ذوب آهن روزی که این گلر جوان مدت‌ها منتظرش بود، رسید و او توانست برای اولین بار درون دروازه پرسپولیس قرار بگیرد و حتی موفق شد در این بازی سخت بیرون از خانه کلین شیت کند. به همین بهانه به سراغ این گلر جوان و آینده دار رفتیم در خصوص اولین تجربه اش در پیراهن پرسپولیس با او گفت و کنیم. صحبت‌های رفیعی را در ادامه می‌خوانید.

امیررضا در مورد اولین بازی‌ات برای پرسپولیس صحبت کن.
واقعا حس فوق العاده‌ای بود. خدا تلاش‌هایم را دید و بالاخره توانستم برای تیم محبوبم به میدان بروم. خیلی منتظر چنین فرصتی بودم تا بتوانم خودم را نشان دهم. خوشحالم این اتفاق برای من افتاد و از خدا به خاطر لطفی که به من داشت ممنونم. خیلی خوشحالم چون در این مدت خیلی زحمت کشیدم. باید از کادرفنی، همبازیان عزیزم، بزرگترهای تیم و به خصوص علیرضا بیرانوند تشکر کنم که خیلی برای این بازی به من کمک کردند.

قبل از بازی استرس داشتی؟
موقع گرم کردن و قبل از شروع بازی بله استرس زیادی داشتم و اگر غیر این بگویم دروغ گفته ام. ولی وقتی بازی شروع شد و چند دقیقه از بازی گذشت، استرسم رفع شد و مشکلی برای بازی نداشتم. خداراشکر شرایط بازی هم به گونه‌ای بود که توانستم خیلی زود به کار مسلط شوم و بازی خودم را انجام دهم.

فکر می‌کنم آن سیو دقایق ابتدایی هم خیلی موثر بود تا در ادامه بدون ترس به کار ادامه دهی.
دقیقا همینطور است. خوشحالم آن توپ را گرفتم و تیم توانست ریتم خوبش را در ادامه پیدا کند. من وظیفه ام را انجام دادم ولی خب گرفتن آن توپ باعث شد اعتماد به نفسم بیشتر شود و راحت تر بازی را ادامه دهم.

قبل از بازی هم بیرانوند کلی به تو روحیه داد و با تو صحبت کرد. در این خصوص چه صحبتی داری؟
علی آقا فوق العاده است و هرچه از او بگویم کم گفتم. در این چند وقت خیلی من را راهنمایی کرد و کمک کرد راحت بازی کنم. قبل از بازی هم محبت کرد و با من تماس گرفت و کلی روحیه داد. شاید خیلی‌ها از نزدیک بیرانوند را نشناسند و نمی‌دانند که او چه قلب بزرگ و مهربانی دارد. بیرانوند اسطوره فوتبال ایران است و من افتخار می‌کنم با چنین گلری همبازی هستم. واقعا این موضوع برای من افتخار بزرگی است. علی آقا همیشه به من لطف داشته و از من تعریف کرده است. می‌خواستم او را روسفید کنم و خوشحالم این اتفاق افتاد. علیرضا بیرانوند از نزدیک شاهد تمریناتم بود و می‌دید که چه سختی‌هایی می‌کشم تا به هدفم برسم. مثلا من در هشتگرد زندگی می‌کنم و هرروز ۱۰۰ کیلومتر را می‌روم و می‌آیم. برای رسیدن به اهداف بزرگ باید سختی‌های زیادی بکشید و من هم به عشق رسیدن به رویاهایم این سختی‌ها را تحمل می‌کنم. شاید تعریف‌های او به همین خاطر بوده است. همچنین باید از بقیه بچه‌های تیم و به خصوص بزرگترها که کلی به من روحیه دادند و به من کمک کردند تا راحت بازی کنم، تشکر کنم.

امیرحسین رفیعی

شاید کم تجربه بودن تو باعث شد تا هواداران کمی برای حضور تو موضع بگیرند و نگرانی داشته باشند.
دقیقا درست است و من کاملا به هواداران حق می‌دهم. شاید من هم جای آن‌ها بودم نگران می‌شدم و استرس می‌گرفتم. خیلی‌ها تمرینات من را ندیده بودند و نمی‌دانستند چه اتفاقی قرار است رخ دهد. به همین خاطر طبیعی بود که نگران باشند و من کاملا به آن‌ها حق می‌دهم. نظر هواداران برای من خیلی مهم است و امیدوارم بتوانم هر زمانی که برای پرسپولیس به میدان می‌روم، نمایش خوبی داشته باشم تا آن‌ها از عملکرد من راضی باشند.

کار کردن با ننکا چطور بود؟
به نظرم فوق العاده بود. مربی بزرگ و با دانشی بود و خیلی به من کمک کرد. برایش هرجا که هست آرزوی موفقیت می‌کنم. البته این را هم بگویم که مربی فعلی ما یعنی جرسی هم بسیار مربی خوبی است و خیلی برای بازی با ذوب آهن به من کمک کرد. امیدوارم در کنار هم فصل بسیار خوبی را داشته باشیم.

الگوی تو در گلری چه کسانی هستند؟
در ایران که قطعا الگوی من عیلرضا بیرانوند است و به نظرم حتی در آسیا او بدون رقیب است. در فوتبال اروپا هم سبک دروازه‌بانی مانوئل نویر و ادرسون را می‌پسندم و آن‌ها را دوست دارم.

امیرحسین رفیعی

پرسپولیس را با اوسمار در ادامه فصل چطور می‌بینی؟
من ابتدا باید از آقای گل محمدی به خاطر زحماتی که کشیدند تشکر کنم. خداراشکر می‌کنم که شرایط تیم ما عالی است و قطعا روز به روز هم بهتر می‌شویم. در دو بازی اخیر خوب نتیجه گرفتیم و باید همین روند را ادامه دهیم تا در پایان فصل به هدفمان که قهرمانی است، برسیم. شرایط تیم و بچه‌ها فوق العاده است و همگی آماده هستند تا اتفاقات خوبی را برای پرسپولیس رقم بزنند.

قرار است در بازی مقابل نفت و گچساران هم تو درون دروازه قرار بگیری؟
من از این موضوع خبر ندارم و هر تصمیمی که کادرفنی بگیرد، من تابع آن هستم.

شاید این مصاحبه را نخوانده باشید: نبیل باهویی: دوستی‌ام با زلاتان متفاوت است/ اوسمار گفت تو را می‌خواهم/ می‌ماندم قطعا بیشتر گل می‌زدم/ نمی‌خواستم جز پرسپولیس برای تیم دیگری بازی کنم

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۲۷
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۷
 • ع ق QA ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  نه دیگه اسطوره باید شش تا خورده باشه مثل حجازی و حسینی همون‌طور که پیش کسوتآن استقلال در تلویزیون گفتند
  • حمید IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   وقتی میگن اسطوره ، از هر لحاظ بایست تکمیل باشه ، شخصیت اجتماعی ، شخصیت ورزشی ، اخلاق درون زمین و اجتماع و خانواده ، و جنبه مطرح شدن و معروف شدن داشته باشه ، وهمچنین داشتن مهارت در درشته ورزشی که فعالیت میکنه تازه اگه اینهاهمه رو داشته باشه مربوط به خودشه ، مردمی بودن و کنارمردم بودن اصلشه که هیچیک با حجازی و دایی قابل قیاس نیستن ، بیرانوند بخاطر پول دیدید که چکارکرد با تیم و هوادارا ،آیا حجازی و دایی هم اینچنین کردن ؟
  • تاج کبیر لنگ حقیر IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   اشتباه نکن اسطوره باید توجه بازی پشت سرهم ۹گل از خربین بخوره ضمنا بازی اولش با الهلال یه تنه ۵ تا بخوره همچنین یه تنه ۸تا تولیگ پرتغال بخوره بعدش هم دیپورت بشه خدایی از بازیکناشون گرفته تا طرفداراشون ازدم اسگل یک قرن بعدهم کسی اینو درحد اسطوره نمیبینه الا تو اسگل پاچه خوار
  • مارال عظیمی IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   ازنطرفنی خاک پای امثال حجازی وعابدزاده نمیشه،،ازنظراخلاقی هم داشت تیمش را زیر فی میفروخت که قربانزاده مانع شد..الگو یعنی حجازی، کریم باقری علی دایی..
 • بابای بابا پنجعلی IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  درسته! یکی بیرانوند اسطوره است یکی هم بابای هاکلبری فین!!! لطفا بار معنایی کلمات رو نابود نکنین!!! خیلی راحت به همه میگن اسطوره یا دانشمند یا استاد و .... این کلمات واقعا پشتش آدم وزین در اون رشته باید باشه !!!!
  • محمد US ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   به عنوان یع پرسپولیسی قدیمی بهت بگم هرگز بیرلنوند در حد اسطوره‌های ورزش و فوتبال ما نیست، اسطوره یعنی آقا علی کریمی، آقا کریم باقری، علی آقای دایی، رسول آقا خادم و... حتی علی پروین هم بزرگ ما نیست دیگه، بزرگ ما فوتبالی‌ها یکی مثل ناصرخان حجازی خدابیامرز بود...
 • فرزاد IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  اسطوره فقط مرد با وجود ناصر خان حجازی
 • فرزاد IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  اسطوره ی چی دقیقا بچه؟؟؟؟
 • عدالت خواه IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  پسر جون با این الگو به جایی نمی رسیدی...! پس تا دیر نشده تجديد نظر کن
  • کیسه شش سوراخه IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   به نظرت خوبه الگوش حجازی یا حسینی باشه که هر کی دیدشون بگه ۶تایی ها 😂 رحمتی با برادران عبدالرحمن چطور؟😂
  • رادین IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   در جواب کیسه شش .... خدائیش خیلی خوش شانسی خدا رو هر روز شکر کن عقل نداری راحتی!
 • محسن داودی US ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  حرف خنده دار اسطوره😂😂😂
 • کاربر جدید IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  دروازه بان دوم پرسپولیس باید ازمربی دروازه بانان پرسپولیس ، خود بیرالوند و جو کلی تیم بهره برده وبه این درک رسیده باشد که هدف برد تیم است نه بازی دادن به او چرا که نگرش تیمی الالخصوص در دروازه بان بودن این تیم حرف اول را میزند، واز نیمکت نشینی خسته نشده وبداند با همه اینها: هیچ سکویی برای پروازش چون پرسپولیس نبوده و در یک کلام حقاً نه لساناً کیفیت را برتر از کمیّت قلمداد کند. والا چون حامدلک به هم میریزد .
 • فضولیش ب شما نیومده IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿ماشالا پسر سرخ ...ایشالا بیشتر درخشش هات رو ببینیم در کنار عقاب آسیا و مهرشاد اسدی که شک نداریم او هم بسیار بااستعداد است..
 • فقط پرسپلیس IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  من پرسپولیسیم ولی ازاینکه بدورازواقعیت وبه علت چشمداشتی بیراوندرواسطوره اعلام کرده واقعا ناراحتم چون حتی ماقرمزهاهم اون روازنظراخلاق قبول نداریم.مرحوم حجازی اسطوره بزرگ ایران وآسیا کجااین تازه به دوران رسیده کجاخجالت میکشم ازرفتاراین آقا.مرحوم حجازی تحصیلکرده ومردبزرگی بود
 • ت س IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  اگر اگوت بیراوندست که چاییدی! بیراوند توو کورها عصا کشه! خیلی دروازه بانهای بهتری از بیراوند داشتیم که از هر لحاظ میتونند الگو باشند
 • به شما چه IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  راس میگه به خدا آدم جایز الخطاست اگه اشتباه کردن جبران میکنن همشون ومن بایه براشون دوسشون نداشتم که با یه باخت ازشون متنفر بشم
 • محمد IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  بیرانوند هیچ پخی نیست جلو قطر نشون داد این رسانه‌ای هستند بزرگش کردن
 • روح الله IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  بهترین دروازبانی که آسیا به خودش دیده قطعا بیرانوند هستش .... متاسفانه بعضی متعصبانه و کور کورانه انتظار دارن که بیرانوند اصلا گل نخوره ... اینا از فوتبال هیچی نمی فهمن ...‌. بیرانوند ایرادش اینه که ساده است و هر کسی به خودش اجازه میده در موردش صحبت کنه اگه یکبار یه جواب دندان شکن به اینا بده ... سر جاشون میشینن و نفس هم نمی کشند ..... ولی دریای معرفت و با شخصیت هستش نه مثل جواد چکش
  • ناشناس IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   سنت قد نمیده که فوتبالیست های قدیمی تر رو بشناسی و بفهمی ناصر خان حجازی و الدعایه که دومین و اولین دروازبانهای قرن آسیا شدن کی بودن
 • مهدی مصطفایی IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  بیرانوند از کی اسطوره شده تو جام ملتها عامل اصلی حذف ایران بود
 • مافیای سرخ IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  پاچه مالی به سبک بازیکن نیمکت نشین !!
 • عدالت IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  پسر چون یه کم فیلم های فوتبالهای گذشته رو نگاه کنتا متوجه بشی اسطوره یعنی ناصر حجازی
 • ؟ IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  خخخخخخخخخخخخ، بیرانوند! اسطوره؟؟!!!
 • سید محمود علوی IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  به نظرم باید به دیدگاه دیگران احترام گذاشت بااین وجود مهم این است که پرسپولیس همه بازی ها را با پیروزی پشت سر بگذارد
 • امیدرضا IR ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  میشه اسطوره بودن یه شخص روواسه ما معنی کنی تاازمنظرتو فهممون ازاسطوره بودن رو بالاترببریم.
 • حمید IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
  علی کریمی= اسطوره کلاسهای وطن فروش وکلاهبردار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی